14 ЛЮТОГО 2016

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2

160 років від дня народження Миколи Борисовича Делоне (1856–1931), українського та російського вченого у галузі механіки
160 років від дня народження Івана Олександровича Демченка (1856–1910), українського фольклориста, етнографа

3

120 років від дня народження Ісака Ізраїльовича Мінца (1896–1991), українського історика

4

Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак
160 років від дня народження Едуарда Петровича Брадтмана (Братман) (1856–після 1918), українського архітектора
160 років від дня народження Станіслава Дачинського (1856 – після 1922), польського живописця, кераміста

8

120 років від дня народження Василя Онисимовича Хмурого (справж. прізв. – Бутенко) (1896–1940), українського журналіста, мистецтвознавця, театрального критика

9

День безпечного Інтернету
575 років від дня народження Нізамаддіна Міра Алішера Hавої (Алішер Навої) (1441–1501), узбецького поета, мислителя, просвітителя, державного діяча
190 років від дня народження Костянтина Олександровича Трутовського (1826–1893), українського живописця, графіка

10

130 років від дня народження Євгена Теодоровича Коханенка (справж. прізв. – Кохан) (1886–1955), українського актора, режисера

12

130 років від дня народження Василя Андрійовича Коссака (1886–1932), українського актора, співака, режисера

13

Всесвітній день радіо

14

День Святого Валентина 
150 років від дня народження Миколи Прокоповича Василенка (1866–1935), українського історика, громадсько-політичного діяча

15

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав 
150 років від дня народження Гната (Ігнат) Павловича Житецького (1866–1929), українського історика, культурного діяча, літературознавця, архівіста

17

120 років від дня народження Євгена Яковича Ремеза (1896–1975), українського математика

18

160 років від дня народження Софії Федорівни Русової (дівоче прівз. – Ліндфорс) (1856–1940), української громадської, культурно-освітньої діячки, педагога

20

Всесвітній день соціальної справедливості
День Героїв Небесної Сотні
140 років від дня народження Федора Степановича Акименка (справж. прізв. – Якименко) (1876–1945), українського композитора, педагога, піаніста

21

Міжнародний день рідної мови 
180 років від дня народження Клемана Філібера Лео Деліба (1836–1891), французького композитора
170 років від дня народження Сватоплука Чеха (1846–1908), чеського письменника

22

210 років від дня народження Левка Івановича Боровиковського (1806–1889), українського поета, етнографа, філолога


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 9 лютого – «Душі людської вічні відкриття» (до 160-річчя від д.н. С. Русової), з 10 лютого – «Подарунки коханим власноруч» (до Дня закоханих), з 11 лютого – «Гіркої пам’яті ковток» (до День вшанування учасників бойових дій на території інших держав ) та «Незбагненна сила кохання» (до Дня св. Валентина), з 12 лютого – «Небесна Сотня. Назавжди патріоти» ( за сторінками книги «Євромайдан очима ТСН») 08, 10 та 14 лютого о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 9 лютого о 13.00 відбудеться бесіда-практикум «Вмійте захистити себе – поведінка на вулиці» (в рамках бібліопроекту life safe (Подбай про свою безпеку) 10 лютого о 14.00 відбудеться засідання клубу «Дивосвіт» (майстер-клас «Валентинки з тканини»), о 16.30 – тверезі посиденьки «З жартами по життю» 11 лютого о 14.00 відбудеться зустріч-діалог «Пам'ять – загиблим, шана - живим» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав) та шоу реальних почуттів «Love story» (конкурсна програма до Дня св. Валентина) 12 лютого о 13.40 відбудеться пізнавально-розважальна програма «Під знаком Купідона» 14 лютого о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ» У відділі абонементу триває міні-опитування «Краща книга лютого»Інформаційний звіт про проведення громадського обговорення
Додати продовження


Увага! Нова книга!

Петрикович Зоя. Я навчу тебе любити небо...: оповідання / Зоя Петрикович; ред. С. Кот . -К. : Гамазин, 2015. -210 с. -ISBN 978-966-279-025-2

Ці короткі історії не про героїв. Їхні персонажі — звичайні люди з виру щоденних турбот. Буденні сюжети, близькі переживання. Ці історії про те, чого чекають, про що мріють, за чим шкодують. Вони про нас із вами — романтиків у душі. Про честь, совість, обов’язок і, звичайно, про кохання. Вони — про головне.

«Усе в житті треба заслужити. Щастя не можна купити або виграти в лотерею. Його треба вистраждати», — ці слова героїні однієї з новел такі гіркі на перший погляд, але й обнадійливі водночас.


Свято справжніх почуттів в бібліотеці

11 лютого в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбулось шоу реальних почуттів «Love story», під час якого учасники обмінювались симпатіями та намагалися знайти свою ідеальну половинку.

Учасниками конкурсної програми стали хлопці з Кіровоградського будівельного коледжу та дівчата з Медичного коледжу ім. Є. Мухіна.

Організатори підготували насичену та цікаву конкурсну програму, в рамках якої учасники презентували себе, відповідали на запитання ведучих та готували сюрпризи та запитання один одному. Дівчата вразили хлопців своїми вокальними та хореографічними талантами. Хлопці ж підготували для дівчат надзвичайні подарунки – квіти з цукерок та печиво у формі серця, випечене власноруч за сімейним рецептом. Це подарунки дійсно справили сильне враження на дівчат. А під час соло на саксофоні від гостя свята – саксофоніста Дениса Чернецького хлопці не втримались і запросили чарівних дівчат на романтичний танець. Емоції, почуття та симпатії вирували між учасниками, тож, як наслідок, співпало три пари учасників – Ростислав Кава та Вікторія Потієнко, Олександр Ласінський та Вікторія Оруд, Євген Зубов та Вікторія Тканова.

Для визначення найромантичнішої пари було проведено додатковий конкурс. Пари учасників, тримаючись за руки, мали скласти вільними руками розбите серце. Найпершою впоралась із завданням пара Ростислава Кави та Вікторії Потієнко і саме вони отримали звання переможців та головний приз – романтичну вечерю в новому барі «Кекс». Тож ми сподіваємось, що молоді люди продовжать своє знайомство, смакуючи ексклюзивну каву та неймовірні десерти.

Цього вечора на усіх учасників заходу чекали подарунки. Флаєр на відвідання розважального клубу «Вельвет» отримала пара Олександра Ласінського та Вікторії Оруд. А Євген Зубов та Вікторія Тканова продовжать романтичне знайомство на ковзанці Слайз. Також усі учасники отримали чудові призи від Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Надзвичайним сюрпризом для усіх учасників та гостей свята стали подарунки від кафе-кондитерської «Счастье». За перебігом конкурсної програми спостерігали представники закладу, які наприкінці заходу нагородили багатьох учасників чудовими сертифікатами на відвідання «Счастья». А один зі «смачних» сертифікатів було розіграно й серед вболівальників. Для цього глядачі мали визначитися з власним поняття «щастя».

Протягом усієї програми над створенням романтичної атмосфери працювали учасниці школи східних танців «Шакті» та найромантичніший саксофоніст Кіровограда – Денис Чернецький.

Свято вдалося на славу і ми сподіваємось, що 14 лютого наші учасники продовжать своє романтичне знайомство і ,можливо, розпочнуть свою історію справжніх почуттів.


Поєднані коханням

10 лютого в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся неординарний захід. Два проекти – «Тверезі посиденьки» та бібліопроект «Креативна середа» поєднала тема кохання.

Організатори заходу – громадська організація «Пробудження Україна» та Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва.

Захід мав свій оригінальний формат – романтично-іронічне шоу, під час якого відбувалось неформальне спілкування гостей та учасників заходу.

Гості заходу жартували на тему святкування Дня закоханих та розповідали про традиційне свято кохання українців – Івана Купала, яке святкується в ніч на 22 червня. Послухали чудових бардів – Машу Моренко та Андрія Гардашнікова. Власні вірші читали молоді кіровоградські поетеси Наталья Нічишина та Марина Єрмолаєва, а жартами забезпечив стендапер Сергій Ільїн.

Спеціальним гостем свята став бронзовий призер чемпіонату світу з бойового САМБО Роман Майніч. Спілкуючись з гостями заходу, Роман розповідав про особливості даного виду боротьби, про цікаві випадки, пов’язані зі спортом та про власне ставлення до кохання.

Протягом усього заходу проходили цікаві та веселі конкурси, тож усі присутні мали змогу отримати не лише позитивні емоції, але й цікаві призи.

Традиційно в рамках «Тверезих посиденьок» відбувається збір благодійної допомоги. Цього разу організатори мали на меті допомогти зібрати кошти на лікування маленького Володимира Мартинюка. Протягом вечора вдалося зібрати 315 гривень, які одразу було передано мамі Вовчика – Юлії.

По завершенню заходу організатори пригостили учасників ароматним чаєм та смачним печивом.


«Пам'ять загиблим –шана живим» - зустріч-діалог

11 лютого в бібліотеці відбулася зустріч-вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав.

Ми повинні розуміти трагізм участі у афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх з України тоді більше 160 тисяч. І саме зараз, коли в Україні йде війна, ветерани-інтернаціоналісти є прикладом для молодого покоління. Воїни Афганістану сьогодні – це герої, які на сході разом із молоддю воюють за цілісність України, рятують військових з полону в зоні АТО, підтримують своїх побратимів у цивільному житті, трудяться на благо міста, сприяючи його зростанню та добробуту.

На захід завітав учасник війни в Афганістані, член Кіровоградської міської організації Спілки ветеранів Афганістану Сергій Євгенович Сривков. Пан Сергій має дуже сучасні погляди про події тієї війни, в якій брав участь. З учнями гімназії ім. Т.Г. Шевченка він розмовляв про патріотизм, про любов до Батьківщини, про обов’язок кожного чоловіка захищати свою землю. Крім цього, Сергій Євгенович є автором та виконавцем пісень, лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів патріотичної пісні, тому він, звичайно, співав пісні під акомпанемент гітари, чим зворушив усіх присутніх.


Валентинки з тканини

10 лютого в рамках клубу «Дивосвіт» відбувся майстер-клас по виготовленню символів свята Дня закоханих – сердечок-валентинок. Школярі гімназії мистецтв «Пролісок» за допомогою керівника клубу та двох студенток четвертого курсу фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олександри Панькіної та Ольги Терещенко виготовляли сердечка.

Виставка готових виробів власноруч допомогла учасникам вибрати ті шаблони, які найбільш припали до душі, і які вони хотіли б подарувати рідним.

На початку майстер-класу учасникам розповіли про те, як працювати з викрійками, як скласти тканину, які види швів використовувати при пошитті сердечок, яким матеріалом наповнювати.

Сердечка вийшли яскраві та різноманітні, адже учасники майстер-класу прикрасили їх стразами, вишивкою, стрічками, бісером.


«England known and unknown» (Англія відома й невідома)»

Англія – країна тисячолітніх традицій і найсучасніших поглядів на життя. Тут співіснують сприйняття нового та вірність давнім традиціям. Англійці, незважаючи на свій стриманий характер, в душі являються авантюристами та романтиками, недарма тут майже в кожному містечку жителі можуть розповісти безліч легенд та неймовірних історій.

Щорічно чисельні шанувальники природи не перестають дивуватися красі та різноманітності садів, парків, лісів, долин, озер, гір та скелястих берегів Туманного Альбіону.

Прихильники історії та культури приїжджають до Великобританії відвідати галереї, бібліотеки та музеї, що славляться своїми шедеврами. Студентська молодь поспішає до аудиторій британських університетів, які вважаються одними з кращих у світі.

Англійська мова є однією з найпоширеніших мов світу та вважається мовою міжнародного спілкування. Саме тому Президент України оголосив 2016 рік Роком англійської мови в Україні.

Про відому та невідому, незвичайну та буденну, стародавню та сучасну, веселу та сумну, але завжди привабливу і неповторну Англію кожен відвідувач бібліотеки зможе дізнатися з виставки «England known and unknown» (Англія відома й невідома)», що знаходиться у відділі абонементу.

Виставка складається з наступних розділів: -

- «Країна королів і традицій» – перший розділ, що відкриває виставку. Тут розміщені книги, які розповідають про Англію, як країну, її політичний устрій, економіку, традиції тощо. -

- «Дива Туманного Альбіону» – другий розділ, що познайомить відвідувачів із замками, музеями, природними дивами та іншими цікавими місцями, яких так багато в цій неймовірній країні. -

- «Англійська – це просто» – третій розділ виставки. В ньому виставлені підручники для вивчення англійської мови, різноманітні самовчителі та посібники на допомогу вчителям, студентам та учням. -

-«Класики англійської літератури» – четвертий розділ. Тут представлена художня література відомих та менш відомих англійських письменників в перекладі та в оригіналі.

Отож, усіх бажаючих краще пізнати цю дивовижну країну, поглибити свої знання з англійської мови чи прочитати якусь зі своїх улюблених художніх книг англійських письменників запрошуємо до відділу абонементу переглянути виставку «England known and unknown», яка буде діяти та поповнюватися протягом року.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Проте побачив я тільки синеньку травичку, оскільки вовк різко зупинився і я шкереберть полетів до низу. Навколо почувся регіт. Ще б пак, такий політ не могли не помітити. Відтираю очі від болотяки і встаю. Оце то так, тут і люди різнокольорові! Поряд зі мною стояла дівчина з синім волоссям, далі – чоловіки із волоссям зеленого, рожевого, блакитного і ще якихось сіро-буро-малинових кольорів. Таке відчуття, що потрапив я не в фентезійний світ, а на зустріч панків у своєму районі.
Ольга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх