30 БЕРЕЗЕНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Мистецтво «канзаші» на теренах степового краю


27 березня відбулося чергове засідання клубу «Дивосвіт». Ази мистецтва «канзаші» демонструвала майстриня Галина Неділько.

У перекладі з японської «kanzashi» означає «шпилька». Це - традиційна японська прикраса для волосся. В основі її виготовлення лежить орігамі – мистецтво складання виробів із паперу. Канзаші - це різноманітні шпильки, палички, заколки, гребінці на волосся. Ці прикраси з самого початку задумувались як доповнення кімоно. Історія канзаші бере початок ще у далекому 1700 році, в так званий період Едо, коли в Японії почався розквіт виробництва різних прикрас для волосся. Сьогодні прикраси в стилі канзаші популярні і в Україні. Для виготовлення виробу вик

ористовуються шовкові чи атласні стрічки. В умілих руках майстрині Галини Іванівни створюються прекрасні квіти: за допомогою пінцета квадратик зі стрічки складається і згортається таким чином, щоб вийшла пелюстка. Далі ці пелюстки за допомогою клейового пістолету скріплюють між собою та приклеюють на основу. Власноруч виготовлені квіти прикріплюють до гребеня, шпильки, сукні, жакету.

Прикраси канзаші, створені майстринею Галиною Неділько - це справжні витвори мистецтва, майстерності і фантазії. Атласні стрічки оживляють зачіску, а оброблені ними капелюшки, сумочки і сукні набувають так званої "родзинки".

Для початківців виготовлення канзаші спочатку здається дуже складним і клопітким процесом. Проте, через певний час, воно захоплює і стає улюбленим хобі.

Кожна з учасниць засідання в кінці майстер-класу мала чудову, неповторну квітку.

Подальше знайомство з мистецтвом «канзаші» та набуття досвіду можливе за допомогою літератури, великий вибір якої є у відділі сприяння технічній творчості молоді.

дивитися фоторепортаж

2017 - Міжнародний рік сталого розвитку туризму


Генеральна Асамблея ООН оголосила 2017 рік – Міжнародним роком сталого розвитку туризму. У резолюції з цього приводу наголошується на важливості міжнародного туризму, потребі кращого взаєморозуміння між народами та поваги до культурних цінностей в усьому світі, що в загальному має сприяти зміцненню миру на планеті.

Феноменальний успіх туризму полягає в тому, що він задовольняє потреби людини у відпочинку, оздоровленні, пізнанні навколишнього світу, духовному збагаченні.

Рік туризму має позитивним чином вплинути і дати новий поштовх для розвитку рекреаційно-курортних і туристичних територій Кіровоградської області.

У зв’язку з цим в бібліотеці заплановано ряд заходів щодо поширення інформації про розвиток туризму на Кіровоградщині.

Кіровоградщина має багато культурних об’єктів, які можуть зацікавити туристів як України, так і інших країн світу. Зокрема це стосується м. Кропивницького та його історичних будівель. Тому бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва вносять свій посильний вклад в те, щоб відвідувачі бібліотеки якомога більше знали про історію свого міста: проводять різноманітні заходи, зокрема відео та пішохідні екскурсії по місту.

Зокрема, 23 березня учні Кіровоградського професійного ліцею сфери послуг та Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв) відвідали захід «Вулиці Кропивницького: Велика Перспективна», де познайомилися з історичними будівлями цієї вулиці, архітекторами, які їх будували, меценатами, що дарували місту земельні ділянки для забудови або заповідали свої будинки на користь громади. Дізналися також про історичні будівлі, які були знищені за часів більшовицького режиму: це Успенський собор, будинок Заславського та інші.

дивитися фоторепортаж

Презентація містичного детектива «Марево»


23 березня відбулась презентація книги «Марево», кропивницьких журналістів Олега Бондаря та Свiтлани Томашевської, для студентів КДПУ ім. В.Винниченка та машинобудівельного коледжу ЦУНТУ.

За словами співавторів, написання роману було складним. Вони сперечались щодо героїв та сюжету. «Свiтлана хотiла позитивних героїв, а я люблю бiльш негативних персонажiв. До того ж, я додавав мiстику в роман», - зазначив О. Бондар.

«Марево» ввібрало у себе все найкраще з класичних детективів і містичних трилерів. Це історія приватного детектива, який потрапив у справжнє «сімейне кубло». Герої – родичі, які позаочі ненавидять один одного. Тут, навіть, найближчі люди можуть встромити ножа в спину. Детективу доводиться не лише розплутувати їхні міжусобні конфлікти, а й «відбиватися» від дуже пристрасного привида, затримувати злочинців, шукати зниклих безвісти людей і разом з усіма полювати за родинними реліквіями. Найцікавіше те, що по ходу сюжету герої книги дізнаються, ким вони насправді є і які родинні зв’язки насправді їх поєднують.

Книга буде цікава, як молоді так і людям середнього віку, які полюбляють загадкову та містичну літературу.

дивитися фоторепортаж

Нехай в душі розквітнуть квіти


23 березня бібліотекарі разом з членами ГО «ТІМО «Відкриті двері», представниками імідж центру «Ольга», благодійного фонду «Відкрита Україна» відвідали КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради.

Метою поїздки було: поспілкуватись з дітьми та поділитися своїм теплом.

Бібліотекарі Юлія Абрамова та Олена Завірюха провели майстер-клас із виготовлення весняних квітів – гіацинтів. Адже зараз пора, коли вони починають розквітати, так само як і посмішки на обличчях дітей після того, як вони своїми руками змайстрували квіти з гофрованого паперу.

Не обійшлося і без подарунків, адже гості привезли вихованцям речі, солодощі та іграшки.