27 КВІТНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Чорнобиль: тридцять два роки потому


23 квітня, напередодні 32-ої річниці аварії на ЧАЕС, в бібліотеці відбулася зустріч з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС: Павлом Трапезніковим, оператором ЧАЕС та Олександром Диким.

На початку зустрічі бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді познайомили школярів із загальною картиною аварії на Чорнобильській АЕС. А потім до слова підключилися і гості зустрічі.

Павло Олександрович працював оператором третього та четвертого енергоблоків на станції з 1979 року. В ніч, коли сталася аварія, був одним з перших, хто прийшов на ліквідацію атомної стихії.

І сьогодні Павло Олександрович розповідає про події більш ніж тридцятирічної давності. Про перші години аварії, про людей, які ціною власного життя зупинили «мирний атом» і не дали йому перетворитися в стихійне лихо.

У 2004 та 2016 роках йому випала нагода відвідати рідну домівку. Дякуючи світлинам з цих поїздок та коментарям до них героя зустрічі, учасники – школярі НВО ЗОШ - інтернат І-ІІІ ст. мали змогу більш детально ознайомитися з ситуацією, що склалася сьогодні в закритій тридцятикілометровій Зоні.

Про те, як 45 секунд перебували люди на даху четвертого реактора, як прибирали радіоактивний бруд розповів Олександр Миколайович. З червня по жовтень 1986 року він перебував у закритій зоні.

Сьогодні Павло Трапезніков та Олександр Дикий беруть активну участь в роботі міської ветеранській організації «Союз Чорнобиля України» міста Кропивницький.

Відповіли гості і на запитання школярів та викладачів ЗОШ-інтернату, які на сам кінець побажали ліквідаторам міцного здоров’я та ще багато нових зустрічей з молоддю.

дивитися фоторепортаж

Благодійний розпродаж


Під час вуличної акції «Start up – розпочни успіх з книги» вкотре відбувся благодійний розпродаж картин та поробок на підтримку воїнів, що знаходяться в зоні АТО (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS» Кіровоград).

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до акції, особливо художниці Світлані Хавроненко, яка надала свої роботи. В результаті розпродажу було зібрано 188 грн.

дивитися фоторепортаж

«Start up – розпочни успіх з книги»


23 квітня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка відзначила Всесвітній день книги і авторського права цікавою вуличною акцією «Start up – розпочни успіх з книги».

Під час цієї акції відвідувачі могли ознайомитися з виставками найновіших книг бібліотеки; взяти участь в оформленні інтерактивного стенду «Підвішена книга», порадивши цікаві книги до читання.

Також в рамках проекту «Живі книги» відбулося спілкування з відомими письменниками нашого міста. Ми запросили кропивницьких членів Національної спілки письменників України - Олену Валентинівну Надутенко, Антоніну Петрівну Царук, Бориса Григоровича Ревчуна, Антоніну Михайлівну Корінь. Ці люди мають колосальний досвід у сфері письменницької майстерності. Вони випустили у світ не одну книгу, з якими гості нашої вуличної акції могли познайомитися під час заходу і поспілкуватися безпосередньо з авторами.

Учасники літературного клубу для молоді «Ліра» організували і провели голосні читання, декламуючи власну поезію і твори класиків у відповідній локації.

Крім того, гості вуличної акції «Start up – розпочни успіх з книги» фотографувалися у фото-зонах «Літературний портал» та «Книжкова полиця»; брали участь у майстер-класах по створенню оригінальних закладинок та літописів; вигравали призи від магазину канцтоварів «Kancler.com» у тематичних літературних вікторинах.

Традиційно проходив благодійний розпродаж картин та поробок на підтримку воїнів, що знаходяться в зоні АТО /спільно з громадською ініціативою «Армія SOS»/.

Вулична акція в такому форматі пройшла вперше, але залишила після себе приємні враження та позитивні відгуки як від письменників, так і від гостей заходу.дивитися фоторепортаж

Безпека на дорозі


Сьогодні на дорогах України виникає дуже багато автомібільних аварій, у яких тисячі людей травмуються та гинуть. Причини, внаслідок яких трапляються дорожньо-транспортні пригоди, можуть бути різноманітні: перевищення швидкості, нетверезий стан, недотримання дистанції, неуважність.

19 квітня у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбулася зустріч із представниками Управління патрульної поліції в Кіровоградській області – Оксаною Білобровою, начальником відділу із зв’язків з громадськістю та Ольгою Варіченко, інспектором цього ж відділу. На заході, присвяченому безпеці на дорозі, були присутні учні Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського.

Оксана Сергіївна та Ольга Василівна розповіли про аварійні ситуації на дорогах та як їх можна уникнути, наголосили на тому, що серйозно ставитися до питань безпеки дорожнього руху повинні не лише водії, але й пішоходи, які можуть спричинити ДТП, переходячи вулицю в недозволеному місці. Також працівники поліції розповіли, що одним із засобів захисту пішоходів у вечірній час є світловідбиваючі елементи – флайтери.

Отже, знаючи та дотримуючись правил дорожнього руху, можна уникнути помилок та трагедії і врятувати найдорожче – життя.