18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Лісниченко Ю. Не хочеш годувати чужу армію, то годуй свою! // Вечірня газета. – 2014. – 4 липня. – С. 6.


Не хочеш годувати чужу армію, то годуй свою!

Нещодавно кафедра всесвітньої історії КДПУ ім. В. Винниченка та обласна бібліотека для юнацтва імені О. Бойченка провели науково-практичну конференцію “Кіровоград у національній військовій історії”, присвячену 260-річчю нашого міста.

Доповідачами заходу стали представники КДПУ ім. В. Винниченка науковці Сергій Шевченко та Інна Вівсяна; магістр освіти Сергій Хмара; заслужений журналіст України, почесний член Національної спілки краєзнавців України Юрій Матівос; історик, краєзнавець, автор декількох книг про Другу світову війну (події на Кіровоградщині) Василь Даценко; краєзнавець Федір Шепель. Окрім свого наукового, дослідницького доробку, промовці використали й наукову спадщину кіровоградського історика Петра Кизименка, який висвітлював у своїх працях українську військову історію періодів козацтва, гайдамаччини, а також писав про українських січових стрільців, ОУН та УПА. Учасники та гості заходу мали змогу ознайомитися з виставкою книг та газет, зміст яких присвячено національній військовій історії та ролі в ній нашого міста.

– Задум проведення цієї конференції виник як потреба часу, – сказав викладач і науковець Сергій Шевченко. – У зв’язку з тим, що зараз кіровоградці воюють на сході нашої держави в лавах Збройних сил України, Національної гвардії та інших силових підрозділів необхідністю стало розповісти про те, як раніше мешканці нашого міста боролися за незалежність України: в епохи козацтва, УНР, Гетьманської держави, у добу Другої світової війни.

На жаль, у Кіровограді й досі пропагують Раєвського, Самсонова, Романова, Кутузова – діячів російської воєнної історії; в експозиційних матеріалах установ культури представлено Леніна, Троцького тощо – окупантів України. Назви наших вулиць (Верхня Пермська і Карабінерна) увічнюють Пермський і Карабінерний полки, які окуповували свого часу наш край. Зате не увічнено постать Володимира Шульгина, який народився в нашому місті і загинув під станцією Крути, віддавши життя за незалежність України…

Присутні на конференції дізналися про те, що в Кіровограді під час Другої світової війни знаходилися румунські, російські козацькі, калмицькі частини як допоміжні підрозділи у складі окупаційного війська, яких німці використовували як карателів. Що з 1959 року в Кіровограді базувалася ракетна бригада, розформована 2003-го, а з 1962 року перебувала Дев’ята окрема бригада спеціального призначення Головного розвідувального управління Генерального штабу Міністерства оборони СРСР (ліквідована в середині 90-х), на базі якої згодом було створено уже український навчальний центр з підготовки спецпризначенців – і розформовано 2013-го, незадовго до вторгнення російських найманців в Україну. Ішлося і про те, що нині в місті базується інший елітний підрозділ – Третій окремий полк спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Директор обласної книгозбірні для юнацтва Лариса Савенко відзначила актуальність описаного науково-популярного заходу у зв’язку з подіями на сході України, потребою захищати її зі зброєю в руках. Наприкінці конференції її учасники і гості вшанували хвилиною мовчання борців за цілісність й незалежність України та побажали одне одному, усім громадянам нашої країни миру та злагоди.

Ю.Лісниченко

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх