23 ЖОВТНЯ 2016

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

1

Міжнародний день музики.
Міжнародний день людей похилого віку.
День ветерана.

2

Міжнародний день боротьби проти насилля.
День працівників освіти.
110 років від дня народження Івана Багряного [справж. – Іван Павлович Лозов’яга (1906–1963)], українського письменника, художника, драматурга, громадсько-політичного діяча.

3

Всесвітній день архітектури.

4

200 років від дня народження Ежена Потьє (1816–1887), французького поета
125 років від дня народження Юрія Клена [справж. – Освальд Федорович Бурґардт] (1891–1947), українського письменника, перекладача, літературного критика

5

Всесвітній день учителя.
110 років від дня народження Івана Дмитровича Ковтуна (1906–1937), українського письменника

8

День юриста.

9

День художника.
130 років від дня народження Іванни Омелянівни Блажкевич (1886–1977), української письменниці

10

110 років від дня народження Разіпурама Крішнасвамі Нараяна (1906–2001), індійського письменника

12

120 років від дня народження Еудженіо Монтале (1896–1981), італійського поета, лауреата Нобелівської премії у галузі літератури (1975)

14

День захисника України.
День українського козацтва.

16

110 років від дня народження Діно Буццаті (Буццаті-Траверсо) (1906–1972), італійського письменника

17

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності.
100 років від дня народження Федора Васильовича Іванчова (1916–?), українського письменника (Словаччина)

19

110 років від дня народження Сергія Іларіоновича Воскрекасенка (1906–1979), українського поета

22

100 років від дня народження Марти Ієронімівни Калитовської (1916–1990), української поетеси, перекладачки (Франція)

23

110 років від дня народження Джона Віра [справж. – Іван Федорович Вив’юрський] (1906–1983), українського письменника, перекладача, журналіста (Канада)

24

День Організації Об’єднаних Націй.

27

280 років від дня народження Джеймса Макферсона (1736–1796), шотландського письменника

28

День визволення України від фашистських загарбників (1944).
550 років від дня народження Еразма Роттердамського [Дезідерій; справж. – Герхард Герхардс (1466–1536)], нідерландського письменника, богослова, філософа-гуманіста.

31

170 років від дня народження Едмондо Де Амічіса (1846–1908), італійського письменника


Запрошуємо усіх бажаючих з 18 жовтня познайомитись з книжковою виставкою «Європа на твоїй долоні» (в цей день Україна ввійшла до Ради Європи в 1995 році) та виставкою робіт студентів Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка «У світі кави» 17, 19 та 23 жовтня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 18 жовтня о 12.45 відбудеться засідання клубу «Дивосвіт» («Основи української вишивки» – майстер-клас від майстрині С. Петрової), о 14.00 – Година Коду (в рамках Європейського Тижня Коду) 20 жовтня об 11.00 відбудеться вебінар «Бібліотеки єднають країну» спільно з фахівцями Добропільської ЦМБ (Луганська область) та ГО ТІМО «Відкриті двері», о 16.00 – засідання клубу «Ліра» («Таємниця жіночої душі» – обговорення творчості поетеси з Олександрівщини Оксани Шпирко) У відділі абонементу триває міні-опитування «Краща книга жовтня»

Увага! Нова книга!

Сміт Вілбур. Око тигра. У пошуках скарбів : роман / Вілбур Сміт; ред. Д. Щербина ; пер. з англ. В. Шовкуна. -Х. : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. -384 с. -ISBN 978-617-12-0821-6

Вілбур Еддісон Сміт - південноафриканський письменник, автор історичних і пригодницьких романів, який багато подорожує.

Головний герой задоволений своїм життям. Він колишній солдат, змінив війну на спокійне життя. Тисячу років скарб чекав нового володаря на дні океану. Чарівна жінка та люди з минулого Гаррі втягують його в небезпечну авантюру. У нього не залишається вибору – він повинен переграти своїх супротивників і підняти з дна дорогоцінний вантаж. Адже той, хто заволодіє скарбом, не тільки розбагатіє, але й залишиться живий...

Барвисті описи природи тропічних островів Індійського океану додає цій захоплюючій книзі екзотичності. Динамічний і напружений роман, який гідно оцінять мільйони любителів пригодницької літератури. Від нього неможливо відірватися!

Читайте!


Знайомтесь – новинки!

20 жовтня відбулося чергове засідання літературного клубу для молоді «Ліра».

Цього вечора ведуча познайомила членів клубу з новинками літератури. Серед них книги відомих українських письменників, таких як: Михайло Івасько «Дев’ять кроків назустріч вітру», Юрій Винничук «Місце для дракона», Макс Кідрук «Зазирни у мої сни», Тетяна Пахомова «Я, ти і наш мальований і немальований Бог» (книга отримала І премію конкурсу «Коронація слова»), - а також зарубіжних письменників: Дато Турашвілі «Втекти з СРСР», Алессандро Барікко «Море-Океан», Крістіна Бейкер Клайн «Сирітський потяг» тощо. Подібні знайомства з новинками літератури відбуваються з метою виховання літературного смаку та покращення стилю письменників-початківців.

Основна частина засідання клубу була відведена на творчу майстерню. Учасники зачитували свої поетичні і прозові твори та активно їх обговорювали.

Наступна зустріч відбудеться 23 листопада, на якій всі бажаючі зможуть поспілкуватися з лауреатом обласної літературної премії ім. Є. Маланюка Оксаною Шпирко. Час проведення заходу буде оголошено на сайті бібліотеки.


Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

11-13 жовтня заступник директора з наукової роботи Зеленіна В.А. взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції директорів обласних бібліотек для юнацтва, молоді на тему: «Національно-патріотичне виховання молоді як стратегічний напрям діяльності бібліотеки», яка відбулася на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара.

У відкритті конференції та пленарному засіданні взяли участь: М.І. Білокінь – керівник апарату Полтавської ОДА, Г.А. Саприкін – директор Державної бібліотеки України для юнацтва, Г.І. Фасій – начальник Управління культури Полтавської ОДА, Л.В. Оніщук. – заступник директора, начальник управління з питань туризму та курортів Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, М.М. Єщенко – завідувач відділу військово-патріотичного виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. Остроградського, К.В. Ганжа – завідувач сектору культурно-просвітницької діяльності бібліотеки Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка, Н.В. Влезько – голова Полтавського обласного відділення УБА та ін.

Під час конференції було розглянуто наступні питання: українська держава сьогодні і бібліотеки; національно-патріотичне та громадянське виховання бібліотечними засобами; моделі бібліотек в умовах децентралізації державного управління; бібліотеки для юнацтва, молоді як осередки інформування про реформи у державі та забезпечення суспільної підтримки змін.

Учасники конференції познайомились з досвідом роботи щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара, бібліотеки Полтавського університету економіки та торгівлі, Гадяцької центральної районної бібліотеки ім. Лесі Українки (одна з найстаріших книгозбірень в Україні; ініціатором її створення був Михайло Драгоманов), КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради; взяли участь у круглому столі «Співпраця бібліотеки з державними закладами та громадськими організаціями – запорука впровадження в життя державних програм» та Школі керівника «Юнацька бібліотека – інформаційна база реалізації державних програм».

Пізнавальними були тренінг студії медіакультури та грамотності «Відкритий простір», що діє при відділі соціокультурної роботи Полтавської ОБЮ ім. О.Гончара та пізнавально-розважальний турнір «Ми роду козацького діти» (до Дня українського козацтва). Турнір був проведений народознавчим клубом «Берегиня», який діє в Гадяцькій центральній районній бібліотеці ім. Лесі Українки спільно з гімназією ім. Олени Пчілки. Два козацьких курені – старшокласників гімназії – змагалися в знаннях історії України, силі, спритності, в майстерності висловлювати свої почуття до коханої… Свято вийшло на славу. Усі присутні щиро дякували та довго аплодували його учасникам.

Море позитивних вражень у учасників конференції залишило відвідування Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського, Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» (до речі, це єдиний в Україні освітній заклад, який надає початкову мистецьку освіту із образотворчого мистецтва та гончарства), екскурсії Національним музеєм-заповідником українського гончарства в Опішному та Полтавським краєзнавчим музеєм ім. В. Кричевського.


Основи української вишивки

Українська вишивка, як і українська культура, налічує не одне століття, але, разом з тим, у кожному регіоні нашої країни вона має свої особливості. Сьогодні відстежуються нові тенденції в цьому напрямку людської творчості. Українська вишивка не тільки гідно представляє нашу країну за рубежем, а й користується все більшою популярністю серед молоді.

Можливості використання вишивки просто вражає. Адже прикрасити вишитими роботами можна не тільки оселю, а й сам одяг, що зробить його унікальним, вирізнить особистість серед інших оточуючих. Та кому це не найкраще знати, як кравцям, які навчаються в Кіровоградському професійному ліцеї побутового обслуговування та стали учасниками майстер-класу «Основи української вишивки», який 18 жовтня, в рамках клубу «Дивосвіт», провела відома майстриня Світлана Вікторівна Петрова.

С. Петрова працює в стилі хенд-мейд вже давно і переконана, що речі створені власноруч не тільки несуть хорошу енергетику, а й допомагають в житті людини.

Світлана Вікторівна порадила, що при вишивці будь-якої роботи хрестиком потрібно вишивати в одному напрямку, особливо, якщо ця робота – весільний рушник: тоді й в житті буде все гаразд.

Майстриня також порадила, де краще придбати тканину, нитки, а ще розповіла про те, що сорочку спочатку потрібно вишити, а тоді вже розкроювати.

Бібліотекарі традиційно познайомили присутніх з літературою по вишивці.


Бібліотека долучилася до Європейського Тижня Коду

З 15 по 23 жовтня 2016 року в Україні втретє проходить Європейський Тиждень Коду. Ця ініціатива започаткована у 2013 році Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Упродовж Тижня Коду сотні заходів організовано в різних країнах Європи і за її межами (в Австралії, Тайвані, Єгипті) Усі вони проходять під гаслом: «Технологія формує наше життя, але ми дозволяємо меншості вирішувати, як її використовувати».

Головна мета Тижня – сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду. Заходи у рамках Тижня спрямовані на те, щоб залучити якомога більше людей до програмування, показавши юним, дорослим і літнім людям практичне застосування коду, і розвіяти міфи щодо складності програмування.

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва та громадська організація ТІМО «Відкриті двері» вирішили також долучитися до цієї акції і провели «Годину коду» для студентів та вчителів Кіровоградського будівельного коледжу.

Учасники Години Коду, що проходила в бібліотеці, відкрили для себе секрети програмування і відзначили, що, виявляється, це зовсім не складно, а навіть весело. А, створивши власний код, захотіли дізнатись більше, тому й зацікавились літературою з книжкової викладки «Програмувати ? це просто!», навіть взяли декілька книжок додому для поглибленого вивчення.


У світі кави

З 5 жовтня у відділі мистецтв діє виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка «У світі кави» (в рамках циклу виставок творчих робіт «Відкриваємо молоді таланти»).
Якщо Ви бажаєте здивувати близьких оригінальним подарунком або прикрасити свій інтер’єр – зробіть оригінальні речі з кави.
Запах кави подарує хороший настрій, а неповторні вироби створять затишок в оселі.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх