23 квітня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

День сміху
• Міжнародний день птахів
• 205 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя (1809-1852), російського та українського письменника

2

Міжнародний день дитячої книги

4

130 років від дня народження Володимира Даниловича Манзія (1884-1954), українського режисера

5

120 років від дня народження Дмитра Івановича Чижевського (1894-1977), українського культуролога, філософа

7

Благовіщення Пресвятої Богородиці
• Всесвітній день здоров'я

10

100 років від дня народження Петра Петровича Нестеровського (1914-1998), українського драматурга, театрального критика

11

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

12

Міжнародний день польоту людини в космос
• Всесвітній день авіації і космонавтики
• День працівників ракетно-космічної галузі

13

Вхід Господа (Господній) у Єрусалим (Вербна неділя)
• 90 років від дня народження Марії Федорівни Харченко (1924), української актриси
• 80 років від дня народження Олени Григорівни Бучинської (1934-1992), української співачки і педагога

15

100 років від дня народження Вадима Кириловича Стеценка (1914-1984), українського композитора, скрипаля, музикознавця, педагога

16

170 років від дня народження Анатоля Франса (1844-1924), французького письменника

18-22

Дні заповідників і національних парків

18

Міжнародний день пам'яток і визначних місць
• День пам'яток історії та культури

19

День довкілля

20

Великдень. Світле Христове Воскресіння (Пасха)
• 110 років від дня народження Тараса Михайловича Слабченка (1904-1937), українського історика

22

Всесвітній день Землі
• 130 років від дня народження Терентія Петровича Юри (1884-1973), українського актора, народного артиста України (1940)

23

Всесвітній день книги і авторського права
• 130 років від дня народження Івана Івановича Шмальгаузена (1884-1963), російського й українського біолога, зоолога
• 450 років від дня народження Вільяма Шекспіра (1564-1616), англійського драматурга і поета

26

Міжнародний день інтелектуальної власності
• День Чорнобильської трагедії (1986)

27

Всесвітній день споріднених міст

28

Всесвітній день охорони праці

29

185 років від дня народження Миколи Миколайовича Кобринського (1829-1893), українського фольклориста і культурно-освітнього діяча
• 160 років від дня народження Жюля Анрі Пуанкаре (1854-1912), французького математика, фізика й філософа


З 14 квітня запрошуємо усіх бажаючих переглянути виставку робіт молоді з особливими потребами «Творчість сильних духом» Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 14 квітня - «Подорож книжковим лабіринтом» (до Дня книги та авторського права), з 15 квітня - «Барви великодніх свят», з 17 квітня - «Меморіальна пам'ять Кобзарю» (до Дня пам’яток історії та культури) 14 та 16 квітня о 10.00 та о 16.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 15 квітня о 13.30 відбудеться зустріч «Незламність духу в творчості» 16 квітня о 10.00 відбудеться заняття за програмою «Ходіть легко», о 14.15 - зустріч з майстринею писанкарства «Великоднє розмаїття» 17 квітня о 17.00 відбудеться автограф-сесія «Голова спілки, письменник, редактор, людина: Василь Бондар» (засідання клубу «Ліра») До уваги бібліотекарів області! Запрошуємо до участі в обласному конкурсі проектів на кращу вуличну акцію для молоді «Від ідеї до дії»Програма


Тема засідання


Детальна інформація про проект


УВАГА ! НОВА КНИГА !

Тарас Шевченко у приватному житті : До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка : збірник статей / Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України . -К. : Темпора, 2014. -279 с. : фото. кол., іл. -ISBN 978-617-569-145-8

Особливості характеру, симпатії та антипатії великого українського письменника Т. Г. Шевченка завжди цікавили і дослідників, і широкий загал читачів.

Запропонована книга містить статті «Шевченківської енциклопедії», що висвітлюють особистісні аспекти життя Тараса Шевченка. Автори статей прагнули з’ясувати індивідуальні риси психіки Шевченка, ті важливі людські якості, що виявляються у ставленні до дітей та жінок (чи любив поет дітей, якого типу жінки його приваблювали, чи був щасливий у коханні).

Увагу читача мають привернути статті про зовнішність та стан здоров’я Шевченка в різні періоди його життя, про побут і побутові уподобання поета, зокрема про таке: в яких помешканнях йому доводилося жити, який одяг він носив, яка їжа йому смакувала, як ставився до матеріальних цінностей і грошей…

Книга буде цікавою для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто любить творчість  Тараса Шевченка.


Квіти в техніці ганутель

13 квітня черговий раз зібралися любителі рукоділля в студії творчого настрою «фАРТ». Цього разу виготовляли квіти…

Як зробити витончені та ефектні квіти, які будуть довго радувати Вас своєю красою? Усе дуже просто – працюємо в техніці ганутель.

Ганутель є ексклюзивним мальтійським рукоділлям, це техніка виготовлення штучних квітів для прикрашання вівтаря в монастирях Середземномор'я. На острові Мальта, недалеко від берегів Італії досі роблять такі квіти для прикрашання вівтаря в резиденції папи Римського.

Для роботи в даній техніці треба лише нитки і дріт, які Ви без проблем перетворите в розкішні букети.
Штучними квітами можна прикрасити інтер'єр, одяг, та й просто створити собі святковий настрій.


Майстер-клас «Українська писанка»

Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників.

Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображаються на пташиних яйцях.

Писанки усієї України різні, вони не схожі між собою, різняться нанесеними елементами і символами. Найскладніша для розуміння писанка Гуцульщини, яка насичена різною інформацією про життя і вірування людей. Проте значення кольорової гами та символіка подекуди збігається в різних регіонах України, оскільки всі українці бажали для себе доброї долі, миру, спокою, здоров'я, доброго урожаю.

Розписують яйця писачком — невеличка дерев'яна паличка, у якій розпеченим цвяхом випалюють дірочку, щоб вставити туди металевий наконечник чи трубочку, згорнуту з фольги. Потім цей наконечник закріплюють ниткою.

Для виготовлення писанок відбирають сирі курячі яйця. Попередньо їх треба добре вимити у воді, розчинивши у ній трохи харчової соди. Потім яйця кладуть у легкий розчин оцту у воді, коли вони просохнуть, приступають до розписування. Найчастіше це роблять за допомогою воску. Натуральний бджолиний віск кладуть у невелику керамічну посудину чи в черепок. Посудину з воском ставлять до вогню в печі чи на розсіювач на газовій плиті на невеликий вогонь. Віск повинен бути гарячим, але не доведеним до кипіння.

З традицією розпису писанок вже познайомились учні гімназії № 9 – у відділі мистецтв 14 квітня відбувся майстер-клас «Українська писанка». Кожен школяр, під керівництвом бібліотекарів, розписав свою власну писанку.


ВЕЛИКОДНЯ ЛИСТІВКА

14 квітня відбулося чергове засідання клубу «Дивосвіт» - «Великодня листівка: ниткографія та валяння». На засідання клубу запрошено двох майстринь з Центру дитячої та юнацької творчості: Горденко Вікторію Миколаївну, заввідділом декоративно-ужиткового мистецтва та Терещенко Оксану Миколаївну, керівника гуртка декоративного розпису та писанкарства «Калинонька».

Майстрині принесли з собою окремі заготовки до листівок, і під їх керівництвом після півторагодинної наполегливої праці кожна з учасниць клубу пішла з власною листівкою.

Для того, щоб виготовити великодню листівку в техніці ниткографія потрібні: кольоровий картон та нитки, а також квіти, стрічки, щоб прикрасити в кінці свою роботу. На окремому аркуші картону дуже делікатно вишиваємо писанки, а потім цей візерунок наклеюємо на складений лист у вигляді листівки, а всередину також вклеюємо окремий аркуш з привітанням до свята.

В техніці валяння листівка виходить об’ємна, адже на основу, що має вигляд писанки на підставці, ми наклеюємо квіти та курча. Курчатко виготовляємо з вовни. Для цього потрібно поролонова губка, голки, а також розчесана і пофарбована в жовтий колір вовна.

Великодні листівки можна прикрашати досить різноманітно. На цю тему Ви можете знайти літературу в нашій бібліотеці.

Запрошуємо Вас творити прекрасне, користуючись літературою та власною фантазією.


Чарівний світ бісеру

У відділ сприяння технічній творчості молоді весна завітала разом з дивовижними квітами та деревами з бісеру.
«Чарівний світ бісеру» - саме таку назву має виставка робіт учнів НВО «Спеціальна школа №1», в якій навчаються переважно діти з особливими потребами.

Дерева з бісеру зробили школярі восьмого класу під керівництвом Плужник Людмили Олексіївни, а гарні весняні квіти - дев’ятикласники під керівництвом Хлопецької Олени Василівни.

Дерева та квіти з бісеру викликають захоплення і здивування, милують око і радують душу, адже, незважаючи ні на що, ці діти прагнуть творити диво власноруч.

Фахівці відділу сприяння технічній творчості молоді щодня запрошують відвідувачів бібліотеки до перегляду виставки. Зокрема, 16 квітня для десятикласників школи № 6 відбулася презентація робіт обдарованих дітей, яка викликала і захоплення, і бажання творити. Бібліотекарі підтримали їхнє бажання, познайомивши з книгами та журналами, які є у фонді відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


Творчість наших користувачів

переглянути роботи
додати роботу