26 КВІТНЯ 2015

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


День
місяця

Назва події

1

День сміху

 • 80 років від дня народження Вадима Дмитровича Крищенка (1935), українського поета

2

210 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена (1805 – 1875), датського письменника

 • 175 років від дня народження Еміля Золя (1840 – 1902),
 • 125 років від дня народження Якова Григоровича Савченка (1890–1937), українського поета, журналіста, літературного критика

4

Міжнародний день Інтернету

5

305 років тому (1710) Пилипа Орлика обрано гетьманом України

 • 125 років від дня народження Никона Івановича Прудкого (1890–1982), українського бандуриста

7

Всесвітній день здоров’я

9

185 років від дня народження Тита Кириловича Блонського (1830–1897), українського письменника

12

Всесвітній день авіації та космонавтики

 • День працівників ракетно-космічної галузі України
 • 175 років від дня народження Миколи Івановича Петрова (1840 – 1921), українського літературознавця, історика, етнографа, археолога, педагога

14

70 років від дня народження Сергія Сергійовича Дяченка (1945), українського письменника-фантаста

18

День пам’яток історії та культури

 • День довкілля

21

Міжнародний день Землі

23

Всесвітній день книги і авторського права

 • 95 років від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника (1920 – 1961), українського письменника

24

95 років від дня народження Дмитра Григоровича Білоуса (1920 – 2004), українського письменника, перекладача

26

День Чорнобильської трагедії

 • 125 років від дня народження Миколи Костянтиновича Зерова (1890 – 1937), українського літературознавця, поета, перекладача

28

Всесвітній день охорони праці

 • День охорони праці в Україні
 • 150 років від дня народження Миколи Івановича Івасюка (1865 – 1937), українського художника

29

140 років від дня народження Рафаеля Сабатіні (1875 – 1950), англійського письменника

30

145 років від дня народження Ференца Легара (1870–1948), угорського композитора, диригента


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 20 квітня – «М. Зеров: поет і час» (до 125-річя від д. н.), з 23 квітня – «Кобзар» – книга, що рятує націю» (до 175-ї річниці виходу в світ «Кобзаря»), з 25 квітня – «Господар на своїй землі» (до 100-річчя від д.н. О.Гіталова) На веб-сайті бібліотеки розміщено віртуальну виставку «Велика війна (1941-1945 рр.). Кіровоградський вимір» (до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) 20, 22 та 26 квітня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 21 квітня о 8.00 відбудеться слайд-подорож «Незвичні пам’ятки України» (до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць); о 13.00 – презентація збірки творів молодих авторів «3+1» (в рамках Всеукраїнської акції «Українська молодь читає») 21 та 23 квітня о 16.00 відбудуться заняття курсів із цифрової фотозйомки 22 квітня о 14.00 відбудеться еко-година «Апгрейд сміття», о 14.20 – засідання клубу «Профі» (Зустріч із ліквідатором аварії на ЧАЕС Трапезніковим П.О); з 18.00 до 20.00 – вечір дуетів (в рамках проекту «Креативна середа») 23 квітня о 10.00 відбудеться з’їзд молодих літераторів; о 12.30 – засідання клубу «Дивосвіт» («Чудовий світ бісеру» – зустріч-презентація робіт студентів КДПУ ім. В.Винниченка); о 13.00 – урок гідності «Герої АТО» 24 квітня о 9.00 відбудеться година поезії «Чарівний світ поезії: Ліна Костенко», о 14.30 – урок гідності «Герої АТО», о 15.00 – слайд-бесіда «Гіркий біль Чорнобиля» 26 квітня о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ»

Увага! Нова книга!

Лис Володимир. Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї / Володимир Лис. - Х. : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. -236 с. -ISBN 978-966-14-6972-2

Книга-літопис від лауреата численних нагород та премій Володимира Лиса — це життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї.

Ця мудра й милосердна жінка пережила війну й роки поневірянь, виховувала дітей і рятувала життя людей, вірила в силу трав та давні легенди. На долю Пелагеї випали біль і щастя, кохання та втрати, вона знала таємниці природи і найзаповітніші секрети людей. Цілителька Пелагея розкриє вам таємницю щастя, яку розкрило їй саме життя.

«Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї» не просто книжка — це літопис народного досвіду, пам`ятник правічній мудрості українського народу. Це та сама велика мудрість нашого народу. І можливість долучитися до неї — велике щастя. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.

Приходьте! Читайте!


Методичний десант

23 квітня 2015 року провідними фахівцями ОЮБ ім. О. М. Бойченка було здійснено методичний десант «Традиції + інновації = сучасна бібліотека» до Кіровоградської районної бібліотеки.

На початку зустрічі з привітальним словом до усіх присутніх звернулася директор Кіровоградської РБ і закликала учасників бути уважними, творчими і активними.

Зміст методичного заняття розкрила директор ОЮБ ім. О.М. Бойченка Савенко Л.М. Лариса Миколаївна говорила про імідж бібліотеки як фактор її розвитку, поділилася з колегами деякими секретами успіху своєї бібліотеки у впровадженні власних проектів.

Завідувач відділом комплектування і зберігання документів Яськів Т.А. ще раз нагадала про особливості роботи з бібліотечними фондами та відповіла на різноманітні запитання стосовно поповнення, збереження та списання документів.

Про залучення нових користувачів і партнерів до сільської бібліотеки йшла мова під час консультації «Бібліотека – центр громадської активності на селі» яку надала головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності Корінь Х.В.

Про інноваційні підходи в патріотичному вихованні і цивільному становленні молодої особистості розповіла завідувач науково-методичним відділом Кісельова О.М.

Завідувач сектору соціокультурної діяльності Букач Т. С. провела для присутніх цікавий і змістовний тренінг «Складові успішної діяльності сучасної бібліотеки».

Потім колеги ще довго спілкувалися в неформальному режимі, обговорюючи проблеми, які сьогодні постають перед бібліотеками.


Вечір дуетів

22 квітня, у вечірній час, як завжди весело й цікаво пройшов черговий захід в рамках бібліопроекту «Креативна середа». Кожен вечір проекту цікавий та неповторний.

Цього разу на відвідувачів чекав «Вечір дуетів», в якому взяли участь молоді кіровоградські виконавці: Максим Кондратенко та Михайло Нідзельський, відомі у нашому місті як «вуличні музиканти» та Коля Папуша й Ксенія Чеканова - неодноразові учасники різноманітних заходів міста Кіровограда.

Протягом вечора панувала душевна тиша, усі з захопленням слухали відомі пісні й підспівували виконавцям. Така «домашня» атмосфера надала можливість дізнатися як найбільше цікавих фактів з життя виступаючих; вони з радістю розповідали забавні історії свого життя, а гості ставили запитання.

Діана Штейнберг, молода, талановита виконавиця вразила всіх своєю оригінальністю й доповнила дует Максима Кондратенка та Михайла Нідзельського, виконавши разом декілька ліричних пісень.

Тож загалом, творчо обдарована молодь Кіровоградщини подарувала заряд добрих емоцій й позитиву, виконуючи ліричні та енергійні пісні.

Окрім концерту до уваги відвідувачів заходу були представлені книжкова виставка «Золотий Кіровоградський краю – Батьківщини частка степова», виставки творчих робіт «М’яка іграшка власноруч» та «І розквітає бісер навесні». Після основної частини усі бажаючи підходили й переглядали літературу, представлену на виставці й з захопленням приміряли вироби, зроблені із бісеру.

На захід завітало більше 60-ти відвідувачів.


Апгрейд сміття

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді теж не байдужі до екологічних проблем і провели для кіровоградських учнів еко-годину «Апгрейд сміття». Молодь познайомилась із новим для себе словом «апсайклінг», що в перекладі означає перетворення відходів на нові речі, якість яких значно краща за вихідний матеріал. Доказом того, що зі сміття можна зробити гарні та корисні в побуті речі стали представленні на однойменній виставці корзинки, сумки, пляшки та гаманці. Експонати були люб’язно надані Любов'ю Іванівною Аляскіною, Світланою Перцовою, Наталією Олександрівною Шевченко, Оленою Завірюхою та Юлією Абрамовою.

Сподіваємось, що подібні заходи це ще один внесок в наше чисте майбутнє!


В бібліотеці презентували збірку молодих літераторів

23 квітня виповнилося 73 роки від дня народження Валерія Гончаренка: відомого кіровоградського поета, члена Спілки письменників України. Майже вся когорта сьогоднішніх поетів багато чим завдячує саме йому - Валерію, бо пройшли школу молодіжної літстудії "Сівач", яку він свого часу очолював.

Для вшанування пам'яті поета у 2001 році був започаткований щорічний обласний молодіжний літературний конкурс імені Валерія Гончаренка. Організаторами його стали поліграфічно-видавничий центр "Мавік" та обласна організація Національної спілки письменників України. Переможці конкурсу у номінаціях "проза" та "поезія" одержують дипломи лауреатів та право на безкоштовне видання рукописів. Серед лауреатів цього конкурсу п'ятеро згодом стали членами НСПУ: Ірина Кримська, Юрій Обжелян, Тетяна Андрушко, Інна Немирована та Інна Рижик-Нежуріна.

Фінансові труднощі зумовили тривалу перерву в меценатській підтримці молодих.

І ось, 2012 року, конкурс відкрив друге дихання, яке йому забезпечили управління молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та засновники. Результатом конкурсу є збірка творів молодих авторів «3+1», яку 21 квітня презентували у стінах нашої бібліотеки.

«3+1» – це твори трьох молодих поетес і прозаїка: Юлії Ахмедової, Ганни Дудник, Галини Малюги-Муравчик та Миколи Балабана.

На захід завітали: начальник управління молоді і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Глобенко Ірина Вікторівна, голова обласного осередку Національної спілки письменників України Бондар Василь Васильович та кіровоградська поетеса, член НСПУ Корінь Антоніна Михайлівна, які привітали авторів з перемогою в конкурсі та виданням збірки.

Крім цього присутні могли насолодитися виступом вокального ансамблю «Еліна» центру дитячо-юнацької творчості «Надія» НВО багатопрофільного ліцею № 18.

Тож, якщо Ви після цього відчуваєте потребу прочитати збірочку «3+1» – звертайтеся до нашої бібліотеки, адже ми теж отримали примірники з авторськими підписами дівчат.


Фартовий апсайклінг

19 квітня, на черговому засіданні студії творчого настрою "фАРТ", відбувся незвичайний майстер-клас. Пояснюється це тим, що проводила його досвідчена майстриня, цікавий співрозмовник та невтомна мрійниця - Любов Іванівна Аляскіна. Чотиригодинне спілкування промайнуло непомітно швидко. Склалось враження, що у цієї енергійної жінки є відповіді на всі запитання.

Засідання було присвячене створенню пляжної сумки із пластикових пляшок. Ідея апсайклінгу (створення нових корисних речей зі сміття) вже давно підкорила весь світ. Зважаючи на стан переробки сміття в нашій області та країні в цілому, подібні майстер-класи є чудовим прикладом для наслідування. Особливо напередодні 22 квітня - Міжнародного дня Землі.

Любов Іванівна не обмежилась однією роботою, а показала всі відомі їй напрямки застосування поліетилену. Переважно – це жіночі аксесуари: сумки, косметички, чохли та капелюхи. Також оригінальні ідеї можна було знайти в тематичній підбірці книг та журналів. Дякуємо всім за чудовий настрій!


Злочин і покарання

17 квітня, в рамках лекторію «Молодь і право», з метою попередження правопорушень серед підлітків, формування правової свідомості, здатності прийняти правильне рішення в критичній ситуації і не порушувати закон, було проведено правову експрес-гру «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».

Учасниками заходу стали учні Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв). Для них провідний спеціаліст відділу правової роботи та освіти, реєстрації НПА та систематизації законодавства Головного управління юстиції в Кіровоградській області Піскун В.М. підготувала конкурсні завдання. Поділившись на команди, учасники під час першого конкурсу «Випробування сил» відповідали на запитання з варіантами відповідей. Потім команди по черзі давали визначення поняттям та називали правові ознаки. Під час третього конкурсу «Випробування критичною ситуацією» Віра Михайлівна запропонувала розв’язати юридичні задачі, що викликало чимале зацікавлення серед учасників. Останнім випробуванням став коментар відеосюжету з «Кримінальної хроніки тижня». Команди мали дати правовий коментар подіям: вид злочину, хто понесе відповідальність за законом, які обставини скоєних злочинів обтяжують чи пом’якшують відповідальність.

Учасники були дуже активними, відповідально ставилися до кожного завдання, давали повні відповіді на запитання і наводили аргументи на захист своїх думок.

На заході була представлена книжкова виставка «Як реалізувати і захистити свої права», яка викликала зацікавлення серед учасників.


Єдина у світі! Земля, благословенна Богом!

Єдина у світі! Земля, благословенна Богом!

16 квітня відбулося засідання Літературного клубу для молоді «Ліра». На засідання завітала викладач Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг Юлія Криворучко та презентувала збірку віршів студентів та викладачів їхнього навчального закладу «Єдина у світі! Земля, благословенна Богом!».

Ця збірка присвячується тим, хто захищав, захищає і буде захищати й оберігати Україну. Поезії передають усю любов до рідної землі, надію і віру в те, що скоро настане мир, у ясному небі не буде чути «градів», додому повернуться наші захисники, і все стане на свої місця.

Цінностей у житті безліч, та любов до Батьківщини понад усе. Ніщо не надає такої впевненості людині, як відчуття твердої землі під ногами та почуття гордості за рідний край. І ніщо так не об’єднує людей, як спільне горе. Хоча на долю України і випало чимало випробувань, але надія на краще майбутнє пломеніє у наших душах.

Юлія з болем у серці і сльозами в очах читала свій вірш та вірші вихованців ліцею. Члени клубу активно обговорювали поезії, читали власні твори, вірші класиків.

Події сьогодення дуже болюче відображаються в творах юних поетів. Але маючи таку підтримку українського народу, який кожною частинкою тіла вболіває за свою державу, з упевненістю можна сказати – ми це переживемо і гідно вистоїмо!


Тверезі посиденьки «З жартами по життю»

16 квітня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка спільно з громадською організацією «Пробудження –Україна» нагадали молоді міста про здоровий спосіб життя, провівши тверезі посиденьки «З жартами по життю».

Проблема вживання алкоголю серед молоді на сьогодні є дуже актуальною: турбує і батьків, і педагогів, і суспільство в цілому. В Україні офіційно зареєстровано 700 тисяч залежних від алкоголю людей. Насправді ж їх значно більше.

Учасники «посиденьок» на власному прикладі доводили, що життя без вживання алкоголю може бути насиченим, яскравим та цікавим.

Андрій Мороз, інструктор федерації Айкідо і Будо м. Кіровоград, не лише розповідав про своє захоплення Айкідо, але й продемонстрував цікаві прийоми самозахисту. Відповідаючи на запитання глядачів, Андрій сказав, що займаючись боротьбою на алкоголь не залишається ні часу, ні бажання. Він закликав хлопців та дівчат займатися будь-яким видом спорту, щоб вберегти себе від шкідливих спокус.

Наступним гостем заходу став відомий в Кіровограді бард Андрій Шульга. Виступаючи перед аудиторією, Андрій розповів про своє життя та про те, як він розпочав своє знайомство з музикою. На запитання, чому він знаходиться зараз у залі бібліотеки, а не п’є пиво разом із друзями, Андрій сказав, що алкоголь не поєднує з друзями, а навпаки роз’єднує. Не варто витрачати час на пусте, варто жити на повну, з користю витрачаючи кожну хвилину.

Гарного настрою додала команда КВК «Наивность». Молоді хлопці та дівчата весело жартували, але серйозно висловлювали своє негативне ставлення до зловживання алкоголем.

В рамках заходу також проводився благодійний збір коштів на підтримку онкохворих дітей. Всього було зібрано близько 200 гривень, на які будуть придбані фрукти та солодощі для хворих.

Наприкінці заходу Сергій Костенко провів патріотичний штурм на перевірку знань з історії українського козацтва. Найактивніші учасники за правильні відповіді на запитання отримали корисні та смачні призи від принт-студії «яМайка».

Молодість — це час мрій, відкриття нових обріїв, це спроби набуття нового досвіду і виявлення меж своїх можливостей. Для більшості з нас — це надзвичайно багата і надихаюча частина життя, тож не варто псувати її будь-якими шкідливими звичками.


«Мейнстрім по-кіровоградськи»

Соціальні мережі швидкими темпами завойовують світ. Крім спілкування із знайомими та знаходження нових друзів вони дають можливість висловитися, презентувати себе – як особистість, як професіонала, висловити свою точку зору з того чи іншого питанння.

9 квітня в бібліотеці була проведена зустріч «Мейнстрім по-кіровоградськи». В рамках заходу студенти кіровоградського кібернетико-технічного коледжу зустрілися з адмінами відомих кіровоградських груп у «ВКонтакте». Про свою адмінську діяльність розповів Андрій Крившенко з «Подсмотрено Кировоград». Як виникла ідея створення групи, що надихає на цікаві сюжети, чи приносить паблік зараз прибуток, на ці та інші питання цікаві відповіді дав Андрій. А через рік-два він пообіцяв приїхати на подібну зустріч на власному авто, оскільки переконаний, що той хто бажає успіху, обов’язково його досягне.

Кирило Поліщук, адмін групи «шTOPOR-мистецький портал», поділився з присутніми досвідом, як рекламувати пабліки та налагоджувати зв’язки з людьми, що підписалися на сторінку. Артем Луценко з однойменного пабліку розказав про особливості розкручування груп, пов’язаних з мистецькою діяльністю. Сам Артем пише вірші, які можна прочитати та коментувати, підписавшись до групи cтуденти запитували адмінів про перші кроки в створенні групи, проблемні та позитивні сторони від такої діяльності.


Виставка творчих робіт

У відділі мистецтв із 28 січня відкрилася виставка творчих робіт художниці Світлани Хавроненко, які виконані в техніці «енкаустика» (живопис за допомогою праски).

Виставка буде діяти до 16 лютого. Запрошуємо усіх бажаючих.

Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх