18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Турнір юних знавців права


10 грудня увійшло в історію людства як день прийняття Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Саме з цього часу почався процес розбудови міжнародної системи захисту прав людини.

Правова культура особистості – це не тільки знання законів і бажання їх виконувати, це також знання своїх прав і уміння їх відстоювати, захищати. Тож, не випадково в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка 9 грудня 2008 року о 13.00 між учнями 10 -х класів ЗОШ № 4 та учнями ЗОШ № 23 провівся турнір юних знавців права. Без належного рівня правових знань і навичок неможлива свідома участь молодої людини у суспільному та державному житті.

Метою турніру є збагачення та закріплення знань учнів з основ правознавства, сприяння формуванню правової свідомості підлітків, вдосконалення вмінь логічно мислити, аргументовано висловлювати свою думку; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки; формування правової культури.

Оцінювали знання учасників гри журі: Земляний Євген Олександрович, Бугаєва Наталія Володимирівна — провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області, Волкожа Олена Петрівна – начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради.

У турнірі перемогу здобула команда ЗОШ №23 під назвою «Знавці права», яка отримала 35 балів. Команда ЗОШ №4 під назвою «Феміда» отримала 33 бали.

Мудрий Сенека сказав: «Рівність прав не в тому, що всі ними користуються, а в тому, що всім вони надані». Цей вислів розкриває якнайкраще зміст виставки, що оформлена до Дня прав людини у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді - «Молодь. Право. Закон».

На виставці представлені такі книги: Колодій А. М «Права людини і громадянина в Україні», Качуренко Ю. К. «Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи», Бібік Н. М. «Зростаймо громадянами», Конвенція ООН про права дитини, Неліп М. І «Силовий захист прав людини». У представленій літературі акцентується увага на питаннях, що мають найбільш практичне значення в сучасному житті.


Засідання обласної Міжвідомчої ради


27 листопада 2008 року о 14.00 год в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбулося засідання обласної Міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи – круглий стіл "Обслуговування молоді публічними бібліотеками м. Кіровограда".
Під час проведення "круглого столу" обговорювались питання про  роль публічних бібліотек Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи у формуванні молодої особистості, підвищення читацької активності, її інтересу до глибокого, осмисленого читання літератури різних жанрів і напрямів.

У заході брали участь: члени обласної Міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи – директори обласних бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів м. Кіровограда, Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи, завідувачі бібліотеками-філіями Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи.

Голодомор 1932-1933 р.


1932-1933 р.р. - найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду, подібного тому, який випав на долю однієї із найродючіших країн. Голодне лихоліття, що сталося 75 років тому, дослідники називають по-різному: голод, великий голод, голодомор, людомор. Це зло забрало життя мільйонів українців. Точну цифру не назве вже ніхто. Однак, картина Голодомору зусиллями її дослідників і завдяки архівним документам, що збереглися, постає досить чітко та однозначно: це був штучно організований голод. 20 листопада 2008 року у відділі популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка відбувся вечір-реквієм «Із забуття – в безсмертя» (до 75-ої річниці Голодомору 1932-1933 років). Мета заходу – відродження історії України, утвердження національної самосвідомості, патріотизму молодих громадян, вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Організатори заходу намагалися розкрити значення Голодомору для України та масштаби втрат від нього. На це звертали увагу у своїх виступах і присутні на заході гості Трибуцька Олена Анатоліївна, начальник відділу інформації і використання документів Державного архіву Кіровоградської області, Земляний Євген Олександрович, провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області, Доценко Василь Олександрович, вчитель англійської мови Гаївської загальноосвітньої школи, заслужений вчитель України, автор книги “Вихід. Дума про голод», який дослідив причини голодомору в селі Гаївка Кіровоградського району. Дуже схвилювали всіх присутніх кадри із фільму «Поступ до правди» журналіста Кіровоградської державної телерадіокомпанії О.М. Роміциної. Кажуть, що історії властиво повторюватись. Наше завдання – зробити так, щоб подібних трагедій більше не було. Занадто болить і досі незагоєна рана. Україна й досі змиває кров невинних жертв. Дуже багато лиха довелося витерпіти нашому народові. Невже він не має права на щастя? Голод 33-го року чорніє великою плямою на демографічній карті України, втрат від цього ще не вдалося повернути – ні матеріальних, ні тим більше, людських.
дивитися фоторепортаж