16 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Новорічні майстер-класи у бібліотеці


Протягом грудня місяця працівники відділу мистецтв проводять майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас, привітальних листівок, карнавальних масок.

Подарунки своїм рідним та близьким вже виготовили учні ЗОШ № 6, ЗОШ № 29 та гімназії імені Т. Шевченка.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

Вечорниці у бібліотеці


Починаючи з 12 грудня в Україні розпочалися святкові вечорниці. Здавна вечорниці починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту. Сучасні вечорниці розпочинаються на свято Андрія.

День Андрія (Калита) — припадає на ніч і день 13 грудня, вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. Для проведення дійства підшуковувалась простора хатинка, де всі збирались і засиджувались до вечора, звідси і назва – вечорниці. Молодь у цей день влаштовувала різноманітні забави. Дівчата переважно ворожили. Існує чимало описаних ворожінь, якими користувалися дівчата на Андрія. Потрібно, наприклад, зняти взуття з лівої ноги й почати ним міряти відстань від столу до порогу: та дівчина, яка перша це зробить, першою і вийде заміж.

Основна дія свята — це кусання «калити». Калиту прив'язують якнайвище попід стелею, а потім хлопці та дівчата з зав'язаними очима мусять дострибнути до нього й відкусити шматок.

Не залишилась осторонь і наша бібліотека. Святкові вечорниці відбулися у відділі мистецтв 27 грудня. І хоч свято Андрія вже минуло, гості заходу радо брали участь у змаганнях з сили та вправності, дівчата спробували дізнатися свою долю за допомогою ворожіння. Та все ж найбільш цікавим видалося традиційне дійство кусання калити.

На заході були присутні студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна.

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

Відділ мистецтв запрошує на майстер-класи


Наближаються новорічні та різдвяні свята. І, звичайно, кожен бажає поздоровити своїх рідних і близьких, оригінально прикрасити власну оселю. А що може бути кращим, аніж подарунок виготовлений своїми руками!

Працівники відділу мистецтв допоможуть вам створити свято власноруч: виготовити вітальні листівки, новорічні прикраси для вікон та ялинки!

Завітайте на наші майстер-класи: «Новорічна фантазія» (виготовлення вітальних листівок), «Чарівні візерунки» (виготовлення новорічних витинанок), «Карнавальні маски» (виготовлення карнавальних та новорічних масок).

дивитися фоторепортаж