26 ТРАВНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Молодіжні субкультури


23 травня працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» провели слайд-бесіду «Молодіжні субкультури: плюси і мінуси» для вихованців Кропивницького міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Бібліотекарі розповіли про те, що таке субкультура, які вирізняють типи субкультур та що спонукає молодь сьогодні захоплюватися тією чи іншою субкультурою.

Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку. А належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тому підлітки об’єднуються з іншими однодумцями і демонструють те, що у них є власні життєві позиції.


Японія мистецька


Японія є дуже цікавою країною з багатьма традиціями і звичаями. Географічне положення зробило її дещо ізольованою від інших держав, завдяки чому Японія розвивалася без впливу європейських країн.

22 травня для студентів Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету працівниками відділу мистецтв було проведено інформаційну годину «Японія мистецька» (до Року Японії в Україні).

На заході йшлося про японську гравюру; особливості каліграфії; традиційну дерев’яну архітектуру; театр Кабукі; сад каменів; ікебану – традиційне японське мистецтво аранжування квітів; ошибану – різновид флористики, мистецтво створення картин із природних матеріалів – листя, квітів, пуху; бонсай – мистецтво вирощування карликових дерев у невеликих ємностях; орігамі – давнє японське мистецтво моделювання з паперу без використання ножиць і клею; чайну церемонію та багато іншого.

Кожен, хто хоча б раз побував у Японії, стверджує, що нічого подібного не бачив у жодній країні світу.

Чому для нас у Країні висхідного сонця стільки незрозумілої чарівності? Головна причина, напевно, в тому, що японці завжди і в усьому вміли знайти гармонію.

Практично всі види мистецтва, які існують у Японії, несуть в собі одну головну ідею – спокій і розслаблення.

дивитися фоторепортаж

Участь у Єврофесті-2017


Восьмий рік поспіль у Кропивницькому проходить фестиваль «Єврофест», на якому національні товариства та євроклуби з усієї області презентують особливості історії, родзинки культури та традиційної кухні країн Європи. Дане дійство проведено в рамках Дня Європи 2017.

Відкриття «Єврофесту-2017» відбулося у Ковалівському парку за участю представників євроклубів, діаспор, громадських організацій, діячів культури та мистецтва.

У рамках заходу працювали творчі майстерні, інформаційні та ігрові майданчики, діяли виставки кращих робіт талановитої молоді, присвячені Дню Європи, інтерактивний стенд, квест-гра, вікторина та флеш-моб за участю євроклубів.

На запрошення Ради євроклубів Кіровоградської області Кіровоградського обласного центру дитячо-юнацької творчості – одного з організаторів «Єврофесту - 2017» наша бібліотека також долучилася до заходу. Бібліотекарі запропонували молоді – членам євроклубів шкіл області та мешканцям міста літературу з пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», а також для усіх бажаючих було проведено пазл-вікторину «Що я знаю про Європу?». Правильно відповівши на усі запитання, учасники з допомогою пазлів відкривали прапор Євросоюзу з картою України. Як завжди, цікавим для молоді був майстер-клас з арт-розпису в українському та європейському стилях. Чимале захоплення викликав майстер-клас із плетіння фінічок у патріотичному стилі.

Крім цього, палатка нашої бібліотеки була однією із станцій квесту єврофестивалю. Бібліотекарі запропонували учасникам розставити відповідність між країною та її прапором, визначити мову країн Євросоюзу, якою було написано привітання.

Відвідувачі та учасники отримали море позитивних емоцій та знайшли нових друзів.

дивитися фоторепортаж

«А чи знаєш ти свій ВІЛ-статус?»


18 травня до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться кожної третьої неділі травня, в бібліотеці було проведено круглий стіл «А чи знаєш ти свій ВІЛ-статус?».

З метою привернути увагу молоді до цієї проблеми та розповісти про профілактику цього захворювання на зустріч завітали спеціалісти Кіровоградського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом: Ірина Валеріївна Бабій – завідувач відділом моніторингу і оцінки та Ірина Андріївна Шевченко – медична сестра. Під час спілкування з лікарем студенти дізналась про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, її симптоми та можливість нейтралізувати збудника СНІДу. Також Ірина Валеріївна навела статистичні дані поширення ВІЛ-інфекції в Україні та у Кіровоградській області.

У процесі спілкування хлопці та дівчата відкрили для себе нові факти стосовно передачі ВІЛ-інфекції, отримали вичерпні відповіді на свої запитання та дізнались, що у випадку підозри на зараження слід звертатись до Кіровоградського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Окрім порад, які допоможуть звести можливість зараження до мінімуму, усі присутні мали нагоду пройти анонімний швидкий тест на ВІЛ-інфекцію та отримали безкоштовні лубриканти.