24 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей


Кіровоградський обласний краєзнавчий музей - один з найстаріших музейних закладів Півдня України, який відіграв важливу роль у становленні національного краєзнавства. Нині музей має цікаві зібрання речових та документальних матеріалів, що характеризують природу, історичний розвиток та культуру краю від найдавніших часів до наших днів.

Музейна колекція налічує 56000 експонатів основного та більше 25000 допоміжного фонду. Музей є провідним науково-методичним центром в області.

З 1929 року музей розташований у приміщенні, що є визначною пам'яткою архітектури кінця XIX - початку XX ст., яскравим взірцем стилю "ранній модерн". З часу утворення Кіровоградської області (1939 р.) він має статус обласного. Нині ним здійснюється організаційно-методичне забезпечення діяльності 149-ти музейних закладів різних форм власності, обліку 4734 пам'яток історії та культури. У музейному зібранні понад 80 тисяч предметів, що відображають історію краю від найдавніших часів до сьогодення. Особливу цінність мають палеонтологічні та археологічні знахідки, у т.ч. всесвітньо відомих трипільської, кіммерійської та скіфської культур, колекції зброї, предметів етнографії.

У 1994 році музей успадкував колекцію відомого збирача старожитностей Олександра Ільїна, у якій шедеври іконопису і сакрального мистецтва ХVІ-ХІХ століть, срібний кухоль роботи І.Равича початку XVIII століття, твори живопису, скульптури, меблі різних епох і стилів. Всі вони широко використовуються в експозиційно-виставковій діяльності.

У 1993 році музей ініціював заснування обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова; щорічно у Міжнародний день музеїв відбувається урочисте відзначення переможців конкурсу на її здобуття.

У 1956 році для увічнення пам'яті видатного драматурга Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) у мальовничому куточку було відкрито філію Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - заповідник-музей "Хутір Надія".

Тут у 1970 році під час святкування 125-річчя від дня народження Івана Карпенка-Карого було започатковане щорічне свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти", яке з 1990 року стало Всеукраїнським.

У 1982 році до 100-річчя заснування українського театру корифеїв відбулося відкриття відділу обласного краєзнавчого музею - меморіального музею Марка Лукича Кропивницького.

Налагоджено співробітництво з творчими спілками громадськими та культурними центрами, видавництвами, ЗМІ, учбовими закладами, туристичними агентствами та іншими організаціями.


Веб сайт www.kokm.kr.ua

Адреса: 25006, м.Кіровоград, вул. Леніна,40

Телефон: (0522) 223597, 225834

e-mail: krayeznavmuzey@ukr.net

Директор – Григор’єва Тамара Андріївна


Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх