23 СІЧНЯ 2018

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Ласкаво просимо!


12-13 грудня 2012 року нашу бібліотеку відвідали бібліотекарі відділу дозвілля та творчості молоді Луганської обласної бібліотеки для юнацтва Олена Ерьоменко та Олена Жогова. Метою дружнього візиту було знайомство з роботою нашої бібліотеки та обмін досвідом.

В рамках насиченої інформаційної та дозвіллевої програми перебування на Кіровоградській землі наші колеги отримали вичерпну інформацію про роботу кожного відділу бібліотеки: поспілкувалися з колегами, відвідали майстер-класи, засідання клубів за інтересами, день інформації, курси комп’ютерної грамотності та інші заходи, що відбувалися в бібліотеці.

Оглядово познайомились луганчани і з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.Чижевського, побували на екскурсіях в обласному художньому музеї та обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Л.Кропивницького.

Луганська обласна бібліотека для юнацтва є однією з найкращих бібліотек для юнацтва в Україні, тож нам було особливо приємно отримати від колег-луганчан схвальну оцінку нашої роботи. «Вам дійсно є чим гордитися» - зазначила Олена Ерьоменко, завідувач відділу дозвілля та творчості молоді.

Гості пообіцяли обов’язково повернутися до Кіровограду навесні, щоб відвідати «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій». Ми ж з задоволенням раді зустрічати в стінах бібліотеки колег з усіх куточків України.

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

«14 грудня у бібліотеки іменини – завітайте на гостини!» Під таким девізом цього року відсвяткувала свій день народження наша бібліотека


Найкращим подарунком для нас стали безліч гостей – читачів бібліотеки.

З нагоди святкування у відділі мистецтв відбувся музичний турнір «На хвилях мелодій». Веселі змагання проходили між командами студентів Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна - «Джаз» та «Віртуози».

У першому турі «Світ музичних інструментів» команди мали відгадати, про які інструменти йде мова. Як виявилось, студенти медичного коледжу достатньо вільно орієнтуються у світі музичних інструментів, хоча були й казусні відповіді. Так, на запитання «Який музичний інструмент винайшла Афіна Палада, але, згідно з грецьким міфом, згодом покинула його, помітивши, що гра на ньому псує вигляд її обличчя?» учасники команди «Джаз» дружно відповіли – «арфа», не звернувши увагу на те, що у наданих варіантах відповідей цього інструменту не було. Почувши вірну відповідь «флейта», дружно розсміялися, мабуть, уявили, яке обличчя було у Афіни, коли та пересувала арфу – інструмент досить великого розміру.

Другий тур «Знавець музичних інструментів», ще більш ускладнив завдання – адже потрібно було впізнати інструмент за звучанням. На жаль, не всі були знайомі зі звуками банджо, які нагадували звучання балалайки, а також сплутали кастаньєти з російськими «ложками», але досить швидко відгадали звуки волинки, органу, акордеону та гітари.

У наступному турі «Композитори світу» учасники не лише відповідали на запитання про відомих композиторів, але й намагались відгадати їх імена, прослуховуючи уривки з творів. Несподіваним виявився той факт, що самим важким завданням, відповідь на яке ніяк не могли пригадати, стало запитання «Хто є автором «Весільного маршу», який так мріють почути усі дівчата.

У четвертому турі мали нагоду позмагатися і капітани команд. Вони уважно переглядали відеозапитання та мали знайти відповідності між композиторами та їх творами; композиторами та країнами.

Найбільше сподобалися останні два тури змагання, що були присвячені сучасній музиці. Спочатку учасники команд відгадували ім’я виконавців та назву пісні за невеликим фрагментом україномовних та російськомовних пісень. А у наступному турі, прослухавши запропонований уривок твору, відгадували виконавця або назву групи. Саме в цій частині турніру студенти дали повну волю почуттям – вони не лише відгадували, а ще й підспівували та пританцьовували.

Загалом у залі відділу мистецтв панувала весела і дружня атмосфера, тож коли за підсумками змагань журі оголосило про перемогу команди «Джаз» - найпершими їх привітали суперники. Переможці отримали жартівливий приз у вигляді святкового диплому та запрошення до Кіровоградського обласного художнього музею.

Чудову бібліоподорож «Будинок книги на Дворцовій» для користувачів бібліотеки підготував відділ інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства. Як і прийнято на іменинах, захід був присвячений Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка та її користувачам.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про архітектурну перлину Кіровограда - вулицю Дворцову: про її старовинні будинки, архітекторів, що їх будували; пам’ятники, які знаходяться на ній та історичні події, що відбувалися тут. Але найбільшу увагу було приділено пам’ятці архітектури 19 століття, де нині знаходиться будинок книги для молоді Кіровоградщини – обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М. Бойченка. Крім історичних цікавинок присутні також дізналися про сучасні можливості книгозбірні, її ресурси та надбання.

Після відеопрогулянки учні ВПУ № 9 (а саме вони відвідали захід) разом з працівниками бібліотеки пройшлися вулицею Дворцовою від центральної площі ім. С.М. Кірова до Ковалівського парку.

Звісно, свято не обійшлося без подарунків. Протягом усього дня для користувачів, що, як і бібліотека, святкують свої іменини 14 грудня, тривала святкова лотерея. Серед подарунків: ручки з логотипом бібліотеки, запрошення на льодову ковзанку «Слайз», до галереї «Єлисаветград», Кіровоградського обласного художнього музею.

Сподіваємось, що цього чудового святкового дня ми подарували кожному читачу гарний настрій, позитивні емоції та приємні враження.

Отже, запрошуємо усіх відсвяткувати з нами 14 грудня 2013 року ювілей бібліотеки – 35- річчя від Дня народження!


Тренінг «Мистецтво спілкування»


Спілкування – це взаємодія людей, обмін інформацією, емоціями, відчуттями.

- Чи обов’язково мати почуття гумору, щоб бути хорошим співрозмовником? Коли жарти доречні?

- Чи однаково ви спілкуєтеся із батьками, вчителями, друзями?

- Як ви вважаєте, з якою людиною цікавіше спілкуватися: з емоційною чи нудною?

- - Чи можна людину образити словом?

Так розпочався тренінг «Мистецтво спілкування», проведений відділом популяризації книги. На початку заходу учасники склали правила спілкування і записали їх на фліпчарті. Цих правил треба було дотримуватися всім.

Для того, щоб спілкування було ефективним, потрібно не тільки вміти говорити, але й слухати. У спілкуванні важливі міміка, жести. Від того, яке перше враження виникне під час знайомства з людиною, залежатиме успіх подальшого спілкування.

Учасникам були запропоновані такі вправи: «Інтонація», «Компліменти», «Телефакс», «Камінь і перо», «Подаруй рух», «Закінчити фразу», «Заспокійливі слова», «Ситуація», «Подаруй квітку», «Павутинка».

Школярі на паперових промінцях у вправі «Сонячні промінчики» написали, яким же повинен бути ідеальний співрозмовник і про які правила спілкування ніколи не можна забувати.

Учасники тренінгу зійшлися на тому, що під час спілкування важливим є уміння розуміти і співчувати, щиро радіти успіхам співрозмовника.

Тренінг закінчився відеопереглядом притчі «Усе залишає слід».

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

Всеукраїнський тиждень права в бібліотеці


10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну Декларацію прав людини – перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права та свободи людини.

З 10 по 15 грудня 2012 року в Україні проводиться вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, започаткований Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 року з нагоди 60-річчя Всесвітньої Декларації прав людини.

В обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.М. Бойченка, в рамках Всеукраїнського тижня права, відбулося багато різнопланових заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури молоді, поширення знань про права та свободи людини і громадянина, набуття навичок у їх застосуванні. Зокрема, 12 грудня проведено день інформації «Молодь і суспільство: правова освіта».

За участю Головного управління юстиції у Кіровоградській області у відділі абонементу відбулося відкриття постійно діючої книжкової виставки «Юридичний компас для молоді». Заступник директора ОЮБ ім. О.М.Бойченка Валентина Зеленіна розповіла про те, що бібліотека приділяє значну увагу правовому вихованню підростаючого покоління, звернула увагу юнаків та дівчат на необхідність знання своїх прав і обов’язків, познайомила присутніх з циклом заходів бібліотеки, що проводяться в рамках Всеукраїнського тижня права.

Провідний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Кіровоградській області Сергій Ладигін представив видання, що були надані управлінням для виставки: офіційні видання Міністерства юстиції України, зокрема кодекси законів України, а також бюлетень «Офіційний вісник України».

Про видання з фонду бібліотеки, що представлені на виставці, розповила завідувач відділу абонементу Світлана Ткаченко. В трьох розділах виставки: «Я маю права», «Світ права» і «Премудрості Феміди» розкрито історію виникнення держави і права, законності і правопорядку, правомірної та протиправної поведінки, юридичної відповідальності. На виставці представлено документи таких галузей права як: конституційне, трудове, цивільне, кримінальне, кодекси законів України.

«Право і відповідальність: гармонія єдності» - під такою назвою в межах «Всеукраїнського тижня права» в бібліотеці відбулося чергове засідання лекторію «Молодь і право».

Згідно історичних даних у 539 році до н.е. армія Кіра Великого, першого царя давньої Персії, завоювала місто Вавилон. Він звільнив рабів, проголосив расову рівність і те, що усі люди мають право самі обирати собі релігію. Ці та інші його постанови були записані на циліндрі з обпаленої глини.

Відомий сьогодні давній документ, як циліндр Кіра, вважається першою у світі хартією про права людини. Він переведений на усі шість офіційних мов Організації Об’єднаних Націй, і його положення відображені у перших чотирьох статтях Всесвітньої Декларації прав людини.

До речі, у першій статті Декларації зазначено, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні ставитися один до одного в дусі братерства.

Людські права у дослівному розумінні цього слова - це ті права, що належать особі в силу того, що вона є людиною. Кожне суспільство має своє уявлення про справедливість, чесність, гідність і повагу.

Ведуча лекторію «Молодь і право», головний бібліотекар науково-методичного відділу Ольга Прядко, провела з присутніми гру-вікторину щодо знань молоддю власних прав.

Гість лекторію «Молодь і право», провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області Пільгуй Марина, провела бесіду з молоддю, яка активно цікавились можливостями реалізації власних прав, а також змінами, що відбуваються в українському законодавстві стосовно молоді. Актуальними в молодіжному середовищі є теми вірного поводження та правил безпеки в Інтернеті, захист прав покупців, реалізація права молоді на працю, освіту та відпочинок… Під час спілкування молодь ‒ учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування та студенти будівельного коледжу ‒ проявили неабиякі знання з правознавства.

Наприкінці зустрічі присутні переглянули відеофільм «Конвенція ООН про права дитини» та обговорили його зміст.

13 грудня Сергій Ладигін, провідний спеціаліст Головного управління юстиції у Кіровоградській області, в інтерв’ю кореспонденту TTV розповів про Всесвітній день прав людини та Всеукраїнський тиждень права, про співпрацю з бібліотекою щодо створення постійно діючої книжкової виставки «Юридичний компас для молоді».

У межах «Всеукраїнського тижня права» у бібліотеці було поповнено новими документами постійно діючі книжкові виставки «Насильство в сім’ї: де шукати допомоги» та «Інформація органів влади для громадян» (в рамках мережі ПДГ), а також створено і представлено увазі користувачів книжкові виставки та тематичні полиці:

- «Знаючи права, пам’ятай про обов’язки»;

- «Гендер у сім’ї, на роботі, в політиці»;

- «Захисти себе сам».