31 серпня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1     День знань
2     60 років від д. н. Панченка Володимира Євгеновича (1954), літературознавця, критика.
9     245 років від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838), українського письменника
• 150 років від дня народження Івана Михайловича Колесси (1864-1898), українського етнографа
• 80 років від д. н. Луцкевича Юрія Павловича (1934 м. Зінов’євськ -2001), художника.
10 120 років від дня народження Олександра Петровича Довженка (1894-1956), українського режисера, письменника
• 90 років від д. н. Ігнатьєвої Надії Степанівни (1924 м. Зіновєвськ-), актриси Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького з 1943 до 1996, заслуженої артистки УРСР (1971).
11   150 років від дня народження Павла Арсеновича Грабовського (1864-1902), українського поета, публіциста
13   День фізичної культури і спорту
14   90 років від д.  н. Дорогого Семена Васильовича (1924 м. Єлисаветград-2004), хорового диригента, педагога, заслуженого діяча мистецтв УРСР (1973). Один із засновників Кіровоградського музичного училища, перший керівник хорового відділення (1959-1968), викладач музично-педагогічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка, засновник студентської хорової капели.
• 90 років від д. н. Шульги Інни Антонівни (1923 – 2003), педагога, музеєзнавця, почесного громадянина м. Олександрії (1998).
15   210 років від дня народження Михайла Олександровича Максимовича (1804-1873), українського історика, етнографа, фольклориста, першого ректора Київського університету
16   165 років від д. н. Гоняєва Михайла Костянтиновича (1849-1891), юриста, шахіста, історика та літератора. У 1874 році видав у Єлисаветграді свій переклад німецького шахового підручника А. Гобелера, доповнивши його своїм «Очерком истории и литературы шахматной игры» - першою у Росії працею з історії шахів.
17   150 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913), українського письменника
20   75 років від д. н. Волохова Володимира Кіндратовича (1949 м. Кіровоград), художника.
21   Міжнародний день миру
22   День партизанської слави
25   210 років від д. н Грабовського Міхала (псевдонім Едвард Тарша) (1804 – 19.11.1863), польського письменника, критика, публіциста, одного з основоположників «української школи» у польській літературі. З 1830 протягом 25 років жив у родовому маєтку в Олександрівці.
26   Європейський день мов
27   Всесвітній день туризму
28   85 років від дня народження Дмитра Васильовича Павличка (1929), українського поета, громадського діяча
30   Всеукраїнський день бібліотек


Запрошуємо усіх бажаючих з 26 серпня переглянути книжкову виставку «Й. Гете – поет гармонії та краси».
Тема засідання

УВАГА ! НОВІ КНИГИ !

Нещодавно книжкові полиці обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка поповнилися новими виданнями, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга» 2013 р. Усі видання виключно українською мовою, з різних галузей знань та читацького призначення.

Формуванню соціальної особистості, національної свідомості, почуття гідності, честі, поваги до історії свого народу сприятимуть книги: Скляренко В. «1000 фактів про Україну»; «Історія України в особах: Козаччина»; «Журналісти стріляють не кулями; О. Друг «Вулицями старого Києва»; І. Коляда, В. Милько «Богдан Хмельницький»; Ю. Сорока «Хотин».

Книга В. Яроша «Золотий колос Дажбога: хліб в українських легендах та віруваннях» повідає читачам цікаві нариси про давні землеробські вірування, аграрні традиції, землеробський календар, магічні обрядові речі: зерно, сніп, дідух, плуг, а також обрядову їжу: хліб, кутю, коровай, млинці, коржики тощо.

На читача книги «Квітко моя чарівна» чекає захоплююча пізнавальна подорож в квіткове царство, а чудові ілюстрації подарують естетичну насолоду.

Хочемо звернути Вашу увагу на видання, присвячені 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка «Шляхами Великого Кобзаря», «Святим дивом сяють Храми Божі…: Храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка».

Не залишить читачів байдужими також і художня література таких авторів: Бернард Т. «Холоднеча. Старі майстри», Ромен Г. «Коріння небес», Кальдерон П. «Стійкий принц. Драма примара», Курков А. «Бікфордів світ», Менкель Г. «Італійські черевики».

Запрошуємо всіх бажаючих до обласної бібліотеки ім. О. М. Бойченка ознайомитись з новими надходженнями.


З Україною у серці

День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна: 24 серпня (а саме цього дня наша країна святкує річницю своєї незалежності) є головним державним святом.

Наша бібліотека теж взяла участь у цьому важливому для нашої країни святі. 22 серпня, в рамках літньої читальної зали «Книга під сонцем», відбулась вулична акція «Україна – єдина країна!». З самого початку планувалось, що акція триватиме до 12.00. Але інтерес кіровоградців до свята Незалежності України та події в рамках акції виявився настільки великим, що акція тривала до 14.00.

Кожне свято ми, бібліотекарі, намагаємось зробити різноманітним та цікавим, щоб залучити якомога більше нових користувачів.

В рамках акції кіровоградці познайомились з історією свята, дізнались цікаві факти про Україну, переглянувши книжкові виставки «Україна: погляд через фотооб'єктив» та «Така дивовижна Україна». А перевірити свої знання з історії рідного краю люди змогли, взявши участь у вікторині «Моя квітуча Батьківщина», за що отримували «handmaded» сюрпризи.

Справжні патріоти своєї країни навчились плести українські віночки з польових квітів та стали учасниками майстер-класу з патріотичного арт-розпису.

Але і це ще не все! Ми запрошували усіх долучитися до створення об'ємного панно в техніці торцювання «Моя Україна». Це заняття стало найцікавішим для людей, що проходили в цей час вулицею Дворцовою. А найсміливіші стали учасниками зйомок відеоролика про Батьківщину, що тривали протягом святкування. Дякуємо усім, хто брав участь у нашій акції, сподіваємось, що ви отримали заряд патріотизму та гарного настрою від бібліотеки! Ми, в свою чергу, вітаємо улюблену країну та всіх українців зі святом Незалежності, та бажаємо всім успіхів, процвітання та єдності!
Виставка: «Україна: погляд через фотооб’єктив»

Про красу нашої Батьківщини можна говорити дуже і дуже довго. Але, як ми знаємо, краще один раз побачити, ніж декілька разів почути. І саме таку послугу своїм відвідувачам надав відділ мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка.

Адже саме тут з 18-го серпня діє виставка: «Україна: погляд через фотооб'єктив», мета якої – продемонструвати всю красу та неповторність нашої держави за допомогою фотоальбомів та книг з яскравими ілюстраціями. Прикрашають та роблять оригінальною цю виставку цитати визначних українців про Україну. Виставка також оздоблена фотокартками, які прикріплені до прищіпок. На фото зображені цікаві місця України, які обов'язково треба відвідати.

Отож, завітайте до відділу мистецтв та подивіться на старовинні замки, давні музеї, мальовничі поля та високі гори нашої країни.


Методичний десант

13 серпня 2014 року працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка здійснили методичний десант на тему «Традиції + інновації = сучасна бібліотека» до Знамянської центральної районної бібліотеки. До уваги учасників занять провідними спеціалістами ОЮБ ім. О.М. Бойченка було представлено ряд ґрунтовних консультацій, методичних рекомендацій, презентацій, а також практичних вправ, які сприяють поліпшенню роботи з користувачами юнацького віку.

З комплексною системою патріотичного виховання, яка включає в себе велику кількість напрямів і сфер діяльності, бібліотечні працівники познайомились під час консультації «Форми бібліотечної роботи з розвитку патріотичної і громадянської самосвідомості молоді», яку надала Кісельова О. М., завідувач науково-методичним відділом. Бібліотекарі визначили основні принципи національно-патріотичного виховання, дізналися, які форми і методи роботи найбільш прийнятні для ефективного патріотичного виховання юнацтва та молоді.

Як найкраще побудувати роботу бібліотек в сучасних умовах та привернути ще більшу увагу громади до сільської бібліотеки учасники заходу дізналися під час тренінгу «Складові успішної діяльності бібліотеки», який провела Рєзнік Т. С., головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності. Колеги ділилися досвідом про співпрацю бібліотек під час вправи «Карта громади», вчилися аналізувати роботу своїх бібліотек під час вправи «SWOT-аналіз». Вправа «Дві хвилини у ліфті» змусила правильно і чітко формулювати власні думки та потреби.

В роботі бібліотек з юнацтвом можуть найти відображення безліч тем з питань сімейного виховання, але їх мета повинна збігатися в одному – розширити уявлення юнацтва та молоді про сім'ю як про найважливіший соціальний інститут. З цією метою завідувач відділу абонементу Ткаченко С. Є. провела консультацію-тренінг «Я та моя майбутня сім'я», яка містила у собі багато вправ і порад.

Наприкінці зустрічі бібліотекарі обмінювалися думками, будували плани на майбутнє


Така дивовижна Україна

Історія України – це шлях до незалежності. Вона не переривалася з часів Великої Скіфії і, навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберегли власну державу у формах автономії, повстанської республіки чи війська-держави.

Українці – одна з найдавніших націй у світі, яка має багату і самобутню культуру. Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя народу. Вони стали головним чинником відродження українства, нашої національної свідомості та людської гідності.

24 серпня – великий день для кожного із нас. Цей день символізує здійснення споконвічної мрії народу України – жити в самостійній незалежній державі. Саме цій великій події в історії нашої держави присвячена книжкова виставка «Така дивовижна Україна». На виставці представлені книги, які познайомлять користувачів з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

Складається виставка з 3-х розділів:

- «Від Русі - до України (Історія незалежності)» - тут представлена література з історії нашої держави від найдавніших часів до сьогодення;

- «Душа народу в його традиціях (Багатство української культури)» - книги з цього розділу розкривають перед читачами величний і самобутній світ української духовності, розказують про нашу символіку, звичаї, традиції культурні та мистецькі надбання;

- «Мальовнича Україна (Краса української природи)» - в цьому розділі підібрані матеріали, які зачарують читача неймовірним багатством української природи, заберуть у подорож до високих гір, безкрайніх степів, замріяних пралісів, швидкоплинних річок, темних печер, розкішних палаців, нездоланних замків… Кожен зможе відкрити для себе нові місця, дізнатися про їхню історію, уявити їхнє майбутнє.

Отож, запрошуємо усіх до відділу абонементу переглянути книжкову виставку «Така дивовижна Україна», дізнатися більше про країну, розташовану у самісінькому центрі Європи, яка замиловує кожного своєю неповторною природою, співучою мовою, має багатовікову історію, а найголовніше – є нашою Батьківщиною.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


Творчість наших користувачів

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх