17 вересня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1     День знань
2     60 років від д. н. Панченка Володимира Євгеновича (1954), літературознавця, критика.
9     245 років від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838), українського письменника
• 150 років від дня народження Івана Михайловича Колесси (1864-1898), українського етнографа
• 80 років від д. н. Луцкевича Юрія Павловича (1934 м. Зінов’євськ -2001), художника.
10 120 років від дня народження Олександра Петровича Довженка (1894-1956), українського режисера, письменника
• 90 років від д. н. Ігнатьєвої Надії Степанівни (1924 м. Зіновєвськ-), актриси Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького з 1943 до 1996, заслуженої артистки УРСР (1971).
11   150 років від дня народження Павла Арсеновича Грабовського (1864-1902), українського поета, публіциста
13   День фізичної культури і спорту
14   90 років від д.  н. Дорогого Семена Васильовича (1924 м. Єлисаветград-2004), хорового диригента, педагога, заслуженого діяча мистецтв УРСР (1973). Один із засновників Кіровоградського музичного училища, перший керівник хорового відділення (1959-1968), викладач музично-педагогічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка, засновник студентської хорової капели.
• 90 років від д. н. Шульги Інни Антонівни (1923 – 2003), педагога, музеєзнавця, почесного громадянина м. Олександрії (1998).
15   210 років від дня народження Михайла Олександровича Максимовича (1804-1873), українського історика, етнографа, фольклориста, першого ректора Київського університету
16   165 років від д. н. Гоняєва Михайла Костянтиновича (1849-1891), юриста, шахіста, історика та літератора. У 1874 році видав у Єлисаветграді свій переклад німецького шахового підручника А. Гобелера, доповнивши його своїм «Очерком истории и литературы шахматной игры» - першою у Росії працею з історії шахів.
17   150 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913), українського письменника
20   75 років від д. н. Волохова Володимира Кіндратовича (1949 м. Кіровоград), художника.
21   Міжнародний день миру
22   День партизанської слави
25   210 років від д. н Грабовського Міхала (псевдонім Едвард Тарша) (1804 – 19.11.1863), польського письменника, критика, публіциста, одного з основоположників «української школи» у польській літературі. З 1830 протягом 25 років жив у родовому маєтку в Олександрівці.
26   Європейський день мов
27   Всесвітній день туризму
28   85 років від дня народження Дмитра Васильовича Павличка (1929), українського поета, громадського діяча
30   Всеукраїнський день бібліотек


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 15 вересня – «Пишаймося рідним містом!» (до Дня міста Кіровограда) та «На повороті долі: А.Горська»; з 17 вересня – «Новинки із газетної сторінки» 15 та 17 вересня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності, 21 вересня о 10.00 16 вересня відбудеться День краєзнавства «Кіровоградщина – наша гордість, наша слава», в рамках якого о 12.00 спільно з Державним архівом Кіровоградської області проводиться круглий стіл «Чи потрібні нам знання з історії рідного краю?!» 16 вересня о 13.40 відбудеться засідання профорієнтаційного клубу «Профі» на тему «Спеціаліст з польової археології» (зустріч з викладачем КДПУ ім. В.Винниченка) 18 вересня з 10.00 до 15.00 відбудеться VII-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій «Нові часи – нові герої!» 21 вересня о 12.00 відбудеться заняття творчої студії «фАРТ» (майстер-клас «Техніка канзаши») Виданий бібліографічний покажчик «Лауреати обласної літературної премії ім. Є Маланюка»Програма
Тема засідання

УВАГА ! НОВА КНИГА !

Чи існують межі фізичних можливостей людини? Різні люди по-різному відповідають на це питання. Однак поки не було межі, яка б не була переборена. Людські фізичні можливості є надзвичайно великі.

Про дивовижних людей нашої планети, про сенсаційні здібності людського організму розповідається у книзі «Надзвичайні здібності людини» /укладач В.П. Товстий. Історія подарувала світові найталановитіших безруких художників та безруких музикантів, загадкові цивілізації та дивовижні культури, стародавні легенди та міфи про рогатих жінок-чаклунок, сирен, людей-риб, довгошиїх жінок, «людей-магнітів»… Про все це та багато іншого Ви дізнаєтеся в цьому ілюстрованому виданні.

Книга розрахована на школярів та буде цікавою всім, хто прагне пізнати надзвичайний світ.

Видання щойно надійшло до фонду відділу абонементу.

Приємного читання!


Руху правила єдині – поважати їх повинні!

Бібліотека долучилася до Тижня знань Правил Дорожнього руху на тему «Руху правила єдині – поважати їх повинні!», який проходить в навчальних закладах Кіровоградщини з 08 до 12 вересня 2014 року.

Відділом сприяння технічній творчості молоді проведено слайд-бесіду «Енциклопедія пішохода». Протягом тижня бібліотеку відвідали учні НВО №14, 20, 31.

На школярів чекали цікаві факти зі світової історії виникнення дорожніх знаків, їх сучасна класифікація, правила дорожнього руху та супровідні відеоролики. По завершенню учні мали нагоду закріпили свої знання, відповідаючи на запитання вікторини.

Бібліотекарів приємно здивував рівень обізнаності та компетенції юних читачів, які давали не лише правильні відповіді, а й наводили конкретні приклади.

Колектив бібліотеки бажає учням безпечної дороги!


МОЯ УКРАЇНА

Лине, лине печаль журавлина,

І у вирій летять дикі гуси;

Батьківщина і мати єдина,

Я тихенько за них помолюся.

Одягає намисто калина,

Чорнобривці, любисток і м’ята.

Рідна серцю, моя Україно,

Як же можна тебе не кохати.

9 вересня бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді завітали до загальноосвітньої школи-інтернат, ліцею «Сокіл». За традицією візит супроводжувався новим заходом. Цього разу бібліотекарі провели для учнів слайд-бесіду «Моя Україна». Тема патріотизму, яка сьогодні набуває ще більшої актуальності та гостроти, і цього разу торкнулась сердець юних українців. Молодь із захватом сприймала відеоряди та розповідь бібліотекарів про мальовничі куточки нашої країни, її традиції та символи. В один голос учні відповідали на запитання інтерактивної гри та жваво набивали ритм сучасних українських пісень.

Після такої реакції не залишається сумнівів, що така думаюча, активна та позитивна молодь – це наше світле майбутнє!


Оберіг «Янгол-охоронець»

В українського народу існує багато символів-оберегів, одним з яких є лялька-мотанка. Різновидом мотанки є лялька «янгол-охоронець».

На черговому засіданні студії творчого настрою «фАРТ» під керівництвом Бєлякової Олександри Іванівни виготовляли ляльку-мотанку з ниток. Але це була не просто лялька, а янголятко. Ця оригінальна прикраса-оберіг вразила учасників студії своєю простотою у виготовленні, і в той же час ніжністю і красою.

Сподіваємося, що янгол оберігатиме і наших користувачів, і нашу неньку -Україну.


Така дивовижна Україна

Історія України – це шлях до незалежності. Вона не переривалася з часів Великої Скіфії і, навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберегли власну державу у формах автономії, повстанської республіки чи війська-держави.

Українці – одна з найдавніших націй у світі, яка має багату і самобутню культуру. Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя народу. Вони стали головним чинником відродження українства, нашої національної свідомості та людської гідності.

24 серпня – великий день для кожного із нас. Цей день символізує здійснення споконвічної мрії народу України – жити в самостійній незалежній державі. Саме цій великій події в історії нашої держави присвячена книжкова виставка «Така дивовижна Україна». На виставці представлені книги, які познайомлять користувачів з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

Складається виставка з 3-х розділів:

- «Від Русі - до України (Історія незалежності)» - тут представлена література з історії нашої держави від найдавніших часів до сьогодення;

- «Душа народу в його традиціях (Багатство української культури)» - книги з цього розділу розкривають перед читачами величний і самобутній світ української духовності, розказують про нашу символіку, звичаї, традиції культурні та мистецькі надбання;

- «Мальовнича Україна (Краса української природи)» - в цьому розділі підібрані матеріали, які зачарують читача неймовірним багатством української природи, заберуть у подорож до високих гір, безкрайніх степів, замріяних пралісів, швидкоплинних річок, темних печер, розкішних палаців, нездоланних замків… Кожен зможе відкрити для себе нові місця, дізнатися про їхню історію, уявити їхнє майбутнє.

Отож, запрошуємо усіх до відділу абонементу переглянути книжкову виставку «Така дивовижна Україна», дізнатися більше про країну, розташовану у самісінькому центрі Європи, яка замиловує кожного своєю неповторною природою, співучою мовою, має багатовікову історію, а найголовніше – є нашою Батьківщиною.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.
Рекомендуємо


“ворч≥сть наших користувач≥в

перегл¤нути роботи
додати роботу
^Наверх