29 ЧЕРВНЯ 2016

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
1

Міжнародний день захисту дітей 
Всесвітній день батьків
День захисту дітей

4

Міжнародний день безвинних дітей – жертв агресії

5

Всесвітній день навколишнього середовища

6

День журналіста
160 років від дня народження Іларіона Михайловича Грабовича (1856–1903), українського письменника

7

140 років від дня народження Льва Турбацького (1876–1900), українського літературного критика, перекладача, журналіста

8

120 років від дня народження Прокопа Феодосійовича Канавського (1896–1978), українського народного байкаря

12

160 років від дня народження Богдана (Богдар) Олексійовича Кирчіва (1856–1900), українського письменника, громадсько-культурного діяча

14

Всесвітній день донора крові

15

130 років від дня народження Гавриїла Федоровича Костельника (1886–1948), українського письменника, церковно-громадського діяча
75 років від дня народження Івана Васильовича Миколайчука (1941–1987), українського кіноактора, сценариста, режисера

16

140 років від дня народження Івана Васильовича Шаровольського (1876–1954), українського мовознавця, перекладача
110 років від дня народження Зіновія Михайловича Книша (1906–1999), українського громадсько-політичного діяча, письменника, публіциста, журналіста, історика, перекладача

20

Всесвітній день біженців

22

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
125 років від дня народження Петра Андрійовича Лісового (справж. прізв. – Свашенко) (1891–1943), українського письменника, журналіста
110 років від дня народження Володимира Тимофійовича Дмитрука (1906–1959), українського літературознавця

24

175 років від дня народження Івана Миколайовича Ге (1841–1893), українського письменника, актора, режисера

25

130 років від дня народження Івана Петровича Крип’якевича (1886–1967), українського історика
120 років від дня народження Марії Дем’янівни Деркач (1896–1972), українського літературознавця

26

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім незаконним обігом
День молоді
День молодіжних та дитячих громадських організацій

28

День Конституції України
120 років від дня народження Івана Васильовича Бойченка (1896–1959), українського графіка

29

160 років від дня народження Олексія Антоновича Колаковського (1856–1912), українського скрипаля, педагога

30

110 років від дня народження Ісака Дем’яновича Грекула (1906–1992), українського письменника, літературознавця


Запрошуємо усіх бажаючих познайомитись з книжковими виставками: з 20 червня – «Наркоманія. Данина моді чи дорога в безодню?», з 20 червня – «Незгасна свіча болю і скорботи» (до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні), з 23 червня – «Юнаки та дівчата, нумо читати!» (до Дня молоді) 23 червня о 8.00 відбудеться історичний екскурс «Конституція – запорука державності України» 23 червня з 11.00 до 14.00 відбудеться вулична акція (outlet-містечко) «Вільний простір ідей» (до Дня молоді) У відділі абонементу триває міні-опитування «Краща книга червня»

Увага! Нова книга!

Рогашко Алла. Крізь безодню до світла : роман / Алла Рогашко; ред. К. Озерова. -Х. : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. -208 с. -ISBN 978-617-12-0514-7

Під липами затишного міста, попивши кави та поблукавши тихими вуличками, доля вирішує, що прийшов час їй утрутитися в життя трьох подруг – Віри, Христини та Мар’яни… Різні, як земля, вода й вогонь… Однакові, як… Як можуть бути однакові три самотні жінки, нещасливе кохання і невдалі шлюби у яких залишилися в минулому, а тепер лише квартира, робота та, іноді, спільні посиденьки в улюбленій кав’ярні. Але все раптово зміниться однієї весни.

Випадковий попутник у маршрутці чи неочікуваний телефонний дзвінок – коханню не важливо, де і з чого розпочати свою пристрасну мелодію. Тільки серце вестиме героїнь, роблячи вибір усупереч усім законам логіки і зовсім не передчуваючи страшної небезпеки, що нависла над ними трьома. Сподіватися залишається лише на долю, а доля – теж жінка…


До 20-ї річниці Конституції України

Напередодні Дня Конституції України, 23 червня, на замовлення для військовослужбовців військової частини А-1840 бібліотекарі відділу популяризації книги провели історичний екскурс «Конституція – запорука державності України».

28 червня 1996 року п'ятою сесією Верховної Ради України був прийнятий Основний Закон нашої держави — Конституція України.

Конституція будь-якої держави є її основним, найголовнішим законом. Вона виступає як джерело права, закріплює відносини, що склалися, визначає перспективи, напрямки розвитку, встановлює фундаментальні, принципові положення організації і діяльності як держави, так і взагалі суспільства, констатує правовий статус особистості.

Учасники заходу більше дізналися про передумови прийняття Конституції, про те, що розвиток політико-правових ідей в Україні був закладений під час виникнення перших державних утворень, таких як: Київська Русь, Галицько-Волинська держава та Литовсько-Руська держава; про одну з перших юридичних пам?яток «Руську правду», про Литовські статути, збірки Магдебурзького права, «Березневі статті» Богдана Хмельницького, «Пакти й конституції», які написані гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом та його сподвижниками.

Україна пройшла нелегкий шлях перед прийняттям Конституції, проте це стало закономірним і логічним завершенням конституційного процесу України, ознаменувало якісно новий етап нашої історії. Україна та її народ одержали правовий фундамент для побудови демократичної, соціальної, правової держави, формування громадянського суспільства.


Оutlet-містечко «Вільний простір ідей»

23 червня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва запросила кіровоградців до веселого та креативного оutlet-містечка «Вільний простір ідей». Цьогорічна вулична акція до Дня молоді вражала своєю насиченою програмою, розвагами та подарунками.

Проведення акції підтримали Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА та наші постійні друзі й партнери – центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та магазин «Kancler.com».

Оutlet-містечко – це молодіжний вільний простір, це локації відповідно до інтересів та вподобань сучасної молоді, це літній відпочинок та цікаве проведення дозвілля.

Заходи акції відбувалися на тематичних майданчиках. Так, на творчому майданчику майстрині ТО «Hand-made подія» презентували поробки в різних техніках hand-made мистецтва та провели багато цікавих майстер-класів.

У спортивній локації відбувалися змагання з дартсу, яке традиційно влаштували представники обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Хлопці да дівчата змагалися у влучності, за що отримали медалі та пам’ятні грамоти.

Гамірно і весело було на туристичному майданчику. Працівники Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді представили виставку світлин та провели кілька цікавих майстер-класів. Також усі бажаючі могли відчути себе справжніми туристами – забравшись до туристичного намету та загорнувшись у спальний мішок.

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості організував мобільний пункт з профорієнтації для молоді, де хлопці та дівчата могли пройти тестування і дізнатися, які професії їм підходять найбільше.

Також на майданчику профорієнтації відбулася презентація вищого професійного училища №4. Учасники акції могли не лише отримати вичерпну інформацію про навчальний заклад, але й побачити діючу міні-сівалку, яку створили учні училища.

В локації безпеки працювала тест-лабораторія від КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» та ГО «ЛЖВ». Тут гості містечка проходили безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД та інші хвороби, що передаються статевим шляхом.

Традиційну програму безпеки презентувало Управління ДСНС України в Кіровоградській області. Була облаштована виставка вибухонебезпечних предметів, запропонована цікава програма. Серед конкурсів – ворожіння на безпеку, змагання з розмотування пожежного рукава та одягання костюма пожежника.

Цікаву інтелектуальну вікторину та конкурсну програму презентували бібліотекарі. Тут молодь перевіряла свої знання та змагалась у різних веселих конкурсах, також учасники отримували гарні призи від магазину «Kancler.com».

За традицією, найбільше відвідувачів зібралося на гостьовому майданчику. Запальні танці вихованок школи східного танцю «Шакті» і презентація бойових мистецтв Сходу від Кіровоградської обласної федерації Лао-тайських бойових мистецтв «Лао-Муей» зацікавили глядачів. Вихованці імідж-центру «Ольга» презентували українську колекцію «Віночок» та свої вокальні й театральні таланти. Ігор Гусак додав драйву до святкової програми. Його вокальні імпровізації вразили глядачів. А хлопці та дівчата з молодіжного театру «Палата №6» просто закохали у себе глядачів!

І звісно ж, ми не забуваємо про підтримку для наших хлопців, що знаходяться на Сході країни. На патріотичному майданчику відбувся благодійний розпродаж поробок та прикрас. Усі зібрані кошти у сумі 505 грн. були передані волонтерам громадської ініціативи «Армія SOS». Також кіровоградці долучилися до акції «Бібліотека українського воїна», подарувавши книги для бібліотек військових частин. Тут же відбувся майстер-клас з енкаустики та розпродаж поробок майстрині Світлани Хавроненко.

Ми дякуємо усім, хто, незважаючи на спеку, разом з нами провів свій вільний час на майданчиках оutlet-містечка (заходи акції відвідали понад 500 кіровоградців), а також вітаємо молодь Кіровоградщини з наступаючим Днем молоді.


Презентація збірки поетів-аматорів, учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Борітеся – поборете!»

17 червня відбулася презентація збірки поетів-аматорів, учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Борітеся – поборете!». Збірка об’єднала творчі здобутки тридцяти п’яти юних поетів – учнів та представників професійно-технічних навчальних закладів області.

Організатором видання збірки, її презентації виступив Кіровоградський державний будинок художньої та технічної творчості.

Героїко-патріотична тематика, гордість за воїнів і любов до тих, хто захищає рідну Україну, біль за полеглими в антитерористичній операції на Сході країни – головні теми, що висвітлюються в книзі.

В рамках презентації поети–аматори Кіровоградської області читали свої вірші, які увійшли до збірки та залишилися поза нею, розповідали про те, що надихнуло їх до написання віршів, ділилися планами на майбутнє.

Також під час заходу виступила дипломантка Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні - Богдана Куницька (конкурс проходив 9-10 червня 2016 року у місті Кам’янець-Подільський).

Зі словами підтримки до молодих письменників звернулася Савенко Лариса Миколаївна, директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Адже бібліотека виступила партнером проведеного заходу. У своєму виступі Лариса Миколаївна схвально оцінила вірші юних поетів та побажала їм творчих злетів, розвитку їх письменницького таланту. Також вона запросила молодь на засідання молодіжного літературного клубу «Ліра», що діє при бібліотеці. Саме на засіданнях клубу можна поспілкуватися із авторитетними письменниками Кіровоградщини і отримати професійну оцінку власної творчості.

Ольга Миколаївна Коптєва, директор Кіровоградського державного будинку художньої та технічної творчості, побажала всім учасникам творчого натхнення та анонсувала вихід наступної збірки поезій учнів професійно-технічних навчальних закладів області.

Наприкінці заходу усі молоді поети отримали авторські примірники збірки «Борітеся – поборете!».


До бібліотеки завітали колеги з навчальних закладів

14 червня бібліотеку відвідали бібліотекарі навчальних закладів області, які проходять навчання в Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського. Для них було організовано екскурсію відділами бібліотеки, під час якої учасники ознайомилися з напрямками роботи книгозбірні та новими формами роботи з молоддю, діяльністю нещодавно створеного Пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся». Бібліотекар-координатор проекту розповіла про проект бібліотеки зі створення ПЄІ та продемонструвала можливості використання електронної читанки у наданні користувачам вільного доступу до повних текстів книг з євроінтеграції, яких немає у фонді бібліотеки.

Екскурсія закінчилася переглядом відеороликів про проведення вуличних акцій «Бібліоstop Європою» (до Дня Європи) та «Родина-FEST» (до Міжнародного дня захисту дітей), адже фахівці Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва завжди із задоволенням діляться набутим досвідом роботи зі своїми колегами.

Для бібліотекарів навчальних закладів області було також проведено тренінг «Медіаграмотність для громадян». На ньому учасники ознайомилися з вправами, які можна використовувати під час проведення бібліотечних заходів для молоді, оскільки навчання юнаків та дівчат аналізувати і критично оцінювати отриману інформацію, помічати пропаганду, цензуру або «однобокість» в новинах і різних суспільнозначущих програмах є на сьогодні надзвичайно важливим. Володіння знаннями з медіаграмотності дозволяє людині виокремити з потоку інформації так звані «фейки», це унеможливлює маніпулювання її свідомістю.


«Світ дитячих мрій»

Саме таку назву має виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, відкрита з 16 травня у відділі мистецтв (в рамках циклу виставок творчих робіт «Відкриваємо молоді таланти»). Виставку дитячих іграшок оформлено до Міжнародного дня захисту дітей.

Дитинство – найкраща пора в житті кожної людини. Це чарівний світ радості, сміху, щирості та безтурботності. Дитинство – це світ мрій. Чомусь діти завжди мріють швидше подорослішати, а дорослі із ностальгією згадують дитячі роки, в які, на жаль, не можна повернутися.

Але ми можемо ніколи не прощатися із світом дитинства, якщо будемо виготовляти іграшки власноруч та дарувати їх дітям.

Якщо зробити іграшку з любов’ю, то вона наповнюється позитивною енергетикою, що переходить і до дитини, яка буде нею гратися.

Не забувайте дитинство, бережіть його у своєму серці.

Виставку творчих робіт доповнюють і книги, в яких можна знайти інформацію про виготовлення різноманітних виробів із паперу, природніх матеріалів, пластиліну, полімерної глини.

Виставка «Світ дитячих мрій» буде діяти до 16 червня 2016 року. Запрошуємо на перегляд усіх бажаючих!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Проте побачив я тільки синеньку травичку, оскільки вовк різко зупинився і я шкереберть полетів до низу. Навколо почувся регіт. Ще б пак, такий політ не могли не помітити. Відтираю очі від болотяки і встаю. Оце то так, тут і люди різнокольорові! Поряд зі мною стояла дівчина з синім волоссям, далі – чоловіки із волоссям зеленого, рожевого, блакитного і ще якихось сіро-буро-малинових кольорів. Таке відчуття, що потрапив я не в фентезійний світ, а на зустріч панків у своєму районі.
Ольга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх