17 квітня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

День сміху
• Міжнародний день птахів
• 205 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя (1809-1852), російського та українського письменника

2

Міжнародний день дитячої книги

4

130 років від дня народження Володимира Даниловича Манзія (1884-1954), українського режисера

5

120 років від дня народження Дмитра Івановича Чижевського (1894-1977), українського культуролога, філософа

7

Благовіщення Пресвятої Богородиці
• Всесвітній день здоров'я

10

100 років від дня народження Петра Петровича Нестеровського (1914-1998), українського драматурга, театрального критика

11

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

12

Міжнародний день польоту людини в космос
• Всесвітній день авіації і космонавтики
• День працівників ракетно-космічної галузі

13

Вхід Господа (Господній) у Єрусалим (Вербна неділя)
• 90 років від дня народження Марії Федорівни Харченко (1924), української актриси
• 80 років від дня народження Олени Григорівни Бучинської (1934-1992), української співачки і педагога

15

100 років від дня народження Вадима Кириловича Стеценка (1914-1984), українського композитора, скрипаля, музикознавця, педагога

16

170 років від дня народження Анатоля Франса (1844-1924), французького письменника

18-22

Дні заповідників і національних парків

18

Міжнародний день пам'яток і визначних місць
• День пам'яток історії та культури

19

День довкілля

20

Великдень. Світле Христове Воскресіння (Пасха)
• 110 років від дня народження Тараса Михайловича Слабченка (1904-1937), українського історика

22

Всесвітній день Землі
• 130 років від дня народження Терентія Петровича Юри (1884-1973), українського актора, народного артиста України (1940)

23

Всесвітній день книги і авторського права
• 130 років від дня народження Івана Івановича Шмальгаузена (1884-1963), російського й українського біолога, зоолога
• 450 років від дня народження Вільяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга і поета

26

Міжнародний день інтелектуальної власності
• День Чорнобильської трагедії (1986)

27

Всесвітній день споріднених міст

28

Всесвітній день охорони праці

29

185 років від дня народження Миколи Миколайовича Кобринського (1829-1893), українського фольклориста і культурно-освітнього діяча
• 160 років від дня народження Жюля Анрі Пуанкаре (1854-1912), французького математика, фізика й філософа


З 14 квітня запрошуємо усіх бажаючих переглянути виставку робіт молоді з особливими потребами «Творчість сильних духом» Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 14 квітня - «Подорож книжковим лабіринтом» (до Дня книги та авторського права), з 15 квітня - «Барви великодніх свят», з 17 квітня - «Меморіальна пам'ять Кобзарю» (до Дня пам’яток історії та культури) 14 та 16 квітня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 15 квітня о 13.30 відбудеться зустріч «Незламність духу в творчості» 16 квітня о 10.00 відбудеться заняття за програмою «Ходіть легко», о 14.15 - зустріч з майстринею писанкарства «Великоднє розмаїття» 17 квітня о 17.00 відбудеться автограф-сесія «Голова спілки, письменник, редактор, людина: Василь Бондар» (засідання клубу «Ліра»)Програма


Тема засідання


Детальна інформація про проект


УВАГА ! НОВА КНИГА !

Матівос Ю.М. Тарасові шляхи Приінгулля. – Кіровоград : Видавець Лисенко В.Ф., 2014. – 185 с.

Дослідники життя і творчості Тараса Шевченка встановили на теренах України понад 130 населених пунктів, у яких протягом життя побував геніальний син України.

Однак шевченкознавці минулого і сучасні нагадували, що життєпис Тараса Шевченка створений далеко не повний.

Ось чому автор даного дослідження, відомий краєзнавець Юрій Миколайович Матівос, взяв на себе сміливість, вивчивши значну частину шевченкіани, документи, виявлені і опубліковані у останні роки, ризикнув пройтися шляхами Тараса на землі Приінгулля. Книга писалася протягом двох десятків років, більшість її сторінок друкувалося у місцевій і республіканській пресі. Автор одержував листи читачів, враховував їхню думку, спогади, перекази. При всьому цьому в основі його дослідження лежать документи, насамперед – першоджерела.

Науково-публіцистичні нариси розповідають про перебування Тараса Шевченка на землях теперішньої Кіровоградщини, про зв’язок відомих постатей вітчизняної та світової історії, культури, літератури, що торкнулися Шевченкової долі, його творчості, з Приінгульським краєм.

В останній розділ книги «У вінок пам’яті Кобзареві» вплели свої талановиті твори художники, прозаїки і поети Кіровоградщини.


Майстер-клас «Українська писанка»

Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників.

Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображаються на пташиних яйцях.

Писанки усієї України різні, вони не схожі між собою, різняться нанесеними елементами і символами. Найскладніша для розуміння писанка Гуцульщини, яка насичена різною інформацією про життя і вірування людей. Проте значення кольорової гами та символіка подекуди збігається в різних регіонах України, оскільки всі українці бажали для себе доброї долі, миру, спокою, здоров'я, доброго урожаю.

Розписують яйця писачком — невеличка дерев'яна паличка, у якій розпеченим цвяхом випалюють дірочку, щоб вставити туди металевий наконечник чи трубочку, згорнуту з фольги. Потім цей наконечник закріплюють ниткою.

Для виготовлення писанок відбирають сирі курячі яйця. Попередньо їх треба добре вимити у воді, розчинивши у ній трохи харчової соди. Потім яйця кладуть у легкий розчин оцту у воді, коли вони просохнуть, приступають до розписування. Найчастіше це роблять за допомогою воску. Натуральний бджолиний віск кладуть у невелику керамічну посудину чи в черепок. Посудину з воском ставлять до вогню в печі чи на розсіювач на газовій плиті на невеликий вогонь. Віск повинен бути гарячим, але не доведеним до кипіння.

З традицією розпису писанок вже познайомились учні гімназії № 9 – у відділі мистецтв 14 квітня відбувся майстер-клас «Українська писанка». Кожен школяр, під керівництвом бібліотекарів, розписав свою власну писанку.


ВЕЛИКОДНЯ ЛИСТІВКА

14 квітня відбулося чергове засідання клубу «Дивосвіт» - «Великодня листівка: ниткографія та валяння». На засідання клубу запрошено двох майстринь з Центру дитячої та юнацької творчості: Горденко Вікторію Миколаївну, заввідділом декоративно-ужиткового мистецтва та Терещенко Оксану Миколаївну, керівника гуртка декоративного розпису та писанкарства «Калинонька».

Майстрині принесли з собою окремі заготовки до листівок, і під їх керівництвом після півторагодинної наполегливої праці кожна з учасниць клубу пішла з власною листівкою.

Для того, щоб виготовити великодню листівку в техніці ниткографія потрібні: кольоровий картон та нитки, а також квіти, стрічки, щоб прикрасити в кінці свою роботу. На окремому аркуші картону дуже делікатно вишиваємо писанки, а потім цей візерунок наклеюємо на складений лист у вигляді листівки, а всередину також вклеюємо окремий аркуш з привітанням до свята.

В техніці валяння листівка виходить об’ємна, адже на основу, що має вигляд писанки на підставці, ми наклеюємо квіти та курча. Курчатко виготовляємо з вовни. Для цього потрібно поролонова губка, голки, а також розчесана і пофарбована в жовтий колір вовна.

Великодні листівки можна прикрашати досить різноманітно. На цю тему Ви можете знайти літературу в нашій бібліотеці.

Запрошуємо Вас творити прекрасне, користуючись літературою та власною фантазією.


ПРОПУСТИ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ ДУШУ

28 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших трагедій двадцятого століття. Горезвісний вибух на Чорнобильській атомній станції уже забрав життя і здоров’я багатьох жителів України, Білорусі, Росії.

Весни обірване суцвіття

Ядуче полум’я і смерть

Останній тиждень того квітня

І найстрашніший в світі герць

А ще любов розбита страхом.

Евакуація – немов під час війни.

Трагедія під нашим спільним дахом…

І дуже безпорадні ми.

Саме віршем Сергія Колесникова розпочали зустріч «Пропусти Чорнобиль крізь душу» в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка. На зустріч було запрошено кавалера Зірки «Герой Чорнобиля» полковника Андрія Форменка.

Андрій Володимирович перебував у Чорнобильській зоні з 17 серпня до 13 листопада 1986 року. Він служив в одній з військових частин, що розташовані на території Київської області. Тоді ніхто не думав, чи корисно це для здоров’я людини, і, навіть, запис у військовий квиток не зробили. Лише у 1991 році Андрій Володимирович зробив запит і отримав статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС.

Ось спогади полковника Форменка з книги «Ми, переможені Чорнобилем»: «Запам’яталися перші тижні перебування під Чорнобилем. Нас привезли в поле і наказали розташовуватись. Ні приміщень для проживання, ні наметів навіть не було. Спали під відкритим небом. Спали під відкритим небом на зелених рунах – тільки-тільки молодесенькі сходи озимини стали витикатися із землі. Лягали на матрац, матрацом вкривалися – всі умови. Хоч добре, що пора тоді була тепла, а ще серпень – небо зорями всіяне… харчували тоді добре. Якісно і багато: м'ясо, риба, згущене молоко… темпи роботи були шалені. Ми, солдати, були фактично підсобними у цивільних будівельників.

Три місяці ми були там, але ніхто жодного разу не міряв нам радіаційний рівень. Ми ще тоді не знали, як дешево ми продаємо своє здоров’я».

У виконанні Андрія Володимировича прозвучала пісня з моноопери «Біла палата», яка присвячена воїнам-ліквідаторам, і написана ним в співавторстві з поетом, викладачем, кавалером зірки «Герой Чорнобиля» Сергієм Вікторовичем Колесниковим.

Наш край послав для приборкання зухвалого атому понад 20 тисяч степовиків. І сьогодні, як і вчора, для багатьох мешканців Кіровоградщини життя розділилося на два періоди: до і після Чорнобиля. Для багатьох – хто ціною свого життя гамував катастрофу та її наслідки. Вони врятували для нас майбутнє і ми мусимо пам’ятати це довіку.


Виставка-здивування - «Магія кольору»

26 березня у відділі абонементу оформлено книжкову виставку-здивування «Магія кольору».

Читачам представлена різножанрова література, об'єднана тим, що в назві книги є слово, яке називає колір. Наприклад, на полиці можна побачити «Червоне і чорне» Стендаля і гостросюжетний роман Ю. Несбьо «Червоногрудка» та ін.

Такий підхід в оформленні виставки враховує різні інтересів користувачів бібліотеки, закликаючи їх уважніше придивлятися до назви, замислюватися над причинами вибору автором того чи іншого слова.

Крім цього, кожен читач зможе дізнатися про себе більше через улюблений колір, завдяки бліц-тесту, представленому на виставці. Адже колір, якому людина віддає перевагу, може багато чого розповісти про її характер та емоційний стан.

Суть тесту полягає в тому, що кожен може взяти з виставки квітку з різнокольоровими пелюстками і вибрати свій колір. Важливо робити вибір швидко, не витрачаючи багато часу на обдумування - просто вирішити для себе, що подобається найбільше і що найменше. На пелюстках можна прочитати, як даний колір відображає риси характеру людини.

Так, наприклад, жовтий колір – це символ дружелюбності, простоти, бажання допомогти іншим; сірий колір – це символ стриманості, справедливості, простоти; блакитний колір – це символ вразливості, прихильності, вірності тощо.

Отже, запрошуємо всіх бажаючих до відділу абонементу переглянути виставку «Магія кольору», розширити свої знання щодо книг, які мають у назві «кольори» та дізнатися більше про себе за допомогою бліц-тесту.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


Творчість наших користувачів

переглянути роботи
додати роботу