28 КВІТНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Чорнобиль – скорбота пам′яті людської


У відділі популяризації книги, в рамках бібліо проекту Life safe (Подбай про свою безпеку), спільно з фахівцями Управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області відбулася зустріч із Коваленком О.П., ліквідатором аварії на ЧАЕС на тему «Дія радіації на організм людини. Способи захисту від шкідливого впливу радіації».

Олександр Павлович звернув увагу учнів гімназії-інтернат-школи мистецтв на те, що під час ліквідації наслідків аварії на території ЧАЕС та в межах 30-кілометорової зони працювали представники різних військових структур, інженерно-технічні працівники та робітники різних професій. Учасники дізналися про соціально-побутові умови ліквідаторів, евакуацію населення спочатку в межах 10-кілометрової, а з травня – і 30-кілометрової зони навколо станції, про спорудження старого та нового саркофагів.

Бакай Аліна Сергіївна, фахівець Управління ДСНС України у Кіровоградській області, розповіла про дію радіації на організм людини та про способи захисту від її шкідливо впливу.

Гості також відповідали на запитання учасників зустрічі.

Для учнів ЗОШ №4 було проведено екогодину «Чорнобиль. Гірка пам'ять і вічний біль». Молодь переглянула відеофільм про катастрофу, який дав їм можливість створити уявлення про події, що відбулися в той час у м. Прип’ять та їх наслідки.

Бібліотекарі підготували для молоді книжкову виставку «Чорнобиль: від мирного атома до катастрофи» та зробили її огляд.

дивитися фоторепортаж

Сьогодення Чорнобильської зони


24 квітня, напередодні 31-ої річниці аварії на ЧАЕС, в бібліотеці відбулася зустріч з Павлом Трапезніковим, оператором ЧАЕС. Павло Олександрович працював оператором третього та четвертого енергоблоків на станції з 1979 року. В ніч, коли сталася аварія, був одним з перших, хто прийшов на ліквідацію атомної стихії.

І сьогодні Павло Олександрович ясно пам’ятає події більш ніж тридцятирічної давності. Про перші години аварії, про людей, які ціною власного життя зупинили «мирний атом» і не дали йому перетворитися в стихійне лихо.

Павло Олександрович на протязі двох тижнів брав участь у ліквідації аварії, а потім за станом здоров’я був відправлений на лікування. Після тих подій Павло Олександрович працював на різних атомних станціях.

У 2004 та 2016 роках йому випала нагода відвідати рідну домівку. Дякуючи світлинам з цих поїздок та коментарям до них героя зустрічі, учасники – студенти Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг мали змогу більш детально ознайомитися з ситуацією, що склалася сьогодні в закритій тридцятикілометровій Зоні.

Відповів гість і на запитання студентів та викладачів ліцею, які на сам кінець побажали ліквідатору міцного здоров’я та ще багато нових зустрічей з молоддю.

дивитися фоторепортаж

«Жива книга» в бібліотеці


20 квітня бібліотека долучилась до проведення ХХІІ-го Всеукраїнського відкритого фестивалю, присвяченого Дню Землі. Це чудове свято дружби, традицій, культури, таланту і патріотизму об’єднало дітей та молодь з різних куточків нашої країни.

На базі бібліотеки відбулася локація «Громадська думка», яка пройшла у форматі «жива книга». З учасниками фестивалю спілкувалися директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва Лариса Савенко та голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар. Відповідаючи на численні запитання юнаків та дівчат, вони зазначили переваги обраних професій, поділилися секретами створення затишку та традицій у власній родині, розповіли про особистий внесок у розвиток культури Кіровоградщини, звернули увагу на важливість читання та назвали свої улюблені книги.

Координатор Пункту європейської інформації бібліотеки познайомила учасників фестивалю з його діяльністю. Старшокласники дізналися про грантові пропозиції, конкурси, стипендіальні програми з інформаційного бюлетеня ТІМО «Відкриті двері», які розміщені на інформаційній дошці.

За підсумками ХХІІ-го Всеукраїнського відкритого фестивалю, присвяченого Дню Землі, у номінації «Громадська думка» Дипломом І-го ступеня нагороджено Євроклуб «Астра» Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія – інтернат – школа мистецтв) (керівник Берлін О. А.). Приємно зазначити, що члени євроклубу «Астра» є активним учасником різноманітних заходів, які проводить бібліотека.

Отже, вітаємо переможців!

дивитися фоторепортаж

Вечір японської поезії


20 квітня, у рамках засідання літературного клубу для молоді «Ліра», відбувся вечір японської поезії під назвою «Крапля роси на пелюстці...». Частина відділу абонементу перетворилась на куточок східноазіатської країни: завдяки японським парасолям, віялам, висловам японською мовою, поробкам з орігамі і, звичайно, книжковій викладці літератури відвідувачі немов би потрапили до сонячної Японії. Під звуки японської мелодії і чарівність східних ароматів Олеся Міронова провела чайну церемонію і чимало повідала про японську культуру. Після запашного чаю всі разом читали хоку, танка, власні твори, коментували їх та ділилися враженнями.