18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шматько Л. А мова рідна з пісні і любові ! // Освітянське слово. – 2014. – лютий. – С. 2


А мова рідна з пісні і любові !

Мова - це не просто засіб людського спілкування. Це те, що живе в наших серцях. Виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Мова, як людина - у кожної своя доля… Народжується, формується, живе та... помирає. За оцінками фахівців, із 7000 нині існуючих на нашій планеті мов більшість перебуває під загрозою зникнення. Аби запобігти цьому, за пропозицією держав - членів ЮНЕСКО, Генеральна конференція організації у 1999 році проголосила Міжнародний день рідної мови. Вперше святкували його 21 лютого 2000 року, а з 2002 року цей день відзначається і в Україні.

Україна і її мова витримала жорстокі випробування. Не раз українською забороняли сповідувати віру і вчити у школах дітей, друкувати святе Письмо і видавати шкільні підручники.

Та мова наша зберегла свою неповторну красу й милозвучність. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність.

Українці мають свою могутню класичну літературу, своїх визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Остапа Вишню, Василя Стефаника...

Українська мова несе в собі самовираження, моральну чистоту нашого народу. Рідну мову слід оберігати, пам'ятаючи її рятівну, цілюшу, відроджуючу властивість.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в бібліотеках проводяться різні заходи для користувачів, зокрема в обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка для студентської молоді підготовлена слайд-бесіда «Мовні проблеми світу та України». Бажаючі дізнаються, чому за останні століття темпи зникнення мов у світі зросли. Серед присутніх будуть проведені мовні конкурси, де юнаки та дівчата зможуть спробувати себе в ораторському мистецтві та згадати правила спілкування, яких повинна дотримуватися кожна людина. Для учнів шкіл підготовлена інтелектуальна гра «Стежинами рідної мови». В рамках заходу, юні слухачі стануть активними учасниками мовних конкурсів та ігор.

Кожен бажаючий зможе оглянути книжкову виставку-інсталяцію «Заговори, щоб я тебе побачив», де представлена література про мову та мовознавство, про походження, закономірності і функціонування мови на різних етапах історії.

В Міжнародний день рідної мови бібліотека бере на себе роль путівника, знайомить зі світом нових книг. Фонд бібліотеки систематично поповнюється виданнями краєзнавчої тематики.

Привертає увагу користувачів великий та змістовний фонд періодичних видань бібліотеки. Пропонуємо такі цікаві літературні журнали, як: «Дивослово», «Слово і час», «Українська мова і література в школі», «Українська мова й література в школах України», «Українська мова й література в сучасній школі», газету «Українська мова та література».

Згадаймо слова українського письменника Володимира Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов'язок кожної людини.

Відзначаючи Міжнародний день рідної мови, ми віддаємо дань пошани всім мовам, які існують у світі, культурам, які вони відображають, оскільки кожна з них унікальним чином відповідає призначенню людини і кожна є живою спадщиною, яку нам слід зберегти.

текст: Людмила ШМАТЬКО,

бібліотекар ОЮБ імені Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх