22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Коренівська С. Проблемні аспекти праце-влаштування молоді на прикладі поєднання державних та громадських ініціатив // Бібліосвіт. 2013. - № 4. – С. 60-63


Досвід роботи

Проблемні аспекти працевлаштування молоді на прикладі поєднання державних та громадських ініціатив

Світлана Коренівська,

волонтер та читач

Кіровоградської ОБЮ

ім. О. Бойченка

Де сьогодні студенту набратися практичного досвіду та отримати оперативну, достовірну інформацію, яка вкрай необхідна для написання курсової, дипломної роботи і навіть наукової праці? Даним питанням на сьогодні цікавиться не один студент на Кіровоградщині.

Будучи студенткою 6-го курсу ПАТ ВНЗ «Міжрегіональна академія управління персоналом», я теж зіштовхнулася з цією проблемою, адже тема моєї праці дуже специфічна і стосується проблемних аспектів працевлаштування молоді на прикладі державних та громадських ініціатив.

Досліджуючи нормативну базу, державні програми, діяльність державних установ, що спеціалізуються у сфері працевлаштування молоді на Кіровоградщині, я випадково натрапила на сайт Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка (http://lib.kr.ua), на якому було розміщено інформацію про проект, що його бібліотека реалізовувала у 2011 р. спільно з громадською організацією «Кіровоградське телевізійне інформаційне молодіжне об'єднання "Відкриті двері"». Проект був націлений на допомогу в працевлаштуванні молоді.

Приємною несподіванкою був той факт, що бібліотека опікується такою важливою для молоді темою. Звернувшись до сектора соціокультурної діяльності, а при цьому секторі, у рамках реалізації проекту, створений і функціонує Центр з питань працевлаштування молоді, я оперативно і якісно отримала всю необхідну мені інформацію.

Звісно, я поставила собі питання, чому за цю роботу взялася саме бібліотека і як вона сьогодні може допомогти молоді працевлаштуватися, адже це, насамперед, функція центрів зайнятості. Відповідь на дане питання я отримала досить скоро. Бібліотека, як стало відомо, тісно співпрацює з Кіровоградським обласним центром зайнятості, департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації, управлінням освіти та відділом у справах сім'ї і молоді Кіровоградської міської ради. Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області, із потенційними роботодавцями, а тому вона завжди перебуває в курсі усіх подій та має можливість проводити професійні консультації.

Зокрема, під час реалізації проекту, у якому взяли участь понад 350 молодих осіб, було проведено тренінги, ярмарок вакансій, прес-конференцію, семінари. Основна робота Центру, що діє при бібліотеці, націлена на допомогу молоді в оформленні необхідних документів при працевлаштуванні, пошуку вакансій, користуванні Інтернет-сайтами, психологічну підтримку. Функцію консультанта в центрі виконує саме бібліотекар. Багато корисної як для мене, так і для усіх відвідувачів Центру інформації можна отримати також з інформаційних брошур, газет, які є виданнями державного центру зайнятості. Адже бібліотека здійснює постійний обмін інформацією з цією установою. Я, наприклад, багато інформації отримала з газети «Служба зайнятості».

Працевлаштування сьогодні є болючим питанням не лише для молоді Кіровоградщини. В умовах ринкової економіки відбувається поглиблення незбалансованості між попитом і пропозицією робочої сили. Частина населення відстороняється від трудової діяльності, тому що не має можливості знайти собі роботу. Так, через відсутність достатнього практичного досвіду, правових і професійних знань, а часто і через психологічну неготовність до конкуренції на ринку праці реалізувати своє право на працю молодим громадянам сьогодні дуже складно. Молодь опинилася заручницею ситуації, яка складається на ринку праці в Україні - більшість роботодавців обирають собі кадри за такими критеріями: молоді, з вищою освітою, активні, з досвідом роботи в галузі не менше трьох років. Побачивши такі вимоги, молодий громадянин припиняє пошуки роботи, не звертається до державних органів, і поступово відбувається процес декваліфікації його як фахівця.

Кіровоградська область однією з перших розробила програму зайнятості в рамках нового закону «Про зайнятість населення». У Кіровоградському регіоні також розроблено та прийнято ряд молодіжних програм та програм, що стосуються майбутнього молоді: обласну цільову програму працевлаштування молоді Кіровоград-ської області на 2012-2015 рр.; обласну цільову соціальну програму «Молодь Кіровограда на 2011-2015 рр.»; обласну програму «Центральний регіон - 2015» та ряд інших. І як бачимо, до їх реалізації долучилася також бібліотека.

Бібліотекарі розповідають: «Молодь почуває себе комфортно в наших стінах, охоче йде на контакт, краще сприймає інформацію від уже знайомих для них фахівців. У бібліотеці молодим людям зручніше спілкуватися, вони більш активні під час тренінгів, адже спілкуються не тільки з фахівцями, а й з рівними собі, тобто - з такими самими студентами, молоддю». Яскравим прикладом цієї успішної роботи був ярмарок вакансій, на який бібліотекарі запросили як роботодавців понад 27 представників різних установ та організацій.

Завдяки діяльності Центру у молоді є можливість відчути свою потрібність у суспільстві та впевненіше почуватися в пошуках роботи, адже набуті навички спілкування з потенційними роботодавцями руйнують бар'єри між ним та молодим фахівцем, дозволяють зрозуміти вимоги, що висувають роботодавці до майбутнього працівника.

Діяльність Центру продовжується і після завершення проекту, підтримка молоді здійснюється кожного дня. Щоденно Центр надає молодим можливість обміну думками та пошуку шляхів вирішення проблем за допомогою бібліотекарів. Додатковим поштовхом до самовдосконалення, як не парадоксально, виступають фонди бібліотеки, адже молодь, приходячи до Центру, привчається й до читання. Фонди бібліотеки містять літературу різного спрямування - від навчальної до літератури для душі, і я особисто використала багато джерел із фонду бібліотеки під час свого навчання.

Доброзичливе ставлення та вкладена у справу душа працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка значно підвищили популярність книгозбірні серед молоді.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх