2 ВЕРЕСНЯ 2015

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
1

День знань

  • 140 років від дня народження Едгара Райса Берроуза (1875-1950), американського письменника-фантаста

3

85 років від дня народження Віктора Петровича Тимченка (1930), українського поета, прозаїка

5

280 років від дня народження Йоганна Себастьяна Баха (1735-1782), німецького композитора, піаніста

6

140 років від дня народження Михайла Дашкевича (1875-1948), українського письменника

7

140 років від дня народження Олександра Олександровича Мурашка (1875-1919), українського живописця, педагога, громадського діяча

8

Міжнародний день грамотності

9

110 років від дня народження Анатолія Івановича Станіславського (1905-1995), українського архітектора

  • 55 років від дня народження Володимира Віталійовича Данильця (1960), українського артиста естради

10

130 років від дня народження Олександра Володимировича Палладіна (1885-1972), українського біохіміка

12

140 років від дня народження Олександра Антоновича Кошиця (1875-1944), українського композитора та хорового диригента

15

125 років від дня народження Агати Крісті (Мері Кларісса Міллер) (1890-1976), англійської письменниці

  • 145 років від дня народження Лева Петровича Штейнберга (1870-1945), українського та російського диригента, композитора

16

270 років від дня народження Михайла Ілларіоновича Кутузова (1745-1813), російського полководця, генерал-фельдмаршала

18

105 років від дня народження Михайла Івановича Чабанівського (Циба) (1910-1973), українського письменника, журналіста

  • 110 років від дня народження Грети Гарбо (1905-1990), американської актриси

19

55 років від дня народження Оксани Стефанівни Забужко (1960), української поетеси, письменниці

20

45 років від дня народження Дари Корній (Мирослава Іванівна Замойська) (1970), української письменниці

22

180 років від дня народження Олександра Опанасовича Потебні (1835-1891), українського і російського філолога

25

250 років від дня народження Міхала Клеофаса Огінського (1765-1833), польського композитора і політичного діяча

27

140 років від дня народження Олександра Матвійовича Вербицького (1875-1958), українського архітектора

28

100 років від дня народження Івана Олександровича Гуржія (1915-1971), українського історика

29

170 років від дня народження Івана Карповича Карпенка- Карого (1845-1907), українського драматурга, актора, режисера, театрального діяча

30

Всеукраїнський день бібліотек


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 1 вересня – «Подорож у країну Знань» (до Дня знань) та «Під вогнем війни та полум’ям пожеж» (до 70-річчя завершення Другої світової війни), з 4 вересня – «Нобелівський лауреат І. Тамм» (до Дня міста Кіровограда) 1 вересня о 9.40, 10.30, 11.20 відбудеться усний журнал «Ми – нація єдина»; о 9.30 та 10.15 – бесіда-діалог «Пишаймося українцями-рекордсменами» 2 та 6 вересня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 3 вересня о 16.00 відбудуться заняття курсів із цифрової фотозйомки Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у фотопроекті «Скажи, яку книгу ти читаєш, – я скажу, хто ти» У відділі абонементу розпочато опитування користувачів «Книга вересня»Додати продовження


Увага! Нова книга!

Кузів Оксана. Адамцьо. Вінець Божого творива... / Оксана Кузів; передм. Є. Баран. - Брустурів : Дискурс, 2014. -176 с. -ISBN 978-617-7236-12-1

Це перша прозова книга молодої української письменниці та журналістки Оксани Кузів з міста Івано-Франківська. Вона пише про те, що чула і бачила. Почуте складає у душі, як у коморі, на полички, а згодом переносить на папір.

Книга складається з трьох бувальщин. Перша історія «Адамцьо. Вінець Божого творива» водночас трагічна та повчальна. Тут авторка передає думки і переживання чоловіка. Читаючи повість «Адамцьо. Вінець Божого творива», приходиш до висновку, що саме духовна роз'єднаність між Адамом та його батьками отруює дні його життя і приводить до запізнілого старечого каяття. Ще юнаком Адам переступив страшну межу, що стала початком лютої ненависті батька до сина. Його вибрики, зневага, презирство призвели до того, що словом зміг образити найсвятіше–МАТІР.

Друга оповідка «Скривджена любов» розкриває світ почуттів, де головна героїня приходить до висновку, що «замкнуте коло із тою любов’ю виходить: когось кривдиш ти, хтось – тебе… І лишень один Бог розставляє все на свої місця...».

Третя повість «Там, де гори підпирають небо» відкриває читачу усі барви припізнілої любові.

Книга Оксани Кузів «Адамцьо» увійшла до переліку 80 найкращих українських книжок за останнє десятиліття.


Ми – нація єдина!

Початок навчального року у школах розпочинається уроком, який проходить під гаслом утвердження національної самосвідомості, патріотизму молодих громадян та виховання у них любові до рідного краю.

З особливою увагою до цієї події готувалися й працівники відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді. Для учнів ЗОШ №4, навчального комплексу «Вікторія-П», Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) «Пролісок» було проведено усний журнал «Ми - нація єдина».

Поняття патріотизму та любові до рідного краю є особливо актуальними. Учасники заходу пригадали історію нашої держави, культури, географічні особливості, відомих діячів. Зауважили, що саме мова відіграє важливу роль не лише у становленні нації, але й в житті кожної людини. Вшанували події, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність.

Учні відповідали на запитання вікторини «Чи знаєте ви Україну?», виконували вправи «Мовознавство для допитливих», «Продовж приказку». Важливим для них було висловити думку щодо майбутнього нашої держави. Свої побажання вони записували на фліпчатрі.

Молоде покоління може пишатися тим, що наша Батьківщина має славні періоди історії, легендарних героїв та мужньо витримує важкі випробування.


Головне свято українців – День Незалежності України!

21 серпня, з нагоди святкування Дня Незалежності України, на площі ім. Героїв Майдану – центральній площі міста Кіровограда – відбулась обласна акція «Діти за мир в Україні». Організатором акції виступило управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА. Учасниками патріотичної акції стали представники владних структур, громадських організацій, закладів культури та освіти.

Працівники бібліотеки спільно з представниками ГО ТІМО «Відкриті двері» також долучилися до проведення масштабної вуличної акції. Була підготовлена цікава інформаційно-розважальна програма, тому біля нашого намету постійно знаходилась велика кількість зацікавлених відвідувачів. Тут були презентовані книжкові виставки «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи!» та «ТІМО «Відкриті двері – громаді», які знайомили кіровоградців з історією становлення незалежності України та розповідали про можливості громадської діяльності задля розвитку країни та міста.

Усі бажаючі мали можливість перевірити знання історії України, взявши участь в інтелектуальній вікторині «Я люблю Україну». Питання вікторини були цікавими та пізнавальними, тож її учасники отримали купу нових знань про Батьківщину та ще й оригінальні призи – патріотичні метелики-наліпки.

Багатьох гостей свята зацікавила можливість взяти участь у майстер-класах з торцювання та арт-розпису.

Кіровоградці отримали на згадку про участь в акції патріотичний арт-розпис від Інни Шевченко, яка вміло створювала на руках і обличчях усіх бажаючих чудові малюнки з національною символікою. А члени ГО ТІМО «Відкриті двері» залучали перехожих до створення у техніці торцювання українського рушника «Україна – єдина країна». І малим, і дорослим сподобалась фото сесія у віночках із живих квітів.

Акція пройшла змістовно та цікаво. Концертні номери вдало поєднувались з веселими розвагами, флеш-мобами та подарунками. Багато кіровоградців прийшли на свято сім’ями, з друзями (лише біля нашого намету побували близько 200 містян), що доводить зацікавлення українців знанням власної історії та усвідомлення своєї національної гідності та єдності.


«Скажи, яку книгу ти читаєш - і я скажу, хто ти»

Нещодавно в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка стартував фотопроект «Скажи, яку книгу ти читаєш - і я скажу, хто ти». В його рамках усі бажаючі можуть стати учасниками захопливої, безкоштовної фотосесії з улюбленою книгою. Усе, що для цього потрібно – фантазія, вільний час та улюблена книга.

Днями відбулись три цікаві фотосесії за участі юних кіровоградок – Ганни, Даші та Катерини. Дівчата принесли улюблені книги і разом із бібліотекарями продумали образи для фотосесії та обрали місця для фотозйомки. А наш фотограф втілив ці образи в життя.

Фотознімки вийшли гарними та цікавими. Самі дівчата не очікували від себе таких яскравих перевтілень! Ролі балерин, вампірів та героїнь любовних романів вони втілили на «12 балів».

Усі фото проекту ми презентуємо восени (в рамках Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій), а кілька цікавих кадрів можна побачити вже зараз.

Якщо Ви бажаєте стати учасниками наступної фотосесії – звертайтеся до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка за адресою - вул. Декабристів 6/15 або за телефонами: 0954712767 Букач Тетяна; 0669457664 Корінь Христина.

Нагадуємо, що усі учасники проекту отримають подарунки – друковані фотографії з фотосесії.


«Україна: Хронологія розвитку»

До Дня незалежності України, з метою виховання любові до книг та поваги до історії нашої держави, бібліотекарі відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді оформили книжкову виставку «Україна: хронологія розвитку».

На виставці представлені книги 4 серій: «Україна крізь віки», де висвітлюються події від найдавніших часів до Національно – визвольної війни під проводом Б. Хмельницького, «Україна. Хронологія розвитку», яка містить інформацію від найдавніших часів до 2010 року та серії книг про знакові події та відомих діячів «Невідома Україна» та «Проект Україна».

Переглянувши книжкову виставку, читачі мають змогу подивитися на історію України під різним кутом зору та зробити для себе власні висновки.


Золотий вік вітрил

Образ білокрилого вітрильника, овіяний романтикою пригод і відкриттів. Саме вітрильникам присвячена книжкова виставка «Золотий вік вітрил», що діє протягом липня місяця у відділі сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва.

Етапам розвитку історії вітрильників та захоплюючим історіям найбільш відомих кораблів, які підкорювали океани, присвячено розділ «З них починалася історія». Вік знайдених археологами найдавніших човнів складає близько восьми тисяч років. Але це не означає, що до цього човнів не було. Річ у тім, що дерево – основний матеріал майстрів минулого – тільки у найрідкісніших випадках зберігається так довго. Далекі мандрівки морями й океанами стали можливими завдяки створенню більш досконалих і надійних вітрильників.

В розвитку світового кораблебудування, як і мореплавання, видатну роль зіграли і наші предки - слов’яни, які здавна селилися на берегах великих річок. Стародавнім засобом для перетину водних просторів слов’янам слугувала ладдя. Центром кораблебудування був Київ. Про ці та інші цікаві факти розповідають книги, які представлені у розділі «Вітрила історії».

Помандрувати далекими краями разом з героями всесвітньо відомих, улюблених книг «Пурпурові вітрила» Олександра Гріна та «Діти капітана Гранта» Жуля Верна можна, звернувшись до розділу «Література та вітрильники». Тут також представлені компакт-диски, що містять фільми, зняті за відомими творами.

Запрошуємо Всіх бажаючих переглянути книжкову виставку протягом липня.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Ось вже чутно як грюхкоче сталь, чути крики людей. Стоп... Треба зупинитись. А може це розбійники? Дідько його зна що в цьому «пурпурі» водиться. Потрохи сповільнюю рух і прислухаюсь. Дивна річ з моїм слухом, наче ще далекувато до них, а я все більше розрізняю всі шуми. Ось чути брязкіт металу, наче там деруться на мечах. Саме такий звук я чув в історичних фільмах. Чую як щось хлюпає, викрик і каплі чогось падають на траву…металевий запах…кров. Це ж що, я тепер акула, що чує запах крові за кілометри?
Ольга: Раптом дівочий сміх заполоняє весь ліс навкруги, він в’їдається в мій мозок. Намагаюсь затулити вуха, та сміх лунає ніби всередині. Це треба зупинити. Якісь чоловіки на неї кричать, щось кажуть, але я не розумію цієї мови. Чую як їй дають ляпаса…Все, хана вам пацани.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх