22 липня 2014

Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua


1

Всесвітній день архітектури
• День архітектури України
• 210 років від дня народження Жорж Санд (справж. - Амандіна Аврора Дюпен) (1804-1876), французької письменниці

2

День працівників державної податкової служби України
• Міжнародний день спортивного журналіста

3

День незалежності Республіки Білорусь

7

Різдво Пророка Івана Хрестителя. День Івана Купала (Купайло)

8

День родини

9

180 років від дня народження Яна Неруди (1834-1891), чеського письменника, публіциста
• 120 років від дня народження Петра Леонідовича Капіци (1894-1984), російського фізика

11

155 років від дня народження Євгена Августовича Риба (1859-1924), українського композитора і диригента

12

День Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла
• День фотографа
• 130 років від дня народження Амадео Модільяні (1884-1920), італійського живописця і скульптора

13

120 років від дня народження Ісака Еммануїловича Бабеля (1894-1940), українського письменника єврейського походження

16

У цей день (1990) Верховною Радою УРСР було прийнято Декларацію про державний суверенітет України
• День бухгалтера України

17

День етнографа

19

180 років від дня народження Едгара Дега (1834-1917), французького живописця, графіка, скульптора
• 125 років від дня народження Іллі Микитовича Кириченка (1889-1955), українського мовознавця

20

День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості
• 710 років від дня народження Франческо Петрарки (1304-1374), італійського поета й ученого

24

День Святої Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської
• 60 років від дня народження Алли Петрівни Кудлай (1954), української естрадної співачки

25

85 років від дня народження Василя Макаровича Шукшина (1929-1974), російського письменника, сценариста, актора, кінорежисера

27

День працівників торгівлі
• День флоту України
• 180 років тому було відкрито Київський університет (Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка) (1834)
• 230 років від дня народження Дениса Васильовича Давидова (1784-1839), російського письменника, героя Вітчизняної війни 1812 року

28

День Рівноапостольного князя Володимира Великого, Хрестителя Руси-України
• День Хрещення Київської Русі
• 210 років від дня народження Людвіга Фейербаха (1804-1872), німецького філософа
• 190 років від дня народження Александра Дюма (сина) (1824-1895), французького письменника

29

165 років від дня народження Олени Пчілки (1849-1930), української письменниці, фольклористки, етнографа (Дату подано за УРЕС. За іншими даними - народилась 29.06.1849 р.)

31

100 років від дня народження Луї де Фюнеса (1914-1983), французького кіноактора


Запрошуємо усіх бажаючих з 14-го липня переглянути книжкові виставки: «Сходинки духовності: Хрещення Русі-України» та «Sunny style» - поринь у літо!» До уваги жителів та гостей м. Кіровограда! Запрошуємо 14-17 липня з 10.00 до 14.00 відвідати літню читальну залу просто неба «Книга під сонцем» (книжкові виставки, вікторини, майстер-класи, розмальовки для дітей та ін.) за адресою: вул. Дворцова, 15 (біля приміщення бібліотеки)Тема засідання

УВАГА ! НОВА КНИГА !

Пиркало С. Зелена Маргарита : повість, оповідання / С. Пиркало. – К. : Факт, 2007. –12 с. – ISBN 978-617-7079-16-2

«Зелена Маргарита» — яскрава молодіжна повість, яка кілька років тому стала справжнім бестселером і була одразу розібрана на цитати вдячними читачами. Та інак¬ше й бути не могло, бо ця сповнена гумором і оптиміз¬мом книжка про те, як жити легко й весело, не підлаштовуючись до чужих правил, бути собою й при цьому досягати усіх поставлених цілей.

«Зелена Маргарита» написана у формі щоденника, це вирваний шматок із життя письменниці. Історія – не надто складна: про молоду журналістку Марину, яка знає, чого хоче, і успішно цього досягає. А що це можливо — авторка, молода успішна журналістка Світлана Пиркало, яка зараз працює в Українській службі БіБіСі в Лон¬доні, довела власним прикладом.


Його Величність Шоколад або Смакуйте разом з бібліотекою!

Шоколад – продукт особливий. І не тільки тому, що має тисячолітню історію та й сьогодні викликає тільки приємні почуття. Його смак асоціюється у нас з кращими моментами життя, з яскравими спогадами дитинства, з солодкими подарунками.

11 липня - Всесвітній день шоколаду. Започатковано свято у Франції в 1995 році. Гарна традиція відзначати День шоколаду не оминула і Кіровоградську обласну бібліотеку для юнацтва ім. О. М. Бойченка.

В рамках літньої читальної зали просто неба «Книга під сонцем» 10 липня пройшла вулична акція День шоколаду. Відвідувачі акції з головою поринули у світ солодощів та розваг. Вони знайомились з цікавою літературою книжкової виставки «Його величність шоколад». Тут вони могли не лише прочитати про цікаві факти з історії шоколаду, але й дізнатися цікаві рецепти цукерок та інших шоколадних виробів.

Натхненні читанням відвідувачі одразу вирушали на майстер-клас «Солодка флористика», де створювали квіти з цукерок, що стануть найкращим подарунком для рідних та друзів з нагоди солодкого свята.

Після таких розваг усім відвідувачам звичайно захотілося чогось смачненького, тож працівники бібліотеки запросили гостей на вікторину «Шоколадне диво». Усі, хто дав вірну відповідь на запитання бібліотекарів, отримували шоколадну цукерку і, як виявилося, кіровоградці багато знають про шоколад, адже цукерок за вірні відповіді зібрали чимало.

Наприкінці акції усіх бажаючих пригостили ароматним чаєм з шоколадним печивом та запросили на перегляд дуже апетитного фільму «Чарлі та шоколадна фабрика».

Задоволені користувачі неохоче покидали бібліотеку та пропонували частіше проводити подібні акції, адже у світі ще стільки цікавого та смачного!

Хороші враження та нові знання Ви завжди знайдете в нашій бібліотеці!


Відзнака Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви

Днями Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М. Бойченка отримала черговий доказ потрібності та необхідності власної діяльності. Мова йде про відзнаку Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, якою було нагороджено колектив бібліотеки в особі директора Савенко Лариси Миколаївни.

Співпраця з молодіжним та соціальним відділами Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви розпочалася у березні цього року. Нам особливо приємно, що за такий короткий проміжок часу наша спільна діяльність була відзначена керівництвом церкви, як «вагомий внесок в розвиток духовності підростаючого покоління».

12 липня Подяку було вручено особисто директору бібліотеки під час суботньої служби у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.


Польсько-український форум молодих бібліотекарів «Бібліотека без кордонів»

26-27 червня 2014 року у місті Жешув (Польша) відбувся польсько-український форум молодих бібліотекарів «Бібліотека без кордонів». Участі у конкурсі передував конкурсний відбір, в рамках якого учасники презентували власні досягнення в бібліотечній справі та мотивацію участі у Форумі. Таким чином було відібрано 15 молодих бібліотекарів з різних регіонів України. Серед яких були представники з бібліотек Херсонщини, Миколаївщини, Львіщини, Дніпропетровська, Сум, Чернівців тощо. Кіровоградщину на Форумі представляла Тетяна Рєзнік, головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка.

Організаторами заходу виступили всеукраїнська програма «Бібліоміст», молодіжна секція Української Бібліотечної Асоціації (УБА) та Воєводська і міська бібліотеки м. Жешув.

Програма Форуму була насиченою та цікавою для бібліотекарів обох країн. Так, першого дня учасники обмінялися досвідом бібліотек з питань комп'ютеризації, інноваційної діяльності та використання новітніх технологій. Бібліотекарі України презентували Інтернет-проекти бібліотек, проекти УБА та програми «Бібліоміст», оцифрування рідкісних і цінних видань. Представники бібліотек Польщі розповіли про інноваційні пропозиції та проекти для розвитку локального суспільства публічних бібліотек в Польщі, співпрацю з бібліотеками Єврорегіону Карпати та сучасні послуги on-line для населення. За підсумками виступів відбулися обговорення піднятих питань та презентація сучасних інформаційних пристроїв для оцифровки книг, альбомів та звукових носіїв.

Цього ж дня польські та українські бібліотекарі влаштували флеш-моб на площі Ринок, під час якого вони читали польські та українські поезії. Перехожі зупинялися, чуючи українські вірші та залюбки слухали твори українською мовою. Також, спеціально для Форуму, відбулось відкриття виставки польської і української літератури «Література не знає кордонів», на якій були представлені книги польською та українською мовами авторів обох країн. Для українців особливо приємно було побачити на виставці твори Т.Шевченка, І.Франка та Л.Українки польською мовою.

Протягом другого дня відбулися семінари та майстер-класи для українських бібліотекарів. Ми відвідали головний зал бібліотеки, міський абонемент, дитячу та музичну бібліотеки.

Бібліотеки Польщі значно випереджають українські за рівнем комп'ютеризації. Майже всі бібліотеки фінансуються за рахунок грантів Євросоюзу та оснащені за останнім словом техніки. Всі бібліотечні процеси комп'ютеризовані, тож користувачі можуть самі брати книги додому, скориставшись електронним читацьким квитком та автоматом самообслуговування або ж повернути книгу в зручний час через автоматичний бокс, що встановлено у вікні бібліотеки. Бібліотеки оснащені автоматичною системою оповіщення та блокування дверей, які спрацьовують у разі спроби викрадення документів з бібліотеки.

Надзвичайно вразила молодих бібліотекарів України майстерня діджиталізації (оцифрування) Воєводської і міської бібліотеки м. Жешув. Майстерня має 7 потужних сканерів для оцифровки книг, альбомів, фотоплівок та діафільмів, завдяки якім поповнюється цифрова бібліотека Підкарпатського воєводства. Також в майстерні розміщена справжня звукозаписуюча студія. Бібліотекарі майстерні здійснюють запис аудіо книг, а також займаються оцифровкою музичних творів, що записані на бабінах та грамплатівках.

У рамках Форуму делегація з України відвідала міську публічну бібліотеку в м. Ярослав. Ця надзвичайно сучасна та потужна бібліотека розташована в невеликому місті, що має 33 тисячі населення. Бібліотека обладнана потужною комп'ютерною технікою – комп'ютерами та звуковими сканерами для людей з вадами зору, автоматами для самообслуговування, 3-D кінотеатром та Kinect–іграми для користувачів. Усі послуги бібліотеки є абсолютно безкоштовними.

Бібліотеки Польщі надзвичайно вразили молодих бібліотекарів з України, тож повертаючись додому ми загадали одне спільне бажання – щоб вже в найближчому часі наші бібліотеки мали гарне комп'ютерне обладнання та ліцензійне програмне забезпечення на рівні європейських бібліотек. А ми, в свою чергу, докладемо до цього максимум зусиль.


«Sunny style» - поринь у літо!»

З 14 липня у відділі сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка діятиме виставка-порада «Sunny style» - поринь у літо!» На вас чекають останні новинки зі світу моди, неповторні образи та ідеї для літнього гардеробу. Адже всі вони представлені на сторінках модних видань, таких як «Burda», «Ателье» та інших. До представлених журналів додаються викрійки, які допоможуть втілити в життя будь-яку ідею. А книги з індустрії моди допоможуть стати справжніми гуру в світі брендів, будинків моди та світових тенденцій. Оригінальні ідеї вже чекають на кіровоградських модниць!

Радимо не зволікати, а впевнено крокувати в ногу з часом і бібліотекою!

Зроби своє літо незабутнім разом з нами!


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіТіна: Бо жили вони удвох із матір’ю, яка часто хворіла. Тому, замість того, щоб вступати до вузу, Тіна змушена була заробляти на прожиття.
На щастя, на той час, коли ми зустрілися, важке життя фарцовщика ще не наклало на її душу свій брудний відбиток.

Bilich: Невже ця юнка – її донька? А, можливо, це – і моя донька? Від такого припущення в мене перехоплює подих і я повільно опускаюся на стілець.
Я завжди мріяв про міцну сім’ю із, щонайменше, трьома діточками. Але трапилося так, що із першою дружиною дітей у нас не було, а вдруге я так і не оженився.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо


Творчість наших користувачів

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх