21 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Виставка Кутецької Олени


З 6 грудня у відділі мистецтв експонується виставка творчих робіт Олени Кутецької з с. Скалєва Новоархангельського району. Дівчина з дитинства захоплюється малюванням та рукоділлям, використовує різні техніки. Навчається в Уманському професійно-аграрному ліцеї.


Національні культури Кіровоградщини


Особливістю національного складу населення Кіровоградської області є його багатонаціональність - на території області проживають представники 98 національностей і народностей. Раз на два роки в області проводиться Фестиваль культур національних меншин «Степова веселка», в рамках якого бібліотека проводить тиждень культур національних меншин.

Відповідно до програми тижня, що відбувся 19-23 листопада 2012 року, працівниками відділу інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства користувачам бібліотеки було запропоновано книжкову виставку «Національні культури Кіровоградщини», метою якої було познайомити відвідувачів з історією, культурою, звичаями, традиціями та самобутністю представників національних меншин, які з давніх-давен проживають на території нашого краю.

Виставка має декілька розділів.

Перший розділ «Нас єднає Україна» познайомив відвідувачів з історією заселення нашого краю, яке колись називали «диким полем».

Інші розділи виставки присвячені найчисельнішим громадам нашого краю: болгарам, німцям, євреям та полякам.

«Болгари у нашому краї». З другої половини вісімнадцятого століття на теренах теперішньої Кіровоградщини почали з’являтися перші поселення болгар. Спочатку болгарами було засновано теперішнє селище Вільшанка, а невдовзі села Добре, Мала Вільшанка, Станкувате, Мала Мазниця хутори Лозоватка, Діцула, Чорний Ташлик Вільшанського району.

«Євреї на Кіровоградщині». Заселення міста Єлисаветград євреями йшло настільки інтенсивно, що через 100 років після його заснування представники єврейської національності складали близько половини населення. В обласному центрі знаходиться Кіровоградська Велика хоральна синагога. (Автор проекту — відомий єлисаветградський архітектор Олександр Лишневський. Оригінальна двоповерхова будівля виконана в характерному еклектичному стилі кінця ХIХ століття з романтичним напрямком мавританського стилю. Єлисаветградська Велика синагога належить до видатної спадщини архітектурної школи еклектики в Україні.

На сьогодні тут знаходиться центр єврейської громади.

«Вихідці з німецьких земель». У другій половині 18 століття стався масовий переїзд німців в Україну з «височайшого» веління імператриці Єлизавети Петрівни (1759 р.), яка запросила їх для колонізації українських земель. Катерина II в 1762 році перевершила Єлизавету тим, що запросила сільське населення європейських країн переселятися на вільні землі Російської імперії. Як правило, найчастіше колоністам припадали до смаку саме українські землі. Дослідники історії рідного краю добре знають, що однією з перших таких колоній на території нашої області було нинішнє село Крупське Кіровоградського району – старовинне німецьке поселення Старий Данциг.

«Україна-Польща: спадщина століть». Поляки Кіровоградщини на сьогодні гуртуються навколо обласного національно-культурного товариства «Полонія» ім. Кароля Шимановського. Щорічно Товариство «Полонія» проводить Фестивалі, «Дні польської культури», Музичний фестиваль ім.. Кароля Шимановського, вечори польської поезії, музики, танцю тощо.

На виставці були представлені книги та матеріали з періодичних видань як українською мовою та мовами національних меншин


Виставка світлин Пастуха Василя Вікентійовича


Пастух Василь Вікентійович, народився 24.08.1967 р. у с. Ставки, Бершадського р-ну, Вінницької обл. Працює у Гайворонській дистанції сигналізаціі та зв’язку.

Почав фотографувати у 2008 році. Перша виставка відбулася на день Незалежності в м. Бершаді, Вінницької обл. у 2009 р. Друга виставка - в м. Гайворон, на День міста. Чому робив виставки? Були різні причини, але найважливіша - бачити як сприймаються світлини глядачами, чути їх слова про враження від побаченого. Це все дає можливість робити з часом кращі фотографії.

Наступна персональна виставка «Життя прекрасна мить...» відбулася в обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського, в рамках проекту Сергія Зайцева «Моя квітуча Україна».

Як сказав автор, нові роботи свій перший крок зроблять у нашій бібліотеці, за що він дуже вдячний. У цих світлинах Василь Вікентійович надав перевагу макрозйомці та пейзажу. Тільки природа, на думку фотомитця, малює справжню красу, де тебе гріє сонечко, обвіває вітерець і ти забуваєш про все.


Вік живи – вік учись


Найкращі роки життя – студентські! Нові знайомства, друзі, переїзди, враження, життя в гуртожитку, спільні вечері, часте недосипання, лекції, сесії, смішні життєві історії, перший підзаробіток, дипломні роботи, незабутні викладачі, прогуляні пари – все це спогади, які пронесуться не раз думками людини, що перевірила на собі справжнє буденно-святкове студентське життя.
17 листопада – день, коли студенти можуть трошки «побешкетувати» та повеселитися. Що ж це за день такий? Це Міжнародний День студента.

Усім привіт, наші вітання!
Навіть тим, хто читає зрання.
День студента – класне свято.
Завітай до нас читати!
Що бажаєш?
Щось новеньке, креативне, пертинентне?
Все знайдем в один момент,
Лиш прийди до нас, студент!

З нагоди студентського свята працівники відділу абонементу підготували книжкову інсталяцію «Вік живи – вік учись», яка вкотре доводе, щоб отримати довгоочікуваний диплом треба перечитати не одну сотню книг.
Умовні книжкові сходинки показують основні етапи студентського життя.
Перший рік, а особливо семестр - один з найскладніших і найнезрозуміліших, але він найбільше і запам'ятовується. У перші дні ми ще не знаємо де знаходяться аудиторії, де бібліотека, ще не роззнайомилися з одногрупниками, та що там, ще навіть номер групи не запам'ятали. Проте, тут ніхто не буде чекати, доки Ви увійдете в курс справ та ритм навчання, тут все йде своїм звичаєм.
Кожен по різному складає свій перший іспит, хтось - тріумфально, а хтось не дуже, проте початок покладений, перший запис у заліковці зроблений, а це головне. А допоможуть скласти іспит чудові прикмети - підказки, які ви знайдете на нашій виставці. Але, як не дивно, з часом розумієш, що головною прикметою успішної сесії є знання!!!
На другому курсі з'являється ще один новий вид робіт та відповідно нові враження - курсова робота. Пишучи роботу, Ви вже частково відчуваєте себе науковцем та частиною чогось великого, знайомитесь зі своїм науковим керівником.
На третьому-четвертому курсах вже починається доросле життя. Частина Ваших одногрупників переходить на заочне навчання, адже йдуть працювати, частина одружується та народжує дітей, а частина так і насолоджується кожною хвилиною студентського життя.
А потім настає довгоочікуваний випускний рік! Ви вже поважно ходите туди-сюди коридорами і не наважуєтесь зазирнути на кафедру у пошуках викладача, бо забули як його звати, або й взагалі ще не запам’ятали як він виглядає. Зараз Ви вже пишете солідну наукову роботу, маєте веселих університетських друзів та переживаєте, що ж Вас чекає після університету. Рік проходить швидко, і ось Ви вже отримали диплом і готові йти своєю дорогою.
Проте з Вами назавжди залишаться Ваші добрі друзі, веселі спогади про перший День студента, першу стипендію, сесію, перший захист, словом про одні з найкращих років Вашого життя!


Це –не просто лялька


Ляльку - мотанку мотаю,
До оселі закликаю
Для мого синочка й доні
Щастя, радість, гарну долю.

Із самого дитинства ми не уявляємо життя без іграшок. Хлопчики граються машинками, а дівчатка – ляльками. Традиційною забавою в Україні є лялька-мотанка – така собі пані із тканини, зроблена без єдиного шва.

Кіровоградська майстриня, давня читачка бібліотеки Людмила Дмитренко виготовляє такі ляльки вже декілька років. Вважається, що корені ляльки-мотанки сягають Трипільської культури, а це – шість тисяч років до нашої ери. Перші ляльки робили з трави або соломи, а згодом, з поширенням ткацтва, почали використовувати тканину і прядиво.

Давні українці вірили, що саме мотанка є посередником між поколіннями: і тими, хто вже відійшов на той світ, і тими, хто ще не народився. Українці вірили, що, зробивши мотанку, можна просити у Вищих Сил дощу, гарної днини чи добрих новин. Рятувала мотанка і від хвороб. Згідно численних вірувань, хворій людині давали спеціально виготовлену ляльку-мотанку. Після того, як хвороба минала, ляльку спалювали, вважаючи, що вона увібрала в себе негативну енергію. Але, головне призначення ляльки-мотанки – бути оберегом дому, родини.

Традиційна лялька-мотанка не має обличчя. Вважалося, що якщо надати обличчю ляльки людських рис, у неї може вселитися лиха душа. Замість цього на обличчі робили хрест – символ Сонця, життя і нових починань, який ототожнюється з самою людиною, гармонією її фізичного і духовного світів.

У домашній колекції Людмили Леонідівни — близько тридцяти ляльок. Багато витворів своїх рук майстриня подарувала чи продала. Найчастіше, каже пані Людмила, ляльки купують для подарунків, особливо за кордон. Сьогодні роботи майстрині є у приватних колекціях Росії та США.

Познайомитися з ляльками-мотанками Людмили Дмитренко можна у відділі абонементу бібліотеки, де оформлено виставку її робіт «Мені просто цікаво жити…».


Берегиня та Купава

Нерозлучні

Полотняні красуні

Як цікаво!

Кіровоградщина – козацький край


З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії і це – не даремно, бо знання свого родоводу, історичних та культурних надбань необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному житті. Саме з нагоди святкування 14 жовтня Дня українського козацтва,  за народним календарем свята Покрови, яка була покровителькою січового лицарства, відділом абонементу підготовлено урок-історії «Кіровоградщина – козацький край» та оформлено книжкову виставку: «Степ та воля – козацька доля».
У першому розділі виставки «Україна – земля козацька» відображено обставини виникнення і становлення козацтва та його роль в історії, військове мистецтво, громадянський устрій, судочинство, господарська діяльність, побут, звичаї та духовність козаків.
У другому розділі «Хай козацька мудрість воскреса щоднини» представлена література про українські народні думи, історичні пісні, героїчний епос українського народу. Привертають увагу книги «Закувала зозуленька» (антологія української народної поетичної творчості), «Українські січові стрільці у піснях» І.Я.Хоми, «Пам’ять степів» П.Кизименка , «Козаки не за порогами» П. Кизименка, в яких чудово розкрито історію козацтва центральної України, описано степові шляхи Богдана Хмельницького та Івана Сірка, представлено інформацію про козацтво степової України, яка свого часу була місцем перемог Запорізьких і Гайдамацьких загонів над поневолювачами українського народу. Родзинкою виставки є колекція козаків Володимира Крутоуса, відомого на Кіровоградщині скульптора, що працює в стилі військової історичної мініатюри.
Володимир Крутоус з дитинства мріяв стати військовим, але так склалось, що не зміг. Хлопчиком почав ліпити з пластиліну, потім перебрав дуже багато матеріалу – глину, дроти аж поки до рук не потрапив пінопласт.
Серед його робіт відомі мініатюри персонажів Російсько-французької війни 1812 року. Брав участь у проекті «Єлисаветградські військові прапори». Вже понад три роки В. Крутоус цікавиться періодом козацтва. Збирає матеріали про одяг та зброю козаків.


Книжкова виставка «WWW: ВСЕСВІТНЯ ПАВУТИНА»


З 1 по 31 серпня у відділі сприяння технічній творчості молоді діє книжкова виставка «WWW: ВСЕСВІТНЯ ПАВУТИНА».

Сьогодні на запитання «Що таке Інтернет?» у кожного знайдеться своя відповідь: дехто з упевненістю почне розповідати про тонкощі роботи глобальної мережі, інші ж мають досить віддалене уявлення. Проте, з упевненістю можна сказати, що про Інтернет чули всі.

Інтернет – це цілий паралельний світ, в якому йдуть радіопередачі, працює пошта і телебачення. Тут відбувається живе спілкування, знайомство, пошук друзів та роботи. Це і бібліотека з гігантським об’ємом інформації, доступ до якої завжди відкритий. Весь цей світ доступний для кожного, хто грамотно поводиться з ним.

Книги та журнали, представлені на виставці, в повному об’ємі вміщують інформацію, корисну кожному, як новачку, так і досвідченому користувачу, а саме:

- що таке Інтернет, історія та підключення до нього;

- як знаходити необхідну інформацію;

- електронна пошта;

- програмне забезпечення;

- спілкування в реальному часі (соціальні мережі);

- розробка власної веб-сторінки і розміщення її в Інтернеті;

- як спроектувати власний сайт;

- захист від небажаних вірусів і хакерських атак та багато іншого.

Особливу увагу привертають книги: Копил В.І «Интернет-энциклопедия. Какие кнопки нажимать», Леонтьев В.П. «Новейшая энциклопедия Интернет», Глинский Я.М., Ряжська В.А. «Інтернет: Мережі, HTML і телекомунікації», Крупник О.Б. «Поиск в Интернете».

Яскравим доповненням до представлених на виставці книг є журнал «CHIP», на сторінках якого висвітлюються всі новини зі світу комп’ютерів та комунікацій, тести та огляди. До видання додається DVD-диск з безкоштовним програмним забезпеченням та відеоуроком.

Запропоновані джерела інформації будуть корисні як для учнів шкіл, студентів та викладачів, веб-дизайнерів, так і для широкого кола читачів.


Книжкова виставка «WWW: ВСЕСВІТНЯ ПАВУТИНА»


З 1 по 31 серпня у відділі сприяння технічній творчості молоді діє книжкова виставка «WWW: ВСЕСВІТНЯ ПАВУТИНА».

Сьогодні на запитання «Що таке Інтернет?» у кожного знайдеться своя відповідь: дехто з упевненістю почне розповідати про тонкощі роботи глобальної мережі, інші ж мають досить віддалене уявлення. Проте, з упевненістю можна сказати, що про Інтернет чули всі.

Інтернет – це цілий паралельний світ, в якому йдуть радіопередачі, працює пошта і телебачення. Тут відбувається живе спілкування, знайомство, пошук друзів та роботи. Це і бібліотека з гігантським об’ємом інформації, доступ до якої завжди відкритий. Весь цей світ доступний для кожного, хто грамотно поводиться з ним.

Книги та журнали, представлені на виставці, в повному об’ємі вміщують інформацію, корисну кожному, як новачку, так і досвідченому користувачу, а саме:

- що таке Інтернет, історія та підключення до нього;

- як знаходити необхідну інформацію;

- електронна пошта;

- програмне забезпечення;

- спілкування в реальному часі (соціальні мережі);

- розробка власної веб-сторінки і розміщення її в Інтернеті;

- як спроектувати власний сайт;

- захист від небажаних вірусів і хакерських атак та багато іншого.

Особливу увагу привертають книги: Копил В.І «Интернет-энциклопедия. Какие кнопки нажимать», Леонтьев В.П. «Новейшая энциклопедия Интернет», Глинский Я.М., Ряжська В.А. «Інтернет: Мережі, HTML і телекомунікації», Крупник О.Б. «Поиск в Интернете».

Яскравим доповненням до представлених на виставці книг є журнал «CHIP», на сторінках якого висвітлюються всі новини зі світу комп’ютерів та комунікацій, тести та огляди. До видання додається DVD-диск з безкоштовним програмним забезпеченням та відеоуроком.

Запропоновані джерела інформації будуть корисні як для учнів шкіл, студентів та викладачів, веб-дизайнерів, так і для широкого кола читачів.

http://www.youtube.com/watch?v=5veAHkJf0DU&list=UUDeaOnC3Uk2gUg_k4z4bwdA&index=1&feature=plcp

Юрій Шкрібляк – майстер українського різьбярства


У 2012 році виповнилось 190-років від дня народження Ю.Шкрібляка, класика українського різьбярства.

Відділ сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка презентує виставку книг та виробів з дерева — «Юрій Шкрібляк – класик українського різьбярства».

До епохи Юрія Шкрібляка гуцульські майстри також вправно володіли різцем, створюючи необхідні в побуті речі — скрині, ліжка, мисники, посуд, топірці, пістолі та архітектурні оздоби — двері, лиштву, сволоки. Юрій же, ніби за Божественним повелінням, узявся за обробку деревини з іншої, високохудожньої, сторони. Він не тільки самостійно опанував токарство, різьблення, випалювання, а й виготовив різні за розмірами і конфігурацією долота та стамески, сконструював оригінальний верстат. Все це відкрило можливості щодо пошуку невідомих доти форм виробів із дерева, прикрашених мереживом поглиблених штрихів, що значно посилювало декоративну виразність. І хоча в його творчості домінували геометричні мотиви, майстер інколи доповнював їх стилізованими зображеннями людських постатей, квітів, чого раніше ніхто на Гуцульщині не практикував.

Юрій Іванович Шкрібляк народився 28 квітня 1822 року у віддаленому присілку Плоский гуцульського села Яворів, що на Іванофранківщині. З юних літ, за прикладом батька, сам робив барильця, ракви — посудини для зберігання бринзи, прикрашаючи їх простим орнаментом. Згодом процес плаского різьблення довів до мистецьких вершин.

Вироби Юрія Шкрібляка, який став родоначальником гуцульської різьби, користувалися великим успіхом і експонувалися у Відні (1872 p.), Трієсті (1878 p.), Коломиї (1880 p.), Львові (1887 p.), Стриї, Станіславі (тепер Івано-Франківськ, 1879 р.). Деякі з них і сьогодні прикрашають експозиції найбільшого в Європі Віденського музею народного мистецтва та інших відомих колекцій старожитностей.

У 2012 році на прадідівській землі, у рідному селі Яворові, над річкою Рибницею, встановлено дерев’яний хрест як знак пам’яті про класика гуцульської різьби Юрія Шкрібляка, який увінчує напис:

«Талант він мав од Бога і людей,

Понад усе Гуцульщину любив,

Її красою він творив і жив».

Поставлено пам’ятний знак на обійсті Дмитра Шкрібляка, правнука різьбяра, недалеко від його рідної хати. Виготовлено його з дуба.

На книжковій виставці «Юрій Шкрібляк – класик українського різьбярства» представлено: біографію Ю.І. Шкрібляка та книги, які стануть в нагоді тим, хто цікавиться різьбою по дереву. Серед них: «Полная энциклопедия художественных работ по дереву», Коноваленко А. «Основы столярного ремесла», Чебан В. «Резьба по дереву», «Домовая резьба: технология, материалы, изделия» (укладачі В. Риженко та А. Телічко), Шумер С. «Технологія виготовлення художніх меблів» та ін.

Запрошуємо усіх бажаючих переглянути книги з різьблення по дереву, познайомитися з традиційним видом української народної творчості. Виставка буде експонуватися до кінця жовтня.


Організовано нову книжкову виставку


З 2 по 31 липня у відділі сприяння технічній творчості молоді діє книжкова виставка «ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ: ДОВГОВІЧНІСТЬ СПОРУД».

У 1803 році російський фізик Василь Петров створив найпотужніший у світі вольтів стовп. За допомогою його приладу вдалося відкрити таке важливе явище, як електрична дуга, що застосовується у електрозварюванні.

Електрозварювання — зварювання матеріалів, яке ґрунтується на використанні електричної енергії. Це звичайна технологічна операція, за допомогою якої виготовляються мости, кораблі, залізні дороги, військова техніка, будинки тощо.

Література, представлена на книжковій виставці, містить інформацію про технічні можливості відомих способів електричного зварювання, наведені технічні властивості конструкційних металів і сплавів та виготовлених з них виробів, а також характеристики сучасного обладнання для ручного і механізованого зварювання. Особливу увагу користувачів привертають книги: В. І. Голошубов «Зварювальні джерела живлення», І. В. Гуменюк «Технологія електродугового зварювання», «Довідник зварника» за ред. О. Г. Биковського та І. В. Піньковського, В. С. Виноградов «Электрическая дуговая сварка», підручник «Основи охорони праці», розрахований на працівників підприємств, зайнятих питаннями безпеки праці.

Один із розділів книжкової виставки присвячений видатним українцям-вченим: Патону Євгену Оскаровичу та його сину Борису Євгеновичу. Адже саме під керівництвом Євгена Оскаровича в далекому 1934 році було відкрито Інститут електрозварювання, який продовжує в наш час очолювати Борис Євгенович. Науково-інженерна школа в галузі електрозварювання металів та електротехнологій, заснована Патонами на Україні, відома в усьому світі.

Запропоновані друковані джерела інформації будуть корисні як для студентів та викладачів технічних навчальних закладів, так і для представників робітничих спеціальностей.


До 16 річниці Конституції України


У відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді оформлено книжкову виставку «Жити за Основним законом держави». На ній представлені книги, періодичні видання про процес державотворення в Україні, історію Конституції. Окремий розділ виставки представляють видання про конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, права та обов’язки дітей і батьків, актуальні аспекти соціально-правового захисту молоді в сучасній Україні.


Для допитливих, доскіпливих, ерудованих, хто прагне такими стати


У відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді оформлено книжкову виставку «За сторінками книг серії «Про що не розповіли підручники».
Це науково-популярні видання для всіх, хто бажає відкрити для себе незнайому, сповнену таємниць і парадоксів фізику та хімію.
Кому цікаві надзвичайні археологічні і географічні відкриття, загадки і таємниці Землі, багато з яких ученим досі не вдалося пояснити.
А також загадкові та маловідомі явища природи, дивовижні таємниці «братів наших менших», новітні досягнення вчених у галузі біології.
А ще можливість навчитися розуміти механізми розвитку життя й дізнатися як змінювалася наша планета протягом міліардів років.
Крім цих видань, на виставці розміщені книги багатотомної популярної енциклопедії «Я пізнаю світ», «Світ навколо нас», «Цікаво про незвичайне».
Отже, у захоплюючій формі викладено відомості, що залишилися за рамками шкільних підручників.


Візьми книгу для відпочинку


Літо ... Його чекають всі - і діти, і дорослі. Кожен вже запланував на літо багато цікавих справ. Під час літніх канікул можна досхочу порадіти життю: мандрувати, купатися на пляжі, грати в футбол, баскетбол або бадмінтон, кататися на велосипеді. Є час читати книжки, які заманеться, а не тільки за шкільною програмою.
Саме на допомогу користувачам відділом абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка підготовлено книжкову виставку-рекомендацію «Візьми книгу для відпочинку».
Ви, звичайно, знаєте, що існують секрети, які мріє розкрити кожна дівчинка, кожна дівчина і кожна жінка. Це – секрети краси і чарівності. Як стати привабливою? Як навчитися правильно доглядати за собою? Про все це ви дізнаєтесь з розділу «Краса врятує світ» .
Під заголовком «Чим хата багата» представлена література для господинь будь-якого віку, які прагнуть зробити свою домівку бажаною і затишною, а побут – красивим і радісним. Тут ви можете знайти поради на всі випадки життя.
З наступного розділу «Чарівний світ подорожі» користувачі дізнаються про заповідні куточки рідного краю, України, країн Європи та світу.
Серед усіх чудес світу найбільше чудо - це кохання. Звичайно це стан душі людини. Але це стан такої сили потрясіння, захвату, захоплення, який змінює людину фізично і духовно. Саме наступний розділ виставки «На крилах любові» присвячений цій тематиці.
Останній розділ виставки має назву «Для справжніх чоловіків». Зацікавить він, як юнаків так і дорослих чоловіків. Тут представлені книги про чоловічі види спорту та професії. Зацікавить і художня література із серій «Військові пригоди», «Команда», «Форвард» та інші.


Місто бібліотечних цікавинок


В рамках вуличної акції - Фестивалю «Місто бібліотечних цікавинок», що відбувся з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, студенти факультету дизайну Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки організували виставку робіт виробів з металу.

Муза серед нас


З 25 квітня у відділі мистецтв організовано художню виставку «Муза серед нас», яку підготували студенти та викладачі Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки: Хавроненко Світлана, Куроп’ятник Алла, Синькова Катерина, Ткаченко Наталія, Череватенко Наталія. Керівник: Хавроненко Світлана Павлівна.

Куроп'ятник Алла. Д.Г. Левицький Портрет М.А. Д'якової. Копія

Куроп'ятник Алла. Карпатські краєвиди

Куроп'ятник Алла. Львів. пл. Митна

Куроп'ятник Алла. Натюрморт

Куроп'ятник Алла. Соняшники

Синькова Катерина. Натюрморт

Синькова Катерина. Польоти

Синькова Катерина. Тематичний натюрморт

Ткаченко Наталія. Жінка-вамп

Хавроненко Світлана. Бантик

Хавроненко Світлана. Біля вікна

Хавроненко Світлана. Грація

Хавроненко Світлана. За гілками

Хавроненко Світлана. Леді у червоному

Хавроненко Світлана. Мавка

Хавроненко Світлана. Миттєвість

Хавроненко Світлана. Натюрморт з гіпсовим носом

Хавроненко Світлана. Незабудка

Хавроненко Світлана. Нічне світло

Хавроненко Світлана. Парніша

Хавроненко Світлана. Парубок

Хавроненко Світлана. Погляд у небо

Хавроненко Світлана. Птахи

Хавроненко Світлана. Рідкісний червоний

Хавроненко Світлана. Ромашка

Хавроненко Світлана. Сепія

Хавроненко Світлана. Сонячний погляд

Хавроненко Світлана. Спокусниця

Хавроненко Світлана. Чаювання

Череватенко Наталія. Жінка з бокалом

Череватенко Наталія. Нічне місто

Череватенко Наталія. Півфігура

Череватенко Наталія. Портрет

Череватенко Наталія. Таємнича

Виставка писанок


4 квітня у відділі мистецтв організовано виставку писанок вихованців Комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка». Керівники: Стороженко Світлана Василівна, Стороженко Тетяна Олександрівна.

Елементи натхнення


З 7 березня у відділі мистецтв організовано художню виставку «Елементи натхнення», яку підготували студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки: Мацієвська Катерина, Силенко Оксана, Ковальова Вікторія, Соколенко Вероніка, Темний Олександр, Бодашко Олександра, Павленко Юлія, Синькова Катерина, Швабовська Наталія, Бруско Дарина. Керівник: Хавроненко Світлана Павлівна.

Бодашко Олександра. Натюрморт осінній

Бруско Дарина. За книжкою

Ковальова Вікторія. Корабель

Мацієвська Катерина. Віка

Мацієвська Катерина. З парасолькою

Мацієвська Катерина. Кармен

Мацієвська Катерина. Мавка

Мацієвська Катерина. На березі моря

Мацієвська Катерина. Сходинки

Мацієвська Катерина. Тетяна

Мацієвська Катерина. Чарівниця

Павленко Юлія. Натюрморт

Силенко Оксана. Джон

Силенко Оксана. Квіти

Силенко Оксана. Осінній натюрморт

Синькова Катерина. Портрет

Синькова Катерина. Чаювання

Соколенко Вероніка. Наталі

Темний Олександр. Червона шапочка

Швабовська Наталя. Вікторія

Швабовська Наталя. Віола

Швабовська Наталя. Портрет

Поезія - це завжди неповторність


У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Отже, поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».

В рамках святкування Дня поезії працівниками відділу абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка оформлено книжкову виставку «Поезія - це завжди неповторність».

«Першоджерела поезії» - такою назвою починається експозиція виставки, де представлені поети світової літератури, зокрема: Гете, Данте, Петрарка, Гарсіа Лорка, Шекспір, Байрон, Гейне, Рільке та ін.

В розділі «Не топчіть діамант» представлена література російських письменників: О. Пушкіна, М. Лермонтова, А. Ахматової, М. Цвєтаєвої, Ф. Тютчева.

В розділі «Під поетичним пером» виставлені книги корифеїв українського поетичного слова, збагачені від роду і до роду українською піснею, нетлінно – вічним словом Кобзаря, величною і гордою думкою Івана Франка та Лесі Українки, оповиті поетичним словом.

Розділ «Пізнаймо в слові рідний край» висвітлює життя і творчість поетів, які народились на Кіровоградщині, чий талант міцнів, розквітав на просторах степового краю: В.Базилевського, Н.Купчинської, Н.Бредихіної, В. Гончаренка та ін.


Шевченкове слово в віках не старіє


Тарас Шевченко…Такий великий,
що бути більшим не можна.
Як Україна. Як світ.
(Борис Харчук)

Щороку, в березні, Україна відзначає дні, які в народі називають «шевченківськими». До цих днів в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М.Бойченка оформлено книжкову виставку «Шевченкове слово в віках не старіє».

…Свою Україну любіть,
Любіть її… Во врем’я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Т.Шевченко

У цих словах нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад лишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців. Про життя і творчість Т. Г. Шевченка користувачі дізнаються, переглянувши книги з першого розділу виставки: «Перехрестя долі Кобзаря».
Багато літ незгасним вогнем усеперемагаючого патріотизму палахкотить могутня і ніжна Шевченкова поезія. Вірші та пісні Тараса Григоровича рано входять у нашу свідомість, закликають любити рідний край, брататися сильному зі слабшим, бути справедливим, чесним. В другому розділі виставки: «Дзвенять Кобзареві струни» представлені поетичні, прозові та драматичні твори Т.Г.Шевченка.
Багато є в світі прекрасних поетів, кожний народ має своїх співців. Але тільки Тарас Шевченко здобув таке всенародне визнання. З давніх-давен в українських оселях під заквітчаними рушниками поряд з іконами можна було побачити портрет Шевченка, а на столі «Кобзар». Його поетичне слово звучить у різних куточках світу – один лише «Заповіт» перекладено на 147 мов! Поезії Шевченка покладені на музику, багато з них давно стали народними піснями. До могили Кобзаря в Каневі йдуть люди з усіх куточків планети, щоб вклонитися генію, який учив любити свою землю і свій народ. Більше про вшанування і велич Т.Г.Шевченка користувачі дізнаються з останнього розділу виставки: «Черпаємо правду в твоєму слові».


Кращої ніж рідна, мови не буває


Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого. Це відносно молоде свято – до календарів всього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Історія свята має трагічний початок. Дату 21 лютого вибрано тому, що саме цього дня 1952 року загинули п’ятеро студентів, які брали участь у демонстрації за надання рідній їм бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою Бангладеш.

Наша мова успадкована від мов племен, що населяли Київську Русь. У ІХ ст. було винайдено письмо, складена слов’янська азбука – Кирило і Мефодій були її авторами, але володіли нею спочатку церковнослужителі. Можна сказати, що українська мова з’явилася до ХІ ст. Життя не дуже пестило нашу мову на шляху до утвердження. Але, незважаючи на все, українська мова увійшла в коло найрозвинутіших мов світу.

В бібліотеці до цієї дати підготовлено книжкову виставку «Кращої ніж рідна, мови не буває».

Наша мова є й нашою історією. Тому, в першому розділі «Перегук віків», представлені книги про мову та мовознавство як науки, природу і сутність мови, її походження, закономірності розвитку і функціонування на різних етапах історії.

Рідне слово є важливим засобом виховання людини. Кожен повинен прагнути до того, щоб його мова стала досконалою, зрозумілою всім. Допоможуть оволодіти мовними навиками книги, представлені у розділі «На крилах слова».

Мова - найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думи і сподівання.

Великий наш народ і великі, прекрасні його духовні скарби: пісня бентежить, радує нашу душу, поезія – апофеоз краси, прислів’я, приказки та казки – безсмертні і житимуть доти, доки живе народ, що їх склав.

«Скарбниця народної мудрості» - таку назву має наступний розділ виставки, до якого увійшли книги різних жанрів усної народної творчості.

Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода.
Це України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.


За синєє небо, за жовте колосся


68 років тому, 8 січня 1944 року, місто Кіровоград було звільнено від фашистських загарбників. До цієї дати у відділі абонементу бібліотеки оформлено книжкову виставку «За синєє небо, за жовте колосся…».

На виставці представлено літературу, яка розповідає про життя та боротьбу мешканців Кіровограда в часи Великої Вітчизняної війни, про воїнів, що ціною власного життя звільнили наше місто від ворогів.

Окремим розділом представлені книги: В.Погрібного «Жертовне вогнище», К.Береста «Юність опалена війною», В.Шурапова «Ніч над Інгулом» та Є. Долматовського «Зелена брама».

Запрошуємо усіх переглянути книжкову виставку, що діятиме в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка до 12 січня 2012 року.


2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх