31 СІЧНЯ 2015

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

85 років від дня народження Миколи Петровича Бідняка (1930-2000), українського живописця
? 120 років від дня народження Андрія Петровича Ковалівського (1895-1969), українського історика та етнографа
? 120 років від дня народження Джона Форда (1895-1973), американського кінорежисера

2

140 років від дня народження Фріца Крейслера (1875-1962), австрійського скрипаля і композитора
? 170 років від дня народження Івана Павловича Пулюя (1845-1918), українського фізика й електротехніка

4

135 років від дня народження Климента Васильовича Квітки (1880-1953), українського фольклориста-музикознавця

6

75 років від дня народження Олега Орача (1940-2006), українського поета, дитячого письменника

7

130 років від дня народження Гаррі Сінклера Льюїса (1885-1951), американського письменника

10

125 років від дня народження Бориса Леонідовича Пастернака (1890-1960), російського письменника, лауреата Нобелівської премії (1958)

11

345 років від дня народження Самійла Величка (1670 — після 1728), українського козацького літописця
? 150 років від дня народження Василя Стефановича Кульженка
(1865—1934), українського видавця

14

85 років від дня народження Георгія В’ячеславовича Якутовича (1930-2000), українського графіка
? День св. Валентина

18

160 років від дня народження Левка Платоновича Симиренка (1855-1920), українського вченого, помолога і плодовода

20

110 років від дня народження Уласа Олексійовича Самчука (1905-1978), українського письменника

21

Міжнародний день рідної мови
? 90 років від дня народження Ігора Наумовича Шамо (1925-1982), українського композитора
? 100 років від дня народження Євгена Михайловича Ліфшиця (1915-1985), українського фізика-теоретика

23

330 років від дня народження Георга Фрідріха Генделя (1685-1759), німецького композитора й органіста

24

150 років від дня народження Івана Левковича Липи (1865-1923), українського письменника і громадського діяча

25

110 років від дня народження Павла Павловича Вірського (1905-1975), українського танцівника і хореографа
? 165 років від дня народження Володимира Григоровича Барвінського (1850-1883), українського письменника, публіциста, видавця

27

140 років від дня народження Володимира Петровича Філатова (1875-1956), російського та українського офтальмолога


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 26 січня – «29 січня 1918 року: пам’ять не вмирає» (до Дня пам’яті Героїв Крут), з 27 січня – «Сонячний класик Всеволод Нестайко» (до 85-річчя від д.н.), з 01 лютого – «Інформація для переселенців з Криму та Східних регіонів України» та «М. Бідняк: живописець, графік» (до 85-річчя від д. н.) 26, 28 січня та 01 лютого о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 27 січня о 8.00 відбудеться заочна туристична подорож «Ця дивовижна Ірландія» (до Року Європи в Україні), о 13.45 – засідання лекторію «Молодь і право» («Цікаві закони з усього світу» - слайд-бесіда) 28 січня о 13.00 відбудеться гра «Мафія» в українському стилі» 30 січня о 14.00 відбудеться історичний екскурс «Герої не вмирають» (до Дня пам’яті Героїв Крут) 01 лютого о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ» Триває обласний краєзнавчий конкурс учнівської молоді «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини)


Більш детально...
Увага! Нова книга!

ДАРУНОК ВІД АВТОРА

Горовий І.Ф. Український мускул : новели / І.Ф. Горовий ; ред. Л. Калкіна. – Кіровоград : ТОВ «Поліграф-Сервіс», 2014. – 48 с.

Нова книга новел відомого кіровоградського письменника Івана Горового відтворює картини минулого та сучасного сільського життя. Про це новели : «Черешня», «Затягнуті паски», «З райцентру пішком», «Український мускул», «Ніч у дорозі» та інші. Автор співпереживає за долю власних персонажів, увесь заглиблений у побут сільського трудівника, який в досить складних умовах виборює справедливість на гідне людське життя, на краще майбутнє села. У цьому вся духовна сила і цінність кожної новели.

Книга має автограф автора.


Книжковий арт: дивовижні витвори мистецтва з книг

…Книги – це двері, що виводять тебе з чотирьох стін. Вони вчать тебе, виховують, з ними ти подорожуєш, мрієш, уявляєш, проживаєш інші життя, а своє множиш у тисячі разів. А ще вони допомагають справлятися з багатьма неприємними речами – примарами, самотністю…

Артуро Перес-Реверте

Сьогодні, із настанням епохи інформаційних технологій, паперова книга все ж таки не втратила своєї актуальності, вона була і залишається джерелом знань, джерелом отримання інформації. Незважаючи на те, що електронна книга стає дедалі популярнішою.

Психологи довели, що люди, які багато читають – здоровіші (мається на увазі не фізичне здоров'я, а психічне), успішніші та більш впевнені у собі.

Виявляється, що книги можна не лише читати, а ще й насолоджуватися ними, як витвором мистецтва.

У цьому переконалися учні ЗОШ № 4 та ЗОШ № 16, які відвідали, інформаційно-розважальний калейдоскоп, підготовлений працівниками відділу мистецтв – «Книжковий арт: дивовижні витвори мистецтва з книг». Є люди, які використовують книгу як матеріал для креативної творчості.

Учні дізналися про найбільш дивні та незвичайні дизайнерські книги: книга-світильник, об'ємні книги-біографії, тривимірні книги Бенджаміна Лакомба, незвичайні книги, які можна повернути на 360 градусів, тунельна книга, книги-картини Мартіна Фроста та багато інших.

Особливо вразили куховарська книга, яку потрібно запекти в духовій шафі для того, щоб прочитати рецепти страв, надруковані на її сторінках та книга-приправа – потрібно всього лише відірвати аркуш і кинути його на сковорідку. Під дією температури і вологи аркуш із книги просто розчиняється в їжі.


«Крути: жорстокий урок!»

Пам'ятаймо славу Крутів Найсвятіше з наших бойовищ. Крути! Крути! Смолоскип в майбутнє. Підіймімо наші душі ввиш!

29 січня 1918 року відбувся бій під Крутами. Це був жертовний виступ молоді Києва на захист незалежності молодої Української держави, однак ще й досі ми не маємо правдивого відтворення тих січневих подій.

З метою більше дізнатись про трагедію під Крутами та історичну спадщину свого народу бібліотеку протягом тижня відвідали учні школи № 7 ім. О.С. Пушкіна, загальноосвітньої школи-інтернат, ліцею «Сокіл» та СЗШ №14. Кожна слайд-бесіда супроводжувались переглядами відеороликів, які відображають погляди різних істориків на цю страшну подію. А зворушливі пісні та вірші торкались душевних струн юних патріотів.

І хоча бій відбувся 97 років тому, ця тема актуальна і сьогодні!

На Аскольдовій могилі поховали їх Тридцять мучнів українців На Аскольдовій могилі Український цвіт!- По кривавій по дорозі Нам іти у світ На кого посміла знятись Зрадника рука?- Квіти.,сонце .грає вітер І Дніпро –ріка На кого завзявся Каїн ? Боже, покарай ! Понад все вони любили свій коханий край Вмерли в Новім Заповіті З славою св'ятих.- На Аскольдовій могилі Поховали їх.


Пожежний – той, що рятує від вогню

27 січня 2015 року члени клубу «Профі» відвідали пожежно-технічну виставку-музей. Чарівна господиня-екскурсовод Оксана Юріївна зацікавила історією та сьогоденням пожежної справи Кіровоградщини.

Вона не тільки познайомила школярів з експозицією музею, а й розповіла про те, як створювався сам музей.

У 19 столітті на цьому місці була розташована одна з перших пожежних частин, яка рятувала мешканців міста від вогняного лиха. А вже в минулому столітті тут було побудовано Пожежне депо № 1. Відкриття музею відбулося 24 вересня 1995 року. На сьогодні пожежно-технічна виставка-музей налічує 3 зали: залу історії; залу техніки та служби, залу профілактики.

Перша зала музею присвячена славетній історії пожежної охорони Кіровоградщини. Залу прикрашає унікальна діорама „Пожежа Єлисаветграда 1834 року”. Перегляд діорами справив велике враження на школярів.

Зала техніки представляє оснащення працівників пожежної охорони, інструменти: сучасні і старовинні, подаровані пожежними інших країн, вогнегасники різних розмірів і призначення… Надзвичайно цікавими є макети: причин виникнення пожежі у побуті, дзеркальна діорама „Квартира до і після пожежі”, „Столярний цех”, „Магазин”.

Вразили школярів виставлені в залі чотири захисні костюми пожежників, різні за призначенням.

Але, школярі не тільки слухали екскурсовода, а й показали свої відмінні знання з пожежної справи під час спілкування.

Сподіваємось, що екскурсія до музею не лише поглибила знання школярів з історії рідного краю, але й посприяє профілактиці пожеж та стане поштовхом до свідомого вибору такої потрібної суспільству професії пожежного.


Правознавство: мудре і цікаве

27 січня у відділі популяризації книги відбулося засідання лекторію «Молодь і право». Для учнів ЗОШ № 4 провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області К. М. Пільгуй-Панченко провела слайд-бесіду «Цікаві закони з усього світу».

Свою розмову з старшокласниками Катерина Миколаївна розпочала з інформації про важливість законів у житті кожної людини. Вона наголосила, що вони приймаються, щоб їх знали і дотримувалися.

Історія законодавства сягає ще Стародавнього Вавилону, Греції, Риму. Перед учасниками розгорнулася широка сторінка з створення і розвитку законодавчої бази, починаючи із Стародавного Сходу і закінчуючи законами нашої держави. Катерина Миколаївна ознайомила з правом Стародавнього Вавилону, джерелами якого є Закони царя Хаммурапі. В цих законах закріплювалися правила, за якими жили всі верстви населення. Джерелами права Стародавньої Греції були Закони Драконта та Закони царя Солона. Саме Закони Драконта започаткували право власності. Найвидатніший збірник римських законів мав назву «Закони ХІІ таблиць».

З деякими положеннями законів учні знайомі із шкільного курсу, тому їм було цікаво, як їх коментує спеціаліст. Наприклад, історія права України бере свій початок ще за часів Київської Русі. «Руська правда» була складена Ярославом Мудрим на основі звичаєвого права. Вона розв'язувала питання власності та встановлювала відповідальність за злочин. Важлива роль у формуванні українського законодавства належить Конституції Пилипа Орлика та універсалам Української Центральної Ради. Саме IV Універсал 9 січня 1918 року проголосив Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

Учні стали учасниками пізнавальної вікторини на правову тематику, яка розширила, доповнила та закріпила отриману інформацію. Це дало змогу старшокласникам ще раз перевірити свої знання. Наприкінці заходу їм запропонували прослухати «кумедні» закони з усього світу.

Провідний бібліотекар відділу популяризації книги ознайомила з книжковою виставкою «Правознавство: мудре і цікаве».

Підводячи підсумок, переконалися, що необхідно знати і виконувати закони не лише своєї держави, а й інших країн, щоб під час подорожей не виникало незручних ситуацій.


Техніка ізонитки – вишивка на папері

22 січня, в рамках засідання клубу «Дивосвіт», майстриня Світлана Петрова провела майстер-клас по виготовленню вишитих виробів в техніці ізонитки. Також майстриня презентувала свої барвисті картини, вишиті нитками та бісером.

Ниткографія, як вид творчості, вперше з'явилася в Англії. На сьогодні вона розповсюджена і в інших країнах світу: США, Данії, Австралії. Техніка дуже проста у виконанні і має своїх прихильників як серед дорослих, так і дітей.

Вишивка в техніці ізонитки особливо корисна для підростаючого покоління, адже вона розвиває дрібну моторику, тренує уважність та посидючість, знайомить з основними геометричними поняттями, вчить орієнтуватися на аркуші паперу і тренує розвиток креслярських навичок.

Опанувати техніку ниткографії (її ще називають «ізографія» - вишивка по картону) можна за допомогою книг, які видаються і в Україні або скориставшись порадами досвідченої майстрині.

На засіданні клубу «Дивосвіт» свої перші роботи під керівництвом Світлани Вікторівни виготовили школярі Гімназії імені Тараса Шевченка.

На наступний майстер-клас в техніці ниткографії, який відбудеться 29 січня в бібліотеці о 14.30 дня, запрошуємо усіх бажаючих !

При собі потрібно мати інструменти, необхідні для роботи: картон, різнокольорові нитки, голку, шило, ножиці, циркуль і лінійку.

Отже, маючи такий набір, Ви зможете досить швидко опанувати нову техніку створення цікавих речей.


Коза-коляда як символ достатку в 2015 році

25 січня відбувся майстер-клас по виготовлення обрядової ляльки «Різдвяна Коза». Майстриня Галина Неділько провела його на запрошення бібліотеки для учасників студії творчого настрою «фАРТ».

Коза-коляда - слов'янський міфологічний персонаж, уособлення новорічного циклу. Найчастіше фігурує в колядках. Традиційно коза символізує багатство, рясний урожай, здоров'я, життєрадісність. Також це образ новорічного свята та прийдешнього 2015 року. Ляльку Козу роблять на святки, коли святкують перехід до нового року, і вона допомагає закласти образи нового життя, в якому збуваються наші бажання.

Робота над виготовленням оберегу тривала понад три години, і наприкінці зустрічи майстриня Галина Іванівна запропонувала прикрасити новостворені оберегові ляльки стрічками, мереживом, дзвіночками. Своїми дзвіночками Коза дарує життєрадісність і відгонить смуток та журбу з серця.

Учасники майстер-класу охоче забрали виготовлені ляльки із собою, а вже наступного засідання на усіх бажаючих чекає нове цікаве мистецтво – килимарство. Разом із майстринею Іриною Мелешко учасники засідання створюватимуть справжніх «золотих рибок».


Україна - єдина країна

Ми народилися й живемо на чудовій, багатій землі - славній Україні, - країні, яка розташована у самому центрі Європи, яка зачаровує кожного своєю неповторною природою, співучою мовою і мелодійними піснями та має багатовікову історію, а головне славиться працьовитими та чуйними людьми. Ми, українці - єдиний народ, хоч і говоримо різними мовами, ми любимо свою Батьківщину і хочемо, щоб і наші нащадки в майбутньому пишалися нашою Україною.

Нині наша держава переживає найтяжчі з моменту проголошення незалежності часи. І хоч між українцями складалися різні відносини, політичні і економічні протистояння, та все ж ми з ними впоралися та відстояли на Майдані право жити в демократичній країні.

Але, у цей складний для нас час як ніколи стоїть питання єдності всього українського народу.

У відділі абонементу новий 2015-й рік розпочався відкриттям постійно діючої книжкової виставки «Україна - єдина країна», на якій представлені книги про славетну історію, унікальну й неповторну культуру нашого краю, видатних історичних діячів, письменників і поетів, режисерів і художників, що прославили нашу державу у віршах та прозі, піснях та художніх полотнах. Ви зможете познайомитися з найцікавішими місцинами нашої країни, з її тваринним і рослинним світами, заповідниками і парками, горами та озерами, з нашим славетним минулим, звичаями та обрядами, віруваннями й споконвічними уподобаннями українців.

Після перегляду книжкової виставки ваші серця переповняться духом патріотизму і любові до своєї землі.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх