22 СІЧНЯ 2018

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 15 січня – «Над пам’яттю не владний час» (до Дня пам’яті Героїв Крут) та «Він створював національне мистецтво (до 110-ої річниці від д. н. Григорія Синиці, українського живописця), 16 січня – «Відродження державності українського народу» (до 100-річчя ІV Універсалу ЦР), 17 січня – «Українське слово йде до тебе» (книги, видані в рамках обласної програми розвитку книговидання) та «Енергія життя – енергія творення» (до 80-річчя від д. н. В. Висоцького) 17 січня о 10.00 відбудеться заняття курсів комп’ютерної грамотності 19 січня о 15.10 відбудуться «Андріївські вечорниці»


Положення конкурсуУвага! Нова книга!

Забужко Оксана. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється : оповідання та повісті. – К. : Комора, 2017. – 416 с.

Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття – від найуспішнішої української авторки. Читач знайде тут як визнані шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах («Інопланетянка», «Дівчатка», «Казка про калинову сопілку»), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах.

Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір`ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління – «покоління відкладеної війни».


А той третій празник – Святе Водохреща!

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Саме до цього свята в Україні хлопці та дівчата продовжували щедрувати.

Привітати зі святом та останній раз пощедрувати в 2018 році до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка завітали учні Кіровоградської музичної школи №1 ім . Г. Нейгауза. Молоді таланти щиро та професійно виконували традиційні святкові пісні, жартували, водили козу та розігрували тематичні сценки.

Учасниками святкового дійства стали студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й.Мухіна, які не лише переглянули цікаву виставу, але й дізналися про традиції свята водохреща та мали нагоду порозважатися і наворожити собі долю.


Пропонуємо ознайомитись із новинками літератури для підлітків

На початку року до відділу абонементу надійшли нові книги, які, сподіваємось, принесуть вам насолоду і допоможуть цікаво і з користю провести час зимових канікул.

Левкова Анастасія

Старшокласниця. Першокурсниця : роман / Анастасія Левкова; ред. М. Кривецька. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 336 с. - ISBN 978-617-679-401-1

У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: перше кохання, перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою... Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.

Мацко Ірина

Перехідний вік...моєї мами : повість / Ірина Мацко ; ред. Г. Сенькович. -К. : Академія, 2016. - 128 с. - ISBN 978-966-580-490-1

Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. Все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Алю захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Та виявляється, в мами також перехідний період, коли долаючи свої труднощі, вона доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла. І вони починають спілкуватися не просто як мама з донькою, а як подруги…

Ягелло Йоанна

Тирамісу з полуницями : роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; ред. А. Івченко. - Львів : Урбіно, 2017. - 296 с. -ISBN 978-966-2647-37-2

Третя книжка бестселерового циклу про молоду дівчину Халіну Барську. У другом класі ліцею Лінка нарешті втілює свою мрію: вона створює власний блог, де регулярно пише про все, що здається їй важливим. Кохання з Адріаном триває, дівчина на сьомому небі від щастя! За всім цим у неї дедалі менше часу на відверті розмови з подругою, Наталією. А в тієї багато чого змінилося...

У цій книзі підіймаються проблеми підлітків: нестримне прагнення виглядати якнайкраще і, відповідно, виснажливі дієти і тренування; перші сексуальні стосунки і незапланована вагітність; непорозуміння з батьками; депресія на ґрунті взаємин, що не склалися, тощо.

Космовська Барбара

SAMOTNI. com : / Барбара Космовська ; пер. з нім. І. Андрущенка ; ред. Н. Косенко. -Х. : ВД "Школа", 2017. -208 с. - ISBN 978-966-429-455-0

Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак — копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу — хіба що, смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, — це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю...

Нікуліна Анастасія

Сіль для моря, або Білий Кит : роман-буря / Анастасія Нікуліна; ред. О. Уліщенко. -Х. : Віват, 2017. - 224 с. - ISBN 978-966-942-083-1

Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, — це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: «Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині». Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати?

Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами — дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків.

Така любов : проза / ред. Г. Теремко. -К. : ВЦ "Академія", 2017. - 160 с. -ISBN 978-966-580-521-2

Збірка з восьми оповідань від сучасних українських письменників, в якій зібрані любовні записки і переписка з однокласницею, аркуші з приватного щоденника і опівнічні роздуми – словом, усе те найінтимніше, що буває у підлітків.

Авеярд Вікторія

Багряна королева : роман / Вікторія Авеярд ; пер. з англ. Я. Стріха ; ред. О. Дубчак. - К. : Наш Формат, 2017. -328 с. - ISBN 978-617-7513-64-2

«Багряна королева» Вікторії Авеярд – перший том тетралогії в жанрі підліткового фентезі. Ця серія стала міжнародним бестселером і перекладена десятками мов.

Дія розгортається у постапокаліптичному світі, де в частини людства прокинулися надприродні здібності, й тепер мутанти пригноблюють звичайних людей. Головна героїня роману – сімнадцятирічна Мара – народилася у бідній родині без надприродних здібностей і думала, що нічого доброго на неї в житті не чекає.

Це захопливий пригодницький роман із несподіваними поворотами сюжету, яскравими персонажами, романтичним любовним трикутником і кінематографічними батальними сценами, який напевно сподобається фанам «Голодних ігор» та «Людей Ікс».

Гридін Сергій

Відчайдушні : повість-детектив / Сергій Гридін; ред. Г. Сенькович. -К. : ВЦ "Академія", 2017. - 128 с. - ISBN 978-966-580-509-0

Дмитро і його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеку, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив "Відчайдушні" захоплює сюжетними і психологічними несподіванками. І навіть за ризикованих обставин її героїв не оминає закоханість.


Джаз-вечірка «Мелодія слова»

24 грудня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася джаз-вечірка «Мелодія слова», організована літературним клубом для молоді «Ліра». Ліричні вірші, філософська проза і джаз створили невимушену атмосферу новорічного святкування. За приємним чаюванням лірівці декламували свої твори, також читали класиків. Завершився вечір запальними танцями. Ось так, з літературою, посмішками і танцями провели учасники літературного клубу «Ліра» минулий рік, і налаштовані весело зустрічати наступний.


«Що ми знаємо про Данію?»

Данія, офіційна назва Королівство Данія — скандинавська країна у Північній Європі.

Данія, поза сумнівами, одна з найкрасивіших і найцікавіших країн Скандинавії. Міста Данії багаті старовинними пам`ятками архітектури та вражаючими нововведеннями. Країна займає високі місця у рейтингах: якість життя, здоров`я, захист громадських прав та свобод тощо. Данія часто оцінюється, як одна з найщасливіших країн у світі в крос-національних дослідженях рівня щастя.

Помилуватися незвичайними замками, парками, пейзажами Данії змогли відвідувачі інформаційної години «Що ми знаємо про Данію?» (в рамках туристичного експресу «Подорожуймо Європою!»), яку підготували і провели працівники відділу мистецтв 26 грудня.


Продовження коміксів «Кіборги. Початок. Том 2» у Кропивницькому

Комікс «Кіборги. Початок. Том 2» – це продовження захоплюючої графічної повісті, що розповідає про початок історичних подій оборони Донецького аеропорту, в якій брали участь бійці 3-го окремого полку спеціального призначення. Комікс видано ГО «Вірні традиціям» та передано до військової частини для поширення серед мешканців міста та області. Під час презентації коміксів «Кіборги. Початок. Том 1», яка відбулася у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва 11 травня, військовослужбовці передали комікси до нашої книгозбірні з метою подальшого поширення збірки серед молоді. У жовтні бібліотека отримала продовження історії про героїчну оборону Донецького летовища - «Кіборги. Початок. Том 2».

Щасливими власниками коміксів «Кіборги. Початок. Том 1» та «Кіборги. Початок. Том 2» стали: кадети НВО «ЗОШ-інтернат» ліцей «Сокіл»; школярі: Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв), ЗОШ № 4, ЗОШ № 29, Педагогічного ліцею, НВО № 32, Гімназії ім. Т. Шевченка, Захарівської ЗОШ, Маловисківської ЗОШ; студенти: Кіровоградського медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна, Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, ДНЗ «Кіровоградського ВПУ № 4», ДНЗ ВПУ № 9, Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Кіровоградського комерційного технікуму, Кіровоградського музичного училища, КВНЗ «Олександрійське училище культури»; вихованці Дитячого будинку «Наш дім».

Також комікси надійшли у фонди бібліотек області, зокрема Благовіщенської, Знам`янської, Компаніївської, Новгородківської, Вільшанської, Олександрійської районних централізованих бібліотечних систем, юнацькі бібліотеки – філії Олександрійської та Знам`янської міських централізованих бібліотечних систем; Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи; Голованівської, Кіровоградської, Новомиргородської, Маловисківської, Добровеличківської, Долинської, Олександрівської, Новоархангельської, Петрівської районних бібліотек для дорослих, Новоукраїнського методичного центру РДА, Великовисківської сільської бібліотеки Маловисківського району, Паліївської бібліотеки Маловисківської ОТГ, Бобринецької міської бібліотеки № 1 Бобринецької ОТГ, Новоукраїнської центальної бібліотеки Новоукраїнської ОТГ, Соколівської сільської бібліотеки Соколівської ОТГ.

Славетні кіборги з 3-го окремого полку спеціального призначення відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Представник «Корпусу Миру» Тімоті Ніколазі зі Сполучених Штатів Америки (штат Каліфорнія), завітавши до нашої бібліотеки, отримав у подарунок примірник коміксів «Кіборги. Початок. Том 1».

Дякуємо бійцям військової частини А0680 та волонтерам ГО «Вірні традиціям» за надані комікси. Продовжуємо разом патріотичне виховання молоді!


Нові надходження відділу СТТМ

Відділ сприяння технічній творчості молоді отримав кілька нових книг по рукоділлю. Книги розраховані як на починаючих майстринь, так і на профі у виготовленні подарунків власноруч. А це дуже доречно напередодні зимових свят. Адже, що може бути кращим за власноруч виготовлений подарунок?

Книга майстрині Віри Войтенко «Кумедні іграшки. Плетемо гачком» (Войтенко В. О. Кумедні іграшки. Плетемо гачком. –Х: Віват, 2015. – 64 с. – (Майстер-клас) запрошує Вас до світу плетеної іграшки. Авторка дає покрокові майстер-класи з виготовлення плетених іграшок, у т.ч. новорічного символу – цуценяти, поради у підборі інструментів та матеріалів.

Чотири книги Клавдії Моргунової» відкриють Вам секрети виготовлення:

«Фігурок тварин з резинок» (Моргунова К. П. Резинки. Фігурки тварин. – Донецьк: «Видавництво СКІФ» ТМ, 2017. – 64 с.: іл.) – це не лише гарні, а й практичні вироби, плести які буде цікаво всім – від малого до великого!

«Віночки з атласних стрічок» (Моргунова К. П. Віночки з атласних стрічок. – Донецьк: «Видавництво СКІФ» ТМ, 2017. – 64 с.: іл.) – найбільш вишуканою прикрасою за всіх часів для жінок вважався вінок, адже він доречний у будь-якій ситуації: весілля, бал, вечірка. У виданні майстриня пропонує створювати звичайні обручі для волосся з атласних стрічок.

«Обручі й інші прикраси з фоамірану» (Моргунова К. П. Обручі й інші прикраси з фоамірану. – Донецьк: «Видавництво СКІФ» ТМ, 2017. – 64 с.: іл.) – це не лише гарні, а й корисні прикраси, які допоможуть швидко створити зачіски жінкам, що викличуть замилування чоловіків!

«Дерева щастя. Топіарії» (Моргунова К. П. Дерева щастя. Топіарії. – Донецьк: «Видавництво СКІФ» ТМ, 2017. – 64 с.: іл.) органічно вписуються в будь-який інтер’єр та потребують мінімального догляду, а виглядають дуже урочисто і в якості подарунка, і як прикраса в побуті.

Найлегшим у роботі декупажу є «Прямий декупаж» (Третьякова М. В. Прямий декупаж. – Донецьк: «Видавництво СКІФ» ТМ, 2017. – 64 с.: іл.). Книга Марини Третьякової розповість про набір інструментів, які знадобляться для декорування предметів, про етапи декупажу косметички, обкладинки для блокнота, тарілки, вази для квітів. Отже, шановні користувачі, бажаємо Вам творчого настрою напередодні Нового 2018 року, а за ідеями запрошуємо до бібліотеки!


«Натхнення» - виставка творчих робіт Кротенко Наталії

З 4 грудня у відділі мистецтв організовано виставку творчих робіт «Натхнення», дизайнера інтер’єрів Кротенко Наталії. На виставці представленні роботи, виконані у різних техніках, різнопланової тематики – картини, іграшки, декоровані пляшки тощо.

Виставка діятиме до 14 грудня. Запрошуємо всіх бажаючих!!! Вхід вільний.

дивитись фото

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх