16 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Нові надходження

Нові надходження за червень
 Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
 Відділ сприяння технічній творчості солоді
 Відділ мистецтв
 Відділ абонементу
  Художня література
  Галузева література

Нові надходження за червень

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Гокінг С. Великий замисел

Стівен Гокінг, Леонард Млодінов ; перекл. з англ. М. Климчука. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2018. – 208 с.

Книжка написана живою мовою й розрахована на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це історія Всесвіту, в контексті якої автори спростовують традиційну теорію його появи, по-новому осмислюють теорію Великого вибуху та заперечують думку про те, що Земля — єдина планета, на якій є життя. Що, як окрім нашої галактики та всесвіту існує безліч інших унікальних космічних об’єктів?

Стівен Гокінґ — людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Його вважають одним з найгеніальніших фізиків з часів Ейнштейна. Спільно з не менш геніальним ученим, Леонардом Млодіновим, володарем престижної премії PEN за найкращу наукову книжку, вони здійснили революційне відкриття, розробивши новітню теорію походження Всесвіту та життя!Гокінг С. Найкоротша історія часу

Стівен Гокінг, Леонард Млодінов ; перекл. з англ. І. Андрущенка. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2018. – 160 с.

Стівен Гокінґ – людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, але не зломила дослідницького духу. Він читав лекції, популяризував наукові знання, знімався в наукових фільмах.

Твір написаний живою мовою і розрахований на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку.Дем`яненко А. Б.

Роль батька в психічному розвитку дитини. Практична психологія / А. Б. Дем`яненко. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -112 с
Пропонована книга — перший у вітчизняній психологічній літературі систематичний виклад факторів впливу особистості батька і його образу на психічний розвиток, описаний в рамках основних психологічних концепцій і виявлений в сучасних дослідженнях. Вперше виділені стійкі і відносно незалежні від конкретних історичних умов і культури аспекти значущості батька для психічного розвитку, описана динаміка зміни образу батька в підлітковому віці, представлені сучасні дослідження впливу батьківської фігури і його образу на рівень емоційного благополуччя і формування статеворольової ідентичності у підлітків різних статевовікових груп; розглянуті можливості психодіагностики образу батька. Книга призначена для студентів-психологів, соціологів, культурологів, фахівців в області психології розвитку, психології особистості, дитячих та сімейних психотерапевтів, практичних психологів, які працюють в освітній та соціальній сферах, педагогів, соціальних працівників та усіх хто цікавиться питаннями психічного розвитку.Максименко Д. С.

Психологічні особливості криз підлітка : практична психологія / Д. С. Максименко. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -200 с.
У посібнику розглянуті типові випадки криз підлітків. Найнебезпечніші з них — відхід від контактів зі значимими дорослими, що найчастіше призводить до правопорушень або усвідомленого заподіяння шкоди своєму здоров’ю. Підкреслюється важливість позитивної сімейної атмосфери для дорослішання підлітків, постійна зайнятість дітей привабливими і розвиваючими видами діяльності. Особливу увагу автор звертає на необхід- ність тісного контакту з підлітками. Окремо йдеться про психологічну допомогу батькам і підліткам. Пропонуються матеріали про профілактику суїцидального ризику. Книга рекомендується як для педагогів так і для батьків.Максименко Д. С.

Здоров`я дитини в сучасному інформаційному середовищі. Практична психологія / Д. С. Максименко. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -224 с

Книга висвітлює проблему здоров’я і безпеки сучасних дітей і підлітків при взаємодії з джерелами масової інформації (телебаченням, журналами, інтернет-ресурсами, комп’ютерними іграми тощо) і буде корисна як фахівцям (педагогам, психологам, соціологам), так і батькам, які прагнуть допомогти дошкільникам і школярам залишитися здоровими і незалежними від небажаних впливів цифрового світу і медіапростору. Адресована також студентам педагогічних коледжів і вузів з дисциплін професійного циклу (педагогіка, методика навчання і виховання, методика пізнавального і соціально-особистісного розвитку дошкільника, методика викладання інтегрованого курсу «Навколишній світ» у початковій школі тощо), для проходження педагогічної практики.

Максименко Д. С.

Якщо підлітку важко навчатись у школі. Практична психологія / Д. С. Максименко. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -142 с.

У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особливості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

Каплінський В. В.

100 складних ситуацій на уроках та поза уроками : шукаємо рішення: навч. посіб. для майбут. вчителів / В. В. Каплінський. -К. : КНТ, 2018

Пропонований посібник є своєрідним задачником з практичної педагогіки. Він містить реальні педагогічні ситуації з варіантами рішень, пропонуючи їх оцінити, доповнити й віднайти оптимальні. Рекомендується студентам вищих навчальних закладів до використання на заняттях з педагогіки, методики виховної роботи, основ педагогічної майстерності, а також під час педагогічної практики. Може бути корисний також для вчителів і викладачів педагогічних дисциплін.

Максименко Д. С.

Виховуємо дитину. Практична психологія / Д. С. Максименко. -К. : Центр учбової літератури, 2018. -112 с

Як нам, дорослим, спілкуватися зі своїми дітьми так, щоб створити для них всі умови для гармонійного — інтелектуального, емоційного й особистісного — розвитку? Завдання цієї книги — обговорити з зацікавленим читачем, як це зробити. Перші три частини книги розповідають про те, як дитина вчиться бути самостійною, оволодіває власною поведінкою, як відбувається розвиток мотивації до навчання та пізнавальної потреби тощо. Вирішення цих завдань дасть змогу дитині розвиватися цілісно, досягти психічної рівноваги, допоможе досягти успіхів в інтелектуальному та особистісному розвитку. Крім цього, в одному з розділів йдеться про позитивний вплив на пізнавальний розвиток дитини проживання під одним дахом з собакою. В четвертій частині подається невеликий екскурс в історію з описом та порівнянням різних педагогічних систем.Відділ сприяння технічній творчості Молоді

Гідель Анрі. Коко Шанель / Пер. з фр. О. Колесникова. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2018. – 320 с. – (Серія «Біографія століття»).

Один з найбільш відомих арт-критиків Франції пише про жінку, яка створила не тільки нечувані моделі одягу, драпіровок, парфумів, прикрас, але й унікальний стиль, що вплинув на кращих дизайнерів ХХ і ХХІ століть. Книга Анрі Гіделя спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації, втім, це не тільки документальна оповідь, а добротний роман про Габрієль Шанель, ту саму «Коко», чий вік практично нікому не відомий.Все о немецкой кухне / Составитель Карл Шнайдер. – Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2002. – 224 с.

Маєте бажання скуштувати свинину в пиві з лимонною цедрою, гамбургський суп із вугра, квашену капусту по-страсбурзьки, саксонські сирники, печиво з цукатами і родзинками та велику кількість інших страв національної німецької кухні? Саме тому – ця книга для Вас. А ще в кінці книги словник кулінарних термінів та назв, що притаманні саме кулінарному мистецтву Німеччини.Відділ мистецтв

Українські народні пісні : збірник / упоряд. В. Карасьов. – К.: Знання, 2015. – 175 с. - (Сер. «Скарби»)

Українські народні пісні – душа народу. Кожна пісня – невичерпне джерело мудрості, чару, любові і таїни людини. Зрозуміло, пісня завжди має автора, але нерідко з часом слова пісні або її мелодія трансформуються, і тоді про авторство можна говорити лише умовно. Багато пісень передаються від покоління до покоління без імен авторів. Для зручності користування збіркою пісні розташовано в алфавітному порядку, а також наведено алфавітний покажчик пісень за їх першим рядком.Горак Роман. Журавлі відлетілі... Есеї про Квітку Цісик та її рід / Роман Горак; ред. О. Волосевич. -Львів : Апріорі, 2018. -400 с.

Коли загорівся ліс і, рятуючи життя, птахи вимушені були покинути його, то летіли вони до води й несли відти в своїх маленьких дзьобиках краплі й кидали їх у вогонь. Їм казали: для чого це робите? Пожежу не загасите і самі загинете. Нехай так, але не носити воду і не допомагати гасити вогонь ми не можемо, - відповідали ті. У новій книжці львівського письменника Романа Горака – розповідь про одну з тих пташок, яка своїм голосом лікувала всіх зболених і стужених за втраченою Батьківщиною. Тих, хто відлетів журавлинним ключем на чужину і вже не зміг повернутись, і тих, хто залишився вдома… Її ім?я – Квітка Цісик, яка вже стала легендою України. Про неї та про її рід ця книжка.Сучасний танець. Основи теорії і практики : навч. посібник / ред. В. Олійник. -К. : Ліра-К, 2017. -264 с.

У навчальному посібнику розглядається широке коло питань щодо історії і теорії сучасного танцю, висвітлюються виконавське та балетмейстерське мистецтво, художньо–естетичні пріоритети західноєвропейських танцювальних шкіл, а також питання методики професійної підготовки фахівця. Навчальний посібник стане у нагоді студентам вищих навчальних закладів культури і мистецтв, викладачам, фахівцям–практикам у галузі хореографічного мистецтва.Відділ абонементу

Художня література

Андрейчикова Олена
Таємне понеділкування / Олена Андрейчикова; ред. О. Рачинська. – К.: Форс Україна, 2017. – 224 с.

Іронічна, мрійлива і дуже спостережлива українська письменниця Олена Андрейчикова представляє свою збірку оповідань. Коротко і легко ці кумедні і несподівані історії розповідають про подруг, коханок, дружин, колег, про тих, хто за сотні кілометрів, і тих, хто в сусідній кімнаті... Її розповіді викликають посмішку і симпатію до героїв, які їх населяють; дають можливість поіронізувати над буденними, часто вигаданими, проблемами; замислитися про душевну гармонію і про те, що дійсно є важливим і цінним в нашому житті.Вайтхед Колсон
Підземна залізниця : роман / Колсон Вайтхед; пер. з англ. Л. Пилаєва ; ред. Т. Клюкіна. – К. : Форс Україна, 2017. – 304 с.

Роман Коліна Вайтхеда, автора численних бестселерів, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки.

Ми ніби поринаємо в ХІХ століття, на плантацію в Джорджії. Разом із рабинею-втікачкою дивом вириваємося з тенет жаху, щоб наступної миті втрапити в ще страшніше пекло.

Але це не просто авантюрна проза. У творі постає украй серйозні питання, які навряд чи можна вирішити однозначно. Що таке Америка часів Громадянської війни? Що таке нація, і як вона твориться? Виявляється, славнозвісна Декларація незалежності теж має хиби, як і «велика американська ідея», перед якою вже понад 200 років з пошаною чи заздрістю схиляється світ.

Розплата за моральні злочини неминуча для всіх, незалежно від кольору шкіри. Хто вбиває раба, щоб уникнути його помсти, – насправді є рабом страху. А що таке справжня свобода – теж питання відкрите.Винокуров Олександр
Потворні ляльки : повісті / Олександр Винокуров. – К. : АВІАЗ, 2018. – 304 с.

«Чи любите ви Сіменона?» і «Потворні ляльки» були дебютними у творчості письменника і журналіста Олександра Винокурова у жанрі гостросюжетного роману. Він узяв участь в анонімному конкурсі таких творів (2001 рік) – і переміг, обійшовши понад 250 інших авторів, які запропонували також свої детективи. Згодом з’явилися нові гостросюжетні твори Олександра Винокурова, і знову був успіх у читачів. Та ці були найпершими! Читач нізащо не здогадається, хто ж все-таки здійснив злочин – інтригу майстерно закручено за всіма правилами детективного жанру. Події відбуваються у Києві та його околицях на самому початку нового століття і тисячоліття, в перші роки становлення нової незалежної України, коли сам час був сповнений гострої інтриги. Ознаки перемін, складних і болісних, – в усьому, красномовні їх свідчення і деталі додають особливої цікавості. Хтось пригадає, хтось отримає можливість відчути, як це було. А ще читач насолодиться лексичним і стилістичним багатством української мови – живої, природної, образної.Горбатюк Василь
Кринична вода : оповідання / Василь Горбатюк. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 126 с.

Взаємини, спілкування – між дорослими й дітьми, між людьми та природою, між чоловіком і жінкою – це основні теми оповідань відомого українського письменника Василя Горбатюка, що складають цю книгу. Прочитати їх, поринути в їхній світ, перейнятися почуттями й переживаннями героїв цих творів – ніби напитися чистої, свіжої криничної води.Гоуї Г’ю
Бункер. Ілюзія : фантаст. роман / Г’ю Гоуї; пер. з англ. Е. Євтушенко ; ред. О. Сирова. – К. : Форс Україна, 2018. – 496 с.

З-поміж численних картин Апокаліпсису, створених у літературі та в кіно, роман Г’ю Гоуї «Бункер. Ілюзія» вирізняється легкістю нарації і правдивістю скрупульозного змалювання кожної дрібниці довколишнього світу, кожного відчуття героїв, які – усупереч усьому – намагаються вижити в умовах, у яких опинилися. Опісля Кінця світу Хтось залишив жменьку людей «на насіння» у колосальному бункері, врізаному на десятки кілометрів під землю. Утім життя перетікає в смерть, і цикл завершується, коло замикається. Від народження тобі втовкмачують, що інакше бути не може, порятунок – неможливий, виходу з бункера немає. Кожен знаходиться під контролем системи, свідомість та інакомислення – блокуються установками відділу ІТ. Та завжди з’являються носії «ідеї», ті, хто прагне іншої інформації, справжнього знання, кого не влаштовує ілюзія, що наче «вірус», здатна «заразити» інших. І фінал історії геть непередбачуваний. Можна вірити чи не вірити в реалістичність всього цього, але віра автора в невичерпні можливості людського тіла й духу, заперечення безплідного існування в світі ілюзій є тим, заради чого в першу чергу варто прочитати цю книжку.Каранович Звонко
Три картини перемоги: роман / Звонко Каранович; пер. з серб. З. Гук ; ред. Д. Мазіна. – К. : КОМОРА, 2016. – 224 с.

Події роману відбуваються в Сербії 1999 року, під час бомбардування НАТО та після нього. Загальна мобілізація не обминула й Джорджа Узелца – Джоле, екстравагантного міського хлопця, примхливого й поверхового члена самопроголошеної урбаністичної еліти. Він повертається з війни позбавленим усіх ілюзій, і в карколомному слаломі крізь корумповані суспільні структури, семиденний фестиваль сексу та боротьбу за голландську візу звільняється від задушливих сімейних і суспільних лещат, потроху пізнаючи себе «справжнього».Кубай Юлія
Душа : роман / Юлія Кубай. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 264 с.

Чи може успішний політик, мер міста звернути увагу на хвору дівчину з психіатричної лікарні? Навіщо йому ризикувати кар’єрою заради невідомого майбутнього? Що буде з людиною, яка загубила свою душу? Чи можна музикою повернути душу? У романі молодої авторки Юлії Кубай примхливо переплітаються жорстокість світу політики, хворі марення, невинна любов і породжені музикою прекрасні картини. І серед цих переплетень знаходяться ноти, на які озивається душа.Мельничук Аскольд
Що сказано / Аскольд Мельничук; пер. з англ. О. Фешовець ; ред. М. Габлевич. – К. : КОМОРА, 2017. – 208 с.

Перший роман в американській літературі, котрий оприявнив Україну через історію української родини. Він потрапив одразу в два потужні тренди – література етнічних меншин і повернення до традиційних цінностей. Полишаючи окуповане Роздоріжжя, а потім і виснажену війною Європу, родина Ворогів-Забобонів прямує до «нової Римської імперії» – Сполучених Штатів, сподіваючись на прихисток і роботу. І сподіваючись, що це тимчасово. Їхнє майбутнє невиразне, минуле – напівправда-напівміф, і їм іноді простіше говорити з мертвими, ніж із живими. Та пристосовуючись до нового життя, долаючи кризи й непорозуміння, вони намагаються – часто несвідомо, проте затято – зберегти причетність до своєї культури. Вони не знають, що таки повернуться додому – у спосіб, про який навіть не думали.Прах В’ячеслав
Кав’ярня / В’ячеслав Прах; пер. Є. Плясецький ; ред. О. Довгань. – К. : Форс Україна, 2018. – 192 с. – (Сер. «Я – Жінка»).

Погожої осінньої днини навідайтеся до найближчої кав’ярні. Неодмінно захопіть із собою цю книгу і пориньте у чуттєві і неймовірно ліричні історії про пошуки сенсу життя, про невмирущу любов і смерть, яка оживлює розвіяні почуття, про все, що тішить і бентежить вашу душу. До книги В’ячеслава Праха «Кав’ярня», окрім однойменної й добре знаної на віртуальних теренах повісті, також увійшли нова історія невсипущо-невмирущої любові «Твій обірваний сон» і лірична замальовка «Цидулки без почерку», кожне слово з яких цілить не лише в голову, а й у серце і спонукає замислитися над марудністю сірих буднів і наповнює наснагою.Сафарлі Ельчін
Про море мені розкажи : роман / Ельчін Сафарлі; пер. Є. Плясецький ; ред. О. Довгань. – К. : Форс Україна, 2018. – 272 с.

Ельчін Сафарлі (1984) – молодий, але доволі знаний азербайджанський письменник, який вже зажив слави «другого Орхана Памука». Його книги – про традиції, культуру й буття Сходу, ну і, звісно ж, про любов. «Про море мені розкажи» – перший україномовний переклад із творчого доробку Ельчіна Сафарлі. Це – книга-спомин, книга-медитація, сповідь про сокровенне, звіряння у найпотаємнішому і найчуттєвішому, що живе у людській душі. У книзі йдеться про дорослішання душі, спроби піднятися над марнотою буднів, зберігши світло, що пломеніє всередині кожного з нас.Сафарлі Ельчін
Чекай удома, коли я повернуся / Ельчін Сафарлі; пер. Є. Плясецький ; ред. О. Довгань. – К. : Форс Україна, 2018. – 288 с.

Цього разу ліричну прозу Ельчін Сафарлі вирішив утілити в жанрі епістолярії. Батько в літах щодень пише листи, сповнені смутку, туги за минулим і надії на тепло, адресуючи їх доньці, якої не бачив ледь чи не вічність. Та насправді ця драматична історія із невпинним крокуванням до мети, жагою до життя і прагненням оберігати рідних і творити добро трапляється щодень і з кожним із нас. Ми жадаємо сонця і тепла, хочемо любити і натомість бути потрібними, та чомусь забуваємо, що все найрідніше і найзатишніше чекає на нас ніде інде, а саме вдома.Флегг Фенні
Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» : роман / Фенні Флегг; ред. Н. Радченко ; пер. Д. Петрушенко. – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320 с.

Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.Ханімен Гейл
З Елеанор Оліфант усе гаразд : роман / Гейл Ханімен; пер. з англ. Т. Заволоко ; ред. Т. Вакуленко. – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 23018. – 336 с.

Елеанор не така, як усі. Одиначка, що весь час проводить на роботі, не має хлопця, друзів, не робить манікюр та не взуває високих підборів. А ще ці дивні шрами на обличчі, про походження яких дівчина нікому не розповідає… Одного разу її звичне життя змінюється, бо в ньому з’являється Реймонд – дивакуватий айтішник, чимось схожий на саму Елеанор. Якось, ідучи з роботи, Елеанор і Реймонд рятують літнього чоловіка від нещасного випадку. Між ними трьома виникає міцний зв’язок, адже доля звела їх зовсім не випадково…Чайлд Лі
Вечірня школа : роман / Лі Чайлд; пер. з англ. Д. Островської; ред. Т. Віланова. – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с.

До відділення джихадистів у Гамбургу завітав несподіваний гість – саудівський кур’єр, який шукає притулку, поки чекає зустрічі з невідомими людьми. Агент ЦРУ, що працює під таємним прикриттям, почув, як кур’єру шепочуть: «Америка хоче сотню мільйонів доларів…» За що? Чи за кого? Блискучий військовий Джек Річер та двоє його нових друзів – першокласний агент ФБР і провідний аналітик ЦРУ – повинні знайти цього американця. Річер звертається до найкращого солдата, з яким він будь-коли мав справу, – сержанта Френсіса Ніґлі. Їхні пошуки просуваються не так, як було заплановано, але головне – результат. Якщо вони не знайдуть цю людину, світ постраждає від тероризму…Яхіна Гузель
Зулейха відкриває очі / Гузель Яхіна; пер. С. Андрющенко ; ред. В. Білоус. – К. : Форс Україна, 2017. – 464 с.

Ґузель Яхіна (1977) – молода й талановита письменниця татарського походження, роман якої «Зулейха відкриває очі» нагороджений кількома вагомими для літературного світу преміями. У 1930-ті роки червоний терор розкуркулення добряче пройшовся нашою землею. Не оминув він і маленького татарського селища. Працьовита і вродлива жінка Зулейха, яка дотримувалася коранічних приписів і в усьому корилася чоловікові, прислужувала злостивій свекрусі, нині гнана червоним терором на край світу, де змушена починати життя знову і брати на себе відповідальність за власну долю і долю щойнонародженого сина. «Зулейха відкриває очі» – це книга про людську душу, що не скорилася всім зламам, які на неї чатують, і про неймовірну любов, яка розквітає в пекельних муках у забутому Аллахом клаптику тайги десь на Ангарі.Галузева літератураАйєр Піко
Мистецтво спокою: пригоди на шляху в Нікуди / Піко Айєр; пер. з англ. Т. Скрипник ; ред. Р. Трифонов. – Х. : Віват, 2017. – 96 с.

Неочікувана правда від прославленого автора книжок про подорожі: спокій може бути просто неперевершеною пригодою! Піко Айєр усе життя подорожував світом – від Острова Пасхи до Ефіопії, від Куби до Катманду – й писав про свої подорожі. У книжці ж «Мистецтво спокою», як не дивно, він описує насолоду, що може подарувати нам спокій. Посилаючись на життєві шляхи Леонарда Коена, Махатми Ганді, Марселя Пруста й Емілі Дікінсон, письменник розкриває правду про те, як спокій може загострити наш розум та відкрити шлях до життя, що існує всупереч законам сучасності з її шаленим ритмом. Айєр розмірковує над тим, чому багато хто з нас має величезну потребу відключитися від усього цього. Письменник висловлює думку, що зміцнити людину може прадавнє мистецтво недіяння – переосмислення свого життя й відкриття простої радості спокою, що здатна дарувати очищення.Альтер Адам
Нездоланні. Про збільшення кількості технологій, які призводять до звикання, і про бізнес, який тримає на гачку / Адам Альтер; пер. з англ. О. Бабушко ; ред. Л. Бобруєнко. – К. : Форс Україна, 2017. – 352 с.

Адам Альтер недарма назвав книгу «Нездоланні», маючи на увазі сучасні технології. Відеоігри, Faсеbook, Instagram, Twitter заполонили наше життя, здебільшого витіснивши звичайні людські стосунки. Автор наводить розповіді людей, яким дивом вдалося позбутися залежності від відеоігор, соціальних мереж, а також результати досліджень, які проводили по всьому світу, з метою з’ясувати, як на нас впливають ґаджети. Виявляється, що навіть така звична справа, як перевірка електронної пошти, може бути небезпечною. А залежність від інтернету – страшніша, ніж від наркотичних речовин, адже ми живемо в такому світі, де без опанування персонального комп’ютера і користування глобальною мережею і на роботу важко влаштуватися. Тож людина повсякчас мусить мати справу зі всесвітньою павутиною. Адам Альтер наголошує, що слід бути дуже пильними і контролювати процес використання дітьми телефонів, комп’ютерів й інших пристроїв. Приміром, Стів Джобс не дозволяв своїм дітям брати до рук iPad… «Тим, що продаєш, не зловживай!» – правило наркодилерів, якого, на думку автора, неухильно дотримуються люди, котрі виготовляють сучасні технічні пристрої, оскільки знають, що залежність від технологій може обернутися катастрофою.Брабандер Л.
Думай поза шаблонами : інноваційна парадигма креативності в бізнесі / Л. Брабандер; пер. з англ. Т. Семигіної ; ред. А. Долгая. – К. : Форс Україна, 2017. – 368 с.

Досягнути будь-якої мети можна виключно завдяки своєму розуму і шаблонам. А зламавши усі обмеження і споглядаючи світ довкола по-новому, ви матимете справжню свободу формувати своє майбутнє. Автори книги «Думай поза шаблонами: інноваційна парадигма креативності в бізнесі» розповідають про неймовірні можливості людської свідомості, про оригінальний творчий підхід до бізнесу і пропонують нестандартну методику досягнення поставлених цілей за допомогою п’ятикрокової системи нешаблонного мислення.Диспенза Джо
Керуй своєю підсвідомістю. Зміни власне життя / Джо Диспенза; пер. з англ. І. Павленко ; ред. Л. Бобруєнко. – К. : Форс Україна, 2018. – 368 с.

Мабуть, кожна людина в якийсь момент із жахом усвідомлює, що втратила здатність радіти. Відчувати радість щодня, щохвилини, щосекунди, тобто плекати в собі це почуття, незалежно від зовнішніх обставин. І тепер, щоб почуватися щасливою, доводиться заповнювати пустку всередині придбанням нової автівки, нових меблів, нового будинку тощо. Але ж це не має тривалого ефекту До того ж, зізнаймося собі, ми витрачаємо безліч сил на те, щоб вдавати із себе людину, яку, на нашу думку, сприйме суспільство. Як змінити своє життя, як зробити так, щоб не залежати від середовища, а бути по-справжньому успішним, щасливим і жити у злагоді зі своїм Я? Відповіді на ці запитання ви знайдете у даній книзі. Джо Диспенза – знаний дослідник, спеціаліст із хіропрактики – розповість про особливості людського мозку і підсвідомості й навчить, як перепрограмувати свідомість і досягти докорінних змін у житті. Цікаво, що доктор Джо застосував до себе ті знання, якими ділиться зі слухачами лекцій і читачами, й отримав вражаючий ефект, розірвавши зв’язок із середовищем і ставши завдяки цьому дійсно щасливою людиною.Руїс дон Мігель
Чотири угоди. Книга толтекської мудрості. Практичний посібник з особистої свободи / дон Мігель Руїс; пер. з англ. І. Павленко ; гол. ред. Г. Кошманенко. – К. : Форс Україна, 2017. – 176 с.

«Чотири угоди» – це проста й коротка збірка глибоких мудростей. Ідеальний варіант видання для самопізнання, в якому автор не «ллє воду», а пише зрозуміло, по суті, не уникаючи при цьому прикладів із людського побуту. Усього чотири правила, які допомагають вийти людині з «пекла» на Землі, стати вільною від власних упереджень. Усі ми чули такі поняття як самопізнання, самовдосконалення, самоконтроль тощо, але мало кому з нас цілком зрозуміле слово «самосвобода». Та ж насправді без неї не можуть існувати усі попередні поняття. Руїс у своїй книзі доводить просту істину, що у людській свідомості вже давно панують певні штампи, які перетворюють наше життя на жахливий сон, який здатні припинити лише ми самі. Письменник говорить про магічну силу слова, адже саме воно сіяло ворожнечу, створювало народи й нації, розгортало війни. Тому автор й підштовхує нас оволодіти мистецтвом використання сили нашої мови для власного добробуту й добробуту світу навколо. Книга мотивує не приховувати своє істинне «Я», яким ми з вами звикли нехувати заради того, щоб бути прийнятими суспільством.Нові надходження за травень
Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді
Відділ сприяння техній творчості солоді
Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства
Відділ мистецтв
Відділ абонементу

Нові надходження за травень

Відділ популяризації книги і змістовного дозвілля молоді

Баранюк І. Г.

Слово — Природа — Краса в педагогічній системі Василя Сухомлин- ського : Монографія / Ірина Григорівна Баранюк. — Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017.-252 с.
У монографії розглядають головні концепти педагогічної системи Васйля Сухомлинського — одного з найвидатніших педагогів XX століття. Розгляд концепту під умовною назвою «Слово» висвітлює розроблену ним лінгводидактику як багатоаспектне та глибоко інноваційне вчення про слово як один із важливих засобів розумового та морального-етичного виховання осо¬бистості. При цьому особлива увага приділена виховному потенціалу казок та етичних оповідань, котрі увійшли в скарбницю світової художньої педа¬гогіки. Детально розглянуті розроблені видатним педагогом засоби вихован¬ня природою (концепт «Природа»). Особлива увага звернута на культ Краси, котрим пройняте вчення видатного представника гуманної педагогікиБарабаш С.
Засвічу тиху свічку надії / Світлана Григорівна Барабаш. — Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017. — 180 с.

«Засвічу тиху свічку надії» — збірка доктора філологіч¬них наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, члена Національної Спілки письменників, телеведучої, але ра¬зом з тим небуденної, надзвичайної космічної енергетики жін¬ки Світлани Григорівни Барабаш. Видання відкриває чита¬чу стежку до світу поетичного мислення й почувань людини, по-особливому вписаної у час, яка через рідну мову, культуру, історію, публіцистику облагороджувала цей світ і яка за корот¬ку мить яскравого життя встигла так багато.ЯкобчукА.В.

Основи медичної валеології : навч. посібник / А. В. Якобчук, О. Г. Курик. – 2-ге вид. – Київ : Ліра-К, 2015. – 244 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до типової навчальної програми та побудований на основних питаннях поточного та кінцевого контролю програми. Курс подано у вигляді як основного, так і додаткового матеріалу з метою самостійного отримання та поглиблення знань у даній галузі охорони здоров’я. Розкриті основні принципи валеологічних знань з поглибленим поданням основних складових здоров’я і факторів, що його формують. Посібник призначений для викладачів, студентів вищих навчальних закладів, може становити інтерес науковцям, інтернам, а також буде корисним широкому колу читачів.Магістерська робота: методика підготовки : посібник / Т. О. Долбенко, І. С. Бондар, Ю. І. Горбань, В. А. Русавська. – 2-ге вид., випр. і допов. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. – 140 с.

У посібнику розкрито теоретичні, методичні, технологічні та організаторські аспекти підготовки магістерської роботи, показано процедуру попереднього захисту роботи на кафедрі та її захисту на атестаційній комісії. Всебічно розкрито методику підготовки змісту магістерської роботи та правила її оформлення. Подано орієнтовний (зміст) теоретичного, історичного та прикладного видів магістерської роботи, заяви, завдання на підготовку роботи, відгуку, рецензії, оформлення титульного аркуша, переліку скорочень, написання вступу, визначення актуальності, мети, об`єкта, предмета, завдань, новизни та практичного значення дослідження текстів у розділах і підрозділах, висновки. Наведено зразки календарного плану виконання магістерської роботи, звіту магістранта про підготовку роботи, оформлення списку використаних джерел, а також автореферату. Посібник призначений для магістрантів вищих навчальних закладів. Ним можуть користуватися студенти при підготовці науково-дослідних курсових робіт та аспіранти при написанні дисертацій. Враховуючи те, що посібником можуть користуватися аспіранти, в ньому подано зразок автореферату кандидатської дисертації.Відділ сприяння техній творчості Молоді

Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото / ред. І. Давидко ; упоряд., пер. та прим. В. Кобзар ; передм. В. Панченко. -К. : Темпора, 2016. -ISBN 978-617-569-252-3

Лев Мацієвич (1877-1910) – яскрава, але на жаль, досі призабута постать української історії. Він був одним із перших льотчиків Російської імперії, конструював підводні човни, працював над проектом авіаносця. А ще – був великим патріотом, одним із співзасновників Революційної Української партії (РУП). У колі його товаришів і знайомих – М. Вороний, М. Міхновський, С. Петлюра, О. Олесь, М. Коцюбинський та десятки інших із плеяди української інтелігенції початку ХХ століття.

Пропонована книжка є спробою розкрити перед читачем цю непересічну особистість. Видання вміщує: переклад «Сборника памяти Л. М. Мациевича», виданого 1912 р. у С.-Петербурзі, пізніші спогади людей, які особисто знали Л. Мацієвича, листи авіатора до М. Коцюбинського і М. Грушевського та добірку фотознімків, більшість із яких публікується вперше.Помаранська Н. Є. Історія макіяжу : навч. посібник / Н. Є. Помаранська. -К. : Кондор, 2017. -124 с. -Бібліогр.: с. 118-122. -ISBN 978-617-7582-27-3 Додатки : с. 98-117.

Навчальний посібник зорієнтований на учнів навчальних закладів, які навчаються за професією «Перукар (перукар-модельєр)» та «Візажист». Посібник містить теоретичний матеріал, ілюстрації, тестові завдання. Вправи для розвитку критичного мислення розміщені в додатках, дають можливість учням проконтролювати свої знання та сформувати вміння творчо опрацьовувати свої матеріал.
Автором узагальнено та систематизовано матеріал про розвиток мистецтва прикрашання тіла від найдавніших часів до наших днів. Підручник спрямований на поглиблене вивчення історії розвитку макіяжу і декоративної косметики, формування уявлення про минуле професії «Візажист», набуття практичних навичок систематизації знань, розширення обізнаності у сфері візажної справи.Відділ бібліографічних послуг та краєзнавства

Мирошникова В. В. 100 знаменитых путешественников / В. В. Мирошникова, В. В. Мирошников. -Х.: Фолио, 2004. -510 с. : портр. - (Сер. «100 знаменитых»).

Большинство географических открытий совершили не профессиональные ученые, а путешественники, завоеватели, авантюристы. На путь открытий толкала, в одних случаях, жажда золота, в других - поиски лучшей доли, патриотизм, чувство долга и самое благородное из чувств - стремление к познанию истины. Имена многих первооткрывателей затерялись в истории, о других знает весь мир. О том, как они совершали свои открытия, и рассказывает эта книга. Имена многих первооткрывателей затерялись в истории, о других знает весь мир. О том, как они совершали свои открытия, и рассказывает эта книга. С книгой можна познакомится в отделе информационно-библиографических услуг и краеведения.Бабіч О. Путівник по Одесі / Олександр Бабіч; худож.-оформ. Л. Вировець ; ред. Г. Таран. -Х.: Фоліо, 2017. -135 с. : фото. кол.

Про те, що Одеса - місто особливе, знають усі. Але в чому ж полягає ця його "особливість"? Зрозуміти або хоча б наблизитись до цього розуміння й допоможе наша книжка - новий путівник по Одесі. Автор книжки, маючи величезний досвід роботи з туристами у своєму місті, розділив розповідь на самостійні тематичні маршрути. Він розповідає про історі.ю Одеси, про незвичайних людей, що мали безпосереднє відношення до цього міста, знайомить з Одесою літературною і кримінальною, театральною і портовою, і, звичайно, з Одесою єврейською. Все це зроблено для того, щоб:
а) полегшити життя туристам, які приїздять до Одеси;
б) зацікавитися екскурсіями мешканців самої Одеси.

У путівнику читач знайде ЦВ - цінні вказівки, які полегшать йому знайомство з Одесою, і знамениті одеські майси - анекдоти, що чудово передають атмосферу цього неповторного міста. З книгою можна познайомитися у відділі інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства.Тычина А. Г. Украина. Запад. Восток : путеводитель / А. Г. Тычина; худож.-оформ. Л. Вировец ; ред. Г. Таран. -Х.: Фолио, 2016. -252 с.

Путеводитель «Украина. Запад. Восток» является продолжением совместного проекта журнала «Вести. Репортер» и известного журналиста и телеведущего Андрея Тычины, начало которому положила публикация издательством «Фолио» путеводителя «Украина. Центр. Юг». Интерес к внутреннему туризму в Украине растет с каждым годом. Наш путеводитель предназначен для людей, которые любят самостоятельно планировать путешествия, открывать для себя новые маршруты и места. С его помощью можно освоить до 30 увлекательных маршрутов по Центральной и Южной Украине, узнать об интересных местах, музеях и памятниках по маршруту следования, правильно выбрать время тура, чтобы не только насладиться новыми открытиями, но и посетить местные праздники и фестивали, рассчитать бюджет поездки. Автор этой книги за рулем машины проехал тысячи километров и рассказал не только о достопримечательностях и памятниках, но и о состоянии дорог, по которым туристам придется добираться до цели путешествия. Кроме того, автор предоставляет подробную информацию о музеях, гостиницах, местах отдыха и развлечений, указав ориентировочную стоимость посещения этих мест. Книга иллюстрирована фотографиями автора.Відділ мистецтв

Топська Неллі. Батько українського театру / Неллі Топська. – К.: Книжкова база Альфа, 2017. – 64 с.

Книга розповідає про життя Марка Кропивницького – видатного драматурга і режисера, керівника й організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру, і це визначення у повній мірі віддзеркалює багатогранну натуру творця і людини. Мистецький шлях Кропивницького є прикладом високого професіоналізму, громадянського подвигу і самовідданого служіння національному культурному відродженню. Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українським мистецтвом.Топська Неллі. Зачарована квітами / Неллі Топська. – К.: Книжкова база Альфа, 2017. – 64 с.

Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття рідних. Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, породжуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт. Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українським мистецтвом.Тетяна Яблонська. Іван Драч /вступ. стаття та вірші І. Драча; ідея видання: Г. Атаян, І. Драч, Н. Прибєгa [та ін.]. – К.: Мистецтво, 2017. – 56 с.

Пропоноване видання – художня реконструкція альбому «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини, який був надрукований у 1969 році. З ідеологічних міркувань весь його наклад у 4000 примірників було знищено. Радянська влада не допускала відходу художниці від соціалістичного реалізму та заборонила пропагувати нові тенденції у творчості Тетяни Яблонської, відомої, перш за все, знаменитою картиною «Хліб» (1949). Новий живописно–поетичний стиль майстрині, як і балади Івана Драча, просякнутий теплотою та лірикою у відображенні щастя й скорботи простої людини, що йшли наперекір ідеологічно–партійним засадам того часу. «Відлига» закінчилася. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться розвитком образотворчого мистецтва, поезії та книговидання України.Відділ абонементу


Косач Юрій
Сузір’я лебедя. Роман і повість.-К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017, - 400 с.

У цій книжці — два майстерні літературні твори блискучого, але вельми контроверсійного українського письменника-еміґранта Юрія Косача.Роман «Сузір`я Лебедя» — це винятковий у нашому письменстві «родинний портрет в інтер`єрі» української шляхетської родини напередодні Першої світової війни. Хоча деякі персонажі цього твору наділені певними рисами реальних членів родини Косачів-Драгоманових, цей роман — не спогади і не історія конкретної родини, а заворожливий узагальнений символ світу «старої шляхетної України» на межі його зникнення в буревіях воєн і революцій ХХ ст.

Повість «Еней і життя інших» присвячена темі української національно-визвольної боротьби в апокаліпсисі Другої світової. І хоча в мереживо фіктивної дії цього твору також вплетено натяки на реальні особи й події того часу (тут, можливо, проявляються не найкращі риси Косача-людини, який мовби вивищує себе через певну гіпертрофовану алюзію на національних світочів), тема повісті Косача універсальніша. Це роман ідей, один з важливих творів нашої інтелектуальної літератури. Це, за своєю суттю, текст філософських роздумів про принципові дилеми збройної боротьби, патріотизму та відповідальності індивіда перед народом і водночас перед особистими взаєминами з найближчими людьми...


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх