22 РіСЂСѓРґРЅСЏ 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

Всесвітній день боротьби зі СНІДом
• 125 років від дня народження Данила Сидоровича Антоновича (1889-1975), українського актора

2

Міжнародний день боротьби за скасування рабства
• 110 років від дня народження Андрія Ілліча Красовського (1904-1942), українського письменника

3

Міжнародний день інвалідів

4

130 років від дня народження Григорія Костянтиновича Голоскевича (1884-1934), українського мовознавця, лексикографа, автора першого Українського правописного словника

5

Міжнародний день волонтерів
• 110 років від дня народження Михайла Гордійовича Дерегуса (1904-1997), українського графіка і живописця

6

День Збройних сил України
• 115 років від дня народження Олександра Петровича Оглобіна (1899—1999), українського історика, архівіста та політичного діяча
• 110 років від дня народження Петра Микитовича Довгалюка (1904-1989), українського літературознавця

7

День місцевого самоврядування

8

125 років від дня народження Євгена Антоновича Золотаренка (1889-1955), українського актора
• 130 років від дня народження Павла Олександровича Гнєдича (1884-?), українського фольклориста

9

Міжнародний день боротьби з корупцією

10

День захисту прав людини
• Всесвітній день футболу

11

125 років від дня народження Миколи Чубатого (1889-1975), українського вченого, історика права та церкви, педагога і публіциста

12

День благодійництва

14

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
• 360 років від дня народження Данила Апостола (1654-1734), українського військового і державного діяча

16

210 років від дня народження Віктора Яковича Буняковського (1804-1889), українського та російського вченого в галузі математики

24

День працівників архівних установ
• 135 років від дня народження Станіслава Пилиповича Людкевича (1879-1979), українського композитора, музикознавця, фольклориста, педагога

26

155 років від дня народження Юліана Юліановича Кобилянського (1859-1922), українського філолога і педагога

30

140 років від дня народження Рейнгольда Моріцевича Глієра (1874-1956), російського та українського композитора, диригента, педагога


Запрошуємо усіх бажаючих з 15 грудня переглянути книжкову виставку «Футбол – гра мільйонів» (до Всесвітнього дня футболу) 15 та 17 грудня о 10.00 та 16.00, 21 грудня о 12.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 16 грудня о 13.45 відбудеться бесіда-тренінг «Секрети вихованої людини» 17 грудня о 14.15 відбудеться майстерня креативу «Hand made – речі своїми руками» 18 грудня о 14.15 відбудеться зустріч «Обласній організації Національної спілки письменників України – 30!»; о 17.00 – засідання клубу «Ліра» («Літературний гороскоп – 2015» – зустріч за самоваром) 21 грудня о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ» («Ажурні іграшки з паперу») Триває обласний краєзнавчий конкурс учнівської молоді «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини) До уваги бібліотекарів! При плануванні використайте видання «У нотатник методисту»


Більш детально...
УВАГА ! НОВА КНИГА !

Стащук О. В. Я громадянин України / О.В. Стащук. –Київ :ТОВ Патерик, 2013. –64 с.: іл.

Що означає бути громадянином держави? Чи доводило¬ся тобі замислюватися над цим?

Громадянин України — це не лише той, хто має синій паспорт, прикрашений тризубом. Це не лише той, хто бере участь у виборах, цікавиться життям власної держави тощо. Кого ж тоді слід вважати справжнім громадяни¬ном нашої незалежної Батьківщини?

Знайти відповідь тобі допоможе книга «Я громадянин України». В ній автор розповідає про національну символіку, види влади, конституцію, основні закони, частину української історії, культури, географії та традиції.

Твою увагу обов’язково привернуть яскраві сторінки історії та природні надбання регіонів України, знайомство з культурою та її видатними діячами.

Книга вже чекає на тебе!


І ще раз про вихованість

«Добрими манерами володіє той, хто найменшу кількість людей ставить у незручне становище», - стверджував Джонатан Свіфт. Цей вислів став епіграфом до підсумкового засідання Школи доброти «Добро починається з тебе», яке провели 16 грудня працівники відділу популяризації книги. Протягом року учасники Школи вчилися розуміти різницю між словами, що розпалюють конфлікт чи спонукають об’єднатися; словами, які не дозволяють поміркувати та зосередитися, та словами, які розвивають бажання більше дізнатися, толерантно спілкуватися, бути добрими та ввічливими.

Бесіда-тренінг «Секрети вихованої людини» розпочалася спілкуванням бібліотекаря із учнями про виховану людину, та якими ж секретами вона володіє, щоб культурно себе поводити. Аналізуючи думки учасників, дійшли до висновку, що вихована людина – це особистість, яка хоче і вміє жити в гармонії з собою та оточуючими.

У ході бесіди сформулювали правила ввічливості. Однією із рис вихованої людини є гарні манери. Для чого, власне, вони потрібні? Що лежить в основі керівництва для набування гарних манер? Чи це просто збірник правил, «рецептів» поведінки, повчань, які важко всі запам’ятати? Учні наголосили, що в основі гарних манер лежить одне – турбота про те, щоб людина не заважала іншій людині, щоб усі разом почували себе добре.

Під час заходу виконувались різноманітні завдання. Так, виконуючи вправу «Зворотний зв?язок», потрібно було закінчити речення «Вихована людина завжди…». У вправі «Як би ти вчинив?» пропонувалися ситуації, які необхідно інсценізувати, а потім проаналізувати дії підлітків. Поведінку людини найбільш яскраво характеризує народна мудрість, до якої звернулися під час виконання наступного завдання, коли із різних слів складали прислів?я.

Вихована людина не має таємниць чи будь-яких секретів ввічливості. Вона намагається поводити себе так, щоб від життя отримувати задоволення і насолоду, і щоб люди, які знаходяться поруч із нею, також відчували себе комфортно і затишно. Вирішили поважати один одного, ставитись до людей так, як би хотіли, щоб ставилися до вас. Поступатися місцем у транспорті, вітатися з сусідами, бажати знайомим гарного дня чи просто посміхатися перехожим.

Даруйте людям ввічливі слова, діліться своїм щастям і гарним настроєм, і в нагороду ви справді побачите добру посмішку на кожному обличчі!


Готуємось до Нового року

Цікаво та з користю провели час учасники творчої студії фАРТ цього тижня. Виготовляли листівку-вівцю в техніці скрапбукінгу, адже саме вівця за східним календарем є символом наступаючого року.

Крім постійних учасників на заняття студії завітали й інші бажаючи.

Зокрема, група студентів із «КІРОЛ» прийшли, щоб зробити вітальні листівки для військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО. Бібліотекарі через волонтерів обов’язково передадуть їхні листівки солдатам. Нехай наша вівця принесе воїнам удачу, а ми чекаємо на них з перемогою.

Також засідання відвідали представники громадської організації «Народна академія творчості», яка опікується дітками та молоддю з обмеженими можливостями та особливими потребами. Їм теж сподобалось робити не складну, але дуже симпатичну листівочку.

Після завершення роботи усі традиційно зібралися на чаювання: обмінювалися досвідом виготовлення поробок у різних техніках, ділилися планами на майбутнє та раділи успіхам один одного.


Акція «Святий Миколай для військовослужбовців»

З 1 до 14 грудня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» провели благодійну акцію «Святий Миколай для військовослужбовців», в рамках якої відбувався збір продуктів харчування та теплих речей для кіровоградських воїнів, що знаходяться в зоні АТО.

Акція викликала ажіотаж серед мешканців міста та користувачів бібліотеки: протягом 2-х тижнів бібліотекарі зібрали 3 гуманітарні передачі для наших хлопців. Надзвичайно вразила чуйність кіровоградців, які захотіли долучитися до акції та подарувати свято нашим військовим. Майже щодня до бібліотеки приходили хлопці та дівчата, жінки та чоловіки, що приносили консервацію, солодощі, чай, каву, печиво, цукерки, шоколад, сгущене молоко, теплі речі, ліки та листи.

До участі в акції долучились і школярі. Так працівники відділу мистецтв, спільно з учнями 7-А класу ЗОШ № 4, класним керівником якого є Пікуща Любов Олександрівна, організували майстер-клас з виготовлення новорічних листівок та янголів-охоронців для військовослужбовців. Протягом майже 2-х годин школярі старанно клеїли, вирізали і прикрашати листівки, а потім писали в них слова вдячності та зворушливі побажання для хлопців. Всі подарунки для військових учні того ж дня передали Оксані Червоній, координатору громадської ініціативи «Армія SOS».

Окрему вдячність за участь в акції хотілося б висловити КП «Кіровоградфармація» Кіровоградської обласної ради, кіровоградцям Олегу Бабенку, Ігорю Фадєєнку, Світлані Хавроненко, Олені Жосан та іншим небайдужим мешканцям міста, які побажали залишитись невідомими. Приємно, що до Акції долучилися і українці, які вже тривалий час проживають за кордоном, але переймаються долею своєї Батьківщини. Так, сестри Вікторія Лемперт (Капелюшна) і Тетяна Вагнер (Капелюшна) передали кошти для потреб кіровоградських військовослужбовців.

Усі отримані від Вас подарунки обов’язково будуть передані за призначенням. Ми раді, що стільки небайдужих людей мешкає в нашому місті та бажаємо всім завжди залишатися чуйними, небайдужими патріотами своєї країни.

Дивитися фоторепортаж


Хоч вірте, хоч ні!

Хоч вірте, хоч ні, але цих вихідних, 14 грудня, коїлись справжні дива. Це можна пояснити лише містикою, притаманною улюбленим розвагам української молоді – «Андріївським вечорницям».

Бібліотекарі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка одночасно, в різних місцях, проводили майстер-класи, присвячені новорічній тематиці.

Пунктом А, вже традиційно, була студія творчого настрою «фАРТ», де всі бажаючі створювали листівку у форматі символу наступаючого року – веселого баранця.

Пунктом Б стали «Вечорниці на Андрія» в обласній філармонії, на які бібліотекарів запросили організатори свята – управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Гуляння були гучними та цікавими. Усі присутні на цьому масштабному дійстві брали участь у різноманітних майстер-класах, танцях, змаганнях, ворожили, кусали калиту. Опісля розваг пригощалися варениками, які самі ж ліпили на майстер-класі.

Бібліотекарі, як годиться, пішли в гості не з пустими руками, а з виставкою власних робіт та двома майстер-класами: листівкою у техніці скрапбукінгу та ялинкою у техніці торцювання. Кількість бажаючих була приголомшливою, підтвердженням цьому є те, що бібліотечні майстер-класи закінчились останніми.

І хто знає, можливо це справді дива, а може і заявка до книги рекордів Гіннеса за сумлінну працю?!)))


Чорнобиль: через роки, через відстані

14 грудня 1986 року, у рекордно короткий термін - трохи більше шести місяців, було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Саме тому, 14 грудня, відповідно до указу Президента України від 2006 року, в нашій державі відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

12 грудня в бібліотеці відбулася зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС Трапезніковим Павлом Олександровичем.

Павло Олександрович, працював оператором на ЧАЕС з 1979 по 1986 роки. Лише за годину до аварії він здав зміну, яка тривала з 16.00 до 24.00. Зі спогадів ліквідатора, реактор працював не на повну потужність, і страшної трагедії ніщо не передбачало… Героїзм ліквідаторів переоцінити складно навіть сьогодні, адже всі вони ціною власного здоров'я зупинили розповсюдження радіації.

Після вибуху на ЧАЕС були запрошені спеціалісти з Ленінградської, Обнінської АЕС. Зміцнювали котлован шахтарі з Новокузнецька. У 30-кілометровій зоні висаджували спеціальні рослини, що вбирали в себе радіацію.

Павло Олександрович, відповідаючи на запитання старшокласників Колегіуму, розповів і про рівень радіації, який був там в ті дні, і про те, що 30-кілометрова зона так і залишилася пусткою, хоча окремі мешканці повернулися до своїх домівок.

На сьогодні ЧАЕС відвідують спеціалісти з МЕГАТЕ – навчаються на наших помилках.

На станцію за ці роки запрошували пана Трапезнікова двічі: вперше - у 20-у річницю аварії на ЧАЕС (зустріч була призначена на час аварії - 1 година 23 хвилини ночі), другий раз - у 2011 році.

На завершення зустрічі гість побажав усім міцного здоров'я та успіхів у навчанні, що сприяє появі відмінних спеціалістів, які не допускають помилок у роботі.


Знати свої права

10 та 11 грудня працівниками відділу популяризації книги в рамках Всеукраїнського тижня права проведено брейн-ринг «Право в нашому житті». Змагалися: команда «Праволюби» Кіровоградського економіко-правового коледжу інституту комерції та команда «Rights» інституту комерції; команда «Ерудит» та «Смайлик» Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування. Конкурсні завдання оцінювало журі – Литвин С.П., заступник начальника міського управління юстиції у Кіровоградській області, Пільгуй-Панченко К.М., Стецюк З.Б. та Піскун В.М., провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області.

Брейн-ринг розпочався з презентації учасниками своїх газет, виконання яких було домашнім завданням. Кожна команда продемонструвала своє бачення прав людини, дитини та загальноприйняті норми поведінки. Студенти у конкурсі «Інтелектуальний штурм» показали знання з історії України, конституційного права. Цікавим був конкурс «Права та обов?язки». Переглянувши уривки з мультфільмів, команди виясняли, чиї та які права було порушено. Інсценізувавши правові ситуації, учасники проявили своє розуміння запропонованих правопорушень.

Одним із завдань був конкурс «Агітатор», під час якого команди мали уявити, що вони балотуються в мери міста, їм необхідно скласти передвиборчу програму «Проти тютюнопаління в підлітковому середовищі» та «Проти поширення алкоголізму в підлітковому середовищі», запропонувати свої кроки для вирішення проблеми. Передвиборчі програми були виваженими та креативними, мали цікаві варіанти для запобігання поширенню в суспільстві шкідливих звичок.

Не залишилися без уваги й вболівальники, з якими проводилася гра «Чи знаєте ви...». Також вони перекладали вислови на правову тематику з російської на українську мову.

Спеціалісти Головного управління юстиції представили на заході правову літературу, серед якої були офіційні видання Відомостей Верховної Ради України зі змінами, Кодекси України та систематичне зібрання чинного законодавства України в електронному варіанті. Учасники заходу ознайомилися з літературою, яка була розміщена на книжковій виставці «Право в нашому житті».

Команди були нагороджені Грамотами та Подяками Головного управління юстиції у Кіровоградській області. Відповідаючи на запитання, аналізуючи правові ситуації, студенти не тільки продемонстрували свої знання, а й спілкуючись із спеціалістами, розширили свій кругозір та отримали практичні поради, які їм знадобляться у повсякденному житті. Члени журі подякували учасникам та висловили побажання цікавитися новинками юридичної літератури, адже знання своїх прав та обов?язків застереже їх від небажаних вчинків.


Виставка художніх робіт Богдана Геращенка


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх