21 КВІТНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 16 квітня – «Донецький аеропорт – Фортеця мужності» та «Крим: історія українського півострова», з 17 квітня – «Святими місцями України» (до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць), з 20 квітня – «Українське слово йде до тебе» (книги, видані за державною та обласною програмами книговидання та книгорозповсюдження) та «Доля планети у наших руках» (до Дня довкілля); триває виставка робіт молоді з особливими потребами «Творчість сильних духом» Щодня з 10.00 до 17.00 проводяться заняття курсів комп’ютерної грамотності 17 квітня о 8.00 відбудеться пізнавальна експедиція «Відомі українські жінки – художниці: М. Приймаченко», 13.30 – заняття лекторію «Молодь і право» («Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави» – відкритий мікрофон) 18 квітня проводиться День суцільного обліку запитів; о 14.00 відбудеться заняття «Школи інформаційного комфорту» («Енциклопедії. Словники. Довідники» – бібліотечний урок) 18 та 20 квітня о 16.00 відбудуться заняття розмовного клубу «Speak Up» 19 квітня о 10.00 відбудеться екогодина «Екологічні проблеми Кіровоградщини» (до Дня довкілля), о 12.00 – зустріч-інтервью з В. Бондерем, головою обласної організації НСПУ, в рамках XXIII Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Матері-Землі на тему «Митець та громадянин. Шляхи поєднання»; о 14.00 – правова гра «Обов’язок. Відповідальність. Совість» 20 квітня о 13.30 відбудеться мистецька година «Співала, мов янгол» (до 65-ої річниці від д. н. Квітки Цісик) У відділах бібліотеки проводиться Всеукраїнське анкетування «Користувач бібліотеки – 2018»

Увага! Нова книга!

Лайкер Джефрі К. Філософія TOYOTA. 14 принципів роботи злагодженої команди / Джефрі К. Лайкер; пер. з англ. Н. Валевської. -К. : Наш Формат, 2017. -424 с. -Бібліогр.: с. 419-423. -ISBN 978-617-7388-78-3

Сьогодні «Тойота» є компанією, яка виробляє найякісніші автомобілі світу з найменшою кількістю дефектів і витрат. Це корпорація, яка безперервно вдосконалює свою структуру за рахунок використання вдвічі меншої кількості людино-годин, інвентаризації та виробничих площ, ніж її конкуренти.

Книжка лауреата одинадцяти Премій Шінго, професора промислового й операційного інжинірингу Джефрі Лайкера є першою книжкою для широкої аудиторії, яка розкриває принципи управління й бізнес-філософію компанії, що має репутацію найуспішнішого світового виробника, який постійно розвивається в напрямку до ідеалу. Універсальність принципів Філософії «Тойоти» в тому, що вони можуть бути використані в будь-якій галузі для формування досконалої організаційної структури.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться філософією бізнесу переглянути цю книгу у відділі сприяння технічній творчості молоді.


Безпека на дорозі

Сьогодні на дорогах України виникає дуже багато автомібільних аварій, у яких тисячі людей травмуються та гинуть. Причини, внаслідок яких трапляються дорожньо-транспортні пригоди, можуть бути різноманітні: перевищення швидкості, нетверезий стан, недотримання дистанції, неуважність.

19 квітня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася зустріч із представниками Управління патрульної поліції в Кіровоградській області – Оксаною Білобровою, начальником відділу із зв’язків з громадськістю та Ольгою Варіченко, інспектором цього ж відділу. На заході, присвяченому безпеці на дорозі, були присутні учні Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського.

Оксана Сергіївна та Ольга Василівна розповіли про аварійні ситуації на дорогах та як їх можна уникнути, наголосили на тому, що серйозно ставитися до питань безпеки дорожнього руху повинні не лише водії, але й пішоходи, які можуть спричинити ДТП, переходячи вулицю в недозволеному місці. Також працівники поліції розповіли, що одним із засобів захисту пішоходів у вечірній час є світловідбиваючі елементи – флайтери.

Отже, знаючи та дотримуючись правил дорожнього руху, можна уникнути помилок та трагедії і врятувати найдорожче – життя.


Обов’язок. Відповідальність. Совість

19 квітня відбулося чергове засідання лекторію «Молодь і право». Цього разу спілкувалися на тему «Обов’язок. Відповідальність. Совість». Ці важливі питання учні СЗШ № 14 розглядали разом із Піскун В. М., головним спеціалістом правового відділу Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Поняття «обов’язок», «відповідальність» та «совість», які взаємопов’язані або йдуть поруч, обговорювалися з правової точки зору. Адже кожна особистість від народження має права, на рівні з якими завжди є обов’язки і відповідальність за свої дії та вчинки.

Віра Михайлівна наголосила, що самосвідомій людині, яка не позбавлена почуття моралі, властиві також відчуття совісті, гідності, обов’язку, тощо. Ці риси являються показником досконалості та самодостатності.

Відчуття обов’язку та відповідальності визначають наскільки моральною є особистість та допомагають зробити правильний вибір.

Учасники також дізналися про загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я маю право». Віра Михайлівна запропонувала правопросвітницькі листівки та відповіла на запитання, які цікавили аудиторію.


Жити щасливо – жити у злагоді з природою

Проблема стану навколишнього середовища в Україні вважається насправді актуальним та надзвичайно важливим питанням для кожного громадянина.

Щороку в третю суботу квітня відзначається День довкілля. Головна мета цієї події – підвищення рівня свідомості кожної людини в питаннях, що стосуються збереження природи.

19 квітня у відділі популяризації книги відбулася еко-година «Екологічні проблеми Кіровоградщини». Учні СЗШ № 14 дізналися про екологічну ситуацію в Україні. Згадали про природно-географічні умови, водні ресурси, тваринний та рослинний світ Кіровоградщини. Особливу увагу під час заходу було звернено на екологічні проблеми краю.

Під час заходу учні переглянули відеоролики про екологічний стан нашої країни та області, ознайомилися із літературою, яка була представлена на книжковій викладці «Мандруйте Кіровоградщиною! Вона того варта».

Учасники висловлювали свої думки щодо збереження навколишнього середовища. Потрібно розпочати з себе – прибирати сміття, гасити багаття, посадити дерево, тому що екологічний стан нашої планети залежить від самосвідомості кожного громадянина.


Громадянська позиція митця

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Євгена Маланюка стала однією з локацій XXIIІ-го Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі. Цього року темою фестивалю є: «Митець та громадянин. Шляхи поєднання».

Учнівська молодь мала змогу дізнатися про видатних особистостей українського державотворення, особисто познайомиться з людьми, які зробили вагомий внесок у розвиток України в різних галузях науки та мистецтва. Це дає змогу формувати у молоді активну громадянську позицію та виховувати її в дусі національних традицій, духовності та патріотизму.

До бібліотеки завітали учні Грузьківського НВК, євроклуб «Євродіти», які стали учасниками номінації «Громадська думка». Вони спілкувалися з Бондарем В. В., головою обласного осередку Національної спілки письменників України.

Василь Васильович поділився з молоддю творчими здобутками, охарактеризував сучасний літературний процес. Письменник звернув увагу на те, що на сьогоднішній день молодь повинна займати активну громадянську позицію, література і мистецтво мають формувати і поліпшувати людську душу.


«Гіркий біль Чорнобиля»

17 квітня на базі Кіровоградського слідчого ізолятора для неповнолітніх ув’язнених бібліотекарями відділу сприяння технічній творчості молоді було проведено слайд-бесіду «Гіркий біль Чорнобиля».

Чорнобильська катастрофа – одна з найбільших катастроф людства, але мало хто знає імена перших, хто кинувся у вогонь, у небезпеку, тих хто затулив собою усіх нас. Історії ліквідаторів – людей, що за обов’язком служби взяли участь у ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, заслуговують на повагу та слугують прикладом для молодого покоління.


Опановуємо англійську мову

У березні та квітні продовжуємо дивувати учасників розмовного клубу “Speak Up” незвичними засіданнями. Кожної середи та п’ятниці о 16.00 волонтери Корпусу миру навчають містян англійської мови. У середу відвідувачі вивчають історію ROCK та R&B музики з Віккі Нейлінг, а в п’ятницю Тім Ніколазі приділяє увагу граматиці, ілюструючи її зручними та зрозумілими схемами. Улюбленою традицією стали караоке вечори, під час яких усі співають англомовні пісні. Для занурення в мовне середовище волонтери використовують фільми, ігри, цікаві “activities”, які допомагають засвоювати поданий матеріал. Це новий погляд на навчання комунікативних навичок, іншомовної компетенції, на опанування іноземною лексикою та граматикою. А все нове в сучасній іноземній освіті має місце бути.


Пробудження весни

Із 19 квітня до 10 травня 2018 року у відділі мистецтв діє виставка творчих робіт Наталії Юрченко «Пробудження весни». На виставці представлені жіночі прикраси ручної роботи, виготовлені з різних матеріалів: тканини, дерева, скла, бісеру, кольорової вовни.

Створення прикрас – це хобі Наталії, яким вона займається близько семи років. Захоплення прикрасами розпочалося з того, що доньці в дитячий садочок для святкового ранку треба було гарно оздобити костюм. Сьогодні Наталія виготовляє сережки, кольє, брошки, браслети, оздоблює пояси.

На створення прикрас витрачається багато часу, але в кожну річ авторка вкладає душу та постійно вдосконалює свою техніку.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх