1 листопада 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


2

День працівника соціальної сфери
• 130 років від дня народження Олександра Івановича Білецького (1884-1961), українського літературознавця

3

День Інженерних військ
• День Ракетних військ і артилерії

4

День залізничника

6

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

7

130 років від дня народження Михайла Васильовича Птухи (1884-1961), українського статистика, демографа, засновника Інституту демографії АН УРСР
• 80 років від дня народження Григорія Дем'яновича Зленка (1934), українського письменника, літературознавця, бібліографа

8

Міжнародний день якості

9

День Преподобного Нестора Літописця Київського
• День української писемності та мови
• День працівників культури та майстрів народного мистецтва

11

125 років від дня народження Остапа Вишні (справж. - Губенко Павло Михайлович) (1889-1956), українського письменника-гумориста
• 95 років від дня народження Юхима Березіна (Штепсель) (1919- 2004), артиста розмовного жанру

14

Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет

15

120 років від дня народження Івана Івановича Падалки (1894-1937), українського художника

16

Міжнародний день толерантності
• День працівників радіо, телебачення та зв'язку
• День працівників сільського господарства

17

День студента

19

День працівників гідрометеорологічної служби

20

Всесвітній день дитини

21

Всесвітній день телебачення
• 320 років від дня народження Вольтера (справж. - Франсуа-Марі Аруе) (1694-1778), французького письменника, філософа, історика

22

День пам'яті жертв голодоморів

25

Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок

26

80 років від дня народження Юрія Тимоновича Литвина (1934-1984), українського письменника, правозахисника

27

135 років від дня народження Григорія Авраамовича Чупринки (псевд. - Грицько Чупринка) (1879-1921), українського поета-романтика

29

125 років від дня народження Григорія Михайловича Косинки (справж. прізв. - Стрілець) (1889-1934), українського письменника

30

65 років від дня народження Ярослава Михайловича Стельмаха (1949-2001), українського драматурга, перекладача


27 та 29 жовтня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 02 листопада – о 10.00 28 жовтня о 15. 00 відбудеться слайд-бесіда «Татуювання: мода чи безглуздя» 29 жовтня о 12.40 відбудеться презентація збірки віршів кримських та кіровоградських поетів «Шепіт Альми»; о 14.00 – конкурс молодих сімей «Ми вже разом рік!» З 02 листопада запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкову виставку «У світі теплих речей» (нові надходження літератури по в’язанню) 02 листопада о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ»

УВАГА ! НОВА КНИГА !

Тулаєва Т.С. Стильні кіски. Для дорослих і дітей. Мистецтво плетіння / Т.С. Тулаєва. – Донецьк : Глорія Трейд, 2013. – 64 с. : іл. – (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври).

Гарне, доглянуте волосся було предметом жіночої гордості за всіх часів. На Русі з давніх часів символом дівочої краси вважалася коса. Чим довшою й міцнішою була коса, тим гарнішою вважалася дівчина. В Африці плели дрібні кіски. Римські жінки носили зачіску, що складалася із завитих локонів і кіс. Кокетки Древнього Риму робили також складні зачіски з локонами й тонкими косами, укладаючи їх у вигляді кошиків або черепашок.

Сьогодні довге волосся знову в моді.

Запропонована Вашій увазі книга – майстер-клас із плетіння кісок на всі випадки життя. Для дівчаток і жінок, для свята і на щодень.

Завдяки покроковим інструкціям Ви швидко освоїте техніку плетіння представлених моделей. Заплетіть коси чи кіски, і Ви будете мати красивий і стильний вигляд.

Видання щойно надійшло до фонду відділу сприяння технічній творчості молоді.

Приємного читання!


«Ми вже рік разом!»

29 жовтня в бібліотеці проведено конкурс молодих сімей «Ми вже рік разом!». Ця подія не випадкова, оскільки 2014 рік – проголошено «Роком сім'ї» в Україні.

В сьогоднішньому світі руйнуються ідеали, летять з п'єдесталів пам'ятники, в країні йде війна. Серед загальної напруги у суспільстві залишається не так вже й багато цінностей, серед яких є сім'я. Сім'я, дім - це «моя фортеця», яка не піддається віянням самого лихого часу! Це світ, де збереглися і панують у стосунках людей любов, безкорисливість, відданість і самопожертва.

Поети в усі часи писали, що "Все в світі починається з любові... " Але, на жаль, люди не завжди дотримуються цієї мудрої істини. І тому, не зайвим було нагадати про це молоді, яка тільки починає будувати сімейні відносини.

У конкурсі брали участь студентські пари з Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Кіровоградського інституту комерції.

На учасників чекали чимало завдань та випробувань. Не обійшлося і без домашнього завдання, в якому пари представляли себе за допомогою слайд та відео презентацій. Справжнім відкриттям стало завдання «А пам'ятаєш?»?, де не всі змогли віднайти в лабіринтах пам'яті відповіді на, здавалось, такі прості запитання, як «Якого кольору очі вашої тещі?» та ін.

Проявляли свою спритність та швидкість молодята по-різному, чоловіки мали нагоду відчути себе татусями, одягаючи на швидкість памперс на ляльку, а жінки – дбайливими дружинами, зав'язуючи своєму коханому краватку.

Справжньою бібліотечною родзинкою став конкурс «Література для закоханих», в якому кожній парі необхідно було з наданих варіантів правильно визначити автора та його твір. За підсумками з'ясувалось, що сучасна молодь не надто полюбляє класику романтичного жанру.


фАРТ - соняшник

У бібліотеці продовжують квітнути квіти. Цієї неділі, 26 жовтня, в нас зацвіли соняхи. Ще й не прості, а з атласних стрічок. Вибір теми засідання творчої студії «фАРТ» був не випадковим, адже соняшник - символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він - чи не найсильніший серед квітів...

Крім цього, соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника - єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина - єдина і найвища цінність. Коли Сонце ховається за горизонтом на нічний спочинок, соняшник сумно опускає голову і згортає пелюстки, так і людина в чужині згасає та сумує за рідною землею.

Соняшник — шанована в народі квітка. По-народному повір'ю соняшник має захисні властивості. Його прийнято саджати на вулиці біля будинку.

Соняшник відбиває енергетичні вторгнення, розряджає атмосферу будинку, якщо його поставити у вазу.

Також сонях клали під подушку, якщо хотіли побачити віщий сон і дізнатися відповідь на будь-яке питання. Традиція вірити в добру силу цієї квітки збереглася і по наші дні. А тому, прикрасьте своє вбрання чи зачіску соняшником, зробленим власноруч, і відчувайте, що радість життя буде з вами поруч завжди!


Бібліотека долучилась до квесту

23 жовтня Рада євроклубів Кіровоградщини Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості організувала та провела квест до Дня міжкультурного діалогу «Ми разом». Мета його полягала в тому, щоб привернути та акцентувати увагу на необхідності міжкультурного діалогу, терпимості, толерантності в нашому суспільстві, вмінні знаходити такий діалог. У квесті взяли участь 13 команд євроклубів м. Кіровограда та Кіровоградської області.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка також долучилася до цього заходу. Однією із зупинок квесту була станція «Скажи торгівлі людьми – ні», яка розташувалася біля Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Тут працівники бібліотеки розмістили стенд, на якому представили книжкову виставку «Тенета торгівлі людьми». Головний бібліотекар відділу популяризації книги Шевченко І.М. ознайомила учасників із літературою даної виставки. Вони розширили свої знання із запропонованої теми та дізналися, що серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має назву «біле рабство» або «торгівля людьми». Було наголошено, що предметом торгівлі людьми може бути будь-яка особа незалежно від віку і статі: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використанні в жебрацтві, жінки – для торгівлі тілом та будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів. Також були наведені статистичні дані постраждалих від торгівлі людьми. Всі разом прийшли до висновку, що нашим головним завданням є бути обізнаними про таке небезпечне явище як «біле рабство» та вберегти себе і своїх близьких від нього.

Прослухавши інформацію, учасники вирушали до наступної станції. Перемогу здобула команда від Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг.


WEB-портація поетичного слова

23 жовтня відбулося засідання молодіжного літературного клубу «Ліра». Тема засідання «WEB-портація поетичного слова». В рамках заходу члени клубу познайомилися з творчістю поетеси Лесі Мудрак.

Олеся Мудрак-Ковалівна, творчий псевдонім Леся Мудрак народилася у м. Легніца, Польща. Жила і навчалася у Дніпропетровську. Як поетка формувалася в Києві. Закінчила відділення літературної творчості КНУ імені Тараса Шевченка. Захистила першу в Україні дисертацію на «пікантну» тему: «Еротична лірика: жанрова специфіка та ідіостилі». Активна учасниця літературного еротичного руху, посіла друге місце у Народному Кастингу Еротичних Поетів. Співзасновниця номінації «Найеротичніший твір» у літературному конкурсі «Коронація слова». Одна з незмінних авторів збірки «Ніч еротичної поезії» та нової збірки «Ніч Еротичної Поезії non-stop». Автор збірок: «Оголена самотність» (2006 р.) та «Горизонтальна зебра» (2009 р.) (у співавторстві з Ю. Ковалівим).

Олеся Мудрак є учасницею численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів. Її вірші перекладені польскою, німецькою, білоруською, болгарською мовами.

Пані Леся відноситься до тих письменників, яких потрібно бачити і чути, щоб повністю оцінити їх творчість. Її поезія не залишає байдужим нікого.

Члени клубу переглядали інтерв'ю з письменницею та записи її виступів і залишилися під враженням від неї. Їх зацікавили історії з життя і поетичні твори письменниці, а особливо - своєрідна манера виконання творів самою авторкою.

Усі учасники засідання отримали новий досвід та позитивні емоції.


Квіти з бісеру

Щонеділі обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка запрошує молодь міста в студію творчого настрою «ФАРТ».

Ні для кого не секрет, що найкрасивішими, найулюбленішими й найоригінальнішими виробами є ті, які ми створюємо своїми руками. Під час чергового засідання, яке відбулося 19 жовтня учасники студії мали можливість створити власноруч квіти з бісеру.

Бісероплетіння – це хобі, яке захоплює, допомагає розвинути фантазію та збагатити інтер’єр власної оселі найнеймовірнішими прикрасами.

З бісеру можна робити різноманітні вироби: жіночі прикраси, писанки, іграшки, квіти тощо.

Квіти з бісеру – це особливий напрямок бісероплетіння. Прекрасні і тендітні – вони, мабуть, найбільш вишукані на тлі всіх штучних.

Тож, під час заняття відвідувачі вчилися створювати окремі елементи: пелюстки, серединки, листочки фіалок, які збираються в єдине ціле в кінці роботи. Майже кожен з учасників намагався вкласти власну ідею в створення своєї квітки.

Звісно, бісероплетіння – справа не особливо складна, але доволі тривала і кропітка, тому бібліотекарі вирішили продовжити заняття для того, щоб учасники в повній мірі оволоділи технікою та здивували цікавими роботами своїх рідних.

Тож, усіх бажаючих чекаємо на наступному майстер-класі з бісероплетіння квітів, який відбудеться 2 листопада 2014 року.


День різнокольорових парасольок

Яскравих кольорів та гарних вражень додали кіровоградській осені бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка, влаштувавши 21 жовтня чудове свято – День різнокольорових парасольок.

В такий важкий для країни час усім нам не вистачає позитиву та оптимізму. Всі ж, хто цього дня завітав до бібліотеки, отримали їх сповна.

Вже знадвору можна було зрозуміти, що в книгозбірні відбувається щось неймовірне. На балконах будівлі майоріли яскраві парасольки з кольоровими написами. А ті, хто потрапляли всередину бібліотеки, відчували себе героями справжньої казки про осінь та парасольки. На кожному поверсі, в кожному відділі, на стелі, дверях, в кутках та в найнеочікуваніших місцях – усюди причаїлись парасольки.

Відвідувачів одразу ж запрошували стати учасником бібліоміксу «Парасолька: модний аксессуар чи дах над головою?». Тут можна було дізнатися про виникнення парасольки та цікаві факти з її історії, отримати корисні поради, щодо вибору якісної парасольки та цікаві передбачення на майбутнє. Найвибагливіші читачі могли переглянути тематичну викладку «Ця дивовижна парасолька».

Любителів hand-made після заходу вже чекали в творчій майстерні, де можна було створити найрізноманітніші парасольки власними руками. Парасольки-магніти з солоного тіста, функціональні парасольки в техніці орігамі або ж чудові листівки з парасольками – ці поробки можна було створити власноруч, а потім подарувати їх своїм рідним з нагоди дня різнокольорових парасольок.

Для тих, хто полюбляє фотографуватись, була створена інстальована фотостудія «Осінній дощ». Цього дня це місце було найпопулярнішим в бібліотеці. Купи осіннього листя, вінки, дерева та десятки кольорових парасольок – чудове місце для осіннього колажу. Тим паче, що поряд з гостями завжди знаходився загадковий «Містер з парасолькою». Протягом усього дня цей таємничий персонаж був душею заходу. Він зустрічав гостей, супроводжував їх на заходи, фотографувався з ними та розважав.

Сподіваємось, що позитивні емоції від цього дня залишились в усіх відвідувачів заходу, та запрошуємо частіше заходити до нашої бібліотеки, адже тут на Вас завжди очікують приємні сюрпризи.
Виставка робіт студії «фАРТ»

Існує величезна кількість всіляких прикрас, які можна зробити своїми руками разом з дітьми. Далі ці вироби можна використовувати для декору будь-якого приміщення , будинку, садка, двору, тощо, або просто подарувати своїм друзям.

8 жовтня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.М.Бойченка відкрилась виставка робіт студії творчого настрою «фАРТ». На виставці представлені роботи з різних засідань студії: букет геоцинтів з гофрованого паперу, листівки власноруч, квіти у техніці канзаши, вироби у техніці торцювання, квілінгу та багато інших.

Засідання студії відбуваються щонеділі з 12.00 до 15.00. Заняття проводять як бібліотекарі, так і досвідчені майстрині. Інформацію, стосовно тематики кожного наступного засідання та матеріалів, необхідних для роботи. Ви можете отримати на сайті бібліотеки ww.lib.kr.ua або на інформаційних стендах в приміщенні бібліотеки.

Заняття в студії БЕЗКОШТОВНІ для всіх користувачів бібліотеки!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх