27 ТРАВНЯ 2016

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
1-2

День міжнародної солідарності трудящих

1

150 років від дня народження Івана Ілліча Синюка (1866–1953), українського письменника
120 років від дня народження Геогрія Антоновича Цапка (1896–1971), українського художника театру, графіка

2

110 років від дня народження Віри Михайлівни Єніної (1906–1977), української письменниці
100 років від дня народження Івана Коваліва (1916–1987), українського письменника, музиканта
100 років від дня народження Василя Андрійовича Уманця (1916–2003), українського композитора, хорового диригента, педагога

3

Всесвітній день свободи преси

4

140 років від дня народження Максима Івановича Вдовиченка (справж. прізв. – Гаврилюк) (1876–після 1919), українського поета

5

180 років від дня народження Сидора (Ісидор) Івановича Воробкевича (1836–1903), українського письменника, композитора, диригента, музично-культурного діяча, педагога
170 років від дня народження Генрика Сенкевича (1846–1916), польського письменника

6

160 років від дня народження Зігмунда Фрейда (1856–1939), австрійського психіатра, психолога, невропатолога

7

590 років від дня народження Джованні Понтано (1426–1503), італійського поета-гуманіста
175 років від дня народження Бориса Станіславовича Познанського (1841–1906), українського письменника, етнографа, громадського діяча

8

89 Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни
Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
День матері

9

День Перемоги
130 років від дня народження Сидора Антоновича Твердохліба (1886–1922), українського поета, перекладача

12

80 років від дня народження Івана Степановича Марчука (1936), українського художника

15

Міжнародний день сім’ї
День пам’яті жертв політичних репресій
125 років від дня народження Михайла Опанасовича Булгакова (1891–1940), російського письменника

17

Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства.

18

Міжнародний день музеїв
День пам’яті жертв депортації (1944) кримськотатарського народу

20

Всесвітній день метрології
День банківських працівників
150 років від дня народження Костянтина Олександровича Чивадзе (1866–?), українського військового діяча

21

Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку
День Європи
День науки

21

Міжнародний день біологічного різноманіття
День перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка (1861), українського поета, художника, мислителя на Чернечій горі, поблизу Канева  
180 років від дня народження Миколи Ілліча Стороженка (1836–1906), українського літературознавця

24

День рівноапостольних Кирила і Мефодія
День слов’янської писемності і культури

25

День зниклих безвісти дітей
125 років від дня народження Адальберта Михайловича Eрделі (1891–1955), українського живописця

26

120 років від дня народження Сидора Йосиповича Сакидона (1896–1974), українського письменника, перекладача

28

День прикордонника
День працівників видавництв, поліграфії і книго розповсюдження

29

Міжнародний день миротворців ООН
День хіміка
180 років від дня народження Костя Гавриловича Горбаля (1836–1903), українського поета, журналіста, видавця, громадського та освітнього діяча

31

Всесвітній день без тютюну

 

Цього місяця виповнюється:
420 років від часу початку (1596) Солоницького бою – вирішальної битви під проводом С. Наливайка в урочищі Солониця поблизу м. Лубен


Запрошуємо усіх бажаючих познайомитись з книжковими виставками: з 23 травня – «Тютюнопаління. Зробіть правильний вибір» (до Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням), «Яскравий світ дитинства» (до Міжнародного дня захисту дітей), з 24 травня – «Джерело духовної спадщини» (до Дня слов’янської писемності і культури), з 26 травня – «Парад англомовних письменників» (віртуальна виставка до Року англійської мови в України) 23 травня об 11.30 відбудеться відеоподорож «Ця дивовижна Ірландія» 23 травня о 14.00 відбудеться зустріч із викладачами Кіровоградського національного технічного університету «Освіта без кордонів» 23, 25, 29 травня від 10.00 до 12.00 проходитимуть заняття на курсах комп’ютерної грамотності У відділі абонементу триває міні-опитування «Краща книга травня»Інформаційний звіт про проведення громадського обговорення


Увага! Нова книга!

Талан Світлана. Купеля : збірка / Світлана Талан. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.- 240 с.

Твір письменниці «Купеля» про події Помаранчевої революції 2004 року. Молоді люди познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...


Обговорення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

24 травня працівники відділу популяризації книги провели для військовослужбовців в/ч 1840 бесіду-діалог «Гендерна складова у врегулюванні конфліктів». Учасники заходу ознайомилися з Резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», яка була ухвалена у жовтні 2000 року. Актуальність даної резолюції полягає в тому, що у світі в останні десятиріччя відбувається багато конфліктів і війн, від яких потерпають жінки, особливо, серед мирного населення. Часто вони залучені до безпосередніх військових дій та стають жертвами різних видів насильства під час збройних конфліктів. Резолюція 1325 має за мету звернути увагу всіх держав на потреби жінок і підтримати залучення жінок до процесів миробудування.

Під час обговорення було наголошено, що сьогодні багато країн світу мають національні плани дій на виконання Резолюції 1325.

В Україні також затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2020 року. Метою даного плану є забезпечення стабільного миру, розв’язання воєнно-соціальних конфліктів із врахуванням гендерного аспекту, сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах, а також запобігання та протидії гендерному насильству, реабілітації чоловіків та жінок, які постраждали під час воєнно-соціальних конфліктів, у тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Розуміючи роль жінки в суспільстві, учасники діалогу дійшли до висновку, що національний план дій сприятиме більш системному підходу до вирішення конкретних потреб жінок і чоловіків, пов’язаних з конфліктами.


Участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад»

17 – 20 травня бібліотекар відділу сприяння технічній творчості молоді та член ТІМО «Відкриті двері» Юлія Абрамова взяла участь у тренінгу «Сучасні підходи до розвитку місцевих громад», який організувала ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», що відбувся в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Чотириденний тренінг проходив у місті Дніпропетровськ.

Перший день тренінгу розпочався з візиту до Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», де директор центру, Тетяна Карельська, розповіла про основні напрямки діяльності організації, проекти та історію успіху.

В послідуючі дні роботи учасники ознайомились з існуючими сучасними підходами та практичними інструментами розвитку місцевих громад. Мова йде про соціальну анімацію, проектні підходи, інтегральний підхід та фасилітацію у громаді.

Особливу увагу було приділено темі конструктивного діалогу у громаді, його побудові та принципам.

Завдяки тренерам Наталії Стаднічук (експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій), Віталію Моргуну (експерт з розвитку місцевих громад) та Олександру Мітькову (експерт з розвитку місцевих громад, фасилітатор діалогів) робота тренінгу була побудована на довірі у групі та активній роботі.

Окрім тренінгу, для учасників була запланована культурна програма, а саме: дружня вечеря в арт-кафе «Невідомий Петровський», екскурсійна прогулянка на катері акваторією Дніпра та участь у святкуванні Дня вишиванки.

Дякуємо організаторам за чотири дні досвіду, активної роботи, знайомств та спілкування.


«Молоді крила творчості: Василь Левицький» - вечір-бенефіс

19 травня відбулося засідання літературного клубу для молоді «Ліра». Цей вечір був присвячений творчості одного з постійних членів клубу Василя Левицького.

Василь бере активну участь у громадському та літературному житті міста, тому на зустрічі розповідав про свою роботу, запрошував на цікаві зустрічі, читав власну поезію та прозу.

Також Василь коментував твори інших членів клубу, давав поради. Загалом друга частина заходу – творча майстерня – пройшла дуже жваво, усі учасники читали свої твори та обговорювали їх.

На позитивній ноті завершилося засідання клубу, з гарними настроями усі попрощалися до осені.

Бажаючих приєднатися до літературного клубу для молоді «Ліра» запрошуємо у вересні. Точна дата та час проведення засідання буде оголошена на сайті бібліотеки.


Читай, слухай, дізнавайся про Європу…

Щороку, в третю неділю травня, українці відзначають День Європи. В Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва святкувати європейське свято розпочали 18 травня вуличною рromo-акцією «Бібліоstop Європою».

Акція, що відбулась в рамках бібліопроекту «Креативна середа» та проекту «Читай, слухай, дізнавайся про Європу в пунктах європейської інформації в бібліотеках» вразила відвідувачів своєю цікавістю та позитивом.

Головним партнером акції виступило Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, за що висловлюємо окрему вдячність.

Заходи акції відбувались на тематичних майданчиках – своєрідних зупинках Європою. Тут відвідувачі не лише розважалися але й дізнавалися чому та або інша подія акції відноситься до Європи.

Так, в «Майстерні євротворчості» відвідувачі освоювали європейські види hand-made мистецтва. Майстриня Світлана Хавроненко навчала створювати картини в техніці енкаустика. Ця техніка виникла в стародавній Греції і є надзвичайно популярною в Європі.

Разом з Оленою Гончаренко молодь плела фенечки в кольорах українського прапора, а бібліотекарі навчали виготовляти магніти з євросимволікою.

Вже традиційно улюбленим був майстер-клас з арт-розпису «В європейському стилі». Тут малювали прапори країн Євросоюзу, різноманітну євросимволіку та українські символи.

На літературному майданчику були представлені цікаві книжкові виставки – «Читаємо мовами оригіналу», виставка-презентація пункту євроінтеграції «Читай, слухай, дізнавайся про Європу» та інформаційна дошка «Цікаві факти про Європу».

Вражало «Містечко європейських розваг». Тут можна було побачити та покататися на справжніх європейських велосипедах, погратися в улюблені ігри європейців – твістер та дартс. Найбільше до вподоби відвідувачам прийшлися європазли «Що я знаю про Європу?» та євроквест.

Учасники європазлів відповідаючи на запитання ведучих відкривали карту Євросоюзу, а команди-учасники євроквесту шукали слова – підказки на різних майданчиках рromo-акції для того, щоб швидше за іншу команду розшифрувати загадану фразу та отримати гарні призи від Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА.

Найбільше ж глядачів зібралося біля «Гостьового майданчику». Тут талановита молодь Кіровоградщини вражала своїми талантами. Ліричними піснями порадували Маша Моренко та Валентина Федоришина. Коля Папуша вразив глядачів авторськими піснями під гітару, а гурт-запальничка «Coffee unlimited» додав драйву та енергії виконуючи пісні під дощем!

Найпотужніший євроклуб Кіровоградщини «Астра» в рамках виступу презентував творчі досягнення учнів Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв на тему Європи. Так лідер євроклубу Юлія Заліська презентувала власну пісню «Україна – це Європа», а Анастасія Кондаурова власний вірш «Я – українець. Я – європеєць».

А скільки позитивних емоцій отримали учасники флешмобу «Танцюємо разом!» від тренера зі степ-аеробіки, стретчінга та зумби Світлани Радзіховської! Хлопці та дівчата під ритми запальних латиноамериканських мелодій танцювали, стрибали, та раділи повторюючи енергійні рухи Світлани.

Гарний настрій не зіпсували ні прохолода ні дощ, а емоції учасників акції зігрівали теплом.


«Світ дитячих мрій»

Саме таку назву має виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, відкрита з 16 травня у відділі мистецтв (в рамках циклу виставок творчих робіт «Відкриваємо молоді таланти»). Виставку дитячих іграшок оформлено до Міжнародного дня захисту дітей.

Дитинство – найкраща пора в житті кожної людини. Це чарівний світ радості, сміху, щирості та безтурботності. Дитинство – це світ мрій. Чомусь діти завжди мріють швидше подорослішати, а дорослі із ностальгією згадують дитячі роки, в які, на жаль, не можна повернутися.

Але ми можемо ніколи не прощатися із світом дитинства, якщо будемо виготовляти іграшки власноруч та дарувати їх дітям.

Якщо зробити іграшку з любов’ю, то вона наповнюється позитивною енергетикою, що переходить і до дитини, яка буде нею гратися.

Не забувайте дитинство, бережіть його у своєму серці.

Виставку творчих робіт доповнюють і книги, в яких можна знайти інформацію про виготовлення різноманітних виробів із паперу, природніх матеріалів, пластиліну, полімерної глини.

Виставка «Світ дитячих мрій» буде діяти до 16 червня 2016 року. Запрошуємо на перегляд усіх бажаючих!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Проте побачив я тільки синеньку травичку, оскільки вовк різко зупинився і я шкереберть полетів до низу. Навколо почувся регіт. Ще б пак, такий політ не могли не помітити. Відтираю очі від болотяки і встаю. Оце то так, тут і люди різнокольорові! Поряд зі мною стояла дівчина з синім волоссям, далі – чоловіки із волоссям зеленого, рожевого, блакитного і ще якихось сіро-буро-малинових кольорів. Таке відчуття, що потрапив я не в фентезійний світ, а на зустріч панків у своєму районі.
Ольга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх