18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г. Леонардо у СІЗО! // Наше місто. – 2014. – 10 квітня . – С. 4


ЛЕОНАРДО У СІЗО

Працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва імені О. М. Бойченка свого часу запропонували для молоді, що перебуває в Кіровоградському слідчому ізоляторі, проводити масові заходи та переглядати тематичні відеозаписи. Керівництво погодилося на співпрацю з бібліотекою. На сьогодні заходи на території слідчого ізолятора проходять досить часто на запрошення працівників цього закладу.

Юнаки мали змогу подивитися класичні фільми про Велику Вітчизняну війну: «В бой идут одни старики», «Они воевали за Родину», «Свои», «Все перемагає кохання». Про війну в Афганістані - «Дев'ята рота» та «Вдивляючись у «Дев'яту роту». Працівники бібліотеки запропонували також для перегляду літературні екранізації творів: «Захар Беркут», «Сватання на Гончарівці», «Пропала грамота», «Мольєр», «Діти капітана Гранта», «Золоте теля», «Камінний хрест», «История Руси». Адже при слідчому ізоляторі є школа, і перегляд екранізацій класичної літератури є гарним та змістовним доповненням до шкільної програми.

Викликав цікавість фільм «Конвенція ООН про права дитини». Хлопці зі знанням справи коментували ролики-замальовки про права кожної дитини, зокрема і всіх дітей планети Земля. В Україні прийнято загальнодержавну програму «Національний план дій щодо розвитку Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року». Конвенція ООН містить 54 статті, в яких розповідається про 40 прав, що має дитина. Неповнолітні можуть не використовувати їх щодня, але мають знати про свої права, дотримання яких гарантоване державою. Про це ми розповідали разом із провідними спеціалістами головного управління юстиції Катериною Пільгуй та Вірою Поповою під час чергового відвідування неповнолітніх у СІЗО.

Та не лише перегляди фільмів пропонують бібліотекарі. У СІЗО було проведено слайд-бесіду-вікторину «Без верби та калини нема України». Юнаки більше дізналися про історію походження державних і народних символів України. Особливий інтерес викликали народні легенди про Берегиню, про калину й рушник. Усі дійшли висновку, що для кожної людини найдорожчою є та земля, де народився, де живуть батьки, рідні, друзі, де витає дух предків.

Тренінг під назвою «Толерантність - це ...» допоміг юнакам визначити кращі риси характеру, згадати цікаві факти з власного життя. Хлопці розділилися на дві команди, кожна отримала завдання. Особливо їм сподобалося знаходити в книгах приказки, пов'язані з темою толерантності. Уміло впоралися команди і з інтерактивним завданням. Учасники приготували імпровізовані сценки повчального характеру на тему толерантного ставлення в суспільстві. Всі проявили велику активність і лишилися задоволені результатами тренінгу.

Про історію автомобільного транспорту розповів калейдоскоп цікавих фактів «Парк автомобільного періоду». Кожен чув про дивовижного генія в галузі техніки, живопису, винахідництва Леонардо да Вінчі. Бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді підготували мультипрезентацію «Універсальний геній Леонардо» з фрагментами відеофільмів.

Зустрічі бібліотекарів із молоддю, яка перебуває в місцях позбавлення волі, стали вже традиційними. Вони підкріплені угодою про співробітництво між обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. М. Бойченка та Кіровоградським слідчим ізолятором Державної пенітенціарної служби в Кіровоградській області. Таким чином бібліотека сприяє вихованню, духовному розвитку і становленню особистості, соціалізації молоді, що перебуває в місцях позбавлення волі. (Галина Бондар, завідувачка відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва імені О. М. Бойченка).

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх