22 ЛИПНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

1

День архітектури України.
100 років від дня народження Олега Даниловича Штуля [Штуль-Жданович (1917–1977)], українського політичного та військового діяча

2

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
День працівників морського та річкового флоту.

6

100 років від дня народження Степана Романовича Барвінського (1917–1991), українського лікаря

7

День працівника природно-заповідної справи

8

День родини.
110 років від дня народження Олега Ольжича [справж. – Олег Олександрович Кандиба (1907–1944)], українського письменника, науковця, археолога, політичного діяча

9

День рибалки.
70 років від дня народження Анатолія Івановича Кочерги (1947), українського оперного співака

10

100 років від дня народження Петра Антоновича Шигимаги (1917–1999), українського живописця, графіка, художника театрально-декораційного мистецтва

11

Всесвітній день народонаселення

12

200 років від дня народження Генрі Девіда Торо (1817–1862), американського письменника, громадського діяча

14

150 років від дня народження Володимира Олександровича Савченка-Більського (1867–1955), українського військового, громадсько-політичного діяча
90 років від дня народження Галини Федорівни Добровольської [справж. – Федотівна (1927–2006)], українського архітектора

15

День українських миротворців.
100 років від дня народження Марії Авакумівни Познанської (1917–1995), української поетеси
100 років від дня народження Миколи Васильовича Дремлюги (1917–1998), українського композитора, педагога

16

День бухгалтера.
100 років від дня проголошення (1917) II Універсалу Української Центральної Ради, який зафіксував результати домовленостей з Тимчасовим урядом

17

180 років від дня народження Юліана-Октавіана Захаревича (1837–1898), українського архітектора

28

День хрещення Київської Русі-України.
День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі

30

День працівників торгівлі

31

160 років від дня народження Іллі Федоровича Кокорудза (1857–1933), українського педагога, історика літератури, критика


Запрошуємо усіх бажаючих до перегляду книжкових виставок з 17 липня «Борис Вінтенко: поет сонячного пензля» (до 90-ої річниці від дня народження художника) та «Гендерні стереотипи: погляд молоді», 18 липня «Світ автомобілів» 17-20 липня з 10.00 до 13.00 біля приміщення бібліотеки діятеме літня читальна зала під відкритим небом «Книга під сонцем» У відділі абонементу триває міні-анкетування «Краща книга липня»


ЧИТАТИ ВЕСЬ ТЕКСТ
Увага! Нова книга!

Белфорт Джордан. Вовк з Волл-стріт : автобіографічний роман / Джордан Белфорт ; пер. з англ. І. Павленка. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. -576 с.

Ця книга — яскравий приклад для людей, котрі мріють про успіх. Так ось, успіхи бувають різні. Успіх, якого досяг Джордан Белфорт — оманливий. Дорога, якою він ішов, привела до тюрми, смертельно небезпечної залежності й розпаду гарної родини. Роман іще можна трактувати як заклик «не робіть, як я, а то залишитеся ні з чим».

В Америці книга вийшла 2007 року, а 2013-го знаменитий кінорежисер Мартін Скорсезе зняв однойменну екранізацію роману. У кіноверсії «Вовка…» головну роль зіграв Леонардо Ді Капріо.


Неочікуваний візит

19 липня до нашої книгозбірні завітав представник «Корпусу Миру» Тімоті Ніколазі зі Сполучених Штатів Америки (штат Каліфорнія). Він викладає англійську мову для учнів старших класів ЗОШ № 2 міста Рівного. Діти і вчителі мають можливість постійно спілкуватися з носієм мови, а волонтери охоче допомагають у програмах з залучення грантів для школи на придбання комп'ютерної техніки та обладнання кабінетів.

Директор бібліотеки Савенко Лариса Миколаївна та головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності Христина Корінь радо провели екскурсію та розповіли про роботу бібліотеки та її історію. Було заплановано ряд спільних заходів та майбутню співпрацю з молоддю Кропивницького та міста Рівного, де проживає Тімоті на час перебування в Україні.

Вдячні за приємний візит, почуття гумору, харизму та щиру посмішку якою Тімоті надихав наших працівників бібліотеки!


Патріотичний арт-табір «Сторінками історії»: як це було.

З 10 по 16 липня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з Кропивницьким кошем УДЮТ «СІЧ» організували в місті унікальний патріотичний арт-табір. Особливістю даного проекту стало вивчення історії України крізь призму творчості та скаутський метод виховання. Кожен день табору було присвячено певному періоду історії нашої Батьківщини, який таборівці вивчали через різні майстер-класи, патріотичні читання та тематичні зустрічі.

Учасниками табору стало 35 школярів, віком від 10 років, з різних навчальних закладів міста, які відгукнулися на оголошення та виявили справжній патріотичний настрій.

Кожен день розпочинався та закінчувався шикуванням, який проводила таборова старшина. В нашому таборі були свої отаман, осавул, обозний та писар – молоді активісти УДЮТ «СІЧ» - друг Видра, подруга Сова, друг Галицький та друг Красунчик. Саме вони виховували, гралися, проводили руханки та влаштовували покарання для наших таборівців.

До проведення табору долучилися наші друзі та партнери, які переймаються вихованням підростаючого покоління та виявили бажання провести цікаві заходи в його рамках. Так Ольга Ярова, керівник сімейної акторської майстерні «Ольвія» організувала цікаві вправи на зближення; Патрульна поліція та Управління ДСНС України в Кіровоградській області провели розважально-тренінгові програми з літньої безпеки; молодіжний театр «Палата № 6» позаймалися з таборівцями акторською майстерністю, а фахівці центру оперативно-тактичної підготовки «Цитадель» провели заняття з військово-патріотичної підготовки. Майстриня Світлана Хавроненко навчила працювати з глиною; художниця Ольга Краснопольська провела майстер-клас по створенню літопису та запросила таборівців та екскурсію до галереї «Єлисаветград».

Окрім цього в рамках табору відбувалися й інші цікаві «гутірки» та забави – майстер-класи зі створення патріотичних браслетів, ляльок-мотанок, державних символів в техніці торцювання, патріотичних коміксів, а на завершення ще й відеороликів про табір.

Усі учасники потоваришували – доросліші допомагали молодшим, були активними та веселими.

Містянам також прийшлися до душі таборові шикування на вулиці Дворцовій. Вони охоче спостерігали за тим, як молодь виносила прапор, звітувала про кожен таборовий день та виконувала гімн України та «СІЧі». Дехто навіть став постійними відвідувачами шикувань – вболіваючи за таборівців та слідкуючи за їх вихованням. Так один з відвідувачів зазначив: «Це чудово, що є подібні табори. Я думаю, що таким чином Ви дійсно зможете виховати у цієї молоді любов до України та справжній патріотизм».

Протягом усього табору та в його останній день усі учасники та батьки схвально оцінили проведену роботу і зазначили лише один суттєвий недолік – табір тривав лише сім днів! Таборівці висловили сподівання на його продовження та зазначили, що обов’язково спілкуватимуться між собою та стануть постійними відвідувачами бібліотеки. (І учасники, і батьки схвально оцінили креативні «патріотичні читання» проведені бібліотекарями).

Ось, лише кілька висловлювань батьків про табір залишених на сторінці бібліотеки та УДЮТ «СІЧ» в мережі Фейсбук:

«Емоції шкалять)))! Організатори велике Вам дякую, за Людяність, щирість і доброту! Моя донька тиждень проходила в піднесеному настрої завдяки Вам! Прикро, що лиш тиждень! Дякую за Вашу ідею ще раз.»

«… Повторюся ще раз - ви молодці! Уявляю лише, як це не просто: 35 абсолютно різних людей...! Але ж не побоялися і, головне, впоралися! А взагалі цю ідею треба якось розвивати і просувати...»

«Просто супееееррр!»

«Радіє душа, теплішає від думки про те, що є небайдужі люди, які мають бажання знайти час і можливості подбати про душі і розум дітей, причому на добровільних засадах, зовсім безкоштовно не жалкуючи свого вільного часу і хвилин відпочинку…»

Ми радіємо, що наша спільна робота прийшлася до душі містянам і маємо надію на те, що не лише наші таборівці стануть справжніми патріотами своєї держави. Давайте всі разом їм у цьому допоможемо!


Краща книга червня

Кращою книгою червня 2017 наші користувачі назвали 2 твори – «Манюня» Н. Абгарян та «Молоко з кров’ю» Л. Дашвар.

Абгарян Наріне. Манюня: повість / Наріне Абгарян; пер. з рос. В. Прокопович; худож. Т. Філатова. – К.: Рідна мова, 2016. – 384 с.: іл. – ISBN 978-966-917-083-5

«Манюня» - світла, пронизана сонцем і пахощами південного базару, весела розповідь про дитинство, про двох дівчат-подруг Наре і Манюне, про грізну і водночас надзвичайно добру Ба – бабцю Манюні та про її родичів, що постійно потрапляють у різні казусні ситуації. Це тепле і повне веселих пригод дитинство, яке робить людину щасливою на все життя. Книжка цікава як дітям, так і дорослим.

Нарінэ Абгарян народилась у 1971 році в місті Берд (Арменія). Закінчила Єреванський лінгвистичний університет. У середині 1990-х переїхала до Москви, щоб здобути другу вищу освіту. Літературний шлях розпочала з ведення блогу у відомому Живому Журналі: згадувала гумористичні історії власного дитинства, про батьків, сусідів, подругу Манюню. Так з’явилась автобіографічна повість «Манюня», після публікації якої Нарінэ Абгарян стала відомою.

Нарінэ Абгарян - автор трилогії «Манюня» (2010 р.), «Манюня пишет фантастичЫскЫй роман» (2011 р.), «Манюня, юбилей Ба и прочие треволнения» (2012 р.); «Понаехавшая» (2011 р.); «С неба упали три яблока» (2015 р.), «Жизнь – она там, где нас любят» (2017) та ін. Лауреат багатьох премій.

Дашвар Л. Молоко з кров’ю / Люко Дашвар; мал. А. Печенізького; [ред. С. Скляр]. – 2-е вид., стереотип. – Х.: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. – 269 с.: іл. – ISBN 978-966-14-0031-2

Яке то щастя — зустріти свою половинку і покохати! Першій красуні на селі Марусі-румунці до пари став Льошка — розумний, красивий, успішний, — то й жити б їм як королям. І яке їй діло до сусіда, хирлявого рудого Стьопки-німця в поламаних окулярах? От тільки чомусь щоночі йде він до бузкового куща біля Марусиної хати, і щоночі вона відчинає вікно…

Дочка українського олігарха Олексія Ординського Руслана, 17-річна розумниця і красуня, яка ось вже 10 років не бачила батьківщину, тому що мешкала з батьками у Англії. Та раптом у неї спалахнули патріотичні почуття. Вона сказала, що хоче повернутися на рідну землю, щоб зробити для неї щось корисне. Їй було важко пояснити батькам, чому вона на це зважилася, але все ж таки вона досягає свого, і батьки відправляють її до Києва з чотирма охоронцями і грошима на покупку рідної землі. Їй пропонується земля, яка перетворилася на котеджне селище «нових українців». Але Руслана хоче землі, «оспіваної легендами»…

Лю?ко Дашва?р (справжнє ім'я Ірина Іванівна Чернова) – українська письменниця, сценарист, журналіст. Народилася 1957 р. у місті Херсон. Має дві вищі освіти: Одеський інститут легкої промисловості (інженер-механік), Академія державного управління при Президентові України (магістр державного управління). Закінчила курси сценарної майстерності голлівудського професора Річарда Креволіна.

У журналістиці з 1986 року. З 2001 року головний редактор газети «Селянська зоря». Деякий час працювала журналістом і редактором жіночих журналів. З 2006 року займається виключно літературною та сценаристською діяльністю.

Почала з написання сценаріїв для кіно: «ЛунаОдесса» і «Время — это все». Лауреат літературної премії «Коронація слова»: у 2007 році її перший роман «Село не люди» здобув ІІ-гу премію та премію «Дебюту року» від книжкового порталу «Друг Читача», у 2008 за «Молоко з кров'ю» (або «Примха») стала дипломантом конкурсу, а 2009-го її роман «Рай. Центр» отримав диплом «Вибір видавців». У 2012 році отримала відзнаку «Золотий письменник України». Автор книг: «Мати все» (2010), трилогії «Биті Є» (2011-12 рр.), «На запах м'яса» (2013), «ПоКров» (2015).

Отже, під час літніх канікул та відпусток маємо час на відпочинок, вирішення питань особистого характеру, читання книг, прочитати які заважали невідкладні справи…

Бібліотека має безліч чудових книг, які чекають саме на Вас. Приходьте!


Комікси «Кіборги. Початок. Том 1» у Кропивницькому

Комікс «Кіборги. Початок. Том 1» – це графічна повість, що розповідає про початок історичних подій героїчної оборони Донецького аеропорту, в якій брали участь бійці 3-го окремого полку спеціального призначення. Комікс видано ГО «Вірні традиціям», та передано до військової частини для поширення серед мешканців міста та області.

Презентація патріотичних коміксів «Кіборги. Початок. Том 1» вперше відбулася у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва 11 травня. У заході брали участь військові 3-го окремого полку спеціального призначення. Військовослужбовці передали до книгозбірні майже 100 примірників коміксів з метою подальшого їх розповсюдження.

Комікси отримали - школярі: Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв), ЗОШ № 4, Педагогічного ліцею, НВО № 32, СЗШ № 14, НВО ЗШ № 31, Захарівської ЗОШ; студенти: Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна, Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, ДНЗ «Кіровоградського ВПУ № 4», ЦДПУ ім. В. Винниченка, КВНЗ «Олександрійського училища культури», вихованці Дитячого будинку «Наш дім», представники ЗМІ ТРК TTV, підприємці ПП «Бестмаркетинг».

22 червня, в рамках обласного семінару-практикуму для бібліотечних працівників, які відповідають за роботу з юнацтвом та завідувачів юнацьких бібліотек-філій Знам'янської та Олександрійської міських централізованих бібліотечних систем на тему «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України», фахівцями Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва було вдруге проведено презентацію патріотичних коміксів «Кіборги. Початок. Том 1». Цього разу комікси надійшли у фонди бібліотек області, зокрема Благовіщенської, Знам’янської, Компаніївської, Новгородківської, Вільшанської, Олександрійської районних централізованих бібліотечних систем, юнацькі бібліотеки – філії Олександрійської та Знам’янської міських централізованих бібліотечних систем; Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи; Голованівської, Кіровоградської, Новомиргородської, Маловисківської, Добровеличківської, Долинської, Олександрівської, Новоархангельської, Петрівської районних бібліотек для дорослих, Новоукраїнського методичного центру РДА, Великовисківської сільської бібліотеки Маловисківського району, Паліївської бібліотеки Маловисківської ОТГ, Бобринецької міської бібліотеки № 1 Бобринецької ОТГ, Новоукраїнської центальної бібліотеки Новоукраїнської ОТГ, Соколівської сільської бібліотеки Соколівської ОТГ. Отже усі бажаючі зможуть познайомитися з коміксами у цих книгозбірнях.

Дякуємо бійцям військової частини А0680, та волонтерам ГО «Вірні традиціям» за надані комікси та допомогу у патріотичному вихованні молоді.

Також всі бажаючі можуть ознайомитися з коміксами, завітавши до нашої бібліотеки!


Краєвиди душі

Червень, перший літній місяць в юнацькій бібліотеці розпочався виставкою неповторних робіт майстринь громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз». Очолює це творче об’єднання Ірина Ігорівна Поляруш.

Свої роботи надали майстрині: Світлана Пасашкова, Валентина Дробишевська, Валентина Орловська та Віра Залізняк. Світлана Пасашкова працює в стилі об’ємної ляльки-мотанки, для створення своїх шедеврів використовує тільки натуральні матеріали: тканину та лико.

Картини Валентини Дробишевської нагадують куточки рідного краю.

А Валентина Орловська працює в техніці авторської ляльки-мотанки та мініатюрні вишиті картини.

Віра Залізняк вишивкою займається все життя. А прагнення до нового дозволяє майстрині створювати шедеври власноруч в різних жанрах: це і вишивка стрічками, і об’ємна вишивка, і в’язання гачком, і шиття. Особливе натхнення майстриня відчуває при створенні українських пейзажів.

Роботи майстринь в різний час виставлялися в музеях, мистецьких галереях та бібліотеках не тільки рідного міста, а й в інших областях нашої країни. А скільки їхніх творів по світу!

У цьому місяці роботи майстринь громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз» експонуються одразу у двох закладах – в обласному музею живопису та в обласній бібліотеці для юнацтва, до речі, вже не вперше.

Сподіваємося на подальшу творчу співпрацю з талановитими людьми нашого степового краю та бажаємо їм творчих злетів і вдалого втілення творчих задумів.

Виставка «Краєвиди душі» буде діяти протягом місяця, отже запрошуємо усіх бажаючих до перегляду.


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх