25 жовтня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

Міжнародний день музики
• Міжнародний день людей похилого віку
• 110 років від дня народження Володимира Самойловича Горовиця (1904-1989), піаніста

2

110 років від дня народження Надії Пилипівни Капельгородської (1904-1984), української письменниці, сценариста

5

Всесвітній день учителів
• 105 років від дня народження Богдана-Ігора Васильовича Антонина (1909-1937), українського поета

7

Міжнародний день лікаря
• Всесвітній день архітектора
• 80 років від дня народження Євгена Степановича Товстухи (1934), українського письменника, кіносценариста

8

День юриста України

9

Міжнародний день поштової служби
• 110 років від дня народження Миколи Шатоновича Бажана (1904-1983), українського письменника, перекладача

10

Всесвітній день охорони психічного здоров'я
• День працівників стандартизації та метрології
• 125 років від дня народження Михайла Панасовича Драй-Хмари (1889-1939), українського поета і літературознавця

12

День художника

14

Покрова Пресвятої Богородиці
• День Українського козацтва

15

200 років від дня народження Михайла Юрійовича Лєрмонтова (1814-1841), російського поета і прозаїка
• 170 років від дня народження Фрідріха Ніцше (1844-1900), німецького філософа
• 160 років від дня народження Оскара Вайлда (1854-1900), англійського письменника

17

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

20

160 років від дня народження Жана Ніколя Артюра Рембо (1854-1891), французького поета-символіста

21

110 років від дня народження Георгія Васильовича Церетелі (1904-1973), грузинського вченого-сходознавця

24

День Організації Об'єднаних Націй
• Всесвітній день розвитку інформації
• 210 років від дня народження Вільгельма Едуарда Вебера (1804-1891), німецького фізика

26

День автомобіліста і дорожника

28

70 років від дня визволення України від гітлерівських військ

29

200 років від дня народження Якова Федоровича Головацького (1814-1888), українського поета, історика літератури, етнографа, педагога

30

100 років від дня народження Вадима Борисовича Гомоляки (1914-1980), українського композитора

31

День Апостола і Євангеліста Луки


Запрошуємо усіх бажаючих з 21 жовтня переглянути книжкову виставку «Торгівля людьми, як порушення прав людини» 20 та 22 жовтня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 26 жовтня – о 10.00 21 жовтня відбудеться «День різнокольорових парасольок» 21 жовтня о 14.40 відбудеться зустріч з фахівцями Державного архіву Кіровоградської області «Фронт у тилу ворога» (до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників) 22 жовтня о 14.00 відбудеться літературно-музична година «Відомі українці» 23 жовтня о 17.00 відбудеться засідання клубу «Ліра» («WEB-портація поетичного слова» – спілкування з Лесею Мудрак») 26 жовтня о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ»

УВАГА ! НОВА КНИГА !

Тулаєва Т.С. Стильні кіски. Для дорослих і дітей. Мистецтво плетіння / Т.С. Тулаєва. – Донецьк : Глорія Трейд, 2013. – 64 с. : іл. – (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври).

Гарне, доглянуте волосся було предметом жіночої гордості за всіх часів. На Русі з давніх часів символом дівочої краси вважалася коса. Чим довшою й міцнішою була коса, тим гарнішою вважалася дівчина. В Африці плели дрібні кіски. Римські жінки носили зачіску, що складалася із завитих локонів і кіс. Кокетки Древнього Риму робили також складні зачіски з локонами й тонкими косами, укладаючи їх у вигляді кошиків або черепашок.

Сьогодні довге волосся знову в моді.

Запропонована Вашій увазі книга – майстер-клас із плетіння кісок на всі випадки життя. Для дівчаток і жінок, для свята і на щодень.

Завдяки покроковим інструкціям Ви швидко освоїте техніку плетіння представлених моделей. Заплетіть коси чи кіски, і Ви будете мати красивий і стильний вигляд.

Видання щойно надійшло до фонду відділу сприяння технічній творчості молоді.

Приємного читання!


Бібліотека долучилась до квесту

23 жовтня Рада євроклубів Кіровоградщини Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості організувала та провела квест до Дня міжкультурного діалогу «Ми разом». Мета його полягала в тому, щоб привернути та акцентувати увагу на необхідності міжкультурного діалогу, терпимості, толерантності в нашому суспільстві, вмінні знаходити такий діалог. У квесті взяли участь 13 команд євроклубів м. Кіровограда та Кіровоградської області.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка також долучилася до цього заходу. Однією із зупинок квесту була станція «Скажи торгівлі людьми – ні», яка розташувалася біля Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Тут працівники бібліотеки розмістили стенд, на якому представили книжкову виставку «Тенета торгівлі людьми». Головний бібліотекар відділу популяризації книги Шевченко І.М. ознайомила учасників із літературою даної виставки. Вони розширили свої знання із запропонованої теми та дізналися, що серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має назву «біле рабство» або «торгівля людьми». Було наголошено, що предметом торгівлі людьми може бути будь-яка особа незалежно від віку і статі: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використанні в жебрацтві, жінки – для торгівлі тілом та будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів. Також були наведені статистичні дані постраждалих від торгівлі людьми. Всі разом прийшли до висновку, що нашим головним завданням є бути обізнаними про таке небезпечне явище як «біле рабство» та вберегти себе і своїх близьких від нього.

Прослухавши інформацію, учасники вирушали до наступної станції. Перемогу здобула команда від Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг.


WEB-портація поетичного слова

23 жовтня відбулося засідання молодіжного літературного клубу «Ліра». Тема засідання «WEB-портація поетичного слова». В рамках заходу члени клубу познайомилися з творчістю поетеси Лесі Мудрак.

Олеся Мудрак-Ковалівна, творчий псевдонім Леся Мудрак народилася у м. Легніца, Польща. Жила і навчалася у Дніпропетровську. Як поетка формувалася в Києві. Закінчила відділення літературної творчості КНУ імені Тараса Шевченка. Захистила першу в Україні дисертацію на «пікантну» тему: «Еротична лірика: жанрова специфіка та ідіостилі». Активна учасниця літературного еротичного руху, посіла друге місце у Народному Кастингу Еротичних Поетів. Співзасновниця номінації «Найеротичніший твір» у літературному конкурсі «Коронація слова». Одна з незмінних авторів збірки «Ніч еротичної поезії» та нової збірки «Ніч Еротичної Поезії non-stop». Автор збірок: «Оголена самотність» (2006 р.) та «Горизонтальна зебра» (2009 р.) (у співавторстві з Ю. Ковалівим).

Олеся Мудрак є учасницею численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів. Її вірші перекладені польскою, німецькою, білоруською, болгарською мовами.

Пані Леся відноситься до тих письменників, яких потрібно бачити і чути, щоб повністю оцінити їх творчість. Її поезія не залишає байдужим нікого.

Члени клубу переглядали інтерв'ю з письменницею та записи її виступів і залишилися під враженням від неї. Їх зацікавили історії з життя і поетичні твори письменниці, а особливо - своєрідна манера виконання творів самою авторкою.

Усі учасники засідання отримали новий досвід та позитивні емоції.


Квіти з бісеру

Щонеділі обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка запрошує молодь міста в студію творчого настрою «ФАРТ».

Ні для кого не секрет, що найкрасивішими, найулюбленішими й найоригінальнішими виробами є ті, які ми створюємо своїми руками. Під час чергового засідання, яке відбулося 19 жовтня учасники студії мали можливість створити власноруч квіти з бісеру.

Бісероплетіння – це хобі, яке захоплює, допомагає розвинути фантазію та збагатити інтер’єр власної оселі найнеймовірнішими прикрасами.

З бісеру можна робити різноманітні вироби: жіночі прикраси, писанки, іграшки, квіти тощо.

Квіти з бісеру – це особливий напрямок бісероплетіння. Прекрасні і тендітні – вони, мабуть, найбільш вишукані на тлі всіх штучних.

Тож, під час заняття відвідувачі вчилися створювати окремі елементи: пелюстки, серединки, листочки фіалок, які збираються в єдине ціле в кінці роботи. Майже кожен з учасників намагався вкласти власну ідею в створення своєї квітки.

Звісно, бісероплетіння – справа не особливо складна, але доволі тривала і кропітка, тому бібліотекарі вирішили продовжити заняття для того, щоб учасники в повній мірі оволоділи технікою та здивували цікавими роботами своїх рідних.

Тож, усіх бажаючих чекаємо на наступному майстер-класі з бісероплетіння квітів, який відбудеться 2 листопада 2014 року.


День різнокольорових парасольок

Яскравих кольорів та гарних вражень додали кіровоградській осені бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка, влаштувавши 21 жовтня чудове свято – День різнокольорових парасольок.

В такий важкий для країни час усім нам не вистачає позитиву та оптимізму. Всі ж, хто цього дня завітав до бібліотеки, отримали їх сповна.

Вже знадвору можна було зрозуміти, що в книгозбірні відбувається щось неймовірне. На балконах будівлі майоріли яскраві парасольки з кольоровими написами. А ті, хто потрапляли всередину бібліотеки, відчували себе героями справжньої казки про осінь та парасольки. На кожному поверсі, в кожному відділі, на стелі, дверях, в кутках та в найнеочікуваніших місцях – усюди причаїлись парасольки.

Відвідувачів одразу ж запрошували стати учасником бібліоміксу «Парасолька: модний аксессуар чи дах над головою?». Тут можна було дізнатися про виникнення парасольки та цікаві факти з її історії, отримати корисні поради, щодо вибору якісної парасольки та цікаві передбачення на майбутнє. Найвибагливіші читачі могли переглянути тематичну викладку «Ця дивовижна парасолька».

Любителів hand-made після заходу вже чекали в творчій майстерні, де можна було створити найрізноманітніші парасольки власними руками. Парасольки-магніти з солоного тіста, функціональні парасольки в техніці орігамі або ж чудові листівки з парасольками – ці поробки можна було створити власноруч, а потім подарувати їх своїм рідним з нагоди дня різнокольорових парасольок.

Для тих, хто полюбляє фотографуватись, була створена інстальована фотостудія «Осінній дощ». Цього дня це місце було найпопулярнішим в бібліотеці. Купи осіннього листя, вінки, дерева та десятки кольорових парасольок – чудове місце для осіннього колажу. Тим паче, що поряд з гостями завжди знаходився загадковий «Містер з парасолькою». Протягом усього дня цей таємничий персонаж був душею заходу. Він зустрічав гостей, супроводжував їх на заходи, фотографувався з ними та розважав.

Сподіваємось, що позитивні емоції від цього дня залишились в усіх відвідувачів заходу, та запрошуємо частіше заходити до нашої бібліотеки, адже тут на Вас завжди очікують приємні сюрпризи.
В бібліотеці відбувся урок пам’яті «Фронт у тилу ворога»

Минуло 69 років з того часу як закінчилася Друга Світова війна. У цій війні не було безіменних героїв. Всі, хто воював на фронті, в партизанських лісах, підпіллі, стояв біля верстата, трудився в полі, - всі були Солдатами Перемоги. Вони жили єдиною метою – захистити свою землю від коричневої навали, розбити ненависного ворога. Жорстокий поєдинок тривав 1418 днів і ночей. Не кожному судилося вижити: мільйони людей загинули в боях, в таборах смерті, під час обстрілів.

Що про ту жахливу добу знає нинішня молодь? Майже нічого. Хіба що якусь дещицю з розповідей фронтовиків, слід яких на землі тане, як сніг по весні. Для того, щоб пам'ятали, щоб не уривався зв'язок поколінь, 21 жовтня в бібліотеці відбувся урок пам'яті «Фронт у тилу ворога», присвячений партизанам і підпільникам, які визволяли Приінгульський край.

Ткаченко С. Є., завідувач відділу абонементу, розповіла про окупацію Кіровоградської області, а Гончарова Т.В., начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, – про розгортання Руху Опору на теренах нашої області. Користуючись унікальними архівними документами, Тетяна Володимирівна відмітила героїзм солдат, духовний фактор перемоги в битвах за батьківщину, а ще – роль та значення патріотизму.

Такі заходи потрібні для молодого покоління, адже, з плином часу, молодь знає про минулу війну все менше і менше, хоча і цікавиться історією своєї батьківщини.


Благодійний розпродаж Garage Sale

19 жовтня бібліотекарі нашої книгозбірні взяли участь у благодійному розпродажі Garage Sale. Організаторами заходу виступили кіровоградські волонтери Олексій Тітов та Катерина Гіленко. Метою заходу став збір коштів на теплі речі для військовослужбовців, що знаходяться в зоні АТО.

Бажаючих долучитися до доброї справи у Дворику по вулиці Дворцовій зібралось чимало. І це не дарма, адже програма заходу була насиченою та цікавою. Відвідувачі заходу могли придбати для себе корисні речі або ж поробки, створені кіровоградськими майстрами та школярами. Усі бажаючі могли стати учасниками різноманітних майстер-класів. Тут створювали карту України з гофропаперу, янголів-охоронців та веселі поробки в техніці орігамі бутони троянди з паперу та цукерок.

Потурбувалися організатори про цікаву програму з виступами творчо обдарованої молоді та конкурсами для малечі. Усі бажаючі мали змогу пригоститися чаєм та смачними тістечками від кіровоградських кав'ярень.

Наша бібліотека в рамках ярмарку організувала розпродаж поробок, створених працівниками книгозбірні та провела благодійний майстер-клас «Подаруй листівку воїну». Під час заходу усі бажаючі мали змогу відчути себе справжніми дизайнерами – придумати оформлення листівки та відтворити її власноруч. І малеча і дорослі охоче створювали листівки в яких писали гарні побажання нашим хлопцям, яких ми всі шануємо та чекаємо.

Протягом дня нашій бібліотеці вдалось зібрати 300 грн., які ми передали організаторам разом з купою чудових листівок, що були створені цього дня. Всього ж під час ярмарку було зібрано майже 20 тисяч гривень, що перевершило сподівання організаторів та підтвердило щедрість і небайдужість кіровоградців.


Виставка робіт студії «фАРТ»

Існує величезна кількість всіляких прикрас, які можна зробити своїми руками разом з дітьми. Далі ці вироби можна використовувати для декору будь-якого приміщення , будинку, садка, двору, тощо, або просто подарувати своїм друзям.

8 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.М.Бойченка відкрилась виставка робіт студії творчого настрою «фАРТ». На виставці представлені роботи з різних засідань студії: букет геоцинтів з гофрованого паперу, листівки власноруч, квіти у техніці канзаши, вироби у техніці торцювання, квілінгу та багато інших.

Засідання студії відбуваються щонеділі з 12.00 до 15.00. Заняття проводять як бібліотекарі, так і досвідчені майстрині. Інформацію, стосовно тематики кожного наступного засідання та матеріалів, необхідних для роботи. Ви можете отримати на сайті бібліотеки ww.lib.kr.ua або на інформаційних стендах в приміщенні бібліотеки.

Заняття в студії БЕЗКОШТОВНІ для всіх користувачів бібліотеки!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх