18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 16 липня – «Священна книга людства: пам`ятка культури і джерело літератури» (до Року Слова Божого в Україні), з 20 липня – «Українське слово йде до тебе» (книги, видані за державною та обласною програмами книговидання та книгорозповсюдження) 16-19 липня з 10.00 до 13.00 працює літня читальна зала просто неба «Книга під сонцем» (вул. Дворцова, 15; біля приміщення бібліотеки )


Прийшло літо і довгоочікувані літні канікули в самому розпалі. Це чудовий час, щоб знаходити нових друзів, навчатися чомусь новому та весело проводити час. Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка спільно з Кропивницьким кошем УДЮТ «Січ» запрошують юнаків та дівчат віком від 10 до 15 років креативно провести свої канікули та стати учасниками патріотичного арт-табору «Драйвове літо». Табір діятиме на базі бібліотеки з 23 по 28 липня з 9.00 до 16.00.

Під час перебування у таборі діти матимуть змогу оволодіти багатьма практичними і корисними навичками, розвити в собі лідерські якості, навчитися логічно мислити, дізнатися багато цікавого про життя історичних постатей та героїв сьогодення в рамках патріотичних читань. Діти виховуватимуть в собі витривалість, силу духу, любов до своєї Держави та культури. Під час походу на природу учасники табору, разом з батьками, навчатимуться правильному поводженню в лісі: як вирішувати складні ситуації в похідних умовах, як розкласти намет, дотримуватися порядку, не смітити, вести бесіду і впевнено почувати себе в колективі тощо.

Кожен день перебування в таборі буде цікавим та насиченим різноманітними майстер-класами, квестами, руханками, патріотичними забавами, флешмобами та іншими розвагами.

До організації та проведення заходів у таборі долучилися багато партнерів: Управління патрульної поліції в Кіровоградській області, Центр оперативної тактичної підготовки «Цитадель», Управління ДСНС України у Кіровоградській області, волонтерка Корпусу миру Гейл Нілі, майстрині Світлана Хавроненко, Ольга Краснопольська, Оксана Нетребенко, Юлія Абрамова, Олена Завірюха, Наталія Таратута та інші.

Не втрачайте нагоду весело та цікаво провести своє літо, швидше до нас на патріотичний арт-табір «Драйвове літо». Кількість учасників обмежена. Для участі в таборі реєструйтесь на сторінці бібліотеки в мережі Facebook за посиланням Реєстрація

За додатковою інформацією звертайтесь: 0954712767 – Тетяна, 0501527990 – Альона.
Увага! Нова книга!

Гирич І. Б. Околиці історичного Києва / І. Б. Гирич; гол. ред. С. Головко. -К. : Либідь, 2017. -80 с. : іл. -(Сер. "Твій Київ"). -ISBN 978-966-06-0751-4

Мало хто з мешканців «спальних районів» Києва, що постали на місці заміських селищ, дач, знає, які архітектурні витвори колись милували око там, де стоять сучасні хмарочоси, які видатні люди жили в тій чи тій місцині. Книга присвячена історичним місцям околиць Києва, його відомим і маловідомим локаціям, видатним людям, що жили і творили в його межах.

Відомий києвознавець Ігор Гирич цього разу поведе читача Куренівкою і Пріоркою, Пуща-Водицею і Деміївкою, Чоколівкою і Шулявкою, Лук’янівкою і Святошином… Стиль автора, легкий та інформативний, дозволяє відкрити захопливу історію столиці для читачів різного ступеню підготовленості.

Для широкого читацького загалу.


Багатогранний світ мистецтва

16 липня працівниками відділу мистецтв, у рамках літньої читальної зали «Книга під сонцем», було оформлено книжкову виставку «Багатогранний світ мистецтва». Крім книг, представлених на виставці, перехожі також мали можливість пограти в настільні ігри.

Особливу увагу містян привернули книги, авторкою яких є Неллі Топська.

Книга «Зачарована квітами» знайомить читача із життям видатної художниці Катерини Білокур. Доля для неї не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, мйстриня змушена була все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд, нерозуміння рідних. Утім, навіть у найскрутніші миті життя, художниця не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, створюючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.

«Подільський орфей» – книга про життя відомого українського композитора, хорового диригента, фольклориста Миколи Дмитровича Леонтовича, про його пошуки гармонії – в музиці, у власній душі, навколишньому світі.

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів».

«Музика, що окрилює душу» – саме таку назву має книга, у якій ідеться про життя та творчість великого українського композитора Дмитра Бортнянського. Про нього сучасники казали, що буцімто він підслухав співи янголів – настільки небесними та світлими були створені ним мелодії. Музика видатного композитора звучить і зараз, майже два століття потому.


Вишивка: рукам робота, а душі свято

В рамках літньої читальної зали «Книга під сонцем» 10 липня працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка організували книжкову виставку «Вишивка: рукам робота, а душі свято» та ігровий майданчик, який користувався увагою не тільки у малечі, а й у дорослих.

У створенні виставки бібліотекарі використали як книги, так і періодичні видання за 2017-2018 роки, серед яких: «Українська вишивка», «Сучасна вишивка», «Вишитий одяг».

Родзинкою виставки стала книга з історії української вишивки «Старовинні українські узори для вишивання хрестом. Магія візерунка», яка створена на основі схем та зразків, відновлених за збірками та приватними колекціями мешканців Харкова, Києва, Дніпра, Львова. У стародавні часи основні орнаментальні мотиви містили елементи символіки різних культів, які відображали вірування слов`ян.

Про різні техніки вишивки розповідають такі книги: «Вышиваем в технике мережка: скатерти, салфетки, подушки», «Вышиваем рушники, покровцы, сорочки», «Вышивка ришелье: старинная техника в современном исполнении», «Вышиваем животных», «Эксклюзивная вышивка», «Вышиваем портреты», «Вышивка по декупажу», «Вышивка по бумаге», «Вышиваем бисером, нитями, золотом».

Запрошуємо всіх шанувальників вишивки, як майстрів так і початківців, скористатися даними унікальними виданнями, скопіювати візерунки, дізнатися про різноманітні техніки, а також довідатися про тисячолітню історію захоплюючого мистецтва вишивки.


Написано давно – читається як нині…

Як і сто шістдесят п`ять років тому, "Граф Монте-Крісто" Олександра Дюма залишається одним із найпопулярніших романів у світовій літературі. До нього писали продовження, його ставили на сцені, створювали мюзикли, екранізували, але і до цього дня численні видання цієї книги приносять задоволення новим і новим поколінням читачів.

Це розповідь про несправедливо засудженого й ув`язненого в замку Іф юнака Едмона Дантеса. Зумівши утекти з в’язниці й відшукавши скарб, він прагне справедливості та відплати... Що чекає на його кривдників? Чи принесе ця помста задоволення самому Дантесові? Історія добра і зла, кривди й помсти, змальована у книзі, сповнена неабиякої інтриги...


«Бібліосвіту» – 20! Вітаємо!

4 липня фахівці бібліотеки взяли участь у Всеукраїнській відео-конференції «Бібліосвіту» – 20 років: молодість і креатив», організатором якої виступила Державна бібліотека України для юнацтва.

Інформаційний вісник «Бібліосвіт» – видання Державної бібліотеки України для юнацтва; фахова платформа для працівників обласних юнацьких бібліотек щодо обміну досвідом, розробки бібліотечних програм, обговорення нормативно-правових матеріалів, дискутування з питань розвитку веб-простору бібліотек України для юнацтва та впровадження новітніх технологій, знайомства з кращими молодіжними практиками України та досягненнями зарубіжних бібліотек тощо.

Під час відео-конференції бібліотечні фахівці Кіровоградської, Волинської, Житомирської, Харківської, Чернігівської обласних бібліотек для юнацтва та Рівненської обласної бібліотеки для молоді спільно з редакційною колегією та керівництвом Державної бібліотеки України для юнацтва відмітили зміни, що відбулися за останні п’ять років випуску «Бібліосвіту», обговорили перспективи розвитку вісника, тематику рубрик, формат видання та шляхи його поширення серед читачів.


Пізнаємо Україну разом

В рамках літньої читальної зали, працівники відділу мистецтв підготували книжкову виставку «Пізнаємо Україну разом», присвячену визначним архітектурним пам’яткам нашої країни.

Крім перегляду книг, всі бажаючи мали змогу пограти в шахи, шахмати або настільний хокей в імпровізованій ігровій зоні.

Літня читальна зала продовжує роботу, запрошуємо всіх бажаючих!


Благодійний розпродаж

20 червня до Дня молоді бібліотекарі організували вуличну акцію «М-фактор». Під час святкування не забули і про тих, хто боронить нашу країну. Разом із волонтерами громадської ініціативи «Армія SOS. Кіровоград» організували благодійний розпродаж. Виручені кошти 543 грн. 50 коп. будуть використані для потреб бійців 3-го окремого полку.

Дякуємо всім небайдужим!


Увага! Ретро-виставка!

Книжкова ретро-виставка "Улюблені книги наших батьків" запрошує читачів не тільки ознайомитися із запропонованими книгами, але й стати активним учасником її створення. Для цього необхідно запитати своїх батьків про улюблені книги їх дитинства та юності, відшукати на бібліотечних полицях саме ці книги та доповнити дану виставку. Почитаємо і ми. Почитаємо?


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх