4 СЕРПНЯ 2015

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
День
місяця

Назва події


1

День архітектури України

2

130 років від дня народження Франца Михайловича Коковського (1885 – 1940), українського письменника, перекладача, журналіста, етнографа

3

130 років від дня народження Прохора Даниловича Вороніна (1885 – 1940), українського письменника

4

125 років від дня народження Адама Мечиславовича Солтиса (1890-1968), українського композитора, диригента, педагога

6

Всесвітній день архітектури

8

День родини

11

Всесвітній день народонаселення

12

100 років від дня народження Петра Тимофійовича Тронька (1915 – 2011), українського історика

13

130 років від дня народження Остапа Миколайовича Лисенка (1885-1968), українського музикознавця

15

110 років від дня народження Олександра Леопольдовича Хвилі (1905 – 1977), українського актора

16

День бухгалтера

  • 25 років з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України (1990 р.)

18

160 років від дня народження Володимира Миколайовича Ястребова (1855–1899), українського етнографа, археолога

  • 110 років від дня народження Панаса Федоровича Кочури (1905 – 1976), українського письменника

19

День працівників  металургійної і гірничодобувної промисловості

25

440 років від дня народження Христофора Шейнера (1575-1650), німецького астронома

26

День працівників торгівлі

  • 130 років від дня народження Андре Моруа (1885-1967), французького письменника
  • 140 років від дня народження Карла Густава Юнга (1875 – 1961), швейцарського психолога і психіатра

27

180 років від дня народження Джозуе Кардуччі (1835-1907), італійського поета, лауреата Нобелівської премії (1906)

28

День Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого – Хрестителя Київської Русі

  • День хрещення Київської Руси (988 р.)
  • 135 років від дня народження Володимира Кириловича Винниченка (1880-1951), українського політичного та державного діяча, письменника та художника
  • 125 років від дня народження Павла Миколайовича Попова (1890-1971), українського літературознавця, мистецтвознавця, фольклориста

29

150 років від дня народження Андрія Шептицького (у миру - Роман Марія Александр Шептицький, 1865–1944), митрополита греко-католицької церкви, українського громадсько-політичного діяча, члена НТШ
110 років від дня народження Пантелеймона Никифоровича Мусієнка (1905-1980), українського майстра кераміки та мистецтвознавця


Запрошуємо усіх бажаючих із 29 липня переглянути книжкову виставку «Знайомтесь ? література Європи: Великобританія та Ірландія» Протягом тижня (понеділок – четвер, з 10.00 до 14.00) запрошуємо відвідати вуличну акцію «Книга під сонцем» («літня читальна зала» під відкритим небом) 28 липня о 10.00 на базі Притулку для неповнолітніх дітей «Надія» відбудеться слайд-бесіда «Хрещення Київської Русі» Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у фотопроекті «Скажи, яку книгу ти читаєш, - я скажу, хто ти» Підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнської акції «Українська молодь читає»Додати продовження


Увага! Нова книга!

Шоколад. Кулінарна школа / фото Г. Олмен ; пер. з англ. В. Наливаної. - К. : Країна мрій, 2013. - 63 с. : кол. іл. ISBN 978-617-538-233-2
Що можна приготувати із шоколадом? Торти, тістечка, кекси, рулети…У цій книзі знайдеться чимало рецептів, до складу яких входить шоколад. Поради з цієї книги допоможуть тобі швидше опанувати секрети шоколадної випічки.
Також, дізнаєшся про історію цього чудового смаколика, адже люди насолоджуються його казковим смаком уже кілька тисяч років.


Обмін досвідом – онлайн!

30 липня відбувся другий вебінар на тему «Обмін досвідом: надання послуг внутрішньо переміщеним особам у бібліотеках». Цього разу своїми напрацюваннями та ідеями ділились спікери із Кіровограда, Полтави та Сєвєродонецька.

Наша бібліотека поділилась досвідом впровадження безкоштовних послуг для переселенців, надання консультацій з різних питань, залучення ВПО до навчання на курсах комп’ютерної грамотності та цифрової фотозйомки. Також, бібліотекар відділу сприяння технічній творчості молоді Юлія Абрамова розповіла про участь ВПО у засіданнях студії творчого настрою «фАРТ», де переселенці мають змогу не лише цікаво провести вільний час разом із родиною, але й навчаються створювати гарні речі власноруч. На засіданнях вони знайомляться з майстрами Кіровоградщини, які діляться досвідом, як перетворити хобі на отримання додаткового заробітку. Важливим моментом участі ВПО в засіданнях є можливість знайти нових друзів, готових підтримати та допомогти в скрутній ситуації.

Колеги із Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки розповіли про власні напрацювання та актуальні форми роботи з ВПО.

Спільне обговорення проблеми показало, що не залежно від місця знаходження бібліотеки, бібліотекарі у своїй роботі керуються однією метою – забезпечити своїх користувачів необхідною інформацією та створити для них комфортні умови.

Дякуємо Ганні Дворній за чудову організацію вебінару, можливість обмінятись думками та ідеями, розповісти та почути.

А для тих, хто не зміг до нас приєднатись, запис вебінару можна ще й побачити. Приємного перегляду та до нових зустрічей!

https://www.youtube.com/watch?t=2238&v=L6nRiW9_MnE


Хрещення Київської Русі

28 липня Україна відзначала День Хрещення Київської Русі та 1000-річчя від дня смерті рівноапостольного князя київського Володимира Великого. Цього дня бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді завітали до вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей із слайд-бесідою «Хрещення Київської Русі - України».

Під час заходу молодь дізналась про важливі моменти з багатовікової історії творення української держави, її мудрих правителів та вірування наших предків. Той факт, що підростаюче покоління знайоме з історією приходу християнської віри на наші землі, всиляє віру в розвиток та процвітання України.


Методичний десант до бібліотек Устинівської ЦБС

17 липня бібліотечні працівники обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка та обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського здійснили методичний десант до бібліотек Устинівської ЦБС. У ході заходу були висвітлені наступні питання: «Бібліотечні фонди та сьогодення», «Бібліотека – центр екологічного просвітництва», з якими присутніх познайомили Коваленко Лариса Володимирівна та Одєгналова Вікторія Олександрівна – фахівці Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського. Про важливу роль бібліотек у патріотичному вихованні молодого покоління і про те, як покращити роботу в цьому напрямку говорила у своєму виступі головний бібліотекар науково-методичного відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка – Борзенко Наталія В’ячеславівна. Зацікавила присутніх консультація завідувача науково-методичним відділом цієї ж книгозбірні Кісельової Олени Миколаївни, яка на прикладах вуличних акцій, що були проведені обласною бібліотекою для юнацтва, продемонструвала переваги даної форми роботи та звернути увагу на важливі моменти підготовки та проведення подібних заходів.

Наостанок учасники зустрічі обмінялися думками щодо перспектив розвитку бібліотечної справи і ще довго спілкувалися в неформальному режимі, обговорюючи проблеми й складнощі, які постають перед сучасними бібліотекарями. Зрештою, саме таке спілкування збагачує професіоналів своєї справи новими ідеями.


«Я люблю бібліотеку!»

Сьогодні, 27 липня, в рамках акції «Літня читальна зала» біля бібліотеки усі бажаючі мали нагоду переглянути виставку літератури «Все на світі вміють руки» та долучитись до створення панно «Я люблю бібліотеку!»

За допомогою флеш-арту «Вишиванка для бібліотеки» працівники відділу сприяння технічній творчості молоді вже третій тиждень поспіль дають можливість молоді нашого міста зізнатись в любові до своєї книгозбірні.

Дякуємо усім, хто долучається!


Золотий вік вітрил

Образ білокрилого вітрильника, овіяний романтикою пригод і відкриттів. Саме вітрильникам присвячена книжкова виставка «Золотий вік вітрил», що діє протягом липня місяця у відділі сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва.

Етапам розвитку історії вітрильників та захоплюючим історіям найбільш відомих кораблів, які підкорювали океани, присвячено розділ «З них починалася історія». Вік знайдених археологами найдавніших човнів складає близько восьми тисяч років. Але це не означає, що до цього човнів не було. Річ у тім, що дерево – основний матеріал майстрів минулого – тільки у найрідкісніших випадках зберігається так довго. Далекі мандрівки морями й океанами стали можливими завдяки створенню більш досконалих і надійних вітрильників.

В розвитку світового кораблебудування, як і мореплавання, видатну роль зіграли і наші предки - слов’яни, які здавна селилися на берегах великих річок. Стародавнім засобом для перетину водних просторів слов’янам слугувала ладдя. Центром кораблебудування був Київ. Про ці та інші цікаві факти розповідають книги, які представлені у розділі «Вітрила історії».

Помандрувати далекими краями разом з героями всесвітньо відомих, улюблених книг «Пурпурові вітрила» Олександра Гріна та «Діти капітана Гранта» Жуля Верна можна, звернувшись до розділу «Література та вітрильники». Тут також представлені компакт-диски, що містять фільми, зняті за відомими творами.

Запрошуємо Всіх бажаючих переглянути книжкову виставку протягом липня.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Він встає і я бачу, що він не тільки кремезний, але й вищий за мене. Це що ж він їсть, щоб так тягнутись до неба? Поволі прямуємо до того самого дупла, що чорніє в кутку. Чим ближче ми підходимо, тим краще я бачу, як чорні клубні туману тануть в безламповому просторі кімнати.
- Вражає, чи не так? Я за нього такі гроші віддав… Та не про це зараз. Залазь в дупло.

Ольга: - Навіщо?!

- А-а-а… Ти, напевно, перший раз так подорожуєш, га? Все просто, ти залазь, з того боку зустрінуть. І намагайся ні про що не думати, бо ще знудить.

«Оце влип… Куди мене занесло? Але будь що буде. Якщо йти, то, вже не обертаючись»
Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх