26 КВІТНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 24 квітня – «Тривожні дзвони Чорнобиля», з 25 квітня – «Магічна сила танцю» (до Міжнародного дня танцю); виставку творчих робіт Наталії Юрченко «Пробудження весни» Щодня з 10.00 до 17.00 проводяться заняття курсів комп’ютерної грамотності 23 квітня з 11.00 до 14.00 відбудеться вулична акція «Startup – розпочни успіх з книги» (до Всесвітнього дня книг та авторського права); о 15.00 – зустріч із ліквідатором аварії на ЧАЕС «Чорнобиль: 32 роки потому» 24 квітня о 8.00 відбудеться слайд-бесіда «Гіркий біль Чорнобиля» та мистецька година «Співала, мов янгол» (до 65-ої річниці від д. н. Квітки Цісик), о 13.30 – екогодина «Екологічні проблеми Кіровоградщини» (до Дня довкілля); 25 квітня о 13.00 відбудеться мовознавчий турнір «Знавці української мови», о 14.00 – День відкритих дверей професійних навчальних закладів «Ярмарок професій» 26 квітня о 15.45 відбудеться зустріч із ліквідаторами аварії на ЧАЕС «Чорнобильська катастрофа та її вплив на навколишнє середовище» (в рамках бібліо-проекту life safe ( Подбай про свою безпеку) 25 та 27 квітня о 16.00 відбудуться заняття розмовного клубу «Speak Up» У відділах бібліотеки проводиться Всеукраїнське анкетування «Користувач бібліотеки – 2018»


Положення конкурсуУвага! Нова книга!

Авеярд Вікторія. Скляний меч / Вікторія Авеярд; пер. з англ. Я.Стріха ; ред. О. Дубчак. -К. : Наш Формат, 2017. -376 с. -ISBN 978-617-7513-95-6

Книгу Вікторії Авеярд — молодої американської письменниці і сценаристки визнано найкращим бестселером New York Times і переможцем премії People’s Choice Awards 2016 у номінації «Найкращий підлітковий роман». Історія головної героїні набула надзвичайної популярності серед молоді в усьому світі. Серія книжок про Мару, зокрема і «Скляний меч», не менш захоплива, ніж романи «Володар перснів» чи «Пісні льоду та полум’я». Як зазначають критики, це унікальний фантастичний світ зі справді цікавими персонажами.

Це друга книжка фентезі-серії про Мару Барров. Для прихильників фентезі, антиутопій, крутих поворотів сюжету та стрімких, захопливих подій. Для тих, кому цікаво, як склалася доля сімнадцятирічної Мари після фантастичних пригод, описаних у книжці «Багряна королева».


Чорнобиль: тридцять два роки потому

23 квітня, напередодні 32-ої річниці аварії на ЧАЕС, в бібліотеці відбулася зустріч з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС: Павлом Трапезніковим, оператором ЧАЕС та Олександром Диким.

На початку зустрічі бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді познайомили школярів із загальною картиною аварії на Чорнобильській АЕС. А потім до слова підключилися і гості зустрічі.

Павло Олександрович працював оператором третього та четвертого енергоблоків на станції з 1979 року. В ніч, коли сталася аварія, був одним з перших, хто прийшов на ліквідацію атомної стихії.

І сьогодні Павло Олександрович розповідає про події більш ніж тридцятирічної давності. Про перші години аварії, про людей, які ціною власного життя зупинили «мирний атом» і не дали йому перетворитися в стихійне лихо.

У 2004 та 2016 роках йому випала нагода відвідати рідну домівку. Дякуючи світлинам з цих поїздок та коментарям до них героя зустрічі, учасники – школярі НВО ЗОШ - інтернат І-ІІІ ст. мали змогу більш детально ознайомитися з ситуацією, що склалася сьогодні в закритій тридцятикілометровій Зоні.

Про те, як 45 секунд перебували люди на даху четвертого реактора, як прибирали радіоактивний бруд розповів Олександр Миколайович. З червня по жовтень 1986 року він перебував у закритій зоні.

Сьогодні Павло Трапезніков та Олександр Дикий беруть активну участь в роботі міської ветеранській організації «Союз Чорнобиля України» міста Кропивницький.

Відповіли гості і на запитання школярів та викладачів ЗОШ-інтернату, які на сам кінець побажали ліквідаторам міцного здоров’я та ще багато нових зустрічей з молоддю.


Благодійний розпродаж

Під час вуличної акції «Start up – розпочни успіх з книги» вкотре відбувся благодійний розпродаж картин та поробок на підтримку воїнів, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» Кіровоград).

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до акції, особливо художниці Світлані Хавроненко, яка надала свої роботи. В результаті розпродажу було зібрано 188 грн.


«Start up – розпочни успіх з книги»

23 квітня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка відзначила Всесвітній день книги і авторського права цікавою вуличною акцією «Start up – розпочни успіх з книги».

Під час цієї акції відвідувачі могли ознайомитися з виставками найновіших книг бібліотеки; взяти участь в оформленні інтерактивного стенду «Підвішена книга», порадивши цікаві книги до читання.

Також в рамках проекту «Живі книги» відбулося спілкування з відомими письменниками нашого міста. Ми запросили кропивницьких членів Національної спілки письменників України - Олену Валентинівну Надутенко, Антоніну Петрівну Царук, Бориса Григоровича Ревчуна, Антоніну Михайлівну Корінь. Ці люди мають колосальний досвід у сфері письменницької майстерності. Вони випустили у світ не одну книгу, з якими гості нашої вуличної акції могли познайомитися під час заходу і поспілкуватися безпосередньо з авторами.

Учасники літературного клубу для молоді «Ліра» організували і провели голосні читання, декламуючи власну поезію і твори класиків у відповідній локації.

Крім того, гості вуличної акції «Start up – розпочни успіх з книги» фотографувалися у фото-зонах «Літературний портал» та «Книжкова полиця»; брали участь у майстер-класах по створенню оригінальних закладинок та літописів; вигравали призи від магазину канцтоварів «Kancler.com» у тематичних літературних вікторинах.

Традиційно проходив благодійний розпродаж картин та поробок на підтримку воїнів, що знаходяться в зоні АТО /спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»/.

Вулична акція в такому форматі пройшла вперше, але залишила після себе приємні враження та позитивні відгуки як від письменників, так і від гостей заходу.
Безпека на дорозі

Сьогодні на дорогах України виникає дуже багато автомібільних аварій, у яких тисячі людей травмуються та гинуть. Причини, внаслідок яких трапляються дорожньо-транспортні пригоди, можуть бути різноманітні: перевищення швидкості, нетверезий стан, недотримання дистанції, неуважність.

19 квітня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася зустріч із представниками Управління патрульної поліції в Кіровоградській області – Оксаною Білобровою, начальником відділу із зв’язків з громадськістю та Ольгою Варіченко, інспектором цього ж відділу. На заході, присвяченому безпеці на дорозі, були присутні учні Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського.

Оксана Сергіївна та Ольга Василівна розповіли про аварійні ситуації на дорогах та як їх можна уникнути, наголосили на тому, що серйозно ставитися до питань безпеки дорожнього руху повинні не лише водії, але й пішоходи, які можуть спричинити ДТП, переходячи вулицю в недозволеному місці. Також працівники поліції розповіли, що одним із засобів захисту пішоходів у вечірній час є світловідбиваючі елементи – флайтери.

Отже, знаючи та дотримуючись правил дорожнього руху, можна уникнути помилок та трагедії і врятувати найдорожче – життя.


Обов’язок. Відповідальність. Совість

19 квітня відбулося чергове засідання лекторію «Молодь і право». Цього разу спілкувалися на тему «Обов’язок. Відповідальність. Совість». Ці важливі питання учні СЗШ № 14 розглядали разом із Піскун В. М., головним спеціалістом правового відділу Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Поняття «обов’язок», «відповідальність» та «совість», які взаємопов’язані або йдуть поруч, обговорювалися з правової точки зору. Адже кожна особистість від народження має права, на рівні з якими завжди є обов’язки і відповідальність за свої дії та вчинки.

Віра Михайлівна наголосила, що самосвідомій людині, яка не позбавлена почуття моралі, властиві також відчуття совісті, гідності, обов’язку, тощо. Ці риси являються показником досконалості та самодостатності.

Відчуття обов’язку та відповідальності визначають наскільки моральною є особистість та допомагають зробити правильний вибір.

Учасники також дізналися про загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я маю право». Віра Михайлівна запропонувала правопросвітницькі листівки та відповіла на запитання, які цікавили аудиторію.


Жити щасливо – жити у злагоді з природою

Проблема стану навколишнього середовища в Україні вважається насправді актуальним та надзвичайно важливим питанням для кожного громадянина.

Щороку в третю суботу квітня відзначається День довкілля. Головна мета цієї події – підвищення рівня свідомості кожної людини в питаннях, що стосуються збереження природи.

19 квітня у відділі популяризації книги відбулася еко-година «Екологічні проблеми Кіровоградщини». Учні СЗШ № 14 дізналися про екологічну ситуацію в Україні. Згадали про природно-географічні умови, водні ресурси, тваринний та рослинний світ Кіровоградщини. Особливу увагу під час заходу було звернено на екологічні проблеми краю.

Під час заходу учні переглянули відеоролики про екологічний стан нашої країни та області, ознайомилися із літературою, яка була представлена на книжковій викладці «Мандруйте Кіровоградщиною! Вона того варта».

Учасники висловлювали свої думки щодо збереження навколишнього середовища. Потрібно розпочати з себе – прибирати сміття, гасити багаття, посадити дерево, тому що екологічний стан нашої планети залежить від самосвідомості кожного громадянина.


Пробудження весни

Із 19 квітня до 10 травня 2018 року у відділі мистецтв діє виставка творчих робіт Наталії Юрченко «Пробудження весни». На виставці представлені жіночі прикраси ручної роботи, виготовлені з різних матеріалів: тканини, дерева, скла, бісеру, кольорової вовни.

Створення прикрас – це хобі Наталії, яким вона займається близько семи років. Захоплення прикрасами розпочалося з того, що доньці в дитячий садочок для святкового ранку треба було гарно оздобити костюм. Сьогодні Наталія виготовляє сережки, кольє, брошки, браслети, оздоблює пояси.

На створення прикрас витрачається багато часу, але в кожну річ авторка вкладає душу та постійно вдосконалює свою техніку.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх