11 ГРУДНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

ПРАВИЛА  КОРИСТУВАННЯ

Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва

1. Загальні положення

1.1. Правила користування Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва розроблено у відповідності до Типових правил користування бібліотеками в Україні із змінами і доповненнями.

2. Права користувачів

2.1. Кожний громадянин України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право не бібліотечне обслуговування на території України, яке може бути у формі: абонемента (у т.ч. міжбібліотечного), системи читальних залів, дистанційного обслуговування засобами телекомунікації.

2.2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України”.

2.3. Користувачі бібліотеки мають право:

- безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат (крім комерційних баз даних);

- безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

- отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки;

- одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв’язку;

- користуватися іншими видами послуг, у т. ч. на платній основі;

- брати участь у роботі бібліотечних рад.

2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном на 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 7 днів. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується. Бібліотека самостійно визначає види й типи документів, що видаються в читальному залі.

Бібліотека може установлювати інші терміни з урахуванням контингенту користувачів і специфіки їхнього обслуговування.

2.5. Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формуляр або іншому обліковому документі.

Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.

2.6. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання, одержані по МБА, видаються для користування тільки у читальному залі.

2.7. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА.

2.8. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки, мають право користуватися тільки його читальними залами.

2.9. Користувачі бібліотеки з вадами зору мають право на одержання документів на спеціальних носіях інформації через мережу спеціалізованих та інших загальнодоступних бібліотек.

2.10. Окремі категорії користувачів мають право на пільги, які встановлюються бібліотекою.

3. Обов’язки користувачів

3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт, фотокартку (для читацького квитка), ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення реєстраційної картки читацького формуляра та згоду на збір і обробку персональних даних (Відповідно до закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VІ).

У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен у місячний термін повідомити про це бібліотеку.

Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.

3.2. У разі втрати читацького квитка користувач повинен заявити про це в бібліотеку.

3.3. Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них; при одержанні документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.

3.4. Кожний документ, виданий на абонементі, фіксується в читацькому формулярі і підтверджується підписом користувача.

3.5. Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повертати в установлені терміни. У разі порушення термінів сплачуються кошти за порушення термінів користування.

3.6. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, а також одержаний через МБА, за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою.

3.7. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він перебуває.

3.8. Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності згідно із законодавством.

3.9. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою.

Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чинним законодавством України.

3.10. Користувачі в бібліотеці мають дотримувати тиші. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки на допускаються. Палити дозволяється тільки в спеціально відведеному місці.

4. Обов’язки бібліотеки з обслуговування користувачів

Бібліотека зобов’язана:

- інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. й платні, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1271 від 12.12.2011 р.;

- створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;

- дбати про культуру обслуговування користувачів;

- формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання;

- задовольняти потреби в створенні при бібліотеках читацьких об’єднань, клубів за інтересами;

- систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;

- урахувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів;

- не використовувати відомості про користувачів бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, без їх згоди;

- звітувати перед користувачами бібліотеки.


Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книжкові виставки: з 11 грудня – «Бездомність: де шукати допомоги?» та «Микола Леонтович – видатний український композитор» (до 140-річчя від д. н.), з 11 грудня – «Зимова обрядовість. Колядки і щедрівки»; до 14 грудня – виставку робіт дизайнера інтер’єру Наталії Кротенко «Натхнення» 12 грудня о 8.00 (на базі спеціальної ЗОШ № 1) та о 13.00 відбудуться заходи в рамках соціальної благодійної акції «Поділися мрією» (до Дня благодійності); о 13.45 – брейн-ринг «Право в нашому житті» 13 грудня о 13.00 відбудеться зустріч із ліквідатором аварії на ЧАЕС П. Трапезніковим, о 17.00 - «Андріївські вечорниці» (в рамках бібліопроекту «Креативна середа») 14 грудня о 12.50 відбудеться Марафон написання листів в рамках Міжнародної правозахисної акції Amnesty International


Додаткова інформація
Увага! Нова книга!

Круторогов Кирило. Бомбардир : роман / Кирило Круторогов; ред. Т. Попова. -Х.: Фабула, 2017. -336 с. -(Сер. "Дебют"). -ISBN 978-617-09-3335-5

Футбол — не тільки перемоги, слава, контракти й гонорари зірок, але й тяжкий труд, жорстокі травми, розчарування і втрати.

Дебютний роман відомого українського футбольного коментатора й журналіста Кирила Круторогова — одна з перших вдалих спроб подивитися на український футбол ізсередини, зазирнути за лаштунки «великої гри», зрозуміти ціну сходження на вершини, про які мріють хлопчаки, що вперше ступили на ігрове поле.

Автор розповідає історію про поразки і перемоги перш за все життєві, що не може не впливати на кар`єру футболіста. Вигадані персонажі роману живуть в сучасному світі, в нашій країні, в українському спортивному світі.

Якщо ви любите футбол, якщо вам подобається література і ви прагнете підтримати сучасних українських авторів – ця книга вам обов`язково сподобається!


Символ року 2018

8 грудня, в рамках клубу «Дивосвіт», відбувся майстер-клас по виготовленню м`якої іграшки – символу Нового 2018 року.

До свята прийнято дарувати подарунки, а найкращий – виготовлений своїми руками. Господинею 2018 року за східним календарем буде жовта земляна собака – створіння вірне, працьовите, поважає справедливість.

Для виготовлення м`якої іграшки були використані різноманітні види тканин, наповнювач. Виріб шився вручну, за допомогою викрійок. Хлопці та дівчата, студенти ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування», активно розпитували, як переводити викрійки на тканину, як правильно обробляти шви на іграшці, в якому порядку зшивати. Тому новорічні символи вийшли дуже симпатичними, різноманітними і вдалими.


Права та обов`язки

7 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права в книгозбірні відбулася чергова зустріч із офіцерами патрульної поліції.

Під час тренінгового заняття «Конвенція ООН про права дитини» учасники дізналися, що Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародним правовим документом обов`язкового характеру. Він складається з 54 статей, в яких йдеться про права осіб віком від народження до 18 років. До них відносяться право на життя, на піклування, на медицину, на освіту та ін. Проте не слід забувати, що поряд із правами необхідно знати і обов`язки, такі як: вчитися, берегти своє здоров`я, поважати думку інших тощо.

Школярі гімназії-інтернат-школи мистецтв долучилися до Марафону написання листів – міжнародної правозахисної акції Amnesty International.


Всесвітній тиждень коду 2017

4 грудня в рамках Тижня Всесвітнього кодування учні ВПУ №9 взяли участь в інтерактивній лекції "Біоміметика: запозичення досвіду у природи", під час якої дізналися про пристрої, прилади, механізми та технології, ідеї і основні елементи яких запозичені з живої природи.

Під час практичних занять учасники відчули себе «попелюшками», розбираючи клавіші комп’ютерних клавіатур за їх призначенням – системні, функціональні, алфавітно-цифрові та клавіші керування курсором; працювали дешифраторами та намагалися запрограмувати робота на проходження певної дистанції.


Знавці права

6 грудня (до Всеукраїнського тижня права) в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся брейн-ринг «Знавці права», учасниками якого стали вихованці КЗ «Дитячий будинок «Наш дім».

Захід проводився спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, працівники якого були членами журі.

Учасники брейн-рингу «Знавці права», після ознайомлення із правилами гри, розділилися на дві команди – «Закон» та «Феміда».

Під час проведення конкурсів, гравці відповідали на запитання, коментували фрагменти з мультфільмів та визначали, які права героїв порушувалися; із переліку запропонованих варіантів визначали, що є обовязками, а що – правами; коментували ситуації із життя, в яких порушувалися права людини, а також писали правовий диктант.

За результатами восьми конкурсів перемогла дружба – учасники команд «Закон» та «Феміда» набрали однакову кількість балів.


Як вберегтися від насилля

6 грудня, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», бібліотекарі відділу популяризації книги спільно з офіцерами патрульної поліції м. Кропивницький для студентів комерційного технікуму провели психологічний практикум «Насилля. Як його уникнути».

Фахівці патрульної поліції зазначили, які бувають види насилля, його прояви та ознаки. На прикладах офіцери продемонстрували студентам випадки, в яких найчастіше трапляється насилля та розповіли студентам як діяти у разі виникнення ситуації, яка може зашкодити життю та здоров`ю.

Бібліотекарі для відвідувачів підготували книжкову виставку на тему «Як реалізувати і захистити свої права».


Право в нашому житті

На початку грудня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, який завершується 10 грудня, коли відзначається День захисту прав людини. Саме в цей день 1948 року на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН була проголошена Загальна декларація прав людини.

5 грудня у відділі популяризації книги для студентів комерційного технікуму проведено брейн-ринг «Право в нашому житті». Учасники були поділені на 2 команди та виконували вправи «Інтелектуальний штурм», «Права та обов’язки», «Я знаю», «Інсценізація», «Правовий диктант» та ін. В ігровій формі студенти давали відповіді на запитання, розв’язували правові ситуації, розставляли відповідність між твердженнями та ділилися своїми думками. Захід пройшов пізнавально та весело.

Разом прийшли до висновку, що кожен із нас індивідуальний та особливий, але усі ми маємо однакові права і обов’язки.

Студенти технікуму активно взяли участь у Марафоні написання листів – міжнародній правозахисній акції Amnesty International.


«Натхнення» - виставка творчих робіт Кротенко Наталії

З 4 грудня у відділі мистецтв організовано виставку творчих робіт «Натхнення», дизайнера інтер’єрів Кротенко Наталії. На виставці представленні роботи, виконані у різних техніках, різнопланової тематики – картини, іграшки, декоровані пляшки тощо.

Виставка діятиме до 14 грудня. Запрошуємо всіх бажаючих!!! Вхід вільний.

дивитись фото

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх