2 КВІТНЯ 2015

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua1

Міжнародний день дитячого телебачення та радіомовлення

  • 115 років від дня народження Федора Михайловича Малицького (1900-1988), українського поета та прозаїка

3

Всесвітній день письменника

4

200 років від дня народження Михайла Вербицького (1815-1870), українського композитора та хорового диригента, автора музики Державного Гімну України

  • 145 років від дня народження Євгена Оскаровича Патона (1870-1953), українського вченого, фахівця в галузі мостобудування та електрозварювання
  • 145 років від дня народження Івана Семеновича Копача (1870-1952), українського публіциста, філософа, психолога

5

140 років від дня народження Моріса Жозефа Равеля (1875-1937), французького композитора

6

540 років від дня народження Мікеланджело Буонарроті (1475-1564), італійського скульптора, живописця, поета

7

180 років від дня народження Василя Федоровича Симиренка (1835-1915), українського промисловця, винахідника, мецената, видавця

8

Міжнародний жіночий день

9

День народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника, мислителя

14

180 років від дня народження Всеволода Порфирійовича Коховського (1835-1891), українського письменника та педагога

16

125 років від дня народження Соломона Михайловича Міхоелса (1890-1948), єврейського актора і режисера

18

50 років із часу першого в історії виходу людини у відкритий космос, який здійснив радянський космонавт № 11 Олексій Архипович Леонов, двічі Герой Радянського Союзу (1965)

19

150 років від дня народження Фредеріка Жоліо-Кюрі (1900-1958), французького фізика і громадського діяча

  • 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, публіциста, культурно-громадського діяча
  • 85 років від дня народження Ліни Василівни Костенко (народилася 1930), української поетеси, громадського діяча

21

Всесвітній день поезії

22

155 років від дня народження Порфирія Даниловича Демуцького (1860-1927), українського композитора, хорового диригента, фольклориста і педагога

  • 125 років від дня народження Федора Зотиковича Коновалюка (1890-1984), українського живописця

24

Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз

  • 130 років від дня народження Марії Іванівни Закревської (Манцер-Закревська, 1885-1950), української співачки

25

День Служби безпеки України (СБУ)

27

Міжнародний день театру

  • 170 років від дня народження Вільгельма Конрада Рентгена (1845-1923), німецького фізика

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 23 березня – «Головний архітектор Єлисаветграда: Андрій Достоєвський» (до 190-ї річниці від д. н.) та «Актуальна тема: події та коментарі» (за сторінками періодичних видань); з 25 березня – «Знайомтесь – література Європи: Данія» та «Театр – життя, актори в ньому – люди…» (до Міжнародного дня театру) 23, 25 та 29 березня о 10.00 відбудуться заняття курсів комп’ютерної грамотності 23 березня о 12.00 відбудеться підведення підсумків обласного краєзнавчого конкурсу учнівської молоді «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини) 24 березня о 13.00 відбудеться гра «Весняна мафія», о 14.00 – презентація книги «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка» 24 та 26 березня о 16.00 відбудуться заняття курсів із цифрової фотозйомки 25 березня з 18.00 до 20.00 відбудеться мистецький мікс «Магія весни» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа») 29 березня о 12.00 відбудеться заняття студії творчого настрою «фАРТ»

Увага! Нова книга!

Гербіш Надійка. Теплі історії до кави : [оповідання] / Надійка Гербіш; ред.-упоряд. Ю. Шутенко . - К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. -162 с. : фото. -ISBN 978-966-2665-20-8

Надійка Гербіш (Шевченко)-щаслива закохана жінка, пригодошукачка та мандрівниця.

«Теплі історії до кави» - перша збірка Надійки побачила світ у вересні 2012 року й одразу стала українським бестселером, захопивши читачів щирістю й теплом.

Ця книжка – збірник історій про почуття й настрої, сумніви і рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Приходьте! Читайте! Насолоджуйтесь!


«Вуличні музиканти» співають для членів УТОСу

В наш нелегкий час, коли погані новини переважають над гарними, громадяни України, як ніколи раніше, потребують позитивних емоцій. Саме таку мету переслідують бібліотекарі проводячи концерти та заходи, організовуючи виставки, акції тощо.

А найбільше такої підтримки потребують люди з особливими потребами. Саме для членів Кіровоградського УВП УТОС працівники відділу мистецтв організували зустріч-концерт «Творчість єднає серця» за участі талановитих музикантів нашого міста: Максима Кондратюка, Михайла Нідзельського та Олександра Теплих.

Незважаючи на свій юний вік (18-20 років), хлопці досить відомі музиканти Кіровограду. В стінах нашої бібліотеки вже неодноразово лунали пісні у їх виконанні. Також, Олександр Теплих є одним із організаторів проекту «Акустична п’ятниця», в рамках якого всі бажаючи збираються на вулиці як «вуличні музиканти»: хтось грає на гітарі, хтось співає. А Максим та Михайло – активні учасники цього проекту.

В концерті прозвучали пісні таких відомих виконавців, як Сергій Бабкін, Кузьма Скрябін, Арсен Мірзоян, Сергій Федоткін та гуртів «СКАЙ», O.Torvald, «П’ятниця». Крім того, Михайло заспівав авторську пісню «Матусі», а Олександр виконав власні композиції на фортепіано.

Захід відбувався на базі УТОСу та отримав схвальні відгуки від слухачів концерту.


Весна в душі й на папері

Весна - найпрекрасніша та найочікуваніша пора року. Вона пробуджує у наших душах найщиріші та найніжніші почуття.

Пісні радості, весни та надії у традиційних та імпровізованих формах прозвучали під час мистецького міксу «Магія весни», в рамках бібліопроекту «Креативна середа».

Спільно весну творили носії натхнення: кіровоградські поети та музиканти, які виконували пісні та читали поезію для душі. У програмі концерту на користувачів чекали: бардівські пісні у виконанні Андрія Шульги, Дмитра Кольчика, Маші Моренко, Валентина Могильного та інших; веснянки від Корчемні Тетяни та Марії, Марії Ніколенко; весняна поезія від членів літературного об’єднання «Парус» Шмітке Наталії, Надутенко Олени, Ніколаєвської Світлани та поетеси Корінь Антоніни.

Аматори та справжні прихильники книжок мали змогу переглянути книжкову виставку «Весна в душі й на папері».

Не залишив байдужим відвідувачів майстер-клас «Великодня листівка», під час якого кожен зміг зробити листівку власноруч для привітання своїх рідних з Великоднем.

Загалом панувала дуже домашня атмосфера й гості свята залишись після основної частини концерту на «відкритий мікрофон», продовжуючи співати пісні і читати поезію.

Всього протягом вечора захід відвідали близько 250 молоді та мешканців міста Кіровоград.


Презентація книги «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка»

24 березня в бібліотеці відбулася презентація книги «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка», виданої обласною радою до 75-річчя від дня утворення Кіровоградської області.

Метою проведення заходу було ознайомлення з кращими творами письменників-земляків, лауреатами обласної літературної премії ім. Є. Маланюка; через літературу місцевих письменників виховувати любов та бережливе ставлення до рідної землі, пробуджувати у молоді зерна духовності.

В рамках заходу відбулася зустріч із письменниками – лауреатами: головою Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України – В. Бондарем, письменницею та перекладачкою О. Полевіною, письменницею К. Горчар, письменницею та перекладачкою А. Корінь, письменником та театрознавцем В. Шуруповим, літературознавцем О. Гольник, письменницею, журналісткою, громадською діячкою С. Орел та іншими письменниками.

На заході були присутні Радник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації М. Сухомлин, депутат обласної ради М. Ковальчук та директор рекламно-видавничого центру «КОД» В. Лисенко.

Студенти кооперативного коледжу економіки і права ім. М. П. Сая, учні економіко-правового коледжу «Інститут комерції», професійного ліцею побутового обслуговування та професійного ліцею сфери послуг познайомилися з творчістю лауреатів обласної літературної премії ім. Є. Маланюка, прослухали поетичні та літературні твори у авторському виконанні, дізналися про літературну премію та чому вона названа іменем Є. Маланюка, про роль постаті Є. Маланюка для українського народу.

Музичні номери прозвучали у виконанні викладачів музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза – Вікторії Делестьянової та Оксани Горобченко.

Також до заходу була оформлена книжкова виставка «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка», на якій були представлені твори всіх 32-х лауреатів премії в різних номінаціях.


Dream-party «Куди проводять сни»

Людина витрачає близько третини життя на сон. Той, хто мало спить, дуже дратівливий, надмірно емоційний і не може зосередитися. Визначити, чи є у вас проблеми зі сном, можна по тому, як почуваєтесь протягом дня.

Якщо ви почуваєтесь бадьоро і відчуваєте, що за ніч відновили сили, значить, у вас здоровий сон.

Якщо постійно прокидаєтеся з величезними зусиллями, в поганому настрої і не можете «зібратися з думками», більше того, перебуваєте в цьому стані протягом дня, це означає, що ваш сон не здоровий. І не має значення, скільки годин ви провели в ліжку.

У бібліотеці до Всесвітнього дня сну, який відзначається щорічно у березні, було проведено dream-party «Куди проводять сни». В рамках заходу було оформлено інформаційну дошку «Що треба знати, щоб уночі гарно спати», книжкову виставку «Всі таємниці сновидінь», створено інстальовану фотостудію, де бажаючі могли сфотографуватися з м’якими іграшками на імпровізовану ліжку з подушками. Також можна було відвідати студію тлумачення снів, де «провидиця Ганга» розтлумачувала сни, що наснилися нашим відвідувачам.

На «тихій» годині «Що ти знаєш про сон?», яку відвідали учні та ЗОШ №4 та студенти економіко-правового коледжу Кіровоградського інституту комерції, бібліотекарі розповіли про те, скільки годин повинна спати людина, скільки є фаз сну та як вони розподіляються за тривалістю, до чого призводить нестача сну, причини денної сонливості, як правильно вранці прокидатись.

Фінські вчені з’ясували, що люди, які сплять менше п’яти і більше десяти годин, хворіють частіше ніж ті, хто спить в середньому 7-8 годин на добу. Здоровіші за всіх, ті хто лягає у ліжко о десятій годині вечора і прокидається о пів на шосту ранку.

Отож, міцний сон – це найкраще природне джерело здоров’я, молодості та краси. Хороший сон покращує пам’ять, рятує від депресії, додає сили.


Стежинами історії рідного краю

Кіровоградська земля багата розгаданими і нерозкритими ще таємницями, це наче непрочитана книга, що терпляче чекає на свого мудрого і дбайливого читача. Літера за літерою, рядок за рядком науковці старанно і наполегливо вчитуються у загадкову і, безперечно, багату історію українського степового краю. Саме цій історії присвячений обласний краєзнавчий конкурс учнівської молоді «Я пам?ятаю! Я пишаюсь!». (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини).

23 березня в нашій бібліотеці відбувся фінальний етап цього конкурсу. Його організатором є факультет історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. Інформаційну підтримку в проведені конкурсу надала Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка.

Журі отримало 27 досліджень з історії рідного краю. Молодь долучилась до вивчення, дослідження, систематизації матеріалів історичного характеру. Бібліотеки області, як інформаційні центри, надавали допомогу в підборі джерел. Молодь як найгостріше відчуває тривоги, веління теперішнього часу, що й позначилось на тематиці робіт.

Героїка, подвиг, боротьба за незалежність, волю, свободу, єдність об?єднує різні періоди історії України. Читаючи творчі роботи, перед нами постає Кіровоградщина в різні роки свого розвитку.

Територія сучасної Кіровоградщини була тісно пов?язана зі становленням українського козацтва та історією Запорізької Січі. Степи по обидва боки Дніпра, які знаходилися у володінні Коша Запорізької Січі, вважалися Вольностями запорізьких козаків. На берегах Тясмина, Інгулу, Інгульця та їхніх приток у західних, північних і східних районах сучасної області були мисливські, рибальські, бортні промисли запорожців. На заході кордони козацьких земель досягали Синюхи і Південного Бугу.

Саме цей, козацький період, описали: Лобода Володимир «Історичний нарис рідного краю періоду Бугогардівської паланки (кін. XVIIIст.)», Могилко Анастасія «Славетний кошовий отаман родом з Поділля», Душкевич Катерина «Відродження вільного козацтва», Шостак Надія «Вільне козацтво: отамани, козаки, куші», Просяник Валентина «Козацтво на Кіровоградщині», Ягоденко Ірина «Ой, Богдане, батьку Хмеле», Кузів Антоніна «Битви козацької доби в Буго-Дніпровському межиріччі», Валькевич Ольга «Кіровоградщина за доби козацтва» та Єсипенко Ілона «Історія козацьких паланок, куренів, українських військових частин».

Розбудова держави вимагає уважного ставлення до власної історії, змушує в сучасній складній політичній і економічній ситуації враховувати уроки трагічного історичного досвіду, що набув наш народ у період Другої світової війни. У світі дуже небагато країн, на долю яких Друга світова війна вплинула так радикально, як на долю України та її мешканців.

Події Великої Вітчизняної війни висвітлили Литвинчук Юлія, Романча Анастасія, Остапчук Юлія, Шарлович Вікторія, Бабкіна Каріна, Щукіна Ольга «Вихідці з Кіровоградщини у боротьбі проти окупантів у 1940-их роках», Горовенко Андрій «Конько Іван Кузьмич, його ім?я носить наша школа», Вишневська Дарія «Вони воювали за перемогу (Новогригорівка Перша 1941-1944 роки)», Поляк Юлія «Наші земляки в боротьбі проти окупантів України 1940-их роках», Чернега Ілона «Гайворонщина в боротьбі проти окупантів у роки Великої Вітчизняної війни», Гончарова Альона «Герой Радянського Союзу житель села Витязівки Індик Іван Степанович», Шабанов Віталій «Герої грізної доби (Друга Світова)», Колобишко Вікторія «Центроукраїнці в боротьбі за незалежність Батьківщини».

Конкурсні роботи в своїй тематиці охопили й теперішні часи на Україні, коли мужні воїни захищають українську державність, єдність та свободу.

Героїці сьогодення присвячені роботи: Омельченко Єлизавета, Московець Дар?я «Мешканці Знам?янщини – захисники цілісності і незалежності України в Антитерористичній операції 2014 року», Горяко Світлана «Мешканці Кіровоградщини захисники цілісності і незалежності України в Антитерористичній операції 2014 року», Пальонна Карина, Чуйков Максим «Мешканці Новоукраївщини - захисники цілісності і незалежності України в Антитерористичній операції 2014 року», Заікіна Олена «Євромайдан – революція гідності».

Голова журі, завідувач кафедри всесвітньої історії Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка, доктор історичних наук, професор Кіян Олександр Іванович оголосив 10 призових місць конкурсу та його переможця. Ним стала Щукіна Ольга, учениця НВК І-ІІІ ступенів смт. Новгородка. Друге місце зайняла Могилко Анастасія із м.Гайворон, третє місце – Поляк Юлія із с.Аджамка Кіровоградського району.

Кожен, хто зайняв призове місце, отримали дипломи, книги на краєзнавчу тематику від автора Шевченка Сергія Івановича, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Наша бібліотека також долучилася до нагородження, вручивши всім учасникам читацькі квитки «Почесний користувач бібліотеки» для безкоштовного відвідування книгозбірні протягом 2015-16 років.

Під час заходу лунали пісні «Це край, де я родилась і живу», «Журавлі», «Мальви» у виконанні Марії Ніколенко.

Ми пишаємося красою нашої природи, древніми традиціями й мудрістю предків, багатою культурною спадщиною, героїчним минулим нашого народу. Знання історії рідного краю – це ознака любові до нашої малої батьківщини.


«Я двері душі відкрию для чуда» - поетичне інтерв’ю з письменником Миколою Головановим

19 березня відбулося засідання літературного клубу для молоді «Ліра». На зустріч завітали поет Микола Голованов та бард Андрій Шульга.

Микола Олексійович народився 13 грудня 1965 року в с. Злинка Маловиськівського району Кіровоградської області. Навчався у Злинській середній школі № 1. Після служби в армії закінчив школу художників-оформлювачів у м. Кіровоград.

Свій перший вірш, присвячений Тарасу Шевченку, написав в 6 - му класі. Друкувався в районній газеті, є членом Маловисківського творчого об’єднання «Степова криниця». Його ліричні твори увійшли до колективної збірки поетів Малої Виски в 1990 році. Також він є членом Кіровоградських літературних клубів «Парус» та «Євшан».

На засіданні клубу «Ліра» Микола Голованов презентував свою збірку «Я дверь души открою чуду», розповідав про себе та, звичайно, читав свої вірші. А бард Андрій Шульга співав пісні, написані на слова поета.


Образ Т.Г. Шевченка на полотні

18 березня відбулося засідання клубу «Дивосвіт», присвячене Т.Г.Шевченку. Гостею клубу була майстриня Віра Залізняк, член творчого громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз».

Віра Іванівна створила кілька вишитих робіт із зображенням Тараса Шевченка. Одна з них експонується в музеї Кличка у Києві.

У 2014 році, коли відзначалося 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, роботи майстрині були презентовані в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

На сьогодні майстриня працює над літографією В. Касіяна, яка перенесена на тканину, і вишиває її двома кольорами: чорним та білим.

На прохання учасників засідання клубу «Дивосвіт» Віра Іванівна поділилася секретами щодо вишивання портрету; української вишивки: об’ємної, гладдю, хрестиком. Також майстриня, використовуючи як приклад власну вишиту картину, надала кілька порад щодо правил вишивання, щоб і лицьова, і зворотна сторони вишитої роботи радували око.

Клубівці ознайомилися з великою підбіркою книг та журналів по вишивці хрестиком, гладдю, стрічками, тасьмою; щодо секретів вишивання мережива, вишивання по декупажу; вишивці на папері (ізонитка).


Виставка творчих робіт

У відділі мистецтв із 28 січня відкрилася виставка творчих робіт художниці Світлани Хавроненко, які виконані в техніці «енкаустика» (живопис за допомогою праски).

Виставка буде діяти до 16 лютого. Запрошуємо усіх бажаючих.

Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх