23 СІЧНЯ 2018

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Новорічні майстер-класи у бібліотеці


Протягом грудня місяця працівники відділу мистецтв проводять майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас, привітальних листівок, карнавальних масок.

Подарунки своїм рідним та близьким вже виготовили учні ЗОШ № 6, ЗОШ № 29 та гімназії імені Т. Шевченка.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

Вечорниці у бібліотеці


Починаючи з 12 грудня в Україні розпочалися святкові вечорниці. Здавна вечорниці починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту. Сучасні вечорниці розпочинаються на свято Андрія.

День Андрія (Калита) — припадає на ніч і день 13 грудня, вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. Для проведення дійства підшуковувалась простора хатинка, де всі збирались і засиджувались до вечора, звідси і назва – вечорниці. Молодь у цей день влаштовувала різноманітні забави. Дівчата переважно ворожили. Існує чимало описаних ворожінь, якими користувалися дівчата на Андрія. Потрібно, наприклад, зняти взуття з лівої ноги й почати ним міряти відстань від столу до порогу: та дівчина, яка перша це зробить, першою і вийде заміж.

Основна дія свята — це кусання «калити». Калиту прив'язують якнайвище попід стелею, а потім хлопці та дівчата з зав'язаними очима мусять дострибнути до нього й відкусити шматок.

Не залишилась осторонь і наша бібліотека. Святкові вечорниці відбулися у відділі мистецтв 27 грудня. І хоч свято Андрія вже минуло, гості заходу радо брали участь у змаганнях з сили та вправності, дівчата спробували дізнатися свою долю за допомогою ворожіння. Та все ж найбільш цікавим видалося традиційне дійство кусання калити.

На заході були присутні студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна.

дивитися фоторепортаж дивитися фоторепортаж

Відділ мистецтв запрошує на майстер-класи


Наближаються новорічні та різдвяні свята. І, звичайно, кожен бажає поздоровити своїх рідних і близьких, оригінально прикрасити власну оселю. А що може бути кращим, аніж подарунок виготовлений своїми руками!

Працівники відділу мистецтв допоможуть вам створити свято власноруч: виготовити вітальні листівки, новорічні прикраси для вікон та ялинки!

Завітайте на наші майстер-класи: «Новорічна фантазія» (виготовлення вітальних листівок), «Чарівні візерунки» (виготовлення новорічних витинанок), «Карнавальні маски» (виготовлення карнавальних та новорічних масок).

дивитися фоторепортаж

Затамуйте, друзі, подих: Миколай сьогодні ходить


Під такою назвою 19 грудня пройшла передноворічна зустріч членів клубу «Ліра».

Головний бібліотекар Щупак Ірина своїми розповідями про історію та традиції даного свята, добрі вчинки Святого Миколая та турботу про всіх людей на землі створила незабутню святкову атмосферу.

А щоб не було нудно сидіти за столом, ведуча запропонувала всім присутнім трохи розважитися і повеселитися – взяти участь у конкурсах: на найкраще побажання, віршування, складання слів, театральному; грі на кращу вирізану сніжинку тощо.

Під час зустрічі учасники змогли проявити свої таланти та уміння. Цікаво та швидко пролетів час; гості, задоволені від побаченого та почутого, пішли на чаювання. А новорічні пісні та побажання за святковим столом додали всім наснаги та настрою. По завершенню свята кожний учасник отримав солодкий подарунок.

Щиро вітаємо вас із днем Святого Миколая! Нехай Чудотворець принесе до Вашої хатини мир і щастя у родину!