2 БЕРЕЗЕНЯ 2015

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

85 років від дня народження Миколи Петровича Бідняка (1930-2000), українського живописця
? 120 років від дня народження Андрія Петровича Ковалівського (1895-1969), українського історика та етнографа
? 120 років від дня народження Джона Форда (1895-1973), американського кінорежисера

2

140 років від дня народження Фріца Крейслера (1875-1962), австрійського скрипаля і композитора
? 170 років від дня народження Івана Павловича Пулюя (1845-1918), українського фізика й електротехніка

4

135 років від дня народження Климента Васильовича Квітки (1880-1953), українського фольклориста-музикознавця

6

75 років від дня народження Олега Орача (1940-2006), українського поета, дитячого письменника

7

130 років від дня народження Гаррі Сінклера Льюїса (1885-1951), американського письменника

10

125 років від дня народження Бориса Леонідовича Пастернака (1890-1960), російського письменника, лауреата Нобелівської премії (1958)

11

345 років від дня народження Самійла Величка (1670 — після 1728), українського козацького літописця
? 150 років від дня народження Василя Стефановича Кульженка
(1865—1934), українського видавця

14

85 років від дня народження Георгія В’ячеславовича Якутовича (1930-2000), українського графіка
? День св. Валентина

18

160 років від дня народження Левка Платоновича Симиренка (1855-1920), українського вченого, помолога і плодовода

20

110 років від дня народження Уласа Олексійовича Самчука (1905-1978), українського письменника

21

Міжнародний день рідної мови
? 90 років від дня народження Ігора Наумовича Шамо (1925-1982), українського композитора
? 100 років від дня народження Євгена Михайловича Ліфшиця (1915-1985), українського фізика-теоретика

23

330 років від дня народження Георга Фрідріха Генделя (1685-1759), німецького композитора й органіста

24

150 років від дня народження Івана Левковича Липи (1865-1923), українського письменника і громадського діяча

25

110 років від дня народження Павла Павловича Вірського (1905-1975), українського танцівника і хореографа
? 165 років від дня народження Володимира Григоровича Барвінського (1850-1883), українського письменника, публіциста, видавця

27

140 років від дня народження Володимира Петровича Філатова (1875-1956), російського та українського офтальмолога


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 23 лютого – «Художник-новатор: Казимир Малевич» (за ЮНЕСКО 2015 – Рік Казимира Малевича), з 25 лютого – «Знайомтесь ? література Європи: Балтійські країни» 23, 25 лютого та 01 березня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 23 лютого о 13.00 відбудеться урок гідності «Герої не вмирають», о 14.45 – заняття Школи доброти «Добро починається з тебе» (тренінг «Мистецтво спілкування») 24 та 26 лютого о 16.00 відбудуться заняття курсів із цифрової фотозйомки 24 лютого о 8.00 відбудеться урок ввічливості «Етикет у нашому житті», о 13.00 – слайд-бесіда «Першоджерела Київської Русі» та урок гідності «Герої не вмирають», о 13.45 – заняття лекторію «Молодь і право» («Особливості участі неповнолітніх у цивільних правовідносинах» - тренінг), о 14.30 – розважально-пізнавальна година з циклу «Незламність духу в творчості» 25 лютого о 14.00 відбудеться літературна година «Е. Хемінгуей. Філософія життя», з 18.00 до 20.00 – зустріч-концерт із організатором «Акустичної п’ятниці» О. Теплихом «Налаштовуємось на хвилі музики», в рамках бібліопроекту «Креативна середа» 26 о 13.30 відбудеться урок гідності «Герої не вмирають» 27 лютого о 13.00 відбудеться гра «Мафія» 01 березня о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ»

Увага! Нова книга!

Шевченко С.І. Кіровоградщина в українсько-польських мистецьких зв’язках (ХІХ – поч. ХХІ ст.) /С.І. Шевченко. – Кіровоград : ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2014. -76 с.

Кандидат історичних наук доцент Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Сергій Шевченко багато років досліджує тему зв’язків національних культур двох слов’янських народів – польського і українського. Вона була започаткована працею автора «На пограниччі культур: Кіровоградщина – Польща в літературних зв’язках (ХІХ початок ХХІ ст.)» (2004 р.). Продовженням теми стала робота Сергія Івановича «Кіровоградщина в українсько-польських зв’язках. Освіта і наука. (1820-ті – початок 2000 рр.)» (2008 р.)

І ось тепер нове дослідження, в якому йдеться про історію формування, зміст та розвиток основних напрямків мистецьких зв’язків Центральної України з Польщею, життєвий і творчий шлях їх учасників (корифеїв театру, композиторів, музикантів, художників, хореографів).

Видання зацікавить викладачів шкіл, студентів, краєзнавців, істориків, творчих працівників музеїв, усіх, хто любить мистецтво.

Книга має автограф автора.


Вишивка стрічками

Шовкові стрічки прикрашають наш побут і супроводжують все життя. Вишивка стрічками надає, як картині, так і одягу незвичних відтінків. А переваги цього виду вишивки в порівнянні з іншими в тому, що стрічка набагато ширше нитки і робоча поверхня швидко заповнюється візерунком. Незвична округлість та гармонія елементів, кольори і блиск – ці дива перетворюють малюнок на поляну казок: яскраву і неповторну.

Майстер-клас з вишивки стрічками, в рамках творчої студії «фАРТ», 22 лютого провела відома майстриня Віра Залізняк.

Віра Іванівна розповіла про матеріали, на яких краще вишивати, про ширину стрічок та розмір голки від неї залежний.

А ще – навчила кожного учасника студії формувати з широкої стрічки троянди та плести колосок.

Отже, перші кроки в освоєнні мистецтва вишивки стрічками зроблені.

До Вашої уваги у відділі сприяння технічній творчості молоді книги та журнали, як по вишивці стрічками, так і з інших видів рукоділля. Ласкаво просимо!


Василь Симоненко: сторінками творчості

У 2015 році 80-річчя від дня народження Василя Симоненка відзначається на державному рівні.

Саме цій події присвячений мистецько-літературний вечір «Василь Симоненко. Зустріч призначена поетом», який 19 лютого для студентів КДПУ ім. В. Винниченка та учнів школи мистецтв провели бібліотекарі відділу популяризації книги та відділу мистецтв.

Василь Симоненко належить до поетів-шістдесятників, являється яскравою особистістю та прикладом незламності духу. Його життя можна порівняти зі спалахом блискавки – таке яскраве і таке ж коротке…

Життєвий шлях поета-шістидесятника починається з Біївців – невеликого полтавського села. Саме там 8 січня 1935 року народився Василь Симоненко. Одразу, по закінченню сільської десятирічки, юнак вступає на факультет журналістики Київського університету. Його студентське життя було багате на справжніх друзів, на зустрічі з цікавими особистостями, творчі суперечки, мрії про майбутнє.

Після закінчення університету Василь працює в газеті «Черкаська правда», потім – у «Молоді Черкащини», власним кореспондентом «Робітничої газети».

Через свою активну громадянську і чітку національну позицію Симоненко був у колі тих, кого тодішня влада постійно тримала в полі зору.

Вчитавшись у поезію Василя Симоненка, можна впевнено сказати, що немає в ній ні космічних кораблів, ні наукових досягнень. Новаторство митця – не в пошуках нових поетичних форм, жанрів, а в самому змісті творів, у широкому, непідробному інтересі до внутрішнього світу простої людини, у пошануванні людської гідності, неповторності кожної особистості.

Пізнати глибини творчості поета можна по-різному. Провідна роль у заході належала матері поета, яку зіграла Руссу Валерія. Адже ніхто краще за матір не передасть радість і біль серця за свого сина.

Під час заходу вірші Василя Симоненка прозвучали у виконанні Кирила Поліщука, Ольги Алексєєнко, Сергія Цигульського та Артема Луценка. Поезія, сповнена радості й печалі, проникає до найпотаємніших куточків душі. Особливо, коли слухаєш пісні на вірші Симоненка. Кирило Поліщук та Ольга Алєксєєнко, Сергій Цигульського та Валерія Гайдалюк у своєму виконанні поєднали щастя й сум, тривогу і сподівання. Не залишила байдужими присутніх й пісня «Де зараз ви, кати мого народу?» у виконанні Андрія Гардашнікова.

До заходу була оформлена книжкова виставка-експозиція «Діалог з поетом: В.Симоненко».


Євромайдан: поезія гідності


19 лютого відбулося засідання літературного клубу для молоді «Ліра». Це був вечір революційної поезії, де згадувались події, що сталися рік тому під час Революції гідності. На дане засідання завітало багато гостей, серед них – журналістка інформаційно-аналітичного центру «Перевесло», молода письменниця Олена Горобець.

Олена презентувала збірку Кіровоградської революційної поезії «До барикад!», розповіла передісторію її створення та, звичайно, читала поезію. Ця збірка особлива тим, що в ній зібрано вірші поетів різного віку і різного рівня, але всіх їх об'єднали події, що не могли нікого лишити байдужими.

До барикад!

До барикад! Там стовбичить один

Останній з живих у пилюці

Густий неутомлений чорний дим

З безсмертних вогнів революцій


У нього кулак завбільшки із Марс

Він знає хто ворог хто наш

Не вірить верхів'я що все це не фарс

Що груди схрестив патронтаж


Хай дощ або сніг рубить з плеча

Стоїть він – всередині стрижень

Не зігне його ні страх ні січа

Ні слів брехня і принижень


Століття стоїть хоч кусає змія

І труїть всі частки й клітини

Я гордий що з ним у нас спільне ім'я

Ім'я це – народ України

Поль Іщук

Потім взяла слово Антоніна Корінь (член Національної спілки письменників України). Вона презентувала першу книгу «На вишневім березі» поета з Кіровоградщини, члена літературного об'єднання «Степ» Володимира Яремчука . Сам автор розповів про своє життя, про те, коли почав писати вірші, майбутні творчі плани. Володимир Петрович читав поезію; усі присутні активно ставили запитання автору та долучались до обговорення.

На вишневім березі дитинства

Залишилась мама молода.

Син у хвилях долі загубився

І ніяк на берег не верта.


Він веслує вперто проти вітру

На благенькім човнику життя.

А вже осінь золотить палітру,

Вишиває срібне вишиття.


На вишневім березі далекім

Вишням знову важко від плодів.

Зовсім інший, молодий лелека,

До чиєїсь хати прилетів.


Дзвонять дзвони пам'яті нестримно

І життя спливає, як вода…

На вишневім березі, ледь зримім.

Тихим сяйвом – мама молода.

Володимир Яремчук


Зустріч із учасниками АТО

Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є сьогодні справою всього українського народу.

Кіровоградщина посідає сумне місце лідера за кількістю призваних та за кількістю загиблих в зоні АТО.

Зараз на Сході, під ворожими кулями і «градами», боронять Україну її наймужніші, найкращі сини та доньки. Наблизити перемогу, допомогти захисникам стараються й ті, хто не на передовій.

Щоб послухати очевидців цих страшних подій, зрозуміти краще, що там відбувається до бібліотеки завітали Францішкевич Руслана Миколаївна, офіцер відділу по роботі з особовим складом і громадськістю обласного військового комісаріату та бійці третього окремого полку спеціального призначення.

На зустрічі були присутні учні ВПУ №9 та гімназії № 5. Вони слухали розповіді бійців-учасників АТО, які розповіли про свої військові будні, солдатський побут, про те, що насправді відбувається в зоні бойових дій, про важливість волонтерської допомоги та підтримки всіх кіровоградців на війні.

Бійці розповіли, що дуже цінують моральну підтримку рідних, друзів і зовсім незнайомих людей. З особливим хвилюванням вони розповідали про те як, зігрівають їм душу дитячі малюнки та обереги, що їх привозять волонтери.

Потім гості відповіли на численні запитання присутніх.


Чи настільки серйозна справа – кохання?

12 лютого, напередодні найромантичнішого свята року – Дня святого Валентина, працівники бібліотеки організували веселий подарунок для своїх користувачів – КВК «Кохання – справа серйозна».

Позитиву та веселощів усім відвідувачам заходу вистачило сповна. Адже за титул найсмішнішої команди Кіровограда змагалися вже знані команди міста: «Имеешь право», «СКІФ» та «8 марта». У залі зібралося багато прихильників КВК, які повеселилися від душі. Команди вражали вдалими жартами та відмінним почуттям гумору. Слідкувало за змаганням авторитетне журі.

В рамках конкурсу «Привітання» команди познайомились з глядачами та розіграли багато цікавих сценок на тему кохання.

Під час інтерактивної «розминки» учасниками гри стали й члени журі та глядачі, які задавали каверзні запитання командам. Конкурс проходив настільки захопливо, що задавати запитання почав навіть ведучій – Олексій Ніколенко. За результатами цього конкурсу було визначено краще запитання – про прем'єру скандального фільму «50 відтінків сірого». Автор запитання отримав подарунок від магазину канцтоварів «Kancler.com».

Конкурс – «музичне домашнє завдання» продемонстрував присутнім ще й відмінні вокальні данні команд.

За підсумками «веселих» змагань перемогу разом з чудовими подарунками від магазину «Дары Востока» та розважального комплексу «Вельвет» отримала команда «СКІФ».

Почесне друге місце та подарунки від партнера заходу – магазину канцтоварів «Kancler.com» – отримала досвідчена команда «8 марта».

Третє місце посіла молода перспективна команда «Имеешь право», яка також не залишилась без подарунків. Давній друг та партнер бібліотеки ковзанка «Слайз» люб'язно надала гравцям білети на безкоштовне відвідування.

Арт-директор нічного клубу «Распутін» Кирило Мельник високо оцінив рівень гри команд та подарував гравцям усіх команд білети на відвідування клубу.

У перервах між конкурсами свою музику глядачам дарували молоді талановиті музиканти – Аліна Шевченко та Михайло Нідзельський.

Як зазначила під час свого виступу Валентина Зеленіна, заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка, «хоча подібні ігри в бібліотеці відбуваються вперше, але те як пройшла гра і які емоції по собі залишила, наводять на думку, що вона буде точно не останньою».

Тож до наступних «веселих» зустрічей в нашій бібліотеці.

«Україно! Це – твої сини»

На Сході України йде неоголошена війна. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є сьогодні справою всього українського народу.

17 лютого в бібліотеці відбувся День інформації «Україно! Це – твої сини», присвячений подіям на сході України та героям АТО.

Відвідувачі бібліотеки змогли переглянути книжкову виставку «Історія українського війська», фотовиставку «Нові часи – нові герої», яка, на жаль, поповнюється новими фотографіями кіровоградців-учасників АТО, що загинули, захищаючи Україну; взяти участь у презентації розділу сайту бібліотеки «Кіровоградці – учасники АТО».

«Вони пройшли АТО» - під такою назвою працівники бібліотеки провели огляд періодичних видань про учасників АТО та останні події на Сході України.

«Волонтерський рух: наша сила у єдності» - таку назву мав патріотичний діалог, під час якого учні ЗОШ №4 дізналися про діяльність волонтерів, їхню підтримку українського війська. «Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності існує доти, доки існує потреба людей в тій чи іншій допомозі» - наголосила в своєму виступі Оксана Червоная, координатор громадської ініціативи Армія SOS.

На цьому заході також було презентовано поетичну збірку «І плаче росами земля…». Ця книга присвячується сміливцям, які сьогодні воюють за єдність і волю України. Свої вірші присутнім читали автори книги, учасники творчого об'єднання «Парус»: О. Надутенко, А. Царук, Л. Кокіна, Н. Шнітке, М.Голованова. Прозвучали пісні у виконанні А. Шульги, музичного керівника творчого клубу «Чайка», члена творчого об'єднання «Парус».

Автори сподіваються, що їх натхненні рядки додадуть нашим воякам наснаги і віри в перемогу, яка неодмінно буде за нами.

Для учнів гімназії-інтернату – школи мистецтв працівники бібліотеки провели урок гідності «Герої не вмирають». Події на Майдані та початок антитерористичної операції на сході України виявили серед українців багато героїв. На таких людях тримається наша Батьківщина і саме вони є справжньою національною елітою.

Герої, про яких розповіли бібліотекарі, ціною власного життя роблять надзвичайні речі. Це не лише військові, а й цивільні, сусідські хлопці та дівчата, які, завдяки своїй незламності й мужності, буквально на очах усієї країни боронять незалежність України й українців.

Ще рік тому ніхто й уявити не міг, що хтось з них буде добровольцем на передовій, хірургічну практику в лікарні проміняє на польовий госпіталь на фронті або на волонтерських засадах займатиметься постачанням амуніції та товарів в зону бойових дій.

Тож честь і слава воякам, які захищають єдність, волю і незалежність своєї країни, а героям, які полягли в цій боротьбі – вічна пам'ять.

Дивись фоторепортаж.


Сувенірна лялька

15 лютого, в рамках студії творчого настрою «фАРТ», знана майстриня Кіровоградщини, член обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз» Валентина Кирилівна Орловська презентувала свою авторську ляльку та провела майстер-клас із її виготовлення.

Валентина Кирилівна володіє авторською технікою зі створення ляльок в національних костюмах. Вона постійна учасниця міських, обласних, всеукраїнських культурно-мистецьких акцій. Її роботи знаходяться в приватних колекціях різних країн світу.

Майстриня допомогла учасницям засідання виготовити свою першу ляльку-сувенір. Основою такої ляльки є лялька-мотанка, але складові сувенірної ляльки і процес її виготовлення набагато складніші.

Під час роботи над лялькою учасниці «фАРТу» дізналися і про маленькі таємниці складових сувенірної ляльки, і про елементи оформлення, і про те, як створити зачіску та виготовити віночок.

Під керівництвом професійної майстрині усі ляльки вийшли просто чарівними, а учасниці «фАРТу» висловили бажання і в подальшому зустрічатися з майстринею.


Виставка творчих робіт

У відділі мистецтв із 28 січня відкрилася виставка творчих робіт художниці Світлани Хавроненко, які виконані в техніці «енкаустика» (живопис за допомогою праски).

Виставка буде діяти до 16 лютого. Запрошуємо усіх бажаючих.

Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх