24 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Виставка робіт Катерини Мацієвської


3 13 грудня у відділі мистецтв експонується виставка робіт Катерини Мацієвської. Це вже друга персональна виставка юної художниці. Цього разу Катя потішила поціновувачів живопису роботами на новорічну тематику – це переважно пастельні портрети, а також зимовий пейзаж, виконаний олійними фарбами на полотні.

Виставка робіт буде діяти до 20 січня 2014 року.

Запрошуємо всіх бажаючих!


Моя улюблена бібліотека


З 10 грудня 2013 року до 31 січня 2014 року у відділі мистецтв експонується виставка робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О. Осмьоркіна «Моя улюблена бібліотека».

Запрошуємо всіх бажаючих!


Антонова Катерина

Біланова Єлизавета

Бура Анна

Вакуленко Вікторія

Детрер Христина

Дрига Карина

Дуднік Катерина

Єфіменко Інна

Кармазіна Анастасія

Касап Вікторія

Коваленко Олена

Котюк Єлизавета

Романенко Катерина

Сайко Юлія

Сметана Яна

Соколов Владислав

Сподіна Анастасія

Стрижеус Вероніка

Виставка-експозиція «Співець тривожної молодості»


Ходжу у задумі по тихій кімнаті,

Десь море вирує, прибій.

Островський і Бойченко духом крилаті,

Сіяють в уяві моїй…

І подвиг чий дужчий, не знаю.

Рівняти

Чи можна героїв моїх?

Ви ж рівні. Вам вічно в серцях нам сіяти,

В серцях поколіннів людських.

В.Сосюра «Орли»


«Яка все ж таки сила любити людину…» - писав Олександр Бойченко, автор «Молодості», книги, якою зачитувалося не одне покоління молоді. І зачитується понині. Бо подвиг, особливо коли це подвиг духу людського, ніколи не забувається, а вічно живе і житиме в серцях.

22 листопада відзначатиметься 100 років з дня народження Олександра Максимовича Бойченка, відомого українського письменника, громадського діяча, людини великої душевної сили і доброти. Тяжка хвороба прикувала його до ліжка на довгих 17 років, але не скорила волі, не згасила полум’я любові до людей.

Недарма наша бібліотека носить його ім’я.

Завітайте у відділ абонементу, ознайомтесь з експозицією, присвяченою життю і творчості Олександра Бойченка. Чекаємо на Вас!


Бібліотекар з книгою Молодість

Друкарська машинка О. Бойченка

Виставка художніх робіт Катерини Мацієвської


З 21 жовтня у відділі мистецтв експонується виставка художніх робіт Катерини Мацієвської. Роботи виконані у стилі імпресіонізм, за допомогою олійних фарб.

Це далеко не перша творча співпраця бібліотеки і юної художниці. Катерина Мацієвська закінчила Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки (факультет дизайну). Дівчина володіє різними техніками малювання - графікою, аквареллю, олійними фарбами. Катерина активно брала участь у спільних заходах бібліотеки та КІРУЕ, зокрема проводила майстер-класи з енкаустики (техніка малювання воском) та надавала роботи для творчих виставок, яких за останні три роки відбулося дванадцять. І ось – перша персональна виставка в стінах нашої бібліотеки.

Запрошуємо всіх бажаючих! Виставка діє до 29 листопада.Письменники - нобелівські лауреати


У рамках Нобелівського тижня 10 жовтня 2013 року Швецька королівська академія наук оголосила ім’я цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури. Ним стала канадська письменниця Еліс Мунро. Саме з цієї нагоди працівниками відділу абонементу оформлено книжкову виставку «Письменники ‒ нобелівські лауреати».

Нобелівська премія ‒ одна з найпрестижніших міжнародних премій. Заснована згідно із заповітом шведського підприємця, науковця Альфреда Бернарда Нобеля, який винайшов динаміт. Весь свій статок (близько 31,5 млн. шведських крон) він призначив на фінансування міжнародної премії. Згідно з його волею, відсотки діляться на 5 рівних частин, які призначаються для заохочення відкриттів у галузі фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури і особливі досягнення перед людством у справі миру. Виняток ‒ математики. Це пов’язано із сумною історією кохання Альфреда. Дівчина, яку він кохав, вийшла заміж за математика. Саме через це Нобелівська премія не поширюється на цю галузь науки.

1900 року був створений Нобелівський комітет, який виплачує премії. Вручення премій почалося 1901 року. За час її існування було запроваджено лише одне нововведення: 1968 року Шведський банк, з нагоди свого 300-річчя, запропонував виділити гроші на премію з економіки, а Нобелівський комітет взяв на себе зобов’язання з їхнього розподілу. Офіційно іменована як «Премія з економіки пам’яті Альфреда Нобеля» вперше була присуджена 1969 року. За традицією, премії з фізики, хімії, медицини, літератури і економіки вручає в Стокгольмі в Концертному залі король Швеції.

Завітайте до бібліотеки, ознайомтесь з виставкою!


ЛЮБИТЕЛЯМ РУКОДІЛЛЯ


Ви замислювалися над тим, чому так популярно рукоділля? Адже це не просто бажання скоротати час, а й порив душі, який відбивається в речах, створених Вами власноруч.

Не дивлячись на динамічність сучасного світу, жінки все одно хочуть бути чарівними, носити гарний одяг і прикраси. А прийшла традиція прикрашати свій одяг та побут до нас з глибини віків. Здатність створювати прекрасне відбилася в неповторних, оригінальних та створених в єдиному екземплярі речах.


В небі сонця золотий клубочок

Розсипає нитки промінні

Їх збирають рученьки дівочі

І гаптують цвіт на полотні

М. Рильський


Мистецтво вишивання, бісероплетіння, в’язання та інших видів рукоділля на протязі століть є невід’ємною частиною в створенні одягу та предметів побуту. Вироби, виготовлені власноруч, надзвичайно популярні і сьогодні. Саме тому у відділі Сприяння технічній творчості молоді оформлено книжкову виставку "Любителям рукоділля".

Періодичні видання, що представлені на виставці дають поради по вишивці нитками та бісером, в’язанню.

Журнали «Бісер», «Модный журнал», «Рукоділля» висвітлюють питання техніки виготовлення з бісеру оздоб, візерунків та народних орнаментів. Завдяки своїй різноманітності, барвистості, народним мотивам прикраси з бісеру чарують своєю красою, вражають оригінальністю форм та кольорових поєднань і чудово пасують до сучасного одягу.

Журнали «Анна», «Рукоділля», «Вышивка. Вязание», «Узоры вышивок» розповідають про різні видів вишивки: гладь, хрестик, мережка, рубець, зубці та інші види, поєднання нитки і бісеру, стрічки і полотна, а також дають схеми картин та окремих узорів.

Журнали «Сабрина», «Диана», «Секреты мастерства», «Дуплет» пропонують сучасні та оригінальні моделі в’язаного одягу: светрів, безрукавок, кофтин, тунік, палантинів, шарфів, шапочок, беретів.

Запрошуємо початківців та майстринь скористатися порадами і візерунками журналів з рукоділля, які є в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка.Виставка робіт Світлани Хавроненко


З 1 вересня у відділі мистецтв експонується виставка робіт кіровоградської художниці Світлани Хавроненко. Це вже друга за цей рік персональна виставка Світлани. Художниця малює на будь-якому матеріалі будь-якими фарбами (крім олії), іноді змішаною технікою. Частіше всього використовує акварель.

На виставці представлено роботи, виконані за допомогою різних матеріалів: акварель, гуаш, акрил, пастельний олівець і навіть анілінові барвники для розпису яєць.

Виставка буде тривати до кінця місяця. Запрошуємо всіх бажаючих.


Виставка Івана Стоянова «З Болгарією у серці»


З 20 до 30 серпня у відділі мистецтв експонується виставка робіт відомого болгарського художника Івана Стоянова «З Болгарією у серці».

Іван Стоянов - відомий болгарський художник, народився 1961 року в м. Нова (Республіка Болгарія). Закінчив факультет мистецтв університету Єпископа Костянтина Преславського в місті Шумені.

З 1986 року є активним учасником національних і міжнародних художніх виставок. Підготував близько 20 персональних виставок у Болгарії та за кордоном.

Художні твори автора зберігаються не тільки в колекціях музеїв Болгарії, а також у Франції, Іспанії, Японії, Португалії, Білорусі та України.

Протягом 2011-2012 років з творчістю художника мали нагоду познайомитись мешканці багатьох міст України. Цього року таку нагоду мають і кіровоградці. В квітні місяці виставка робіт І. Стоянова експонувалась в Кіровоградському обласному художньому музеї. Роботи майстра викликали неабиякий інтерес та зацікавлення у кіровоградців. Саме тому Кіровоградська обласна громадська організація «Об’єднання болгар «Нашите хора» спільно з Кіровоградською обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.М.Бойченка вирішили подарувати мешканця та гостям міста ще одну можливість познайомитись з творчістю Івана Стоянова.

На виставці представлено 23 графічні малюнки, які створені у авторській художній техніці, що поєднує колаж і зображення символічних знаків, виконаних тушшю та темперою. Основою для графічних малюнків є знаки-символи, що використовуються в техніці вишивки, гончарства та інших промислах болгарським народом.

Запрошуємо усіх бажаючих!


Виставка Гавриленка Олександра


З 20 до 30 серпня у відділі мистецтв експонується виставка робіт талановитого майстра, гончара Гавриленка Олександра. Виставка задовольнить смак найвибагливіших поціновувачів українського мистецтва, так як на ній представлені керамічні вироби від найпростіших (дитячі іграшки, свистульки, прикраси) до справжніх витворів мистецтва (картини, портрети тощо).

Смак літа«Навіть з мрії можна зварити варення,

якщо додати фруктів і цукру»

Станіслав Єжи Лец


Всі ми родом з дитинства і чудово пам’ятаємо такий солодкий смак варення: абрикосового, вишневого, малинового. Кожна родина зберігає свої особливі секрети його приготування, які передаються з покоління в покоління.

В давнину мистецтву правильного приготування варення вчили дівчат ще з дитинства і надавали цьому величезне значення, оскільки даний продукт був не тільки смачним частуванням, але з його допомогою лікували простудні захворювання, а також давали хворій людині для зміцнення імунітету.

Варення не перестає бути популярним навіть у двадцять першому столітті, з його новинками та сучасними технологіями. Адже що може бути краще, ніж зібратися родиною за вечірнім чаюванням і відкрити баночку варення власного приготування?

Для тих, хто не може відмовити собі в задоволенні поласувати цими солодощами, у відділі сприяння технічній творчості молоді створено виставку-інсталяцію «Смак літа», яка діятиме з 12 серпня по 12 вересня.

Запрошуємо всіх бажаючих відкрити для себе секрет виникнення та світової популярності вареня. А також дізнатись безліч оригінальних рецептів для нових кулінарних експериментів на вашій кухні!


Цікава виставка


Існує думка, що «хвиля популярності речей ручної роботи згасне через декілька років», але минають і минають роки, та вироби, зроблені власними руками завжди користуються популярністю. В будь-який час знаходились люди, що хотіли бути оригінальними і були такими саме завдяки виробам ручної роботи.

Можливо, Ви займаєтеся бісероплетінням чи виготовленням моделей літаків, створюєте шедеври з мушлі чи інших природних матеріалів? А може, Вам подобаються вироби з паперу, тому вас цікавлять різні способи їхнього створення? Тоді не зволікайте, відвідайте виставку робіт «Твори. Вигадуй. Пробуй». Так трьома словами можна представити виставку творчих поробок користувачів бібліотеки: вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості та учнів загальноосвітньої школи № 21. Тут представлені вироби з паперу, тканини, бісеру, тіста, гіпсу та дерева.

Ну що, зацікавились? Тоді хутчій до нас!Виставка «Іграшка мого дитинства»


Іграшка завжди була супутником людини. Її люблять усі: і діти, і дорослі. Для малечі вона - забава, дорослим вона доставляє радість, переносячи у світ дитинства. При нинішньому достатку і розмаїтті ляльок, м'яких іграшок, роботів-трансформерів найбільш тепло і зворушливо виглядають старі радянські іграшки, якими гралося не одне покоління дітей.

Працівниками відділу абонементу підготовлено виставку «Іграшка мого дитинства», до створення якої долучились і користувачі бібліотеки. Організатори виставки стверджують, що попри сучасні електронні та комп’ютерні ігри, цікавість до старих забавок у більшості дітей не зникла.

Виставка надзвичайно подобається усім відвідувачам бібліотеки, але найбільше захоплення експозиція викликає у дорослих. На виставці представлені іграшки кінця 70-х - початку 80-х та кінця 90-х років. Вона складається з таких розділів: «Радянські красуні», «Гумові чоловічки», «Ведмедики», «Хутряні друзі», «Порцелянові крихітки», «Сучасні кралечки», «Пупси» та «Собачки».

Усіх охочих поринути у вир дитинства, згадати як це було, запрошуємо відвідати виставку, яка буде діяти до 28 червня 2013 року.ведмедики

гумові чоловічки

література

радянські красуні

ручна робота

сучасні кралечки

Писанковий Всесвіт


Великдень – одне з найбільших і найшанованіших християнських свят, одним з символів якого є писанка. Ось що сказав про нашу українську писанку відомий письменник Богдан Стельмах: «Народ живе красою, уміє не лише створити, а й обезсмертити себе у прекрасному. Скільки стрілося в писанці! Казка, пісня, бувальщина, материнська колискова й росяна стежка дитинства, вінок першого кохання й дужість повноліття, мудрість старості й присмак вічності у присмерку вечірнього неба. З радістю – смуток, з усмішкою – надія. Добирайте, осмислюйте, повертайте скарби народові, котрий примножить їх знову і знову».

З нагоди свята Великодня у відділі сприяння технічній творчості молоді з 15 квітня по 8 травня 2013 року розкрито книжкову виставку «Писанковий Всесвіт». Крім книг, що висвітлюють історію та технологію світового писанкарства, тут представлені роботи вихованців гуртків «Сувенір», «Арт-ідеї», «Господарочка» Центру позашкільного виховання «Контакт» НВО СНЗ І ст. «Гармонія» гімназії імені Т. Г. Шевченка.

Писанки розмальовують барвистими кольорами та розписують різноманітними символами. Чим більше кольорів на писанці, тим більшу магічну силу вона несе. Звернувшись до книг, можна розкрити деякі секрети писанки, наприклад - значення кольорів:


- червоний символізує позитивну символіку і несе радість життя;

- чорний у сполученні з червоним наголошує на тривожній правді життя;

- жовтий колір символізує місяць, зорі, урожай;

- голубий – небо, повітря, здоров’я;

- зелений – весну, воскресіння природи;

- багатобарв’я означає сімейне щастя, світ, любов.


У минулому писанки правили за своєрідні амулети, обереги від усякого лиха та хвороб. А візерунки, виведені на них, мали символічне значення, були магічними. Щоб «прочитати» писанку, потрібно знати її символи: жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок. Ще зображують листя — дубове або вишневе.

Цікаво, що майже весь рослинний орнамент на українських писанках пов'язаний із рослинами, відомими своїми лікувальними якостями. Дуже поширені писанки із зображенням весни, символами якої є: квіти, гілки дерев, гірські рослини, гірлянди, віночки, букети.

Саме такими візерунками покриті писанки, що представлені на книжковій виставці «Писанковий Всесвіт».


Книжкова виставка «Не бійтесь заглядати у словник»


Французький письменник Анатоль Франс назвав словник «всесвітом, розташованим у алфавітному порядку».

Словник потрібен, коли не знаєш, як пишеться те чи інше слово. Але це не головне. Словники - це не лише довідники, але і елемент національної культури: адже в слові втілено багато граней народного життя. Все багатство й різноманіття лексичних запасів мови зібрано в словниках. Створення словників - завдання особливої галузі лінгвістичної науки - лексикографії.

Словників багато і вони різноманітні. Енциклопедичні словники описують світ, пояснюють поняття, дають біографічні довідки про відомих людей, відомості про країни та міста, про видатні події (війни, революції, відкриття).

Філологічні словники містять інформацію про слова. Відомості про правильне написання слів можна дізнатися в орфографічному словнику. Етимологічні та історичні словники описують походження слова, його шлях у мові, всі зміни, які відбулися з ним на цьому шляху. Граматичні словники містять інформацію про морфологічні та синтаксичні властивості слова.

Існують також словники іншомовних слів, термінологічні, діалектні.

Цей перелік був би неповним без двох типів словників Це тлумачні та ідеографічні словники: і в тих, і в інших пояснюється значення слова. Але в тлумачному словнику слова розміщені в алфавітному порядку, а в ідеографічному - за групами, які виділяються на підставі деяких спільних властивостей речей та понять (наприклад, таких: «людина», «тварина», «дія», «фізична властивість»).

Всі ці словники представлені на книжковій виставці «Не бійтесь заглядати у словник», яка буде діяти протягом квітня та травня.


Виставка робіт «Обдаровані пальчики»


Існує безліч версій походження орігамі. Одне можна сказати напевно — здебільше це мистецтво розвивалося в Японії. Проте, незалежні традиції складання з паперу, хоч і не настільки розвинені, як в Японії, існували в Китаї, Кореї, Німеччині та Іспанії. У 1960-х роках це мистецтво стало поширюватися по всьому світу, першим набуло визнання модульне орігамі, а потім і багато чисельні течії. Зараз орігамі перетворилося на справжнє сучасне захоплення. Подобається воно і дорослим, і малім.

Усі діти люблять тварин. Вони випрошують у батьків собак, кішок або хом’яків, хоча частіше їм доводиться задовольнятися плюшевими ведмедиками, зайчиками або мавпочками. Але, погоджуючись на таку заміну, багато хто з непосид просить купити їм якусь забавну іграшку, та от догодити дитині не так просто.

Мама Ярослава Ковальова порадувала свого сини книгою «Орігамі», що дало можливість хлопчику зробити будь-яку уподобану фігурку.

Ярослав навчається в 5-тому класі загальноосвітньої школи № 20. Ходить на декілька гуртків, але орігамі у нього на першому місті. Хлопчик трохи відійшов від традиційного способу з’єднання модулів і скористався нитками та клеєм, зробив дуже забавні фігурки тварин. Приніс їх до бібліотеки і став автором персональної виставки «Обдаровані пальчики».

Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку!


Веселковий світ писанки


Писанка — яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску й барвників. Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості - пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. Існує чотири види розписаних яєць — крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Кожен із цих видів має свою систему розпису.

Найпростішою є технологія виготовлення крашанки. Для виготовлення крашанок використовують круто зварене в лушпинні цибулі яйце, яке після цього набуває жовто-коричневого кольору різної інтенсивності. Іноді до них прив'язують листочки петрушки, які залишають на шкаралупі світлі відбитки. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір, символ кохання і вічного життя.

Для виготовлення крапанки, зачерпнувши писачком віск, закрапують ним лише місця, що повинні залишитися незафарбованими. Після цього яйце занурюють у найсвітлішу фарбу, найчастіше рожеву. Після висихання фарби, поверхню яйця вкривають восковими цятками, які потім залишаться жовтими. Якщо треба залишити зелені цятки, то вмочивши сірник у зеленку, малюють зелені цятки, які покривають воском. Потім яйце занурюється у червоний барвник. На червоній фарбі закапують воском ті місця, які мають залишитися червоними. Насамкінець загальне тло забарвлюють якоюсь темною фарбою, частіше вишневою. Після цього яйце кладуть в негарячу духовку чи піч. Після того як віск розм'якає, його обережно витирають м'якою тканиною.

За відсутності писачка чи всіх фарб, можна зробити дряпанку. Для цього вибирають яйце темного кольору і зафарбовують темним барвником. Олівцем наносять орнамент. Після цього гострим предметом (голкою, шилом чи цвяхом) продряпують намальований орнамент.

Найскладніше виготовити писанку. Тут проявляється майстерність і людська фантазія. Починають із простого орнаменту. Спочатку малюють лінії, які розподіляють яйце на площині. Їх наносять простим олівцем. Яйце підтримується трьома пальцями лівої руки, а три пальці правої руки тримають писачок. Писачком набирають гарячого воску, притулюють його отвором до яйця і пишуть по лініях, позначених олівцем. Візерунок кожна господиня підбирає сама, при цьому вони несуть символічне значення. Після цього яйце занурюють у фарбу, кладуть у духовку і витирають віск.

Саме писанці присвячена виставка, яку підготували вихованці Комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка». Керівники: Стороженко Світлана Василівна, Стороженко Тетяна Олександрівна.

Виставка експонується у відділі мистецтв з 15 квітня.

Також користувачі бібліотеки мають можливість поповнити свої знання про писанку за допомогою книжкової виставки «Веселковий світ писанки», яку оформили бібліотекарі відділу мистецтв. Крім книг на ній представлені великодні листівки, виготовлені власноруч працівниками бібліотеки.


Петриківський розпис


Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.

Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства, є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.

У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом нематеріальної культурної спадщини України.

Петриківський розпис використовують в екстер'єрі й інтер'єрі, у порцеляновій, текстильній і поліграфічній промисловості, створюють оригінальні станкові декоративні панно, широко застосовують у декоруванні предметів побуту.

Саме цьому виду мистецтва присвячена виставка «Петриківський розпис», яку організували вихованці Комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка». Керівники: Стороженко Світлана Василівна, Стороженко Тетяна Олександрівна.

Виставка експонується у відділі мистецтв з 9 квітня.


Олесь Гончар – художник слова


Напередодні 1 квітня у відділі абонементу бібліотеки відкрито книжкову виставку “Олесь Гончар – художник слова” (до 95-річчя від дня народження).


“Його душа – мов тронка у степах,

Його душа – Собор надій високих!”

(Д.Кононенко)


У першому розділі виставки “Останній романтик”, Олесь Гончар постає як один із тих непокірних, котрі в умовах тоталітарної системи вистояли, зберегли людську гідність, не побоялися заявити про корозію і лицемірство радянського суспільства. Попри певні компроміси з владою, Олесь Гончар не зрадив свого основного художнього кредо – оспівувати людське в людині, розвивати гуманістичні традиції української літератури.

Розділ “Гончар Олесь – митець сучасності” розповідає про Олеся Гончара як художника слова, котрий починав із поезії. Поетичність стала серцевиною прози письменника. Ліризм пронизує її зміст і форму – характери, пейзажі, мову, композицію, авторські відступи. Навіть назви творів метафоричні: “Поетичний пунктир походу” та інші.

Останній розділ книжкової виставки “Не втратити зерна духовності” названо на честь фронтового циклу письменника, але й сьогодні з таким визначенням не можна не погодитись. Твори Олеся Гончара вимагають вдумливого тлумачення зображених у них подій та характерів. Адже проблеми, порушені письменником, завжди важливі, масштабні, характери багатогранні та неоднозначні.

Сам письменник писав про прагнення передати всю правду війни, “війни справжньої, реальної, з її стражданнями, кров’ю і потом, з її тяжкою солдатською героїкою”. І він зміг цього досягти.


Березнева котовасія


1 березня у відділі мистецтв відбулася презентація виставки світлин кіровоградських фотохудожників «Березнева котовасія». Виставку організовано до Всесвітнього дня кота спільно з громадською організацією захисту тварин «БІМ».

Крім світлин всі бажаючи мали змогу переглянути книжкову виставку, присвячену «котячій» темі, а також виставку поробок, іграшок, сувенірів тощо зібраних працівниками бібліотеки.

Голова організації «БІМ» Тетяна Кучерява розповіла історію створення організації, якій, до речі, вже 4 роки, її функції та обов’язки. Присутні на заході учні дізналися, як можна стати волонтером організації, отримали корисні поради щодо утримання та догляду за тваринами.

Найбільшу увагу привернув до себе один із винуватців свята – кіт Рижуля, який належить Тетяні. Вона розповіла, що Рижулю теж підібрала на вулиці після того, як його зкинули з п’ятого поверху. У тварини дуже пошкоджені задні лапи, але це не заважає йому жити повноцінним котячим життям і бути улюбленцем родини.

На заході були присутні учні гімназії ім. Т. Шевченка. Як з’ясувалося, більшість із школярів є господарями котиків, тому під час заходу запитань виникало безліч. Учні розповідали про своїх пухнастих улюбленців, деякі з них, також підібрали котиків на вулиці, тому знають, що домашня тварина – це не лише розвага, а й велика відповідальність.

Виставка-інсталяція «Феномен жіночої творчості»


Про українську жінку сказано і написано немало. Муза, Кохана, Мати, велика Трудівниця… Вона завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею за гідність українського імені, за майбутнє України.

Соціальні контрасти тяжко відбилися на жіночій долі. З великим уболіванням розповіла про це українська класична література. Ніякий інший народ не мав стільки жінок-письменниць, як Україна. Це і Марко Вовчок, і Ольга Кобилянська, і Леся Українка та інші письменниці нашої славної батьківщини. Саме їм присвячена виставка-інсталяція «Феномен жіночої творчості», яка експонується у відділі абонементу з 25 лютого.

У творчому доробку письменниць - романи, оповідання, драми, які змальовують життя. Намагання осмислити час і людину, чоловіка і жінку, їхні стосунки, непорозуміння – ці мотиви найчастіше присутні в жіночій творчості.

Проте письменницям притаманні і глибокі філософські роздуми не тільки над жіночими, а й над загальнолюдськими проблемами, а також поетичне відтворення чудової української природи, зв'язок із народними традиціями, повір’ями, звичаями.“О, мово вкраїнська! Хто любить її, Той любить мою Україну”


Ці рядки відомого поета В. Сосюри стали епіграфом книжкової виставки “Що за диво – наша мова”, що розгорнута у відділі абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М.Бойченка з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

Перший розділ виставки “Спочатку було слово…” розповідає про нашу мову, успадковану від мов племен, що населяли Київську Русь та про авторів слов’янської азбуки Кирила і Мефодія.

Наша мова є й нашою історією, тому наступний розділ виставки “Слово – це всесвіт історії, свідок часу” містить в собі книги: “Таїна слова” І. Вихованця, “Український правопис” та інші видання, які починаються з мудрого золотого джерельця – слова, яке тече протягом віків чарівним струмком, щоб зібратися в чистій криниці української мови.

“Рідна мова – життя духовного основа” - таку назву має третій розділ виставки, де можна ознайомитись із скарбницею народного епосу: легендами, казками, безсмертними висловами про мову, які житимуть доти, доки живе народ, що їх склав; ведуть нашу душу у світ людських взаємин і весь цей світ виявляється у мові і через мову.

В розділі “Мова – то цілюще народне джерело” представлені книги про мовознавство - як науку, природу та сутність мови, її походження, закономірності розвитку та функціонування на різних етапах історії.

На виставці також представлена література як для учнівської так і студентської молоді – вона допоможе краще оволодіти українською мовою.

У нашій незалежній Україні українська мова стала державною мовою, її з інтересом вивчають мільйони людей. А мовна скарбниця й справді неосяжна та багатогранна, то ж плекаймо рідну мову і шануймо коріння своє.


«РОМАНТИЧНИЙ СЮРПРИЗ»


Всі люблять свята і чекають на них з нетерпінням. Свято вийде на славу, якщо до нього старанно підготуватися, врахувавши все до дрібниць. Запорука урочистого святкування – це красиво сервірований стіл, смачні страви, гарні манери й невимушена тепла атмосфера.

Приймати гостей і влаштовувати святкові обіди, вечірки, фуршети – це вміння, яким за бажанням має змогу оволодіти кожен. А у цьому Вам допоможуть книги відділу сприяння технічній творчості молоді. В книгах є не тільки безліч цікавих рецептів святкових страв, але й цінні рекомендації з підготовки застілля. Також Ви дізнаєтесь, як правильно сервірувати стіл, складати меню, підбирати столову білизну, прикрашати стіл букетами з квітів, створювати композиції з серветок.

Безумовно, сучасний столовий етикет дуже сильно відрізняється від придворних етикетів королівських дворів Європи, але він увібрав усе найкраще, що створювалося століттями. Так, із часів Стародавнього Риму до нас прийшов звичай гостинності, скандинави ввели правило відводити почесні місця за столом жінкам і шанованим гостям, від трубадурів ведеться звичай сідати кавалерам поруч із своїми дамами.

Останнім часом спостерігається як відродження класичної культури застілля так і створення нових правил, що відповідають вимогам сьогодення, багато уваги приділяється дотриманню правил гарного тону за столом.

У подарунковому виданні «Святковий стіл: 1000 рецептів і корисних порад» Ви знайдете правила сервіровки столу й оформлення приміщення; види столової білизни; види укладання малих серветок; використання квітів та інших елементів, що прикрасять стіл; настільні карти й меню; основні правила поведінки за столом; сервіровка столу для різних урочистих випадків, і, звичайно ж, самі рецепти страв для святкового столу.

Автор книги «Как это едят: 77 самых популярных и трудных блюд» Герман Барайс пропонує оволодіти правилами етикету в ресторані, і описує способи вирішення проблем, що виникають у відвідувачів цього закладу, як з твердою їжею, так і з напоями.

Сьогодні замість традиційного застілля більш популярні фуршети, адже на них легко створити атмосферу невимушеності і тепла. Книга «ФУРШЕТ. Быстро. Вкусно. Удобно» яскраво ілюстрована, пропонує корисні поради і рецепти з сервіровки столу для корпоративних вечірок та випускних. Тут ви знайдете багато дійсно потрібної інформації: як прикрасити стіл, які страви приготувати, які напої подати.

В книзі Марини Смирнової «Энциклопедия гостеприимства» ви знайдете корисний матеріал для проведення пікніка, дівичника, інтимної вечері при свічках, весільних ювілеїв, банкета-кави, шкільних свят (першого та останнього дзвоника), вечірок з коктейлем та коли гості прийшли без попередження.

Скористайтеся порадами з книг і Ви самі зможете організувати таке свято, яке принесе справжню радість Вам і Вашим гостям.
Виставка робіт Хавроненко Світлани 2013


З 21 січня у відділі мистецтв експонується виставка робіт художниці Світлани Хавроненко.

Світлана закінчила Кіровоградський педагогічний університет ім. В. Винниченка, довгий час працювала викладачем живопису та малюнку у Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки. За період педагогічної діяльності організовувала виставки творчих робіт студентів, проводила майстер-класи.

У своїй роботі використовує різні техніки та матеріали (акварель, туш, акрил, гуаш та ін.)

«Почти всю жизнь увлекаюсь живописью. Не могу сказать, какая техника и материал у меня любимые. Акварель, тушь, акрил, гуашь - использую их время от времени, по отдельности и смешивая. Поверхности тоже могут быть разными: бумага, ткань, двп, холст, стекло и т.д. Кроме живописи люблю hand-made, читать интересные книги».Батік


З 21 січня у відділі мистецтв експонується виставка батіку, авторами якої є учні та викладачі Кіровоградської дитячої художньої школи імені О. О. Осмьоркіна.

Ба́тик — це техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, поширена особливо в Індонезії та на Філіппінах, а також у країнах Південно-Східної та Східної Азії, Західній Африці тощо; у Європі відома з XIX ст.

Існує три основних методи розпису тканини:


• вузликовий батик;

• «гарячий» батик;

• «холодний» батик.


Тематика робіт різномітна: квіти, тварини, казкові та міфічні персонажі.Бауде Вікторія. Мауглі

Белінська Вікторія. Троянди

Варава Марія. Літо

Крива Анастасія. Квіти

Кривохіжа Дар'я. Німфи

Маркулинець Ірина. Квіти

Марченко Світлана. Півень

Матвієнко Марина. Іриси

Невмержицька Владислава. Квіти

Нежданов Євген. Весела жабка

Плахотін Стас. Риба

Пономаренко Марина. І досі сниться під горою, між вербами та над водою біленька хаточка ... (Т.Г. Шевченко)

Пушкарьова Анна. Ой, чий то кінь...

Рохман Оксана. Маки

Сотниченко Андрій. Мавки

Сотниченко Андрій. Тропічний натюрморт

Шевченко Світлана. Українська ніч

Шмалько Денис. Хамелеон

Яковенко Вероніка. Русалонька

Яцура Катерина. Скарби моря

Яцура Катерина. Скарби моря

Варава Марія. Літо

Маркулинець Ірина. Квіти

«Реліквії науки і техніки»


Усе було колись винайдене. Космічні ракети й кораблі, лазери й телескопи, телевізори й олівці – тисячі, сотні тисяч речей народжувалися, дорослішали й… старішали. Усе було колись відкрите і винайдене.

Проте замислімося над тим, як, яким чином це робилося? Хто були всі ті відкривачі й винахідники? Як дійшли вони до своїх відкриттів, як здійснили свої винаходи?

За визначенням Альберта Ейнштейна, відкривач – це людина, яка здатна вийти за тісні рамки встановлених раніше законів і вміє побачити те, чого до неї не здатні були помітити інші. Винахідник має відзначатися фантазією, вмінням шукати нові істини.

Після винаходу універсального двигуна і перших механізмів, що замінили руку людини, розвиток техніки пішов по шляху створення нових, більш різноманітних і могутніх машин.

На книжковій виставці «Реліквії науки і техніки», яка оформлена в січні 2013 року у відділі сприяння технічній творчості молоді, представлено літературу з історії виникнення та розвитку техніки, про її винахідників; виставка ілюстрована зображеннями техніки різних часів.

Перший розділ виставки «Кораблі» (узагальнюючий морський термін, який застосовується до усіх видів плавучих засобів, які використовуються або можуть бути використаними в якості засобів пересування по воді). Чому люди відважилися на освоєння водної стихії? Скоріше за все, історія водного транспорту почалася з рибальства. Еволюція судноплавства відбувалась протягом багатьох віків, але лише ХІІІ століття стало переломним моментом у кораблебудуванні. На сьогоднішній день це комфортний вид транспорту та вантажних перевезень. Мрія про вільні польоти в небі була властива людству завжди, але втілилася в реальність тільки віднедавна. Не минуло і століття як виникли авіакомпанії, що перевозять не тільки вантажі, а й людей. Особливе місце серед ідей ХІХ століття, що викликають інтерес і сьогодні, займають два видатні проекти, які принаймні на чверть століття випередили свій час: літак із крилами трикутної форми та повітряно-реактивний двигун до нього.

Чим повітряні шляхи відрізняються від земних, коли було винайдено перші літаки та про їх найбільш відомі марки - саме цим питанням присвячено літературу другого розділу виставки.

Третій розділ носить назву «Військова техніка». Потреба захищати власну територію, війни, що час від часу відбуваються між державами, вимагають безперервного удосконалення зброї.

Артилерійські підрозділи – найстаріший рід військ. Народження артилерії пов’язано з появою пороху та вогнепальної зброї. Вважається, що вогнестрільна зброя прийшла в Європу зі Сходу. В ХХ столітті відбувається якісне підсилення ролі артилерії. В артилерії застосовуються удосконалені системи оптичної, звукової і радіолокаційної розвідки, прилади керування вогнем. На сьогодні артилерія залишається на озброєнні всіх розвинутих країн світу. Четвертий розділ «Автомобілі». Розвиток автомобіля привів до ускладнення його конструкції. Вже в кінці ХІХ століття відбувся розподіл автомобілів на легкові, вантажні та автобуси.

Виникнення автомобільної промисловості відноситься на перші 20 років ХХ століття. Ідея поставити виробництво автомобілів на конвейєр не понижуючи якості належить Генрі Форду (1886-1947), американському конструктору та підприємцю, який 1903 року заснував кампанію «Форд Моторс компані».

В 30-40-і роки ХХ століття склалася основна компоновка автомобіля. Вона збереглася і до наших днів. Не дивлячись на застосування нових матеріалів і комп’ютерної техніки в керування автомобілем, їх сутність не змінилася і у ХХІ столітті.

Запрошуємо переглянути виставку та дізнатися для себе щось нове зі світу техніки.Книжкова виставка «Книги – ювіляри 2013 року»


Ювілей - це «кругла» дата якої-небудь важливої події! Ювілей - це дата, яка святкується, зазвичай, кожні десять років. Деякі ювілеї справляють через кожні п’ять років. Чим більше роковини, тим урочистіше і розкішніше проходить святкування!

Ювілеї бувають різні… А от працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка оформили книжкову виставку присвячену «Книгам-ювілярам 2013 року».

В цьому році виповнюється 900 років від часу укладення (1113) «Повісті временних літ» - пам’ятки історіографії і літератури Русі, літописного зведення.

Крім того, відзначаємо ювілеї виходу друком літературних творів:660 років - (1353) - зібранню новел «Декамерон» Джованні Боккачо

480 років - (1533) - «Гаргантюа і Пантагрюель» Ф. Рабле

205 років - (1808) - «Фауст» (ч.1) Й.В. Гете

170 років - (1843) - «Золотий жук» Е. По

145 років - (1868) - «Діти капітана Гранта» Ж. Верна

130 років - (1883) - «Острів скарбів» Р.Л. Стівенсона

90 років - «Червоні вітрила» О.С.Гріна

85 років - (1928) - «Людина-амфібія» О.Р. Бєляєва

85 років - (1928) - «Дванадцять стільців» І. Ільфа та Є. Петрова

75 років - (1938) - «Хобіт, або Туди і Назад» Дж. Р.Р.Толкієна

70 років - (1943) - «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері

60 років - (1953) - «451 градус за Фаренгейтом» Р.Бредбері

45 років - (1968) - «Собор» О.Т. Гончара

215 років - (1798) - «Енеїда»І.П. Котляревського.

175 років -(1838) - «Наталка - Полтавка» І.П. Котляревського

45 років - (1968 ) - «Диво» П.А.ЗагребельногоДеже цікава книга

Який ювілей без торта

Скриньки


«Є в кожного в душі скарбничка
І в кожного – вона своя,
Лежать в тій скриньці таємничій
Якесь число, чиєсь ім’я»

Інклюд  Валентина


Скринька – це старовинний предмет жіночого побуту. Вона завжди користувалась популярністю у цариць та королев, принцес та найзаможніших дам. Небайдужі до неї і сучасні представниці чарівної статі. Сьогодні, як і тисячі років тому, в скриньках зберігають ювелірні прикраси, таку популярну сьогодні біжутерію, предмети для рукоділля, листи та інші дорогі серцю речі.

Напередодні новорічних свят у відділі сприяння технічній творчості молоді було відкрито виставку під назвою «Чарівна скарбничка». Вона покликана ще раз нагадати нашим відвідувачам про світ прекрасних та чарівних речей, які нас оточують. Спочатку, на виставці були представлені експонати з приватної колекції бібліотекаря відділу – Олексієнко Юлії, але за лічені дні співробітники та користувачі бібліотеки почали поповнювати експозицію власними.

Вражає те, що всі скриньки виконані у різних техніках і кожна має свою історію. А піднятий настрій всіх, хто хоч раз зазирнув всередину скриньок доводить їх здатність творити дива.


Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Дерево (ХХ ст.), власник - Терещенко Ю.К

Дерево, автор - Палючок Н. А., м. Київ

Дерево, власник - Олексієнко Ю.С.

Дерево, власник - Терещенко Ю.К.

Онікс, власник - Олексієнко Ю.С.

Папьє-маше, власник - Олексієнко Ю.С.

Порцеляна, Власник - Гурба Л. В.

Різьба по дереву (м. Косів), власник - Олексієнко Ю.С.

Різьба по дереву, власник - Олексієнко Ю.С.

Скринька оздоблена мушлями (Чорногорія), власник - Терещенко Ю.К.

Сувенір з Єгипту, власник - Олексієнко Ю.С.

Вінтажна скринька, власник - Олексієнко Ю.С

Дерево, автор - Палючок Н. А., м. Київ

Дерево (ХХ ст.), власник - Терещенко Ю.К

Визволення Кіровограда. Як це було


8 січня для історії обласного центру день особливий – день визволення міста Кіровограда від фашистських загарбників. До цієї дати в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка у відділі абонементу оформлено книжкову виставку «Визволення Кіровограда. Як це було». У далекому 1944 році, на другий день після Різдва Христового, у Кіровограді немов народилося інше життя – без окриків чужинською мовою, без знахабнілих німецьких вояків, ненависної форми загарбників. Після важких триденних боїв місто над Інгулом було звільнено від гітлерівців.

Саме в першому розділі книжкової виставки «Кіровоградщина у полум’ї війни» представлено книги і матеріали про перемогу, яка давалась важкою ціною. В боях за визволення міста брали участь війська генерал-полковника Шумілова, генерал-лейтенанта Жадова, танкісти генерал-полковник танкових військ Ротмістрова, генерал-майора танкових військ Каткова, генерал- майора танкових військ Полозкова, генерал-майора танкових військ Кириченка, артилеристи генерала артилерії Фоміна і пілоти генерал-лейтенанта авіації Горюкова. Саме про цей період розповідають місцеві газети: «Народне слово» та «Кіровоградська правда», а також книги В. Шурапова «Земний уклін тобі солдате» та «Ніч над Інгулом». В. Доценко «Щоб пам’ятати». «Подвиг у спадок» жителі міста Кіровограда у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Береста «Юність опалена війною».

Зробити цей розділ привабливим і змістовним допомогли матеріали з фондів обласного краєзнавчого музею : фотографії, збірники документів та речі часів війни.

У другому розділі виставки «Подвиг непідвладний часу» зібрано матеріали про початок війни на полях Кіровоградщини. Представлено цілий ряд книг: про участь юнаків у визвольній боротьбі: «Нескорений спартак» , Долматовського « Зелена брама» К. Береста «Патріоти» В Яроша «В небе войны» О. Рябошапки «Вогонь нескорених сердець» У третьому розділі «Сльоза зорі стоїть над обеліском» представлена художня і науково-публіцистична література про безсмертний подвиг народу у війні , партизанський рух на Кіровоградщині К. Берест: «Ім’я на обеліску, «Книга пам’яті України.» Матеріали із газет, які розповідають про тих, про кого і сьогодні ми зобов’язані постійно пам’ятати.


2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх