27 ЧЕРВНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
п/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальний за виконання

I.

1.

Книжкові виставки, темполиці, виставки робіт:

Літературний дивосвіт

 

1.06

 

Відділ попул. книги

2.

«Краєвиди душі» - виставка робіт майстринь ГО «Єлисаветградський узвіз»

1.06

Відділ СТТМ

3.

Веселковий світ дитинства (до Міжнародного дня захисту дітей)

1.06

Відділ мистецтв

4.

Літо без проблем: безпечна поведінка

6.06

Відділ попул. книги

5.

Подих віків, доля і велич народу (фортеці, замки, монастирі, оборонні споруди)

12.06

Відділ попул. книги

6.

Життя кожної людини – це ціла епоха (до 90-річчя від дня народження М.К. Смоленчука)

14.06

Відділ попул. книги

7.

Людської пам’яті свіча палає (до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні)

19.06

Відділ попул. книги

8.

Молодий цвіт української нації (до Дня молоді)

 

21.06

Відділ абонементу

9.

Майбутнє, вільне від наркотиків (до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом)

21.06

Відділ абонементу

10.

Конституція – основа держави (до Дня Конституції України)

26.06

Відділ абонементу

11.

Пітер Пауль Рубенс: життя і творчість (до 440-ої річниці від дня народження фламандського живописця)

26.06

Відділ мистецтв

12.

«Наш сучасник, наша історія, наше майбутнє» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського) – віртуальна виставка

Протягом місяця

Відділи: БіП та краєзнавства, ІТЕР

ІІ.

1.

Масові заходи:

«Свято дитячої посмішки» (до Міжнародного дня захисту дітей) - вулична акція

 

1.06

10.00-13.00

 

Дирекція, сектор СКД, відділ абонементу спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері»

2.

«Енциклопедія винаходів» - бібліомаркет знань

 

6.06 о 10.00

Відділ СТТМ

3.

«Цікавий світ навколо нас» (в рамках літнього відпочинку та оздоровлення дітей) - мистецько-літературна гра 

7.06 о 10.00

Відділ мистецтв

4.

«Дотримання правил безпеки у період літнього відпочинку» - бесіда-гра в рамках бібліо-проекту  life safe ( Подбай про свою безпеку)

9.06 о 10.00

Відділ попул. книги

5.

«Небезпека виникнення харчових отруєнь» - лекція, тестування-перевірка отриманих знань в рамках бібліо-проекту  life safe ( Подбай про

свою безпеку)

14.06 о 10.00

Відділ попул. книги

6.

«Молодь в дії» (до Дня молоді) - вулична акція

21.06

18.00-20.00

Дирекція, сектор СКД, відділи бібліотеки

7.

Обслуговування літніх шкільних майданчиків

Протягом місяця

Відділи обслуговування

8.

«Разом зробимо більше!» (виїзні заходи для соціально-незахищених верств населення) - соціальний навігатор

Протягом місяця

Відділи обслуговування

 

9.

Проведення курсів комп’ютерної грамотності «Основи роботи на комп’ютері» за підтримки Міжнародного фонду ІДЕА в рамках програми Microsoft Unlimited Potential

щонеділі

о 10.00

Відділ ІТЕР


Запрошуємо усіх бажаючих познайомитися з книжковими виставками: з 26 червня – «Конституція – основа держави» (до Дня Конституції України) та «Пітер Пауль Рубенс: життя і творчість» (до 440-ої річниці від д. н. фламандського живописця) 26 червня об 11.00 відбудеться майстер-клас «Лялька-мотанка» для дітей з особливими потребами із табору «Джерельце надії» 29 червня о 10.30 відбудеться майстер-клас «Лялька-мотанка» для дітей з особливими потребами із табору«Джерельце надії», о 12.00 – презентація-вшанування письменника Олександра Кердиваренка (до 80-річчя від д. н.) У відділі абонементу триває міні-анкетування «Краща книга червня»


ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ
Увага! Нова книга!

Мацко І. Перехідний вік…моєї мами : повість / Ірина Мацко. – ВЦ «Академія», 2016.- 128 с. ISBN 978-966-580-490-1

Як воно бути в «перехідному віці»? Звідкіля й куди саме ти «переходиш»?

А чи можна нікуди не йти? А оці «переходи» трапляються лишень із дітьми, чи й дорослі теж мають із тим халепу? Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї. Багато нових вражень і відчуттів прийшло до неї на порозі дорослості. Несподівано для себе Аля відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами — також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла — інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги…


Семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України»

Семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України»

21-22 червня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України». Під час заходу бібліотекарі обласної книгозбірні ділилися досвідом з даної теми з фахівцями Кіровоградщини, що відповідають за роботу з користувачами юнацького віку.

Учасники семінару отримали багато корисної інформації під час зустрічі з кандидатом психологічних наук Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка Кулішем Віктором Івановичем. Під час доповіді Віктор Іванович звернув увагу на психологічні особливості формування і розвитку ціннісних орієнтацій юної особистості.

Змістовну і вкрай необхідну для роботи з юнацтвом інформацію надала завідуюча краєзнавчим відділом Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Каргаполова Оксана Миколаївна. Вона розповіла про сучасні вектори розвитку патріотичного виховання, а саме – дитячо-юнацьку гру «Сокіл» (Джура).

Напередодні скорботної дати – 22 червня бібліотекарі поринули в сумні часи та страшні події ІІ Світової війни, які не оминули Кіровоградську землю. Про трагічні події війни на Кіровоградщині та про проблеми збереження історичної пам’яті неупереджено, ґрунтовно, виважено і доступно розповів краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Даценко Василь Всеволодович.

Головну увагу під час семінару було приділено книгам і читанню як стратегічно важливому ресурсу інтелектуального розвитку нації.

Учасники навчання мали можливість працювати в навчальних секціях: «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей», «MediaLAB», «Бібліотечний Неформат».

Для учасників першої секції «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей» бібліотекарі підготували методичні поради «Українське слово у вимірах сьогодення», міні-тренінг «Спілкуймося рідною мовою правильно!», книжковий портфель сучасного бібліотекаря «Сучасна українська література: молодіжний вектор».

В секції «MediaLAB» бібліотекарі брали участь в інформаційному коучингу «Медіаосвіта юнацтва та молоді в умовах інформаційного протистояння» та годині коду в бібліотеці «Hour of Code».

Шквал емоцій та позитиву викликала несподівана і надзвичайно приємна зустріч з молодою і талановитою письменницею Ольгою Мігель в секції «Бібліотечний НЕформат». Учасники занурились в містичну атмосферу роману «Сновида», відміченого конкурсом «Коронація слова» та пройшли випробування у квест-кімнаті «Сновида: Бібліотека Чистилища».

Учасникам семінару-практикуму презентували графічну повість «Кіборги. Початок. Том 1» у форматі коміксів, що розповідає про початок історичних подій героїчної оборони Донецького аеропорту. З метою поширення серед молоді правдивої інформації про війну на сході нашої країни, найбільш популярними і легкими до сприйняття засобами, до бібліотек Кіровоградщини було передано 28 примірників цього видання.

Враховуючи багаторічний досвід роботи з патріотичного виховання фахівці обласної книгозбірні запропонували до уваги колег власні успішні бібліопректи: патріотичні діалоги «Україно! Ми – дочки твої і сини» та «Life safe» («Подбай про свою безпеку»), «Бібліотека українського патріота. Час читати!», «Колесо історії» (в рамках радіопрограми «Дива Кіровоградщини»), та інші.

Нові знання і навички отримали учасники під час вітрини ідей «Мистецтво + патріотизм: упроваджуючи інновації, не забуваймо про традиції» та консультації-практикуму «Сучасний формат діяльності бібліотек з краєзнавства». До уваги присутніх були представлені нові форми роботи: бібліотечний квілт та буктуб. Жваво та бадьоро створювали запрошені бібліотечний квілт на тему «Чому, на Вашу думку, молодь сьогодні одягає вишиванку?» та перевірили свої знання у пазл-вікторині «Історія рідного краю».

Актуальною, жвавою та досить позитивною виявилася зустріч бібліотекарів з інспекторами «Патрульної поліції». Нестримний потік питань неможливо було зупинити. Зустріч тривала довше, ніж планувалося, адже учасники не хотіли відпускати гостей і буквально вразили їх своїм інтересом до буднів патрульних та реформи в цілому. На згадку кожен отримав фото та подарунки. Бібліотекарі були приємно здивовані такій зустрічі та щиро дякували за знайомство.

Протягом двох днів семінару його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, отримали методичні матеріали, презентації з даної теми, які допоможуть їм у подальшій роботі.

Колектив і дирекція Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва висловлює вдячність бібліотечним працівникам, нашим гостям, учасникам обласного семінару за невтомний пошук, активність, безмежну відданість улюбленій справі. Бажаємо усім успіхів у вашій творчій праці, нових здобутків у справі збереження і популяризації нашої національної та культурної спадщини, успішного залучення юнацтва та молоді до читання.


Благодійний розпродаж в рамках Дня молоді

21 червня працівники обласної бібліотеки для юнацтва в рамках бібліопроекту «Креативна середа» влаштували «Молодіжний Fresh» - вуличну акцію до Дня молоді.

Традиційно, крім розважальних і пізнавальних заходів, разом із громадською ініціативою «Армія SOS. Кіровоград» був проведений благодійний розпродаж робіт в стилі hand-made та книг, які принесли небайдужі кропивничани. Завдяки всім, хто долучився до акції, вдалося зібрати 272 грн. Кошти будуть використані на потреби воїнів, що знаходяться в зоні АТО.

Дякуємо всім, хто долучився до акції!!!


«Молодіжний Fresh»: святкували, запалювали, смакували!

21 червня працівники обласної бібліотеки для юнацтва влаштували «Молодіжний Fresh» до Дня Молоді - вуличну акцію в рамках бібліопроекту «Креативна середа». День Молоді - не просто чергова календарна дата, це свято юності, енергії, натхнення та активності молоді на шляху їхнього розвитку, дорослішання і становлення, як особистостей.

Цього дня в бібліотеці розпочався обласний семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України». Тож бібліотекарі з області мали унікальну можливість приєднатися до вуличної акції та розпочати підготовку до святкування Дня Молоді разом з кропивничанами.

На усіх, хто зібрався цього червневого вечора на вулиці Двороцовій, чекала насичена розважальна програма, патріотичні майстер-класи та безліч цікавих несподіванок. Так гості свята мали унікальну можливість переглянути виставку зброї та військового спорядження від центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель» та поспілкуватися з представниками патрульної поліції міста Кропивницького. Разом з громадської ініціативою «Армія SOS» був продовжений благодійний розпродаж на підтримку воїнів, що знаходяться в зоні АТО.

Окрасою вечора стали виступи танцювальних колективів: клубу спортивного бального танцю «Діамант», школи східних танців «Шакті» та школи Брейк Дансу і Хіп - Хопу "Mix of Steps". Вихованці колективів показали харизматичні та запальні номери, в різних стилях танцю з яскравими костюмами і чудовими посмішками.

Кіровоградська обласна федерація Лао-тайських бойових мистецтв - Лао-муей, Спортивний клуб «Україна» представили увазі гостей показові виступи Ката, продемонструвавши швидкість, витривалість та чудову спортивну підготовку.

Порадували гостей заходу і вокалісти – прозвучали неймовірно душевні пісні від Максима Чорного та нестандартний драйвовий реп від гурту «Брюс Лі Orchestra».

Ексклюзивним виступом вечора стала «Шалена кухня» від молодіжного театру «Палата № 6». Веселу пантоміму учасники театру підготували до нашої молодіжної акції, тож усі гості мали ексклюзивну нагоду стати її першими глядачами.

Наймолодші відвідувачі долучилися до майстер-класів з арт-розпису, виготовлення українських прапорців у техніці торцювання та симпатичних магнітів. А найсолодший сюрприз підготував Sho bar – їх цукрова вата прийшлася до смаку усім учасникам акції.

Встигли і порозважатися під час веселої конкурсної програми та пограти в настільний хокей. Завдяки підтримці магазину канцтоварів «Каncler.com» усі учасники конкурсів отримали чудові призи.

Також висловлюємо особливу подяку за підтримку акції Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, в особі отця Івана Верескуна.

Ми вітаємо молодь Кіровоградщини з наступаючим святом і бажаємо успіхів, натхнення та здійснення найзаповітніших мрій.

А бібліопроект «Креативна середа» відправляється на літні канікули. Тож до наступних зустрічей восени.


Небезпека виникнення харчових отруєнь

13 червня, в рамках програми оздоровлення та відпочинку дітей під час літніх канікул відбулося чергове заняття бібліо проекту «Life safe» (Подбай про свою безпеку) за участю Нестеренко В.В., методиста НМЦ та БЖД та Чурманової А.О., фахівця відділу інформації та комунікації з громадськістю УЗД Управління ДНС у Кіровоградській області.

Для учнів молодшої школи НВО «Вікторія-П» Вікторія Нестеренко провела бесіду-гру «Небезпека виникнення харчових отруєнь». Методист розповіла про ознаки, симптоми, першу допомогу при отруєнні грибами та рослинами. Разом пригадали шкідливі рослини та їх зовнішній вигляд. На перший погляд, це нічим не примітні квіти, але контакт із ними може мати негативні наслідки. Ось деякі отруйні рослини, які розповсюджені на території України: борщівник, блекота чорна, блиголов плямистий, вовчі ягоди, дурман звичайний та інші. Отже, слід бути уважними та обережними.

Наприкінці заходу Анастасія Чурманова роздала учасникам пам’ятки «Безпека під час літніх канікул».


Краєвиди душі

Червень, перший літній місяць в юнацькій бібліотеці розпочався виставкою неповторних робіт майстринь громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз». Очолює це творче об’єднання Ірина Ігорівна Поляруш.

Свої роботи надали майстрині: Світлана Пасашкова, Валентина Дробишевська, Валентина Орловська та Віра Залізняк. Світлана Пасашкова працює в стилі об’ємної ляльки-мотанки, для створення своїх шедеврів використовує тільки натуральні матеріали: тканину та лико.

Картини Валентини Дробишевської нагадують куточки рідного краю.

А Валентина Орловська працює в техніці авторської ляльки-мотанки та мініатюрні вишиті картини.

Віра Залізняк вишивкою займається все життя. А прагнення до нового дозволяє майстрині створювати шедеври власноруч в різних жанрах: це і вишивка стрічками, і об’ємна вишивка, і в’язання гачком, і шиття. Особливе натхнення майстриня відчуває при створенні українських пейзажів.

Роботи майстринь в різний час виставлялися в музеях, мистецьких галереях та бібліотеках не тільки рідного міста, а й в інших областях нашої країни. А скільки їхніх творів по світу!

У цьому місяці роботи майстринь громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз» експонуються одразу у двох закладах – в обласному музею живопису та в обласній бібліотеці для юнацтва, до речі, вже не вперше.

Сподіваємося на подальшу творчу співпрацю з талановитими людьми нашого степового краю та бажаємо їм творчих злетів і вдалого втілення творчих задумів.

Виставка «Краєвиди душі» буде діяти протягом місяця, отже запрошуємо усіх бажаючих до перегляду.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх