28 листопада 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


2

День працівника соціальної сфери
• 130 років від дня народження Олександра Івановича Білецького (1884-1961), українського літературознавця

3

День Інженерних військ
• День Ракетних військ і артилерії

4

День залізничника

6

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

7

130 років від дня народження Михайла Васильовича Птухи (1884-1961), українського статистика, демографа, засновника Інституту демографії АН УРСР
• 80 років від дня народження Григорія Дем'яновича Зленка (1934), українського письменника, літературознавця, бібліографа

8

Міжнародний день якості

9

День Преподобного Нестора Літописця Київського
• День української писемності та мови
• День працівників культури та майстрів народного мистецтва

11

125 років від дня народження Остапа Вишні (справж. - Губенко Павло Михайлович) (1889-1956), українського письменника-гумориста
• 95 років від дня народження Юхима Березіна (Штепсель) (1919- 2004), артиста розмовного жанру

14

Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет

15

120 років від дня народження Івана Івановича Падалки (1894-1937), українського художника

16

Міжнародний день толерантності
• День працівників радіо, телебачення та зв'язку
• День працівників сільського господарства

17

День студента

19

День працівників гідрометеорологічної служби

20

Всесвітній день дитини

21

Всесвітній день телебачення
• 320 років від дня народження Вольтера (справж. - Франсуа-Марі Аруе) (1694-1778), французького письменника, філософа, історика

22

День пам'яті жертв голодоморів

25

Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок

26

80 років від дня народження Юрія Тимоновича Литвина (1934-1984), українського письменника, правозахисника

27

135 років від дня народження Григорія Авраамовича Чупринки (псевд. - Грицько Чупринка) (1879-1921), українського поета-романтика

29

125 років від дня народження Григорія Михайловича Косинки (справж. прізв. - Стрілець) (1889-1934), українського письменника

30

65 років від дня народження Ярослава Михайловича Стельмаха (1949-2001), українського драматурга, перекладача


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 24 листопада – «Театральне мистецтво України», з 25 листопада – «Права жінки та гендерна рівність», з 27 листопада – «Як захистити себе від насильства?» 24-28 листопада проводиться тиждень «Театр – дітям та юнацтву», з 25 листопада – акція «16 днів проти насильства» ( в рамках всеукраїнських заходів) 24 та 26 листопада о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 30 листопада – о 10.00 25 листопада о 8.00 відбудеться тренінг «Від конфлікту – до злагоди», об 11.30 – зустріч з акторами Кіровоградського академічного обласного театру ляльок, о 13.45 – слайд-бесіда «Мовні проблеми світу та України», о 14.20 – зустріч-діалог «Я хочу жити в світі без насильства», о 17.00 – зустріч з письменником В. Шовкошитним (засідання клубу «Ліра») 26 листопада о 10.00 відбудеться вебінар бібліотекарів області «Бібліотека і сім’я: досвід, ідеї, творчість», о 12.00 – зустріч з членами драматичного гуртка Великосеверинівської ЗОШ 27 листопада о 13.00 відбудеться пізнавальна година «Історія жіночого руху», о 13.30 – гра «Насильству – «НІ!» (спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері») 28 листопада о 14.00 відбудеться засідання лекторію «Молодь і право» («Молода сім’я: повага, розвиток, рівність») 30 листопада о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ» Запрошуємо учнів 10-11-х класів взяти участь в обласному краєзнавчому конкурсі «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини)


Більш детально...
УВАГА ! НОВА КНИГА !

Белей Любомир. Ім'я дитини в українській родині / Любомир Белей. -Х. : Фоліо, 2011. -283 с. -ISBN 978-966-03-3231-7

Ім'я надається людині при народженні й супроводжує її все життя. Кажуть, що ім'я навіть визначає долю людини. Так це чи ні, у будь-якому разі вибір імені для дитини є справою серйозною і відповідальною.

Ця книжка допоможе вам вибрати ім'я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому можна вибрати конкретне ім'я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.


КАР’ЄРА В ЗМІ

24 листопада відбулося чергове засідання клубу «Профі» на базі Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії. До головного інформаційного центру області клубівців люб’язно запросила на екскурсію Заслужений журналіст України, директор ТРК «Скіфія-Центр» Марія Лебідь.

Марія Василівна вже 34 роки працює в кіровоградському ефірі радіо та телебачення. Журналістське слово Марії Лебідь формує суспільну думку про стан і розвиток області. Її прямі ефіри в радіо та телепросторі часто приходять на допомогу людям краю у розв’язанні гострих питань та ситуацій. Завдяки їй з’явилося багато замальовок-нарисів, спеціальних репортажів та аналітичних програм.

Свою розповідь про роботу обласної державної телерадіокомпанії Марія Василівна розпочала в студії прямого ефіру, де проходять зустрічі-дискусії. На такі зустрічі, як правило, запрошують відомих політиків та представників влади, які в прямому ефірі отримують гострі запитання від мешканців краю.

Марія Василівна порадила дев’ятикласникам звернути увагу на такі шкільні предмети, як українська мова, література, історія, необхідність досконалого володіння хоча б однією іноземною мовою. Розповіла, що найкраща журналістська школа представлена вузами Києва та Одеси.

Завдяки мудрому слову та активній громадянській позиції Марія Лебідь займає вагоме місце серед журналістів краю та користується повагою мешканців Кіровоградщини. Тому поради такої відомої журналістки учасники клубу «Профі» прийняли з вдячністю.


Мудра поведінка під час конфлікту

25 листопада відбулося чергове засідання школи доброти «Добро починається з тебе». Для учнів ЗОШ №4 було проведено лекцію-тренінг «Від конфлікту до згоди». Конфлікт існує відтоді, відколи існує дві думки. Кожна людина індивідуальна, зі своїми бажаннями, потребами, прагненнями. А якщо прагнення однієї людини заважають реалізації бажань іншої, то, відповідно, виникає конфлікт.

Підлітки не завжди можуть мирно вирішувати конфлікти. Тож, на занятті учасники спільно визначали, що таке конфлікт, його причини. Виконуючи вправу «Асоціація», в ході обговорення проблеми, вони дійшли до висновку, що розбіжність цілей, бажань, оцінок, неповага до інших, невміння спілкуватися і призводить до суперечностей. Найчастіше конфлікти серед учнів відбуваються в школі, тому що однакових дітей не буває. Конфлікт може статися через неспівпадання інтересів, поглядів, вподобань.

Учасникам були запропоновані конфліктні ситуації, які вони аналізували та пропонували власні варіанти вирішення проблеми. Підводячи підсумки тренінгу, були складені правила поведінки, виконання яких допомагає не провокувати конфлікти.

Підлітки зрозуміли, що будь-який конфлікт, як і хворобу, легше попередити, ніж лікувати. Потрібно бути ввічливими та пам’ятати, що всі люди більш прихильно приймають позитивну інформацію, а не негативну, яка часто призводить до конфліктних ситуацій. Хорошим засобом попередження конфлікту служить уміння слухати співрозмовника. Поспішно кинуте слово може зіпсувати стосунки в родині, з однокласниками, друзями, однолітками. Вирішили стримувати свій гнів, адже хвилинний спалах не вартий довгої сварки.


«Всіх сліз земля ще не ввібрала»

21 листопада відбувся вечір-реквієм «Всіх сліз земля ще не ввібрала».

Історія України знає не один голодомор. Але голодомор 1932-1933 років став справжнім злочином проти українського народу. Студенти фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка дізналися більше про масовий сталінський геноцид, штучно зорганізований, свідомо спрямований на знищення українського народу. На заході прозвучали вірші, які розкривали трагічну долю людей в період 32-33 років.

До теми голодомору зверталися письменники української діаспори. В ході заходу учасники познайомилися із творами Тодося Осьмачки, Василя Барки, Уласа Самчука. Вражаючими для молоді були спогади очевидців, які пережили страшний голод. На знак вшанування пам?яті померлих, були запалені свічки.

Для більш ширшого та детального ознайомлення із «чорною» сторінкою історії України було оформлено книжкову виставку «Голодомор – наша печаль і скорбота».

Кажуть, що історії властиво повторюватися, але нашим головним завданням є знати, що український народ зумів пережити голодомор і робити все, щоб це ніколи більше не повторилося.


Навчання в школі інформаційного комфорту

20 листопада відбулися навчання у Школі інформаційного комфорту на тему «Інформаційний потенціал та можливості ОЮБ ім. О.М.Бойченка. Електронний каталог бібліотеки». Цього разу її слухачами стали студенти першого курсу Кіровоградського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв, які познайомилися з інформаційним потенціалом бібліотеки, її можливостями та перспективами розвитку. Відвідувачі дізналися про направлення роботи кожного відділу бібліотеки, познайомилися з роботою клубів та об’єднань, книжковими виставками та виставками творчих робіт користувачів. Особливо зацікавила слухачів школи розповідь про приміщення юнацької бібліотеки, яке є пам’ятником архітектури кінця 19 століття.

Сучасні бібліотеки є універсальними банками інформації, які складаються з багатьох структурних підрозділів . Не розгубитися у великій кількості документів завжди допомагали каталоги. Як правило, після одержання читацького квитка користувач прямує саме до каталогів. Зараз маємо альтернативу картковим каталогам – електронні бази даних. Саме про це йшла мова у другій частині занять.

Особливу увагу було приділено знайомству з електронним каталогом ОЮБ ім. О.М.Бойченка, його складовими та інформаційно-бібліотечною програмою ІРБІС. Використання програми сприяє якісному та швидкому задоволенню потреб відвідувачів бібліотеки. Дружній інтерфейс, розрахований на користувача, що не володіє ніякими спеціальними знаннями, дає можливість швидко і самостійно знаходити потрібну інформацію.

Відвідувачі школи дізналися як скористатися електронним каталогом обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка навіть тоді, коли бібліотека не працює –достатньо зайти на її сайт і скористатися каталогом, де можна уточнити всі дані документу. Для цього використовуються тематичні словники програми. Також в каталозі вказано місце (структурний відділ) знаходження документу. Таким чином, користувач володіє всією необхідною інформацією про бажані книги, газети, ком пакт-диски тощо.

А наостанок студенти виконали практичні завдання по пошуку документів в електронному каталозі бібліотеки та позмагатися, хто швидше знайде потрібну інформацію.


Ялинка

Чи можна уявити Новий рік без ялинки? Новорічна ялинка, жива чи синтетична, велика чи маленька - це головне і невід'ємне прикраса новорічного свята. Саме виготовленню новорічної красуні і було присвячене чергове засідання студії творчого настрою «фАрт». Користувачі бібліотеки мали змогу своїми руками створити оригінальну ялинку в техніці торцювання.

Обговорили Конвенцію ООН про права дитини

18 листопада в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відбувся круглий стіл «Захист прав дитини. Конвенція ООН про права дитини». Для обговорення теми були запрошені представники таких організацій: Кіровоградського слідчого ізолятору Управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області, Дитячої екологічної громадської організації «Флора», громадської організації «Royal Rangers», Служба у справах дітей у Кіровоградській області. Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва ім. О.М.Бойченка представляла головний бібліотекар відділу популяризації книги Шевченко І.М.

Інна Миколаївна розповіла про заходи, які відбуваються в бібліотеці стосовно реалізації Конвенції ООН, та наголосила, що правову освіту краще розпочинати з підліткового, юнацького віку. Адже від активної позиції молоді, від її захищеності та впевненості у завтрашньому дні залежить розвиток держави. Наше завдання допомогти дітям краще зрозуміти Конвенцію. Коли вони ознайомляться із нею, їм легше буде побачити, в яких саме ситуаціях порушуються їхні права, права друзів та інших дітей. Тоді вони зможуть звернутися по допомогу або поставити запитання про те, чому так відбувається. А це є першим кроком до того, щоб захистити себе і свої права.

Виступаючі наголошували про важливість дотримання прав дитини, тому що Конвенція ООН про права дитини – це документ, який є важливим для всіх дітей та підлітків в Україні, оскільки впливає на дотримання прав кожної дитини. Своє бачення на права та обов?язки людини висловили вихованці Центру.


Виставка художніх робіт Богдана Геращенка


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх