20 жовтня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

Міжнародний день музики
• Міжнародний день людей похилого віку
• 110 років від дня народження Володимира Самойловича Горовиця (1904-1989), піаніста

2

110 років від дня народження Надії Пилипівни Капельгородської (1904-1984), української письменниці, сценариста

5

Всесвітній день учителів
• 105 років від дня народження Богдана-Ігора Васильовича Антонина (1909-1937), українського поета

7

Міжнародний день лікаря
• Всесвітній день архітектора
• 80 років від дня народження Євгена Степановича Товстухи (1934), українського письменника, кіносценариста

8

День юриста України

9

Міжнародний день поштової служби
• 110 років від дня народження Миколи Шатоновича Бажана (1904-1983), українського письменника, перекладача

10

Всесвітній день охорони психічного здоров'я
• День працівників стандартизації та метрології
• 125 років від дня народження Михайла Панасовича Драй-Хмари (1889-1939), українського поета і літературознавця

12

День художника

14

Покрова Пресвятої Богородиці
• День Українського козацтва

15

200 років від дня народження Михайла Юрійовича Лєрмонтова (1814-1841), російського поета і прозаїка
• 170 років від дня народження Фрідріха Ніцше (1844-1900), німецького філософа
• 160 років від дня народження Оскара Вайлда (1854-1900), англійського письменника

17

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

20

160 років від дня народження Жана Ніколя Артюра Рембо (1854-1891), французького поета-символіста

21

110 років від дня народження Георгія Васильовича Церетелі (1904-1973), грузинського вченого-сходознавця

24

День Організації Об'єднаних Націй
• Всесвітній день розвитку інформації
• 210 років від дня народження Вільгельма Едуарда Вебера (1804-1891), німецького фізика

26

День автомобіліста і дорожника

28

70 років від дня визволення України від гітлерівських військ

29

200 років від дня народження Якова Федоровича Головацького (1814-1888), українського поета, історика літератури, етнографа, педагога

30

100 років від дня народження Вадима Борисовича Гомоляки (1914-1980), українського композитора

31

День Апостола і Євангеліста Луки


Запрошуємо усіх бажаючих з 21 жовтня переглянути книжкову виставку «Торгівля людьми, як порушення прав людини» 20 та 22 жовтня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 26 жовтня – о 10.00 21 жовтня відбудеться «День різнокольорових парасольок» 21 жовтня о 14.40 відбудеться зустріч з фахівцями Державного архіву Кіровоградської області «Фронт у тилу ворога» (до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників) 22 жовтня о 14.00 відбудеться літературно-музична година «Відомі українці» 23 жовтня о 17.00 відбудеться засідання клубу «Ліра» («WEB-портація поетичного слова» – спілкування з Лесею Мудрак») 26 жовтня о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ»

УВАГА ! НОВА КНИГА !

Тетельман Г.С.

Домашні улюбленці.- Х. : Чайка, 2013.-96 с. : іл. (Сер. «Енциклопедія для допитливих).

Маленькі чомучки хочуть знати все-все про цей дивовижний світ. Дитячі запитання часто тішать дорослих, іноді приголомшують і спантеличують. Кому з дорослих спаде на думку замислитися, чи вміють хомяки читати? Чому у свині ніс пятачком? Звідки в корови молоко? Чи можна тримати крокодила в вані?

Книга «Домашні улюбленці» допоможе молодим батькам цікаво відповісти на дитячі, іноді каверзні, запитання.


Торгівля людьми: це може трапитися з кожним

16 жовтня працівниками відділу популяризації книги для студентів Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки проведено чергове засідання лекторію «Молодь і право» «Торгівля людьми: порушення законодавства».

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави. У всьому світі торгівля людьми вважається одним із найтяжчих злочинів проти особи. Виходячи із того, що тема особливо важлива для молоді, на засідання запрошено начальника Кіровоградського міського управління юстиції Гуріну Людмилу Василівну.

Зустріч розпочалася переглядом відеофільму «Правда про торгівлю людьми», який дав можливість учасникам скласти загальне враження про торгівлю в цілому та познайомитися з окремими ситуаціями, коли жертвами різноманітних методів та форм експлуатації стають жінки.

Людмила Василівна розкрила поняття «торгівля людьми», а також наголосила, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість та безпека визнаються в Україні соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України), тому держава зобов'язана всіма доступними засобами та можливостями захищати особу.

Під час спілкування з студентами були визначені ознаки торгівлі людьми: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Відповідаючи на запитання учасників, Гуріна Л.В. не тільки пояснила соціально-економічні, правові та організаційні чинники, які використовуються під час торгівлі, а також на конкретних прикладах показала, до чого може привести безпечність чи безвідповідальність молодої людини.

Наша країна працює для запобігання торгівлі людьми. Але ми самі, кожна людина, повинні бути обачними та обережними.

Кожен учасник отримав пам'ятку « Торгівля людьми: це може трапитися з кожним» та листівку-рекомендацію щодо запобігання торгівлі людьми. Студенти познайомилися із літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Протидія торгівлі людьми».

Подбайте про власну безпеку заздалегідь. Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном.


Вуличні музиканти в бібліотеці

15 жовтня у відділі мистецтв відбувся виступ вуличних музикантів – Максима Кондратенка та Нідзельського Михайла.

У багатьох містах України та світу існують місця, де постійно виступають вуличні музиканти, у Кіровограді – це вулиця Дворцова. Саме на ній влітку хлопці збирали глядачів, які вміють слухати і чути музику. Хоча Максим та Михайло музиканти-початківці, але вони вже збирають навколо себе чимало вдячних шанувальників. Багато шанувальників та друзів прийшли і на концерт до бібліотеки, який відбувся в невимушеній атмосфері.

Сьогоднішній виступ хлопців – це перший виступ на велику аудиторію глядачів.

Віктор Гюго сказав, що музика виражає те, що не може бути сказано і те, про що неможливо мовчати. Грою на гітарі та виконанням пісень, хлопці створили навколо себе творчу атмосферу, яка передалась і оточуючим.

Макс та Міша виконували як авторські пісні, так і пісні відомих виконавців – Сергія Бабкіна, Арсена Мірзояна, Володимира Висоцького, гуртів «O.Torvald», «5'nizza». У перерві між піснями хлопці розповідали про себе та давали відповіді на запитання із залу. Присутніх цікавило все: музичні вподобання, їхні захоплення, творчі плани на майбутнє, ставлення рідних до занять музикою, кількість авторських пісень, коли приходить натхнення на написання чогось новенького. Музиканти не залишили поза увагою жодне із запитань.

Маємо надію, що творча зустріч із хлопцями в стінах нашої бібліотеки не остання.


День інформації

Тої слави козацької повік не забудем

Тарас Шевченко

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці.

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці, з її іконою. Окрім того, споконвіку на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відбувалася Велика рада, яка обирала гетьмана та визначала, як козацтву жити далі.

Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається як День українського козацтва.

У незалежній Україні це свято встановлено «…враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення…» згідно з Указом Президента України «Про День Українського козацтва» від 7 серпня 1999 року. Але неофіційно воно святкується вже декілька століть.

Ідея козацтва щільно переплелася з історією українського народу. І сьогодні козак – це не той, хто одягнений у шаровари. Козак, це перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу. Тож нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою українців.

І саме сьогодні, 14 жовтня, вперше офіційно відзначають День захисника України.

Відповідний указ опублікований на офіційному сайті Глави держави.

«З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості постановляю установити в Україні свято – День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня», – йдеться в указі Президента Петра Порошенка.

Саме цього дня в обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Бойченка пройшов День інформації на тему «Козацька слава не забута».

Відвідувачі мали змогу ознайомитися з історією козацтва, його традиціями завдяки книжковим виставкам: «Гетьмани України: легенди, міфи, біографії», «Час згадати нашу славу, брате», «Козацтво у мистецтві» та «Ідучи в майбутнє, пам'ятай про минуле». Інформацію про весь масив документів за темою «Козацтво України» користувачі могли отримати, звернувшись до каталогів та картотек бібліотеки та проконсультувавшись у чергового бібліографа.

Кіровоградщина була помітним осередком формування і розвитку українського козацтва, тереном їх славних перемог, місцем розселення найдавніших козацьких зимівників, перших козацьких слобід поміж Гетьманщиною і Диким полем. Про це свідчать пам'ятки археології, усні, топонімічні та етнографічні джерела, архівні документи, праці українських і зарубіжних істориків, розвідки місцевих краєзнавців.

Під час краєзнавчої зустрічі «Наше коріння проросло з козацтва» учні ВПУ № 9 дізналися, що козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

Екскурсовод І категорії обласного краєзнавчого музею Шульга Михайло Валерійович розповів про заселення нашого краю козаками, їхні традиції та походження назв козацьких зимівників. Він запропонував присутнім переглянути слайд-екскурсію залами краєзнавчого музею.

У відділі сприяння технічній творчості молоді проведений мультимедійний журнал «Музей козацької страви: кулінарні традиції ХVІ століття», під час якого учні ЗОШ № 14 дізналися про традиції козаків та їх кулінарні уподобання. Особливо сподобалась учасникам заходу гра «звари кашу», під час якої молодь із зав'язаними очима мала вгадати різні види круп. Цікаво, що хлопці виявилися більш здогадливими «кашоварами» ніж дівчата.


Чергове засідання творчої студії «фАРТ»

Чергове засідання творчої студії «фАРТ», яке відбулося 12 жовтня, було присвячене солодкій флористиці. Солодка композиція несе в собі багато позитиву, випромінює позитивну енергетику.

Учасники виготовляли шматочок торта з цукерок, але він був ще й із сюрпризом. Основою для тортика слугує скринька з картону, яку теж робили самі.

Найбільше сподобалось засідання дітям, але для них воно виявилось складним. Уявіть, як можна зробити тортик і не поїсти цукерки?! Заодно виховували і силу волі. Та не зважаючи на усі перепони, тортик вдався на славу.

Тож спробуйте себе в ролі флориста. Можливо ви придумаєте щось своє, якусь ексклюзивну техніку виготовлення солодких подарунків. Але, якщо ви завітаєте на засідання творчої студії «фАРТ» і скористаєтесь досвідом наших майстринь, то гарантовано зможете реалізувати свій творчий потенціал. Щасти!Відбулося нагородження переможців конкурсу «Моя улюблена бібліотека»

6 жовтня 2014 року в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулося нагородження переможців конкурсу «Моя улюблена бібліотека» та презентація виставки робіт учасників.

Конкурс було організовано бібліотекою спільно з Кіровоградською дитячою художньою школою ім. О. О. Осмьоркіна з метою привернення уваги юнацтва та молоді до бібліотеки, сприяння розвитку художньої творчості підростаючого покоління. Він проводиться вже третій рік поспіль. Цьогорічна тематика: «Портрет з книгою».

У нагородженні переможців (І місце – Мостика Поліна, ІІ місце – Бойко Дмитро, ІІІ місце – Береславська Юлія) взяли участь: заступник директора бібліотеки Зеленіна Валентина Анатоліївна, викладач Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О. О. Осмьоркіна Кузнєцова Олександра Іванівна та спонсор - представник магазину товарів для творчості «Колір сонця» Соловйова Наталія.Модульне орігамі

Створення фігурок із паперу – цікаве та захоплююче заняття, яке допомагає людині отримати задоволення як від творчого процесу, так і від отриманого результату.

Виготовлення предметів з паперу методом згинання в Японії стало справжнім мистецтвом під назвою «орігамі». Термін «орігамі» відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.

5 жовтня майстрині Шищук Катерина та Чудінович Любов провели майстер-клас із створення лебедя в техніці модульного орігамі для учасників студії творчого настрою «фАРТ». Модульне орігамі – це техніка складання модулів з паперу в 3D конструкції. У процесі складання самих модулів використовується техніка класичного орігамі.

Створений власноруч різнокольоровий лебідь може не тільки прикрасити житло, але й стати прекрасним подарунком для друзів та знайомих.
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх