26 ЛИСТОПАДА 2015

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

1

130 років від дня народження Маркіяна Терлецького (1885-1963), українського педагога, громадського діяча, історика, редактора (США)

2

200 років від дня народження Джорджа Буля (1815-1864), англійського математика, філософа

6

160 років від дня народження Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940), українського історика, археолога, фольклориста, етнографа, фольклориста, письменника

7

Всесвітній день чоловіків

8

150 років від дня народження Ніни Олексіївни Сенаторської, (1865-1932) української піаністки, педагога

9

День Преподобного Нестора Літописця Київського, першого історика України-Русі

  • День української писемності та мови

10

Всесвітній день молоді

12

240 років від дня народження Михайла Трохимовича Каченовського (1775-1842), українського та російського історика, літературного критика

  • 210 років від дня народження Дмитра Михайловича Старицького (1805-1871), українського театрального діяча
  • 175 років від дня народження Рене Франсуа Огюста Родена (1840-1917), французького скульптора
  • 130 років від дня народження Михайла Івановича Ситенка (1885-1940), українського ортопеда

13

270 років від дня народження Валентина Гаюї (1745-1822), французького педагога, одного з основоположників тифлопедагогіки

14

250 років від дня народження Роберта Фултона (1765-1815), американського винахідника

  • 120 років від дня народження Кузьми Панасовича Минаєва (1895-1950), українського співака

15

160 років від дня народження Якима Дмитровича Бігдая (1855-1909), українського та російського фольклориста і композитора

16

Міжнародний день толерантності

  • День працівників радіо, телебачення та зв'язку

17

Міжнародний день студента

  • День студента

20

Всесвітній день дитини

21

Всесвітній день телебачення

  • День Гідності та Свободи

23

155 років від дня народження Марії Костянтинівни Башкирцевої (1860-1884), української художниці, письменниці

25

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

26

Всесвітній день інформації

28

День пам'яті жертв голодоморів

  • 125 років від дня народження Зінаїди Павлівни Тулуб (1890-1964), української письменниці

30

  • 180 років від дня народження Марка Твена (1835-1910), американського письменника

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 23 листопада – «Твій фаховий журнал: перегорни сторінку», з 25 листопада – «Знайомтесь ? література Європи: Італія»; триває виставка робіт учнів Кіровоградського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 23, 25 та 29 листопада о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 24 листопада о 14.00 відбудеться зустріч-презентація виставки робіт «Творчість сильних духом» (спільно з ГО «Народна академія творчості»), о 15.00 та о 15.30 – перегляд документальних фільмів «Скрізь Майдан» та «Пост Майдан» в рамках XII-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини (Docudays UА) 25 листопада о 12.20 відбудеться історичний екскурс «Шляхами звитяги: Подвиг заради миру», о 13.30 – зустріч із начальником Кіровоградського міського управління юстиції Гуріною Л.В.на тему «Як не стати жертвою насильства», о 15.30 – перегляд документального фільму «Медик іде до останнього» (в рамках Docudays UА) 26 листопада о 12.00 відбудеться вечір-реквієм «Дзвони пам’яті» (до Дня пам’яті жертв голодоморів), о 14.00 – tea-fest «Осінній присмак чаю» ( в рамках флеш-акції «Диво-день календаря») 27 листопада о 13.40 відбудеться віртуальна подорож «Архітектурні фантазії» 29 листопада о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ» У відділі абонементу триває міні-опитування користувачів бібліотеки «Краща книга листопада»Інформаційний звіт про проведення громадського обговорення
Додати продовження


Увага! Нова книга!

94 дні. Євромайдан очима ТСН / автор ідеї Т. Пушнова ; ред. Л. Таран . -К.: Основи, 2015. -170 с. : фото.кол. -ISBN 978-966-500-356-4

Телевізійні новини живуть недовго, зазвичай вже за кілька годин поступаючись місцем більш актуальним. Проте саме вони найкраще передають дух подій, яким судилося потрапити до підручників історії. У книзі «94 дні. Євромайдан очима ТСН» за матеріалами команди телеканалу відтворюється хронологія подій Революції Гідності. Це видання – колективне бачення журналістів, операторів, редакторів і ведучих ТСН, для кожного з яких Євромайдан став не лише роботою, а й важливою сторінкою життя.

Це одна з перших документальних книг, яка на своїх сторінках зібрала до купи фотографічні матеріали, щоб детально відтворити перебіг трагічних подій 94-х днів Євромайдану.

Незалежно від того, які реформи і трансформації чекають Україну у подальшому, цю сторінку її історії не забути ніколи, і дуже важливо розібратися, зрозуміти і сприйняти нову частину історії країни, такою якою вона була насправді.


Діти - дітям

24 листопада в бібліотеці відбувся незвичний захід - виставка-презентація робіт учасників ГО «Народна академія творчості» та учнів недільної школи, що діє при храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка мала назву «Діти - дітям» і приурочена до Міжнародного дня інвалідів. Хоча цей день буде 3 грудня про цих сильних і талановитих людей потрібно говорити кожного дня, щоб наше суспільство стало добрішим і цивілізованішим. Адже по тому, як відносяться до людей з обмеженими можливостями і вимірюється рівень розвитку держави.

Учням інклюзивних класів ЗОШ № 26 було запропоновано закрити очі і поспілкуватися один з одним, потім закрити вуха і зробити те ж саме, виконайте такі вправи і ви. Уявіть наскільки важче жити людям, які мають якісь вади здоров’я. Тому їх треба підтримувати, допомагати, бути уважнішими, адже всі мають право на спілкування, розвиток, свою думку. А те, що ці люди ще й дуже талановиті, довели роботи, представлені на виставці: картини фарбою «гуаш» Валерії Дембіцької, картини з ниток та пір’їнок Аліни Дуднік (треба тільки побачити!), вироби власноруч Наталії Нечаєвої, Ольги Ніколаєвської, Катерини Володимирівни та Станіслава Зайцевих.

У кінці заходу всі бажаючі мали змогу продемонструвати і свої таланти, більшість співали, довівши, що українці - найспівучіша нація.


Зустріч із письменниками

19 листопада до нашої бібліотеки завітали відомі дитячі письменники: Олександр Дерманський, Іван Андрусяк та Олег Чаклун. Вони презентували видавництво «Фонтан казок» та власні нові книги. Усіх присутніх вразили неймовірні ілюстрації та яскравість представленої літератури.

Працівники видавництва «Фонтан казок» вважають, що «кожна мрія неодмінно починається з казки», тому видавництво працює під гаслом: «Фонтан казок — щоб набувати мрії!», а їхня мета — «творити казки добрі, мисливі, пізнавальні, українські, сучасні, креативні», а головне — «звернені в майбутнє».

Розпочав розмову Сашко Дерманський — чи не найталановитіший і найпопулярніший в Україні молодий письменник, який пише для дітей. Автор більше десяти повістей та казок, серед яких: «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» та інші. Олександр миттєво захопив аудиторію своєю розповіддю про те, як він почав писати, про те, що його твори для дітей читають навіть дорослі чоловіки. А також презентував гостям нового вірша, якого написав за ніч до зустрічі.

Іван Андрусяк, головний редактор видавництва «Фонтан казок», автор багатьох поетичних та прозових творів, перекладач і науковець, презентуючи книги видавництва, звернув увагу на ілюстрації до дитячої книги. За його словами, роль художника має настільки ж важливе значення як і текст, а іноді навіть і більше.

Останнім виступив Олег Чаклун – письменник, який завжди воліє залишатися інкогніто, не публікує свої фото та не розкриває псевдоніму, але для гостей цього заходу він став максимально відкритим. Пан Олег розповів, як народжуються його казки: « Я розказую казки своїм дітям перед сном, а іноді їх записую», - сказав письменник.

Щирість та почуття гумору письменників викликали у відвідувачів заходу добрі почуття та піднесений настрій. Усі вірші та казки письменників пронизані добром, пізнавальні та сучасні. Бажання почитати таку книгу виникає не тільки у малечі, а й у їх батьків, адже всі твори сповнені пригод, веселощів та несподіванок.

З багатьма творами цих письменників відвідувачі заходу вже були знайомі, але ще приємніше було почути і побачити тих, хто написав ці чудові книги.

Після спілкування з гостями усі бажаючі мали змогу придбати книги, задати запитання та взяти автографи.

Бібліотека для юнацтва завжди готова відкривати свої двері для творців книги, «чаклунів» слова, тому до нових зустрічей.


Техніка декорування предметів

22 листопада члени ініціативної групи “Dumka” та представники ГО ТІМО «Відкриті двері» провели черговий майстер-клас «Декупаж – чари своїми руками» для другої групи учасників проекту «Спільні дії – єдина громада». (проект «Спільні дії – єдина громада» реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні).

У майстер-класі прийняли участь більше 25 осіб, які з радістю освоювали нові знання та навички. Найлегший спосіб досягти приголомшливого результату при створенні ексклюзивних і ефектних предметів «ручної роботи» без тривалої художньої підготовки - це познайомитися з декупажем. Декупаж - техніка декорування предметів інтер'єру, тканини, дерева, скла за допомогою паперової аплікації.

Суть техніки декупажу, як зазначала майстриня Юлія Абрамова, полягає в тому, що на поверхню предмета наклеюється вирізане з тонкого паперу зображення, яке потім покривається лаком, в результаті створюється ілюзія розпису.

Заняття декупажем творче і захоплююче! Учасники не просто приємно провели час, створюючи власний дизайн чашки, але й навчилися створювати неповторні подарунки та прикраси для будинку.

Вже наступної неділі 29 листопада о 12.00 запрошуємо усіх бажаючих долучитися до останнього майстер-класу проекту «Спільні дії – єдина громада» - «Солодка флористика – створення оригінальних подарунків». Усі матеріали та участь у майстер-класі є безкоштовною. Попередній запис за телефонами 0954712767 Тетяна; 0669457664 Христина.

«Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу».


«Єлисаветградські письменники на сторінках газет» - екскурс в минуле

19 листопада відбулося розширене засідання літературного клубу для молоді «Ліра». Захід проводився спільно з Державним архівом Кіровоградської області.

Пасічник Лариса Миколаївна, заступника начальника відділу археографії та використання документів, розповіла багато цікавого про роботу архіву, що кожна людина зможе там для себе важливого знайти. І звісно ж, розповіла багато важливої і невідомої інформації про наших кіровоградських письменників. Вона показала, які документи зберігаються в архіві, що підтверджують походження Євгена Маланюка, Володимира Винниченка та інших відомих єлисаветградців; про тих людей, хто досліджував життя і творчість цих письменників.

Усі присутні зацікавлено слухали Ларису Миколаївну, задавали запитання. Цікавилися, як віднайти в архіві інформацію про свою місцевість та рід. Члени клубу залишилися задоволені зустріччю.


Діти погляд крізь війну

Війна – це найважче випробування, яке випадає на долю нації, народу. Це завжди біль, страждання, страх, смерть. І саме діти найбільш вразливо переживають все, що відбувається під час війни. На жаль, на сьогоднішній день українські діти вимушені переживати весь тягар війни, котра назавжди змінила їх життя.

Саме цій тематиці присвячена виставка творчих робіт художниці Світлани Хавроненко «Діти: погляд крізь війну». Всі роботи виконані у техніці енкаустики.

Виставка організована у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді і триватиме до кінця листопада. Запрошуємо всіх бажаючих!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Проте побачив я тільки синеньку травичку, оскільки вовк різко зупинився і я шкереберть полетів до низу. Навколо почувся регіт. Ще б пак, такий політ не могли не помітити. Відтираю очі від болотяки і встаю. Оце то так, тут і люди різнокольорові! Поряд зі мною стояла дівчина з синім волоссям, далі – чоловіки із волоссям зеленого, рожевого, блакитного і ще якихось сіро-буро-малинових кольорів. Таке відчуття, що потрапив я не в фентезійний світ, а на зустріч панків у своєму районі.
Ольга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв
^Наверх