30 ВЕРЕСНЯ 2016

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
1

День знань

2

205 років від дня народження та 150 років від дня смерті Івана Вагилевича (1811-1866), українського поета, філолога, фольклориста

12

95 років від дня народження польського письменника-фантаста Станіслава Лема (1921-2006)

15

125 років від дня народження англійської письменниці Агати (Кларисси) Крісті (Міллер) (1891-1976)

20

105 років від дня народження Михайла Михайловича Божія (1911-1990), одного знайвідоміших українських живописців XX століття

21

150 років від дня народження англійського письменника-фантаста Герберта Уеллса (1866-1946)

24

120 років від дня народження американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896-1940)

25

245 років від дня народження Миколи Миколайовича Раєвського (25.09.1771 – 28.09.1829), генерала від кавалерії, героя Вітчизняної війни 1812 року

26

115 років від дня народження Семена Скляренка (1901-1962), відомого українського письменника

29

70 років від дня народження Ольги Василівни Сухомлинської (29.09.1946 с. Онуфріївка), українського педагога, академіка АПН України

30

175 років від дня народження Михайла Драгоманова (1841-1895), публіциста, історика, фольклориста, культурно-громадського діяча;
Всеукраїнський День бібліотек


Запрошуємо усіх бажаючих познайомитись з книжковими виставками: з 26 вересня – «Міжнародний туризм»: мандрівка сторінками журналу» (до Дня туризму), з 27 вересня – «Наш перший президент – М. Грушевський» (до 150-річчя від д.н.), з 29 вересня – «Як пройти до бібліотеки?» (до Всеукраїнського дня бібліотек), з 02 жовтня – «Осінь посріблила їхні скроні, Та серця і душі – молоді» (до Міжнародного дня людей похилого віку), «Іван Багряний – людина з душею поета» (до 110-річчя від д.н.) та «Музика покликана народжувати полум'я в душі» (Л. Бетховен) /до Міжнародного дня музики/ 26, 28 вересня та 02 жовтня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 26 вересня відбудеться День відкритих дверей бібліотеки (до Всеукраїнського дня бібліотек); о 13.00 – зустріч зі спортивним журналістом Ю. Ілючиком 27 вересня о 13.00 відбудеться історичний екскурс «М. Грушевський – український історик європейського бачення» та віртуальна мандрівка «Відкриваємо Європу» 28 вересня з 10.00 до 15.00 відбудеться VІІI-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій (до Всеукраїнського дня бібліотек) 29 вересня о 8.00 відбудеться зустріч-реквієм «Тут людська кров пролита»(до 75-річчя трагедії Бабиного Яру) У відділі абонементу триває міні-опитування «Краща книга вересня»

Увага! Нова книга!

Скрябін Кузьма. Я, Шонік і Шпіцберген : повість / Кузьма Скрябін; худож.-оформ. Л. Вировець ; гол. ред. О. Красовицький. -Х.: Фоліо, 2015. -122 с. -(Сер. "Графіті"). -ISBN 978-966-03-7346-4

Історія про пригоди веселої компанії в Арктиці. Ця книга третя у літературній скарбничці Кузьми Скрябіна, яка поповнюється навіть після його трагічної загибелі. Як би там не було, а повість «Я, Шонік и Шпіцберген» варто прочитати не тільки шанувальникам його таланту, а й усім читачам з почуттям гумору.

І в цьому випадку Андрій не зрадив собі, створивши дивовижний твір, написаний неймовірно легко читаним складом. Задоволення, яке читач отримає від прочитання гумористичної повісті, незрівнянно ні з чим! Фірмовий гумор Кузьми Скрябіна змушує забути про всі насущні проблеми і метушню. Опис пригод під час ризикованої авантюри, звичаїв народів Півночі і краси природи вдалися автору на славу. Правду кажуть, що талановита людина (а Андрій Кузьменко був саме таким) талановита в усьому.


«АгроЕкспо-2016» в нашому місті

З 29 вересня до 1 жовтня в нашому місті проходить четверта Міжнародна агропромислова виставка «АгроЕкспо-2016», до участі в якій було запрошено представників Польщі, Білорусії, Австрії, Кореї, Китаю та інших країн. На виставці представлено сільськогосподарську техніку, найсучасніші технології та продукцію; цікаво презентовано туристичну Україну – познайомитись з визначними пам’ятками свого краю запрошують такі області, як: Кіровоградська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Черкаська та інші; у рамках виставки відкрився також Всеукраїнський освітній ярмарок, де 25 «вишів» з усіх регіонів України демонструють свої можливості.

На відкритті Міжнародної виставки, яка вразила масштабами – розміром виставкових площ, кількістю техніки та учасників, змогли побувати і працівники нашої бібліотеки. Сільськогосподарська техніка вразила своєю потужністю, різноплановістю призначення та яскравістю фарб. А які чудові витвори мистецтва пропонують тут наші майстри: вироби з глини, дерева, ляльки-мотанки тощо! Як говориться, таку красу краще один раз побачити…

Радимо всім мешканцям нашого місті відвідати Міжнародну виставку «АгроЕкспо-2016» – гарний настрій та приємні враження вам гарантовані.


Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу

В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Друга світова війна, яка обернулася для України низкою жахливих подій, незліченними людськими втратами та матеріальними збитками.

29 вересня Україна і світ вшановують пам’ять жертв масових розстрілів мирного населення нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві, які забрали понад 100 тисяч життів.

Подіям у Бабиному Яру були присвячені вечір-реквієм «Тут людська кров пролита», який провели бібліотекарі відділу популяризації книги для учнів ЗШ № 4, та відеоперегляд фільму «Бабин Яр» на базі НВО № 20. Також для студентів машинобудівного коледжу був проведений огляд книжкової виставки «Бабин Яр: без права на забуття».

Учасники заходів дізналися, що Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

Бабин Яр – урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від вулиці Фрунзе в напрямку вулиці Мельникова між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги. 27-28 вересня 1941 року окупанти віддали наказ про те, щоб 29 вересня єврейське населення міста до 8 години ранку прибуло в призначену точку збору з документами та цінними речами. За непокору наказу – розстріл. В кінці вулиці створили пропускний пункт. Що за ним відбувалося, не було видно. По черзі туди відводили по 30-40 людей, де у них відбирали речі і примушували роздягатися. Після цього поліцаї, за допомогою палиць, заганяли людей до краю яру глибиною 20-25 м. На протилежному краю розташовувався кулеметник. Постріли спеціально заглушалися музикою і шумом літака, що кружляв над яром. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх засипали землею.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Зокрема, 10 січня 1942 року було страчено близько 100 матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії, а 18 лютого 1943 року - трьох футболістів київського «Динамо».

Тривалий час радянська влада намагалася замовчувати трагедію у Бабиному Яру, і лише після велелюдного стихійного мітингу з нагоди 25-х роковин трагедії 29 вересня 1966 року, за участю відомих дисидентів Івана Дзюби та Віктора Некрасова, про неї почали говорити на державному рівні. Пізніше було встановлено перший пам’ятник жертвам.


VІІІ-ий Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій

«Бібліомісто щасливих людей» - під таким гаслом відбувся VІІІ-ий Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій, традиційно присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. За підтримки Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, магазину «Kancler.com» та комп’ютерного центру «Magnus» цьогорічний Фест відкрив безліч можливостей для нашої молоді. З 10.00 до 15.00 учасники та гості свята знаходилися у «щасливому» місті зі своїми вулицями, проспектами, центрами та кварталами. Офіційну церемонію відкриття розпочав військовий духовий оркестр Кіровоградського гарнізону, який приємно вразив гостей своїм репертуаром та професіоналізмом виконання.

Невеличке містечко, яке ми створили для кропивничан дійсно ожило. «Проспект виставковий» радував учасників заходу книжковими виставками та виставками творчих робіт. Привертали увагу і фотовиставки – дизайнера костюмів Світлани Ігнатьєвої та обласної організації «Спілки вірмен України».

У «Hand-made районі» кожен мав змогу вибрати улюблене заняття для себе: гончарство, бісероплетіння, арт-розпис, мистецтво енкаустики, нетрадиційні техніки малювання, ляльки-мотанки тощо. Представники салону краси «Natali & nails» та студенти Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг просто неба створили справжні студії краси, розписуючи нігті, заплітаючи неперевершені коси, роблячи make-up та флеш-тату усім бажаючим.

На «Вулиці безпеки та здоров’я» діяв пункт анонімного тестування на ВІЛ/СНІД від КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Патрульна служба Національної поліції та представники Кіровоградського обласного військового комісаріату проводили консультації з молоддю щодо контрактної служби та правил безпеки. Виставку вибухонебезпечних предметів та програму для «майбутніх» рятувальників організували представники Управління ДСНС України у Кіровоградській області. Також великим попитом користувався спортивний майданчик від відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради. Тут молодь влаштовувала справжні турніри з шахів, хокею та футболу.

Надзвичайно цікаве дійство відбувалось і у «Фестивальному Центрі». Творчо-обдарована молодь дарувала гостям фесту гарний настрій та свої таланти. Модний показ та вокальні номери вихованців імідж-центру «Ольга» зірвав справжні овації та подарував безліч схвальних відгуків відвідувачів. Усі просто закохались у юних моделей, що демонстрували яскраві костюми дизайнера Ганни Горлової. Вокальні та танцювальні таланти молодих аматорів Кіровоградщини не залишили байдужими нікого. Драйву додала й творча програма театральної студії «Маска» Кіровоградського ОЦДЮТ. Музичні номери у виконанні учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза захоплювали своїм звучанням та шармом.

Вихованці шкіл бойового мистецтва УШУ та Кіровоградської обласної федерації Лао-муей – Спортивний клуб «України» показали справжнє шоу східних бойових мистецтв, від яких перехоплювало подих.

Що ж означає бути щасливим? Про це усі дізнавались у «Провулку фестивальних акцій та розваг». Для кожного щастя має своє значення і часто, щоб бути щасливим, багато не потрібно. Хтось стає щасливим смакуючи улюблене тістечко, чиєсь серце зігріває кава або чай вранці. Разом з партнерами бібліотеки, які підтримали цьогорічний фестиваль, ми пригощали та нагороджували переможців вікторин та квест-мандрівок «смачними» призами. Так кав’ярня «Мокко» надала сертифікат на безкоштовне відвідання закладу учасникам бібліотечного квесту. Фірма «Ласка» пригощала морозивом переможців «смачної» вікторини. «SHO-бар» запросив на справжню мандрівку територією бару, де учасники знаходили підказки та збирали пазли. За результатами найспритніші отримали 3 подарункові сертифікати по 100 гривень кожен. Також приємними сюрпризами для гостей були сертифікати на відвідання боулінгу від постійного партнера Фестивалю – розважального клубу «Velvet».

У «Кварталі ідей» відвідувачі могли пройти тестування від Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості або чудово відпочити на майданчику тайм-клубу «Берлога».

Вже стало гарною традицією в рамках Фестивалю спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» проводити акції на підтримку наших хлопців, що знаходяться в зоні АТО. Цього разу на благодійному розпродажі книг вдалося зібрати майже 600 гривень. Дякуємо кропивничанам за небайдужість.

Ми вдячні усім учасникам та партнерам цьогорічного Фестивалю за участь та підтримку діяльності бібліотеки і чекаємо на нову зустріч на наступному – ІХ-му Фестивалі молодіжної книги на вулиці Дворцовій!


До бібліотеки завітали колеги із Кременчука

29 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, до нашої бібліотеки завітали колеги з міста Кременчука. Під час оглядової екскурсії, яку провела заступник директора В.Зеленіна, шкільні бібліотекарі познайомились з умовами обслуговування користувачів у відділах бібліотеки, інтерактивними формами роботи з молоддю, діяльністю книгозбірні як обласного методичного центру та переглянули відеоролик «Весь світ читає Франка», створений фахівцями Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва.


«Світ дитячих мрій»

Саме таку назву має виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, відкрита з 16 травня у відділі мистецтв (в рамках циклу виставок творчих робіт «Відкриваємо молоді таланти»). Виставку дитячих іграшок оформлено до Міжнародного дня захисту дітей.

Дитинство – найкраща пора в житті кожної людини. Це чарівний світ радості, сміху, щирості та безтурботності. Дитинство – це світ мрій. Чомусь діти завжди мріють швидше подорослішати, а дорослі із ностальгією згадують дитячі роки, в які, на жаль, не можна повернутися.

Але ми можемо ніколи не прощатися із світом дитинства, якщо будемо виготовляти іграшки власноруч та дарувати їх дітям.

Якщо зробити іграшку з любов’ю, то вона наповнюється позитивною енергетикою, що переходить і до дитини, яка буде нею гратися.

Не забувайте дитинство, бережіть його у своєму серці.

Виставку творчих робіт доповнюють і книги, в яких можна знайти інформацію про виготовлення різноманітних виробів із паперу, природніх матеріалів, пластиліну, полімерної глини.

Виставка «Світ дитячих мрій» буде діяти до 16 червня 2016 року. Запрошуємо на перегляд усіх бажаючих!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх