24 листопада 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


2

День працівника соціальної сфери
• 130 років від дня народження Олександра Івановича Білецького (1884-1961), українського літературознавця

3

День Інженерних військ
• День Ракетних військ і артилерії

4

День залізничника

6

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

7

130 років від дня народження Михайла Васильовича Птухи (1884-1961), українського статистика, демографа, засновника Інституту демографії АН УРСР
• 80 років від дня народження Григорія Дем'яновича Зленка (1934), українського письменника, літературознавця, бібліографа

8

Міжнародний день якості

9

День Преподобного Нестора Літописця Київського
• День української писемності та мови
• День працівників культури та майстрів народного мистецтва

11

125 років від дня народження Остапа Вишні (справж. - Губенко Павло Михайлович) (1889-1956), українського письменника-гумориста
• 95 років від дня народження Юхима Березіна (Штепсель) (1919- 2004), артиста розмовного жанру

14

Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет

15

120 років від дня народження Івана Івановича Падалки (1894-1937), українського художника

16

Міжнародний день толерантності
• День працівників радіо, телебачення та зв'язку
• День працівників сільського господарства

17

День студента

19

День працівників гідрометеорологічної служби

20

Всесвітній день дитини

21

Всесвітній день телебачення
• 320 років від дня народження Вольтера (справж. - Франсуа-Марі Аруе) (1694-1778), французького письменника, філософа, історика

22

День пам'яті жертв голодоморів

25

Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок

26

80 років від дня народження Юрія Тимоновича Литвина (1934-1984), українського письменника, правозахисника

27

135 років від дня народження Григорія Авраамовича Чупринки (псевд. - Грицько Чупринка) (1879-1921), українського поета-романтика

29

125 років від дня народження Григорія Михайловича Косинки (справж. прізв. - Стрілець) (1889-1934), українського письменника

30

65 років від дня народження Ярослава Михайловича Стельмаха (1949-2001), українського драматурга, перекладача


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 17 листопада – «Моральні цінності як орієнтир життя» (до 125-річчя від д.н. Г.Косинки), з 20 листопада – «Життя в мистецтві» (книги з серії), «21 – листопада – День Гідності та Свободи» 17 та 19 листопада о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 23 листопада – о 10.00 18 листопада о 8.00 відбудеться слайд-бесіда «Молодіжні субкультури: плюси і мінуси»», о 13.10 – етична година «Толерантність як основа людських взаємин» (16 листопада – Міжнародний день толерантності) 19 листопада о 14.00 відбудеться зустріч з фахівцями «Туберкульоз: інформований – значить захищений» (спільно з обласною організацією Товариства Червоного Хреста) 20 листопада о 14.30 відбудеться урок історії «Кіровоградщини – козацький край» 23 листопада о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ» Запрошуємо учнів 10-11-х класів взяти участь в обласному краєзнавчому конкурсі «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини)


Більш детально...
УВАГА ! НОВА КНИГА !

Козацька абетка : коротка історія українського козацтва для дітей і дорослих / автор-упорядник О. Яремійчук. –К. : Веселка, 2013. –80 с. : іл.

Ідея козацтва щільно переплелася з історією українського народу. І сьогодні козак - це не той, хто одягнений у шаровари. Козак, це перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу.

Найзвичайніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази нашої історії, які повинен знати кожен українець - і маленький, і дорослий.

Книга вже чекає на тебе !


Обговорили Конвенцію ООН про права дитини

18 листопада в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відбувся круглий стіл «Захист прав дитини. Конвенція ООН про права дитини». Для обговорення теми були запрошені представники таких організацій: Кіровоградського слідчого ізолятору Управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області, Дитячої екологічної громадської організації «Флора», громадської організації «Royal Rangers», Служба у справах дітей у Кіровоградській області. Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва ім. О.М.Бойченка представляла головний бібліотекар відділу популяризації книги Шевченко І.М.

Інна Миколаївна розповіла про заходи, які відбуваються в бібліотеці стосовно реалізації Конвенції ООН, та наголосила, що правову освіту краще розпочинати з підліткового, юнацького віку. Адже від активної позиції молоді, від її захищеності та впевненості у завтрашньому дні залежить розвиток держави. Наше завдання допомогти дітям краще зрозуміти Конвенцію. Коли вони ознайомляться із нею, їм легше буде побачити, в яких саме ситуаціях порушуються їхні права, права друзів та інших дітей. Тоді вони зможуть звернутися по допомогу або поставити запитання про те, чому так відбувається. А це є першим кроком до того, щоб захистити себе і свої права.

Виступаючі наголошували про важливість дотримання прав дитини, тому що Конвенція ООН про права дитини – це документ, який є важливим для всіх дітей та підлітків в Україні, оскільки впливає на дотримання прав кожної дитини. Своє бачення на права та обов?язки людини висловили вихованці Центру.


СКРИНЬКА В СТИЛІ ОРІГАМІ

16 листопада відбулося чергове заняття творчої студії «фАРТ» на тему «Паперова скринька в стилі орігамі». Майстер-клас для учасників студії провів викладач обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Баніра Віталій Геннадійович.

Орігамі – складання фігурок із паперу. Цьому виду мистецтва вже понад півтори тисячі років, а назву свою воно отримало від японських слів oru (складати) та kami (папір). У ХХ століття це мистецтво вийшло далеко за межі Японії й стало популярним у всьому світі.

Орігамі – дуже красиве мистецтво, але крім того, воно ще й дуже корисне. Заняття складанням із паперу – чудова нагода потренувати свою пам'ять та розвинути уяву.

Майстер-клас по складання скриньки тривав майже дві години, і весь час Віталій Геннадійович допомагав учасникам творити свою першу паперову скриньку.

У фонді бібліотеки також є книги, які знайомлять з історією виникнення орігамі, матеріалами, інструментами, схемами. Отже, всіх, хто не відвідав недільного засідання студії «фАРТ», ласкаво просимо до відділу сприяння технічній творчості молоді за потрібною літературою.


«Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно!»

З 10 по 14 листопада на Кіровоградщині пройшов Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно!».

У рамках заходу, протягом тижня, для учнів НВО №1, 14, 20 в бібліотеці було проведено вікторину-змагання «Марафон юних пожежників» та слайд-бесіду «Пожежна естафета». Заходи супроводжувались тематичною книжковою викладкою – «Вогонь – ворог, чи друг?».

Тема пожежної безпеки актуальна для кожного, а особливо для дітей та юнацтва. Зацікавити аудиторію бібліотекарі вирішили ігровою формою – окрім історичних фактів про виникнення пожежної справи, учням запропонували інтерактивні завдання в командах.

Правильно виконані завдання та активність учнів говорять самі за себе. Сподіваємось, в разі небезпеки, школярі зможуть захистити своє життя.


Методичний десант

В умовах сучасного розвитку суспільства, щоб відповідати потребам і очікуванням своїх користувачів, бібліотекам необхідно перетворюватися в установи нового типу, поєднуючи в собі функції традиційної бібліотеки та сучасного інформаційного центру. Саме цій меті був присвячений методичний десант до бібліотек Бобринецького району на тему: «Традиції + інновації = сучасна бібліотека», що відбувся 12 листопада.

Розпочалася зустріч зверненням директора ОЮБ ім. О.М. Бойченка ? Савенко Лариси Миколаївни, яка зосередила увагу на тому, що на сьогодні завдання бібліотек, які працюють з юнацтвом, полягає в тому, щоб систематично працювати з молоддю, здійснювати вивчення, облік і задоволення різнобічних потреб підростаючого покоління; піклуватися про збільшення читацької аудиторії. А також звернула увагу на те, що бібліотека повинна розвивати роботу з популяризації своїх фондів, розширювати спектр і рекламу додаткових послуг, вести активний діалог з громадськістю.

Під час заходу бібліотекарі району отримали консультації стосовно форм бібліотечної роботи з розвитку патріотичної і громадянської свідомості молодої особистості, яку надала завідувач науково-методичним відділом Кісельова О.М., сімейного обслуговування у бібліотеці від завідувача відділом абонементу Ткаченко С.Є.

Завідувач сектором соціокультурної діяльності Рєзнік Т. С. зробила акцент на тому, що запорукою успішної діяльності будь-якої бібліотеки є її громада. Тільки вдало скоординована робота бібліотеки на потреби громади може дати значні успіхи. Під час вправи «Карта громади» кожен з учасників робив аналіз власної громади, а потім усі разом обговорювали можливі напрями співпраці.


Квіти з бісеру

9 листопада завдяки фантазії відвідувачів студії творчого настрою фАРТ були створені прекрасні квіти з бісеру. В даний час бісероплетіння ? це модне і популярне в усьому світі хобі для тих, хто любить майструвати і вкладати душу в свої поробки.

Технікою дугового плетіння, яка є найрозповсюдженішою серед різних способів бісероплетіння, учасники творчої студії створювали фіалки. Квіти та листочки, виконані цим способом, виходили об’ємні та ажурні. Усі вироби виявилася різними – не схожими один на одного. Кожен створював власну квітку, вкладаючи в неї всю свою творчість і фантазію.

Бібліотекарі книгозбірні познайомили присутніх з літературою з бісероплетіння, яка може стати хорошим помічником при отриманні нових навиків у цій справі та впровадити свої задуми в життя.


Правила безпеки в наш час

У наш складний час знати правила безпеки потрібно всім. А тому, 6 листопада бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді вкотре провели урок безпеки «Живи у безпеці!». Цього разу працівники книгозбірні завітали до слідчого ізолятору, адже молоді люди, які там зараз перебувають, це одна з вразливих категорій населення. Часто буває, що хлопці потрапляють в небезпечні для життя ситуації, чи то від незнання правил поведінки, чи то від власної легковажності, а тому бібліотекарі розповіли їм, як вести себе, якщо вас захопили в заручники, під час артобстрілу, при евакуації, познайомили з правилами протимінної безпеки. Отримана інформація дасть можливість хлопцям почуватися впевнено в різних складних ситуаціях та надавати допомогу тим, хто цього потребує. Отже, живіть у безпеці, мирі та злагоді!

Виставка художніх робіт Богдана Геращенка


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх