18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Засідання круглого столу «Екологічні проблеми міста в полі зору молоді»


Нещодавно, а саме 10 грудня, в ОЮБ ім. О. М.Бойченка відбулося засідання «круглого столу» «Екологічні проблеми м. Кіровограда та шляхи їх подолання». Це був заключний етап роботи ГО ТІМО «Відкриті двері» по проекту «Екологічні проблеми міста в полі зору молоді». Метою реалізації даного проекту було привернення уваги молоді та громадськості до конкретних екологічних проблем м. Кіровоград. В рамках проекту були проведені наступні заходи: майстер-класи зі снеп-шоту та фотозйомки; фотоконкурс «Екологічні проблеми міста в полі зору молоді» у форматі снеп-шот; з найкращіх робіт фотоконкурсу було оформлено пересувну фотовиставку, яка експонувалася в приміщеннях: кінотеатру «Зоряний», Дитячо-юнацького центру, ЗОШ № 4, гімназії ім. Т. Г. Шевченка, ОЮБ ім. О. М. Бойченка. Учасники «круглого столу» «Екологічні проблеми м. Кіровограда та шляхи їх подолання» намагалися визначити можливості вирішення екологічних проблем міста, які висвітили в своїх роботах учасники фотоконкурсу.

Своїми роботами школярі довели свою небайдужість до екологічних проблем міста, тож вони охоче відгукнулись на пропозиції ГО ТІМО «Відкриті двері» прийняти участь у засіданні «круглого столу» «Екологічні проблеми м. Кіровограда та шляхи їх подолання». Окрім переможців у засіданні брали участь:
1. Начальник спецінспекції Кіровоградської міської ради Іванов Віктор Анатолійович
2. Перший заступник начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Токарчук Валентина Миколаївна
3. Головний спеціаліст державного управління екології та природних ресурсів в Кіровоградській області Роменська Оксана Миколаївна.
4. Завідуюча сектором «Зв’язки з громадськістю і ЗМІ» Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області Кладченко Наталія Станіславівна.
Представники громадських організацій «Біосвіт» та «Флора».
На засіданні обговорювалися питання:
Актуальні проблеми екологічної ситуації в місті на сьогодні.
Роль державних програм у покращенні екологічного стану.
Проблема байдужості суспільства до навколишнього середовища.
Шляхи подолання проблеми.
Роль держави щодо покращення екологічної ситуації в регіоні.
Виголошення побажань та пропозицій учасників круглого столу щодо покращення ситуації.

В результаті проведення «круглого столу» «Екологічні проблеми м. Кіровограда та шляхи їх подолання» відбувся обмін досвідом між різними організаціями та відомствами, що займаються вирішенням екологічних проблем. Учні шкіл міста також познайомились з діяльністю організації, змогли задати питання щодо покращення навколишнього середовища регіону та навіть отримали пропозицію від начальника спецінспекції Кіровоградської міської ради Іванова Віктора Анатолійовича стати волонтерами спецінспекції.


Засідання клубу «Ліра»


16 грудня відбулося засідання клубу «Ліра» на тему «Зима в творчості молодих поетів».Зима - чудова пора! Вона більше, аніж літо навертає на роздуми. Вона красива своєю стриманістю, її кришталева мовчазність викликає найрізноманітніші асоціації. Тому ця пора року, так часто присутня в поезії молодих письменників і поетів.

На святі була присутня кореспондент передачі «Молодіжний мікрофон» Державної обласної телерадіокомпанії Юлія Павлюк-Мороз, яка взяла інтерв’ю у заступника директора з наукової роботи Зеленіної В. А., завідуючої відділом абонементу Ленченко О. Ф., членів клубу Горяєвої Інги та Гладир Юлії.

Вечір пройшов у формі «капусника» - дуже весело і цікаво: лунала новорічна музика, були проведені різноманітні конкурси, ігри. Всі присутні брали активну участь, переможцям вручали призи. Розмова велась про свято, яке наближається – Новий рік. Члени клубу читали власні вірші про зиму. Зокрема, Інга Горєва - «Холодний вітер, морок непроглядний», Надія Мілющенко - «Дорожче всього це тепло» та ін.

Під час засідання клубівці також підвели підсумки роботи за 2009 рік, обговорили план на наступний 2010 рік. Вечір пройшов вдало!

дивитися фоторепортаж

Засідання клубу «Профі»


9 грудня відбулося чергове засідання клубу «Профі» на тему «Юридична освіта підростаючого покоління». На зустріч було запрошено головного спеціаліста відділу нотаріату Головного управління юстиції в Кіровоградській області Юлію Миколаївну Димуру.

Юлія Миколаївна розповіла про свій шлях юриста, який розпочала в місті Кіровограді, навчаючись в педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, а потім закінчила і Київський університет імені Тараса Шевченка.

Пані Юлія розпочала свою розповідь з того, що кожен громадянин має знати свій основний закон – Конституцію, вміти користуватися свободами і правами особистості. Починаючи від народження людина має статус юридичної особи в суспільстві, що підтверджують відповідні документи, в даному випадку – свідоцтво про народження. Але, разом з людиною зростають її юридичні обов’язки перед державою, в якій вона живе. Тому мінімальні юридичні знання людини гарантують їй нормальне існування в правовому суспільстві.

Діяльність нотаріуса спрямована на захист прав і інтересів громадян, юридичних осіб та держави. Професія досить різноманітна, носить творчий характер, має задовольняти потреби розвитку цивільних відносин, є дуже важливою і шанованою в суспільстві.

Згідно з Конституцією України кожному громадянину гарантоване право на отримання правової допомоги. Громадяни протягом всього свого життя складають ті чи інші документи, а їх юридично завіряти має право тільки нотаріус. Тобто знання земельного, майнового, цивільного та багатьох інших кодексів є основою діяльності працівника нотаріату.

Пані Димура розповіла школярам про основні вимоги до посади нотаріуса:
- тільки громадянин України;

  1. обов’язкова вища юридична освіта;
  2. стажування в нотаріальній конторі протягом шести місяців;
  3. складання кваліфікаційних іспитів;
  4. свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю;
  5. не мати судимості;
  6. дотримуватися таємниці вчинюваних нотаріальних дій.

В Кіровоградському районі діє тільки один державний нотаріус, а мало б бути як мінімум три, це і створює певні незручності для громадян. Останнім часом, починаючи з червня 2009 року, розширені повноваження приватних нотаріусів у вирішенні справ стосовно спадщини.
На закінчення гостя клубу побажала учасникам засідання вдалого вибору професії.