22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г. Бібліотека та СІЗО: шляхи співпраці // Бібліосвіт. – 2014 . - № 1. – С. 43-45


Бібліотека та СІЗО: шляхи співпраці


Галина Бондар,

завідувач відділу сприяння

технічній творчості молоді

Кіровоградської ОБЮ ім. О. Бойченка


Працівники ОБЮ ім. О. Бойченка запропонували Кіровоградському слідчому ізолятору, проводити масові заходи та перегляд тематичної літератури для молоді. Керівництво закладу погодилося на співпрацю.

Працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Бойченка у свій час запропонували молоді, що перебуває в Кіровоградському слідчому ізоляторі, проводити масові заходи та перегляд тематичних відеозаписів. Керівництво закладу погодилося на співпрацю з бібліотекою. На сьогодні заходи на території слідчого ізолятора проводяться досить часто, але, звичайно ж, на запрошення його працівників.

Про подвиг народу, який стримав фашистську окупацію в роки Другої світової війни, вже друге покоління дізнається з кінофільмів. Але ці відомі стрічки можуть пробудити не тільки в старших, а й в юні любов до Батьківщини, гордість за подвиг її синів і дочок у роки воєнного лихоліття. Класичні фільми, що висвітлюють героїчні сторінки Великої Вітчизняної війни, «В бой идут одни старики», «Они воевали за Родину», «Свои», «Все перемагає кохання» безкоштовно впродовж місяця, переглянули і юнаки із СІЗО.

Сучасна молодь знає про війну в Афганістані тільки зі спогадів ветеранів, кінохроніки та фільмів. Юнаки переглянули два найбільш відомих із них – «Дев'ята рота» та «Вдивляючись у «Дев'яту роту».

Улітку хлопці дивилися класичні фільми – екранізації літературних творів: «Захар Беркут» та «Сватання на Гончарівці», «Пропала грамота» та «Мольєр», «Дети капитана Гранта» та «Золотой теленок», «Камінний хрест» та «История Руси», які запропонували працівники бібліотеки. Адже при слідчому ізоляторі є школа, і перегляд екранізацій класичної літератури був гарним та змістовним доповненням до шкільної програми з літератури.

Зацікавленість викликав також фільм «Конвенція ООН про права дитини». Хлопці із знанням справи коментували ролики-ілюстрації окремих статей цього закону: про права кожної окремо взятої дитини і всіх дітей планети Земля.

Знати свої права і обов'язки має кожна молода людина, адже це сприяє розвитку більш виважених відносин у суспільстві. В Україні прийнято загальнодержавну програму «Національний план дій щодо розвитку Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 р.». Конвенція ООН містить 54 статті, у яких розповідається про 40 прав, що має дитина. Підростаюче покоління може не використовувати їх щодня, але воно має знати про свої права, дотримання яких гарантоване державою. Саме про це розповідали завідувач відділу бібліотеки Галина Бондар та провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області Катерина Пільгуй та Віра Попова під час чергового відвідування неповнолітніх у СІЗО, яке відбулося нещодавно, у рамках Всеукраїнського тижня права.

Та не лише перегляди фільмів пропонують бібліотекарі.

Напередодні Дня незалежності України для юнаків із СІЗО, бібліотекарі провели слайд-бесіду-вікторину «Без верби та калини немає України». Юнаки докладно дізналися про історію походження державних і народних символів України. Особливий інтерес викликали народні легенди: про Берегиню – жінку-матір, про калину й рушник – символ дівочої краси. А наприкінці розмови всі дійшли висновку, що для кожної людини, незалежно від віку і соціального стану, найдорожчою є та земля, де кожен народився, де живуть батьки, рідні, друзі, де витає дух предків.

У стінах Кіровоградського слідчого ізолятора бібліотекарі організували тренінг під назвою «Толерантність – це …», який допоміг юнакам визначити кращі риси свого характеру, згадати цікаві факти з власного життя. У процесі тренінгу хлопці розділилися на дві команди, кожна з яких отримала завдання. Особливо їм сподобалося знаходити в книгах приказки, пов'язані з темою толерантності. Уміло впорались команди і з інтерактивним завданням. Учасники приготували імпровізовані сценки на тему толерантності в суспільстві, які мали повчальний характер. Вони були дуже активними і лишилися задоволеними результатами тренінгу.

Про історію автомобільного транспорту розповів калейдоскоп цікавих фактів «Парк автомобільного періоду». Здається, такий звичний автомобіль, а який тернистий шлях пройшов він, щоб завоювати одне з важливих місць серед різних видів транспорту.

Кожен з нас чув про дивовижного генія в області техніки, живопису, винахідництва Леонардо да Вінчі. Бібліотекарі відділу сприяння технічній творчості молоді підготували мультипрезентацію «Універсальний геній Леонардо» з фрагментами відеофільмів. Особливе враження на хлопців справили винаходи генія. Важко собі уявити, що таку кількість речей протягом життя створила одна людина. Бібліотекарі акцентували увагу молоді на тому, що, крім природжених таланту та обдарованості, Леонардо допомагали його цілеспрямованість, спостережливість та терплячість. Це риси, які залишаються актуальними в усі часи та за будь-яких умов.

Зустрічі молоді, яка перебуває в місцях позбавлення волі, з бібліотекарями стали вже традиційними і підкріплені угодою про співробітництво між обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. Бойченка та Кіровоградським слідчим ізолятором Державної пенітенціарної служби в Кіровоградській області. Таким чином, бібліотека сприяє вихованню, духовному розвитку і становленню особистості, соціалізації молоді, що знаходиться в місцях позбавлення волі, шляхом поширення інформації щодо загальнолюдських цінностей та толерантності.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх