18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Кіровоградщина туристична

  Мало залишилося на землі місць недосліджених людиною. Тож ніби всі найбільші дива планети вже описано. Проте інколи зовсім маленький куточок природи, та ще й у центрі людської цивілізації, може здивувати людину своєю неповторністю і загадковістю. Степова Україна також здатна вразити мандрівника справжніми водоспадами і пірамідами, глибокими печерами і загадковими водоймами.

Олександр Босий

Мальовнича природа нашого степового краю. Поля облямовані лісами, уздовж рік ростуть тополі, клени, акації, до води схиляються верби. Нема в степу ані швидких рік, ані високих гір, ані непрохідних лісів. Зате є рівнина та простір до самого обрію. Влітку тут стигнуть пшениця, кукурудза, соняшник.

Кожен із нас, ким би не став, де б не довелося нам працювати, серцем завжди буде з рідними місцями, чекатиме зустрічі з ними. У нашій пам'яті на все життя збережуться широкі далі з блакитними стрічками рік, Чорний ліс із нерозгаданими таємницями озера Берестуватого, Онуфріївський парк з його дзеркальними водами, перлини нашого степового краю - дендропарк «Веселі Боковеньки» та заповідник-музей І. Тобілевича (Карпенка-Карого) «Хутір Надія».

Багато дивних місць, пам'яток природи є в нашій області. У Бобринецькому районі, в заплаві річки Сугоклеї, знаходиться цікава природна пам'ятка - скеля «Пугач». Це кам'яний останець циліндричної форми, який здаля нагадує групу слонів.

Мальовниче урочище «Білі скелі» з білого кварциту, каньйоноподібне русло ріки Обломеївки розташовані в Світловодському районі, поблизу села Мала Скельова.

У Маловисківському районі, на річці Дубівка, знаходяться виходи численних згладжених скель, які утворюють каскади водоспадів, що майже повністю залиті тепер водами ставка. Ця пам'ятка природи називається «Каскади».

Пізнавайте природу, багатства, заповідні і пам'ятні місця нашої області!Суховещенко Г.О. Кіровоград - перлина степу : путівник - нарис / Г.О. Суховещенко. - Кіровоград : КІРоЛ "Україна", 2009. -67 с. : фотоіл.
У путівнику-нарису запропоновано короткий опис оглядової екскурсії по місту Кіровограду, а також історичний нарис від заснування міста до першого десятиріччя ХХІ століття. У книзі використані старовинні фотографії Єлисаветграда з інтернету, мапа державного науково-виробничого підприємства «Картографія» Серія – Міста України - Кіровоград, а також матеріали періодичних видань і літератури із краєзнавчого відділу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.
Путівник–нарис є запрошенням до близького знайомства з містом, його минулим та сучасним.

 

   

Куценко Леонід. Стежками хутора "Надія" : нарис / Леонід Куценко; післямова В. Панченка. - Кіровоград : ТОВ "Імекс-ЛТД", 2007. - 47 с. : фотоіл.
В основі композиції нарису - уявна подорож  стежками хутора «Надії», садиби, котра має свою цікаву історію і знаменитого творця – Івана Тобілевича. Це нарис–запрошення відвідати заповідник–музей, аби глибше осмислити це неповторне культурно-мистецьке явище, що загубилося у степовому безкраї України. 
Видання стане в нагоді школярам, студентам, викладачам та бібліотекарям.

   

7 чудес України. Кіровоградська область : "Каскади" / упоряд. : А. Домаранський, О. Гулай,
В. Мирза - Сіденко, Ю. Онейко. - Кіровоград : Полімед-Сервіс, 2008. - 16 с. : фотоіл.
Буклет презентує «Каскади» - урочище в Маловисківському районі Кіровоградської області, геологічна пам'ятка природи місцевого значення. „Каскади” унікальні: як приклад типових рівнинних східноєвропейських ландшафтів річкових долин лісостепової смуги; як осередок з високим рівнем флористичного та ценотичного різноманіття; як ділянка, що презентує 9 видів рослин з числа Європейського Червоного списку та Червоної книги України, численні регіональні рідкісні види та формації.
Розраховано на учнів, студентів та викладачів.

   

Золотими стежками Кіровоградщини / упоряд. О. Босий. – Кіровоград : Б.в., 2007. - 30 с. : фотоіл.
Якщо ви любителі старовини і таємниць, за допомогою цього видання ви зможете відвідати оповиті легендами історичні та заповідні місця у нашім краї, вирушивши разом з фотохудожниками у мандрівку «золотими» стежками Степової України, - місцевості, яка в часи Скіфії називалась Ексампей – Священні шляхи, шляхи до пам’яті предків, іх досвіду і слави.Ботанічні раритети Кіровоградщини / упоряд. О.С. Гончаров. -Кіровоград : Полімед-Сервіс, 2011. - 133 с. : іл..

Гостинні садиби  Кіровоградщини / Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА. – Кіровоград : Б.в., 2013. - 17 с.

Край на межі лісостепу і степу : Природно-заповідні та ландшафтні куточки Кіровоградщини. – Кіровоград : ПВЦ " Імекс-ЛТД ", 2006. - 32 с. : фотоіл.

Моя Кіровоградщина ( ландшафти ) : комплект листівок / автор - укладач А. Домаранський. - Кіровоград : ТОВ  "Легран", 2007. - 16 листівок.

7 чудес України. Кіровоградська область : "Козацький степ" / упоряд. : А. Домаранський, О. Гулай, В. Мирза-Сіденко, Ю. Онойко. - Кіровоград : Полімед-Сервіс, 2008. - 16 с. : фотоіл.

7 чудес України. Кіровоградська область : "Монастирище"  / упоряд. :
А. Домаранський, О. Гулай, В. Мирза-Сіденко, Ю. Онойко. - Кіровоград : Полімед-Сервіс, 2008. - 16 с. : іл.

7 чудес України. Кіровоградська область : "Чорний ліс" / упоряд. :
А. Домаранський, О. Гулай, В. Мирза-Сіденко, Ю. Онойко. -Кіровоград : Полімед-Сервіс, 2008. -16 с. : іл.

http://kr-admin.gov.ua/Tourism/ Кіровоградщина туристична

 

НАЗАД

2015


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх