20 ЖОВТНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


п/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальний за виконання

I. Книжкові виставки, темполиці, виставки робіт:

1.

Золота осінь життя (до Міжнародного дня людей похилого віку)

1.10

Відділ абонементу

2.

М. Цветаєва: особистість і доля (до 125-річчя від д. н.)

2.10

Відділ попул. книги

3.

Шедеври живопису зі всього світу (до Дня художника)

4.10

Відділ мистецтв

4.

Кароль Шимановський: талант генія (до 135-ої річниці від д.н. польського композитора, педагога, піаніста)

5.10

Відділ мистецтв

5.

Гетьмани України: слава, мудрість, відвага (за сторінками книги «Гетьмани України: історії про славу, мудрість і відвагу»)

9.10

Відділ попул. книги

6.

Дивосвіт пісенної душі Ніни Матвієнко (до 70-річчя від дня народження української співачки)

9.10

Відділ мистецтв

7.

Армія нашої держави (до Дня захисника України)

12.10

Відділ абонементу

8.

Торгівля людьми: порушення прав людини

16.10

Відділ попул. книги

9.

Таємнича павутина: ресурси Інтернет

16.10

Відділ СТТМ

10.

Екологія краю: тривоги і надії

19.10

Відділ попул. книги

11.

«Відкриваємо молоді таланти» - виставка творчих робіт

24.10

Відділ мистецтв спільно з фізико-математичним факультетом КДПУ ім.В.Винниченка

12.

Пам’ятаємо подвиг солдата (до Дня визволення України від нацистських окупантів)

26.10

Відділ абонементу

13.

Веселий Хеллоуїн

29.10

Відділ абонементу

ІІ. Масові заходи:

1.

«Коли хобі дорівнює роботі – то є велике щастя» (А. Кузьменко і гурт «Скрябін») - вечір пам’яті

3.10

о 8.00

Відділ мистецтв

2.

«Німеччина – країна сучасності та стародавньої історії» - туристична мандрівка (в рамках заняття туристичного експрес-салону «Подорожуймо Європою!»)

10.10

о 8.00

Відділ мистецтв

3.

«Ми – славні нащадки козацького роду» - квест в рамках бібліо-проекту «Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»

12.10

о 15.00

Відділ попул. Книги

4.

«Дзеркало уяви Ірини Хоменко»- презентація творчості (розширене засідання клубу «Ліра»)

15.10

о 15.00

Відділ абонементу 

5.

«Люди не продаж, не стань товаром» -  День інформації

17.10

Відділи: БІП, обслуговування

6.

«Торгівля людьми: як уберегтися від насилля» - інформаційна година

17.10

о 13.00

Відділ абонементу

7.

«Торгівля людьми: це може трапитися з кожним» - зустріч із фахівцем (в рамках лекторію «Молодь і право»)

17.10

о 14.00

Відділ попул. книги

8.

«Дегустація літературних новинок» - прем’єра книги

18.10

о 14.00

Відділ абонементу

9.

«Народна іграшка» – майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки від майстрині Корсун Р. І. (в рамках засідання клубу «Дивосвіт»)

18.10

о 14.00

Відділ СТТМ

10.

«Із читачів – в бібліотекарі» - День читацького самоврядування

24.10

о 10.00

СКД, відділ абонементу

11.

«Дотримання правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів» - гра-пошук вибухонебезпечних предметів, складання міні-пам?ятки «Обережно! Вибухонебезпечні предмети» (в рамках бібліо-проекту life safe ( Подбай про свою безпеку)

24.10

о 13.30

Відділ попул. книги

12.

«Мости: історія тисячоліть» - слайд-бесіда

25.10

о 14.00

Відділ СТТМ

13.

«Бібліографія як джерело інформації. Різноманітні типи і види бібліографічних посібників» – бібліотечний урок (практичне заняття) в рамках  «Школи інформаційного комфорту»

25.10

о 14.00

Відділ БІП та краєзнавства


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 17 жовтня – «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Таємнича павутина: ресурси Інтернет», з 19 жовтня – «Екологія краю: тривоги і надії» 17 жовтня відбудеться День інформації «Люди не продаж, не стань товаром», о 16.00 – заняття розмовного клубу англійської мови “Speak Up” за участю волонтерів Корпусу миру 20 жовтня о 16.00 відбудется зустріч із В. Шкляром та презентація книги «Троща» 22 жовтня о 15.00 відбудеться засідання клубу «Ліра» («Майстерня прози» від В.Бондаря, голови обласної організації Національної спілки письменників України)


ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ

ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ

Заповнити анкету

ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ
Увага! Нова книга!

Камерич Меліна. Туфлі до вручення "Оскара" : повість / Меліна Камерич; пер. з боснійської К. Калитко ; худож.-оформл. О. Жуков ; гол. ред. О. Красовицький. -Х.: Фоліо, 2015. -188 с. -(Сер. "Карта світу"). -ISBN 978-966-03-7204-7

О’Генрі колись написав, що для повноти життя людина повинна пережити бідність, любов та війну.

Український переклад Меліни Камерич — перший на східнослов’янських теренах. Історії, які розповідає М. Камерич, життєві. Це маленькі жіночі образки. Жіночі, бо точно підмічені жіночим оком. Жіночі – бо про жіночі проблеми, часом створені чоловіками. В житті сучасної жінки багато чого наплутано, багато чого бачиться через спотворені окуляри. Жінка стала частиною імперії споживання та розваг. Проте, навіть перебуваючи у стані депресії чи покинутості, жінка може раптом купити собі туфлі за триста доларів. «Туфлі, в яких навіть піти нема куди. Туфлі до вручення «Оскара» . І хоча «Оскара» отримає не Вона, а Він, який покинув її чи якого покинула Вона, сама не розуміючи навіщо, все одно жінка в такий спосіб прагне незалежності. У книжці «Туфлі до вручення “Оскара”» усе це є в достатній кількості, тож її можна вважати експрес-курсом із пізнання життя.


Від конфлікту до згоди

19 жовтня бібліотекарі відділу популяризації книги для учнів гімназії-інтернат-школи мистецтв провели тренінг «Від конфлікту до згоди». Під час зустрічі говорили про конфлікт, причини виникнення та разом знаходили шляхи його подолання.

Учасники заходу виконували вправи «Витинанка», «Асоціація», «Виріши ситуацію», записували свої думки на фліпчаті та переглядали відеоролики.

Разом прийшли до висновку, що відколи існує дві думки, відтоді й існує конфлікт. Кожна людина індивідуальна, зі своїми бажаннями та потребами, і коли прагнення однієї людини заважають реалізації бажань іншої, то виникає конфлікт. Щоб зберегти дружбу і гарні відносини, слід поважати один одного та ставитися до оточуючих так, якби бажали, щоб відносилися до нас.


Краща книга вересня

Серед творів, які здобули прихильність наших користувачів у вересні, – «Місто термітів» українського письменника Володимира Єшкілєва, «Кава з кардамоном» польської письменниці Йоанни Яґелло. Найбільше ж голосів набрав роман «Воно» надзвичайно популярного у молоді американського письменника Стівена Кінга (також писав під псевдонімом Річард Бахман).

Стівен Кінг пише у стилях: жахи, фентезі, трилер, містика. Він автор більш ніж 200 творів, серед яких понад 50 книг є світовими бестселерами. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. На основі історій С. Кінга знято низку фільмів, намальовані комікси. Він нагороджений численними медалями та преміями за особливий внесок в американську літературу.

Роман «Воно», написаний у жанрі жахів, уперше опублікований 1986 року. У творі зачіпаються важливі для Кінга теми: влада пам`яті, сила об`єднаної групи, вплив травм дитинства на доросле життя.

Кінг Стівен. Воно: роман / Стівен Кінг; пер. з англ.: О. Красюка, С. Крикуна, А. Рогози; гол. ред. С. Скляр. – Х.: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 1344 с. – ISBN 978-966-14-9654-4

Колись давно семеро підлітків лицем до лиця зіткнулися із невимовним Жахом — і змогли перемогти. Але багато років по тому істота, що не має імені, повертається, щоб помститися… Воно наче випірнуло з нічних кошмарів. Воно живиться страхом і ненавистю. Воно причаїлося всюди… Старі друзі мусять зустрітися з Ним і знову зазирнути у вічі справжньому жаху…

Оповідь здійснюється паралельно в різних часових інтервалах, один із яких відповідає дитинству головних героїв, а інший — їх дорослому життю.

Незважаючи на досить великий обсяг твору (майже 1400 сторінок), "Воно" якимось містичним способом захоплює увагу читача та не відпускає до останнього.

Книга увійшла до декількох престижних рейтингів найкращих романів століття та тисячоліття, хоч і єдиного критичного сприйняття ця праця не здобула. Отже, якщо хочете трохи полоскотати собі нерви та скласти власну думку про цей твір – читайте!


Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

Так, 17 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва пройшов День інформації, який включав ряд заходів, об’єднаних однією темою: «Люди не на продаж: не стань товаром», головною метою якого було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» у відділах бібліотеки було організовано книжкові виставки: «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Не стань жертвою торгівлі людьми».

Користувачі бібліотеки мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

На виставках були представлені книги, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Доповнювали книжкові виставки фахові періодичні видання «Юридична Україна», «Право України», «Історія та правознавство» та ін.

Бібліотекарі відділу абонементу провели для студентів Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім. М. П. Сая інформаційну годину «Торгівля людьми: як уберегтися від насилля».

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про торгівлю людьми як особливо тяжкий злочин, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Охарактеризували види торгівлі людьми, такі як: примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо. Надали рекомендації щодо безпечного перетину кордону.

Крім цього, працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів підготували вебліографічний список на тему: «Люди не на продаж. Не стань товаром!».

Передувало цим заходам обласне соціологічне дослідження «Торгівля людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання очима молоді».


Історія футболу: гра реальна і віртуальна

Мабуть, немає людини, яка б хоч раз у житті не грала у футбол. Можливо, це була гра, в якій команда складалася з однієї людини, а замість воріт були кинуті шкільні портфелі. А, може, це було серйозне змагання на велетенському стадіоні, за яким спостерігали тисячі вболівальників.

А як, коли і де з’явилася вперше ця чудова гра? Про це дізналися вихованці Кіровоградської ДОСШ «Зірочка», побувавши 13 жовтня на заході «Історія футболу: гра реальна і віртуальна».

Багато хто вважає, що батьківщина футболу – Англія. «Батьківські права» на футбол пред’являють багато держав. У Єгипті під час розкопок гробниць фараонів знаходили м’ячі та їхні зображення. У Китаї ще за 1000 років до н.е. захоплювались грою дзю-ню, що у перекладі означало «штовхати м’яч ногою». У Стародавній Греції гра з м’ячем нагадувала сучасний футбол. У всякому разі у той час вже вживались такі загальноприйняті сьогодні терміни, як «пас» і «відповідь пас». А Англія є родоначальницею сучасного футболу, офіційною датою народження якого вважається 1863 рік.

На теренах України перший футбольний матч відбувся у Львові 14 липня 1894 року між командами «Сокіл» (Львів) та «Сокіл» (Краків), тоді уся Галичина перебувала під владою Польщі. Матч тривав лише 6 хвилин, до першого забитого голу. Перемогли львів’яни з рахунком 1:0. М’яч забив львів’янин Володимир Хоміцький. Виконком Федерації Футболу України 3 липня 1899 року визнав цю дату початком літопису футболу у нашій державі.

Комп’ютерна гра FIFA SOCCER з’явилася на початку 90-х минулого століття. А сьогоднішня гра колосально відрізняється і графікою, і анімацією.

З 2016 року почали проводитись змагання з кіберфутболу. Попереду – міжнародні чемпіонати.

Більше розкажуть про захоплюючу гру – футбол – книги, що є у фондах бібліотеки. А пограти у кіберфутбол ви зможете, відвідавши наш Інтернет-центр.


День коду в Кропивницькому

12 жовтня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках Тижня кодування ЄС, провела масштабну міську акцію, присвячену програмуванню та інформаційним технологіям ? «День коду в Кропивницькому». Акція відбулась в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

Тиждень кодування ЄС щорічно проводиться з 7 по 22 жовтня з метою показати молоді, яким цікавим може бути програмування та як можна його використати для втілення ідеї в життя.

Протягом 6 годин учні та студенти навчальних закладів Кропивницького брали участь в різних заходах, присвячених програмуванню.

Під час інтерактивної лекції "Біоміметика: запозичення досвіду у природи" учасники дізналися про пристрої, прилади, механізми та технології, ідеї і основні елементи яких запозичені з живої природи.

Учасники воркшопу з паперового програмування не лише дізналися про те, як це ? програмувати на папері, але й стали учасниками цікавих конкурсних змагань. Вони відчули себе «попелюшками», розбираючи клавіші комп’ютерних клавіатур за їх призначенням – системні, функціональні, алфавітно-цифрові та клавіші керування курсором. Працювали дешифраторами та намагалися запрограмувати робота на проходження певної дистанції.

В змаганнях з алгоритмічного програмування брали участь команди з 4-х шкіл міста – Гімназії ім. Т. Шевченка, Кіровоградського колегіуму, ЗОШ №8 та НВО «Вікторія-П». Учні швидко та вправно виконали завдання з програмування, за що отримали цінні призи від організаторів. А головним переможцем стала команда Гімназії ім. Т. Шевченка.

Про нові технології, сучасне програмування, робототехніку та особливості навчання дізналися учасники заходу під час зустрічі з програмістами та викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

Можливості сучасних технологій ілюструвала прекрасна виставка робототехніки та програмного забезпечення, створеного студентами та викладачами ЦНТУ. Тут можна було побачити роботу 3D-принтеру, який за 7 хвилин друкував герб України; роботи виконували різні дії (навіть танцювали), а також можна було погратися в комп’ютерні ігри, створені студентами.

«День коду в Кропивницькому» пройшов цікаво та корисно, тож сподіваємось на те, що наступного року ще більше молоді зможе відвідати заходи, присвячені програмуванню.


“Speak Up” представляє…

10 жовтня о 16.00 відбулась презентація розмовного клубу англійської мови “Speak Up”. Організаторами клубу виступили Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та ГО ТІМО «Відкриті двері». До діяльності клубу долучились волонтери Корпусу миру Тімоті Ніколазі, Вікі Нейлінг, Геіл Нілі та Джозеф Хелєр. Планується залучення інших волонтерів, які радо підтримали ідею створення унікального клубу при бібліотеці.

На початку заходу учасники привітались з безпосередніми носіями мови та прослухали цікаву презентацію про життя та діяльність присутніх волонтерів. Задля гарного настрою та знайомства спікери запропонували пограти в цікаві інтерактивні ігри, під час яких, звичайно, усі практикували свої знання англійської.

Незалежно від рівня володіння англійською мовою, професіоналізм спікерів дозволив почувати себе невимушено і отримати максимум позитивних емоцій від участі в заході.

Вже перше засідання клубу відбудеться 17 жовтня о 16.00 в приміщенні Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Спікер – Вікі Нейлінг.

Саме автентичне англомовне середовище у клубі створює легке невимушене спілкування, де кожен з учасників долає мовний бар’єр та страх спілкування англійською.

Дякуємо усім волонтерам, які долучились до діяльності.


Виставка Хавроненко

9 жовтня у відділі мистецтв відкрилася чергова виставка робіт кропивницької художниці Світлани Хавроненко «Мить, зупинись». Цього разу на виставці представлені пейзажі, виконані у техніці енкаустика. Поціновувачі мистецтва зможуть помилуватися морськими краєвидами, а також видами Лондону та Кропивницького.

Виставка діятиме до кінця місяця. Запрошуємо всіх бажаючих!!! Вхід вільний.

дивитись фото

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх