21 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Андріївські вечорниці


Традиції та звичаї українців – це святині, які потрібно берегти і відроджувати.

Незважаючи на те, що день святого апостола Андрія Первозванного ми відсвяткували ще 13 грудня, повертаючись до традицій, 26 грудня бібліотекарі для студентів фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка провели конкурсну програму «Андріївські вечорниці».

Хлопці та дівчата брали участь у різноманітних конкурсах і забавах. Звичайно ж, не обійшлося і без кусання калити та дівочих ворожінь.

Серед найбільших зимових свят, на свято Андрія молодь чекала чи не найбільше. Адже цього дня дівчатам дозволялося ворожити, а хлопцям робити невеликі збитки, за які їх не карали.

Ще увечері 12 грудня молодь починала збиратися на вечорниці в одній хаті.

Дівчата співали, готували калиту, хлопці розповідали цікаві історії, танцювали.

Майже опівночі розпочиналося таємниче дійство, на яке так чекали дівчата – ворожіння на судженого, на свою долю.

Звісно, з плином часу стародавні обряди втратили своє первісне значення, але деякі з них збереглися. Сьогодні молодь сприймає вечорниці як забаву, як привід повеселитися перед Новим роком.

дивитися фоторепортаж

Привітаймо воїнів разом!


З 5 по 25 грудня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва, спільно з Громадською ініціативою «Армія SOS», УДЮТ «СІЧ» та ГО ТІМО «Відкриті двері» проводила благодійну Новорічну акцію «Привітаймо воїнів разом!»

В рамках акції відбувався збір необхідних для воїнів речей; у відділі мистецтв діяла благодійна виставка-розпродаж, кошти від якої, а саме 1000 грн. будуть використані на потреби бійців, що знаходяться в зоні АТО; в рамках бібліопроекту «Креативна середа» відбувся (21 грудня) благодійний концерт «Музичний оберіг-захисникам!».

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до акції: художниці Світлані Хавроненко, яка вже вкотре надає свої роботи для розпродажу; бібліотекарям Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського за яблука для військових; учасникам благодійного концерту: вихованцям клубу спортивного бального танцю «Діамант», музиканту Ігорю Юрченку, вокальним дуетам “Fellings”, Сергію Компоту Копотієнку, Андрію Енді Денисенку та команді січовиків «Лісові чортики»; представникам церкви – священикам Афанасію та Євгенію з Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці та Спасо-Преображенського Собору; голові обласного Товариства сприяння обороні України Титенок Надії Мустафіївні; Мірошніченко Ніні, а також всім, хто допоміг анонімно, за продукти харчування і подарунки для військових.

Кошти, подарунки, привітальні листівки, обереги, продукти передані волонтерам Громадської ініціативи «Армія SOS».

Натільні хрестики та іконки були передані представнику Кіровоградської організації «Разом ми Сила» Тетяні Олександрівні Сила та направлені добровольцям «Правого сектору» і тяжко-пораненим бійцям у місто Дніпро.

Дякуємо всім небайдужим, завдяки ВАМ у наших хлопців на передовій також буде свято!!!

дивитися фоторепортаж

Фінальна нотка Благодійної Новорічної акції «Привітаймо воїнів разом»!


21 грудня Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва спільно з Кропивницьким кошем українського дитячо-юнацького товариства «Січ» в черговий раз зустрічали гостей бібліопроекту «Креативна середа». Цього разу на благодійному концерті «Музичний оберіг-захисникам!». Партнерами концерту виступили: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА та Громадська ініціатива «Армія SOS».

Сьогодні десятки і сотні тисяч патріотів нашої держави знаходяться на воєнній передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність у найгарячих точках України. Багатьом із них, на жаль, не судилося повернутися живими. Задля підтримки бойового духу воїнів – учасників АТО творчі люди нашого міста подарували глядачам свою майстерність: музичні композиції, пісні, танцювальні номери, поробки та багато іншого.

На початку концерту зі словами підтримки виступила січовий отаман – Альона Шендеровська та представники церкви - священники Афанасій та Євгеній з Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці та Спасо-Преображенського Собору. Служителі церкви підтримали благодійну ініціативу організаторів та передали бійцям натільні хрестики та іконки, які за їх словами стануть їхніми оберегами.

Під час концерту виступили вихованці клубу спортивного бального танцю «Діамант», прозвучала інструментальна балада у виконанні Ігоря Юрченка. Порадували вокальними талантами дует “Fellings”, Сіргій Компот Копотієнко, Андрій Енді Денисенко та команда січовиків «Лісові чортики».

Протягом усього заходу діяла благодійна виставка-розпродаж, вилучені кошти з якої будуть передані на потреби хлопців, що знаходяться в зоні АТО. Відвідувачі заходу активно розкуповували поробки та картини, які були представлені на виставці.

Кожен бажаючий міг взяти участь у майстер-класі з патріотичного арт-розпису та виготовити та передати для наших бійців «янголів-охоронців» з побажаннями. Участь була безкоштовною, але за бажанням відвідувачі також могли зробити внесок до благодійної скриньки. Скільки усього вдалось зібрати коштів ми дізнаємося після 25 грудня – по закінченню акції «Привітаймо воїнів разом».

По закінченню основної частини концерту гості та учасники смакували печивом та запашним чаєм і імпровізували на улюблених музичних інструментах.

До відома містян, благодійна новорічна акція «Привітаймо воїнів разом» триває до 25 грудня. Ті, хто не встиг долучитися і підтримати воїнів АТО може зробити це до кінця тижня в Кіровоградській обласні бібліотеці для юнацтва.

дивитися фоторепортаж