14 ЖОВТНЯ 2015

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
1

Міжнародний день музики

 • Міжнародний день людей похилого віку
 • День ветерана

2

Міжнародний день проти насилля

 • 150 років від дня народження Дениса Володимировича Січинського (1865-1909), українського композитора, диригента

4

День працівників освіти

 • 130 років від дня народження Дмитра Васильовича Андрусенка (1885-1965), українського кобзаря, диригента, педагога

5

Всесвітний день вчителів

7

130 років від дня народження Нільса Бора (1885-1962), данського фізика

8

День юриста

 • 180 років від дня народження Отто Крістіана Мора (1835-1918), німецького вченого в галузі будівельної механіки й опору матеріалів

9

Міжнародний день поштової служби

 • 180 років від дня народження Шарля Каміля Сен-Санса (1835-1921), французького композитора, диригента, музичного критика
 • 130 років від дня народження Володимира Юхимовича Свідзинського (1885-1941), українського поета, літературознавця

10

День працівників стандартизації та метрології

 • 110 років від дня народження Івана Івановича Волошина (1905-1973), українського письменника

11

День художника

 • 130 років від дня народження Франсуа Моріака (1885-1970), французького письменника, лауреата Нобелівської премії (1952)

14

День захисника України,

 • ? День українського козацтва

15

Міжнародний день сільських жінок

 • 155 років від дня народження Софії Віталіївни Тобілевич (1860-1953), української актриси, перекладачки, письменниці, етнографа

17

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

18

135 років від дня народження Володимира Жаботинського (1880-1940), єврейського та українського письменника, журналіста, громадсько-політичного діяча

 • 130 років від дня народження Миколи Михайловича Баженова (1885-1962), українського мовознавця, літературознавця

19

135 років від дня народження Олекси Теодотовича Назаріїва (1880-1918), українського бібліографа, критика

20

160 років від дня народження Михайла Коцюби (1855-1931) українського освітнього діяча, педагога

24

Всесвітній день інформації про розвиток

 • День Організації Об'єднаних Націй

25

190 років від дня народження Йоганна Штрауса (1825-1899), австрійського композитора, диригента і скрипаля

28

День визволення України від фашистських загарбників

30

225 років від дня народження Кароля Ліпінського (1790-1861), польського скрипаля й композитора


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки до Дня захисника України та Дня українського козацтва: з 12 жовтня – «Подвиг заради Вітчизни», з 13 жовтня – «Україна – колиска козацької волі» 12 та 18 жовтня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 12 жовтня о 15.00 відбудеться історична подорож «Дух козацтва – український дух» (до Дня захисника України) 13 жовтня відбудеться патріотичне козацьке свято «Покрова – берегиня роду» (до Дня захисника України та Дня українського козацтва): о 10.00 – зустріч з героями АТО; о 12.30 та о 13.30 – історичний екскурс «Шляхами звитяги: минуле заради майбутнього» 15 жовтня о 14.00 відбудеться засідання клубу «Дивосвіт» («Лялька-тильда» – зустріч із майстринею) та історична подорож «Дух козацтва – український дух», о 16.00 – історичний екскурс «Шляхами звитяги: минуле заради майбутнього» 16 жовтня о 13.40 відбудеться слайд-бесіда «Флешка: технічний пристрій чи витвір мистецтва?» 18 жовтня о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ» У відділі абонементу триває опитування користувачів «Краща книга жовтня»Інформаційний звіт про проведення громадського обговорення
Додати продовження


Увага! Нова книга!

Лицарство козацьке / уклад. О. Уліщенко.- Х. : Віват, 2015.- 64 с. : іл. ISBN 978-617-7203-89-5

Козаки... В історії українського народу вони з'явилися, як з'являються найшляхетніші легенди про істинних лицарів, оборонців рідного краю.

Ця книжка познайомить читачів із життям запорізьких козаків - їхніми звичаями, побутом, культурою, військовими походами. Які були й як виглядали козаки, про характерників, джурів, гетьманів, отаманів, суддів, писарів, осавулів, про тютюн та люльку, про зброю, клейноди, фізичні вправи, гопак. Панорамні розворити, яскраві ілюстрації дозволять читачам зануритися в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацького лицарства, де степ та воля – козацька доля. Книга наповнена найцікавішими історичними фактами.

14 жовтня /згідно з указом Президента України № 806/2014/ у день святої Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відзначається День захисника України водночас з Днем Українського козацтва.

Тож, запрошуємо до бібліотеки познайомитися з новою книгою про козацтво.


Сподвижники козацької слави

До дня захисника України працівники відділу популяризації книги провели історичний екскурс «Шляхами звитяги: подвиг заради майбутнього». Учні Навчально-виховного об'єднання ліцею-школи "Вікторія-П" в ході заходу ознайомилися з хронологію подій, що призвели до ситуації, яка склалася у нашій державі, пригадали початок антитерористичної операції та почули свідчення про учасників АТО.

Для кожного із слухачів заходу стало зрозумілим, що події останніх років, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, дають підстави стверджувати, що громадяни України, особливо молодь, виявляють високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію.

В цьому учасники переконалися, прослухавши історію життя учасника АТО Максима Чередника, нашого земляка. Боєць витягав з-під обстрілу поранених та загиблих побратимів. А щоб бойова машина не дісталася ворогові, вирішив гранатами підірвати її. Там Максима накрило снарядом. За словами його товаришів, шансів вижити у героя не було. І таких як Максим чимало, вони віддали своє життя за свою рідну Україну.

Сьогодні боротьба за незалежність і суверенність держави об?єднала армію з народом. Люди різних професій і статків підтримують українське військо. Сповнені відповідальності, волонтери вкладають душу, сили та час у виконання громадського обов?язку. Про одну з поїздок волонтерів Кіровограда учні почули, прослухавши уривок із статті журналіста Оксани Гончарової «Зона сутінків. Хроніка однієї поїздки до Донбасу».

На книжковій виставці «Подвиг заради Вітчизни», яку переглянули учні, представлена література про героїчне минуле України та сьогодення Збройних Сил України.


Зустріч з героями АТО

13 жовтня спільно з Кіровоградським обласним військовим комісаріатом було проведено зустріч з героями АТО.

Наразі в Україні йде війна, чимало українських хлопців самовіддано захищають нашу державу. Це справжні герої, захисники України, які заслуговують на те, щоб мати власне свято - День захисника України.

З нагоди відзначення цього свята і було організовано захід. Чотири представника ГО Ветеранів АТО «Бойове братство» завітали до бібліотеки, щоб поділитися моментами бурхливого життя на Сході України, розповісти багато цікавого, те що не почуєш у новинах.

Студенти Кіровоградського економіко-правового коледжу, які завітали на зустріч, активно ставили запитання гостям та дізнавалися цікаві факти з їх буденного життя на війні. Бійці відповідали на запитання та запрошували не бути байдужими й надавати також посильну допомогу "звичайним героям", які захищають країну, покинутим дітям в зоні війни. Присутні в аудиторії з розумінням та увагою сприйняли почуте.

Після розмови з героями студенти фотографувалися і обмінювалися контактами для подальшої допомоги героям, адже перемога у війні - це наша спільна справа.


Краща книга вересня

Доляк Наталка. Заплакана Європа: роман / Наталка Доляк; передм. В. Гранецької; худож. О. Семякін; [ред. О. Хвостова]. - Х.: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 285 с.: іл. - ISBN 978-966-14-5687-6

«Поїхавши шукати кращої долі за кордоном, Людочка Бабенко була готова на все: жити у злиднях, важко працювати і, як виявилося, зрадити коханого чоловіка. Ще вчора такий милий Нік перетворився на справжнього деспота і погрожує забрати в неї дитину, позбавити радості материнства…»

Опитування «Краща книга вересня», яке проводилось у відділі абонементу, тримало у напрузі до останнього – яку ж книгу буде названо кращою цього місяця? Чи не набере найбільше голосів твір, обов’язковий до читання за програмою? Адже почався новий навчальний рік, купа нових предметів, завдань, а ще необхідно і з друзями поспілкуватись, тим більше, що й погода цьому сприяє.

І ось вересень позаду і можна підбити підсумки опитування. Що ж читали наші користувачі, крім підручників?

Як свідчить анкетування читацькі смаки у наших користувачів були і залишаються досить різноманітними. Кращими книгами вересня було названо твори Романа Злотникова «Елита елит», «Путь князя. Быть воином», «Урожденный дворянин», збірку новел Ірини Савки «Осиний мед дикий», збірник «Жити-пити» (серед авторів Г.Вдовиченко, Л. Денисенко, С. Жадан, О. Забужко та ін.), Джонатана Сафрана Фоера «Слишком громко и запредельно близко», Сесілії Ахерн «Как влюбиться без памяти», Галини Вдовиченко «Купальниця», Жанни Куяви «Із медом полин», Джона Фаулза «Колекціонер», Стіва Харві «Поступай как женщина, думай как мужчина», Світлани Талан «Розколоте небо», Джейн Остін «Гордость и предубеждение» та багато-багато інших.

Але незважаючи на ось таке різноманіття авторів і творів, кращу книгу вересня була визначено. Найбільше голосів набрав роман «Заплакана Європа» Наталки Доляк, друге місце поділили між собою твори «Квіти для Елджернона» Деніела Кіза та «Грозовий перевал» Емілі Бронте.


Тренінг

11 жовтня члени ініціативної групи «Dumka», представники ГО ТІМО «Відкриті двері», тренер та арт-терапевт провели тренінг для першої групи ВПО. 15 родин з Донецької та Луганської областей радо долучилися до проектної діяльності та прийняли участь у першому тренінгу «Соціальна адаптація та інтеграція в нових умовах життя», що відбувся в межах проекту «Спільні дії – єдина громада». (Проект реалізується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який адмініструє громадська організація «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського союзу в Україні)

За бажанням учасників, розпочали роботу з майстер-класу, який провела Наталія Таратута, член ГО ТІМО «Відкриті двері». Техніка якої навчала Наталія мала назву – торцювання. Діти разом з батьками з захопленням виготовляли квіти та грибочки у цій техніці, що допомогло більш зблизитись родинам та обговорити нагальні питання.

До тренінгу долучились лише батьки, адже мова йшла про серйозні речі і потребувала зібраності та зосередженості. Тренер Вагжанова Вікторія Володимирівна підіймала питання толерантності, конфіденційності, взаємоповаги та щирості. Основною метою тренінгу було подивитися, чи не розвиваються тривожно-депресивні розлади у дітей та дорослих, визначити індивідуальні адаптаційні особливості, попрацювати зі страхами і тривогами переселенців. Головними психологічними проблемами з якими стикнулися переселенці є стан депривації, як зазначала тренер, це стан, коли людині бракує соціалізації, тобто спілкування та друзів. У дружній та приємній атмосфері спілкування проходило активно й учасники були вмотивовані жити заново, з новим усвідомленням того, що вони бачать, чують, радіють новим звершенням та врешті – решт живуть…

Підвищувала рівень упевненості внутрішньо переміщених осіб арт-терапевт Новосьолова Лариса Володимирівна. Арт-терапія - чи не єдиний на сьогодні метод, який "працює" і допомагає людям, які опинилися в кризовій ситуації. Арт-терапія допомагає знайти сенс життя, налагодити стосунки між дітьми і батьками, зняти напругу в колективі або сім'ї. Учасники за допомогою малюнків намагалися зрозуміти свої мотивації і сформулювати життєві орієнтири, а спеціаліст більш докладно розповідав все, те, що передавали малюнками дорослі й діти. «Творчість завжди лікує та дає підтримку, стишує негативні емоції, дає можливість виплеснути їх. У період стресу важливо виплескувати негативні емоції та зосереджувати увагу на хорошому» - говорила арт-терапевт.

Учасники зробили висновок, що невдачі та труднощі дають набагато більше сили та формують бачення позитивного майбутнього, якого б не було, якби не перешкоди.

А вже цієї неділі, 18 жовтня о 12.00, на учасників чекає знайомство з новими друзями та цікавий майстер-клас «Квілінг – мистецтво краси».

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО ТІМО «Відкриті двері» і за жодних обставин не може вважатися за такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Моя улюблена бібліотека

У відділі мистецтв, за підсумками щорічного конкурсу «Моя улюблена бібліотека», організовано виставку робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім О. О. Осмьоркіна.

Тема цьогорічного конкурсу: «Ілюстрація до моєї улюбленої книги». Переможцями стали: Беспалова Марія (1-ше місце), Святенко Анастасія (2-ге місце), Пташник Єва (3-тє місце) та Бондар Андрій (4-те місце).

Виставка діятиме протягом жовтня. Запрошуємо всіх бажаючих!!!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Я прицілився у вовка палицею для свого останнього кидка, та він мчав так швидко, що я промазав. Вовчик не розгубився, а розвернувся і помчав в слід палиці. Я остовпів. Пухнастик взяв палицю в зуби, і як наші дресировані песики, ніс її до мене. Притопав, впустив корягу на землю, і сів на задні лапки біля мене. Якось весело він на мене глядів, розумним поглядом, і я знову відчув, як мене сканують. Та що ж це таке, я ж вам не комп’ютер, щоб мене постійно сканувати?! Знову кинуло в жар, проте ця мить тривала не довго. Вовк підійшов до дівчини, і я наче почув, що він просить закинути її йому на спину. Агресії я від нього не відчував, підійшов і погладив спинку. Він повернувся і вглядаючись в мої очі, повторив прохання. Ну дооообре… будь що буде, відчуваю, що на цьому дивнощі не припиняться. Закидую дівчину на нього, проте він в цю мить хапає мене за сорочку і теж закидує на себе. Не встиг я отямитись, як ми вже мчали лісом, а вітер гиготів поруч з нами.
Ольга: Скажіть, ви їздили колись верхи на коні? Чи знаєте Ви, яке це гарне відчуття? Коли вітерець лоскоче обличчя, тварина повільно перебирає під вами м’язами, а Ви, сидячи на ній, відчуваєте себе королем світу…Саме так відчував я себе, коли мене в сім років посадили на поні. А чи знаєте Ви, як себе відчувають вовчі наїзники?! Та ще й ті, що скачуть на скаженій швидкості? Як би це описати… Ошаліло вони себе відчувають. Якась букашня залітала в рота, і я сподівався, що вона не отруйна. Гілочки «лоскотали» обличчя, залишаючи після себе рубці й синці. А я все намагався втриматися на песику. Його шерсть постійно висковзувала з моїх рук. Не в змозі втриматися, я просто обхопив якомога міцніше його за шию. Не думаю, що це йому вельми сподобалось, зважаючи на його ричання кожного разу, коли я стискав його у своїх обіймах. Зате дівчина лежала, наче скотчем її приклеїли.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх