16 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г. Майстер-клас починається з книги // Наше місто. – 2015. – 18 червня. – С. 4


МАЙСТЕР-КЛАС ПОЧИНАЄТЬСЯ З КНИГИ

Багато років при обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка діє клуб шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва «Дивосвіт». Відділ сприяння технічній творчості молоді, який відповідає за проведення засідань клубу, комплектує фонд літератури з цього напряму. Вишивка різними техніками, бісероплетіння, орігамі, декупаж, макраме, в'язання, солоне тісто, квілінг, природні матеріали, енкаустика, флористика, печворк, писанкарство, фільц, батик, лозоплетіння, кераміка, різьба по дереву – це далеко не повний перелік тем книг та періодичних видань, які допомагають молоді освоїти ці техніки.
У нагоді стають і численні майстер-класи, які проводять як працівники книгозбірні, так і запрошені майстрині. Творча співпраця пов'язує бібліотеку з багатьма майстрами творчого об'єднання ГО «Єлисаветградськпй узвіз» та клубу народних ремесел «Ниточка». Щорічно проводиться близько десяти засідань клубу «Дивосвіт». У програмі кожного – презентація робіт майстрині та майстер-клас. Серед постійних гостей – заслужена художник-майстриня килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олександра Пренко, майстриня з виготовлення ляльки-мотанки та народних оберегів Світлана Пасашкова, голова громадської організації «Єлисаветградський узвіз» Ірина Поляруш, майстрині Валентина Орловська, Валентина Дробишевська, Наталія Дефорж, Віра Залізняк, Віра Івасин.
Більшість учасників засідань клубу – студенти Кіровоградського педуніверситету та учні Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування. У 2014 році працівниками відділу сприяння технічної творчості молоді в рамках клубу «Дивосвіт» було організовано 16 майстер-класів від шести майстринь.
Створенню новорічних символів із бісеру навчала майстриня Віра Івасин, викладачка обласного центру дитячо-юнацької творчості та член «Єлисаветградського узвозу». Віра Несторівна володіє багатьма видами декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, бісер, лялька-мотанка. І з задоволенням передає свій досвід іншим.
Кожний учасник майстер-класу завжди йде з бібліотеки з власноруч зробленим виробом: трояндою з атласної стрічки, квіткою з бісеру, лялькою-мотанкою, листівкою до свята, витинанкою.
Особливою популярністю, як і в давні часи, користується вишивка. З травня 2014 року майстриня Раїса Корсун провела одинадцять майстер-класів з вишивки гладдю.
Одне із засідань клубу «Дивосвіт» було присвячене моделюванню одягу. Для ліцеїстів майстер-клас знімання мірок провела старша викладачка кафедри загальнотехнічних дисциплін та методики трудового навчання педуніверситету Тетяна Куценко. Вона на практиці показала деякі особливості зняття мірок та креслення викройок. Поділилася з майбутніми закрійниками своїм практичним досвідом та розкрила деякі секрети роботи.
У клубі молодь не лише навчається та опановує досвід відомих майстрів, але й сама навчає. Наприклад, студентки четвертого курсу педуніверситету Аліса Селезньова, Любов Чудінович, Катерина Шищук, Олена Кердяк, Катерина Сова та Любов Усата під керівництвом заступника декана фізико-математичного факультету Людмили Чистякової презентували свої роботи – дивовижні дерева, віночки з бісеру. І допомогли освоїти ази виготовлення браслетів із бісеру учням школи № 14. Вони також порадили спочатку малювати чи підбирати схеми, а вже потім створювати свої шедеври.
Мистецтво бісероплетіння налічує десятки тисяч років, але популярне і донині. Про різноманітні техніки виготовлення картин, прикрас, предметів побуту, оформлення одягу бісером знає кожен. А ось можливість попрацювати під керівництвом досвідчених майстрів не завжди трапляється. І саме в бібліотеці молодь має таку нагоду.
З метою привернення уваги до проблеми існування в нашому суспільстві людей з вадами здоров'я відділом сприяння технічній творчості молоді проводяться зустрічі з циклу «Незламність духу із творчості». Юна майстриня Валерія Юрченко неодноразово проводила на таких зустрічах майстер-класи з орігамі. Кожен учасник ішов додому з власним виробом.
Оксана Андрієнко - майстриня з виготовлення плетеної іграшки. Вона щоразу дивує гостей новими оригінальними ідеями. Зустрічі з нею проходять у бібліотеці вже кілька років підряд. Учасники майстер-класів від пані Оксани – студенти вузів, ліцеїв, школярі.
Артем Небесний та Марина Броска розповідають не лише про створення картин, а й про свої мрії, які вже збулися. Вони – студенти вишів, де вивчають образотворче мистецтво та дизайн.
На таких заходах юнаки та дівчата із захопленням спостерігають за роботою талановитих гостей, з радістю беруться самі творити прекрасне.
Для сімейного дозвілля наших користувачів у бібліотеці відкрито студію творчого настрою «фАРТ». Заняття проходять по неділях. Приходять усі охочі, вчаться створювати в різних техніках цікаві й практичні речі. Кавові серця-магніти, плетені кошики з паперу, картини в техніці торцювання, дерева, квіти та картини з бісеру, декоративні квіти в стилі канзаши, букети з цукерок. Оновлюють дизайн речей за допомогою техніки декупаж. А допомагають їм бібліотекарі книгозбірні та спеціально запрошені відомі майстрині нашого степового краю.
Результатом такої співпраці стала оформлена в бібліотеці виставка робіт талановитої учениці Ангеліни Вінницької.
Загалом у бібліотеці проведено вже понад 300 майстер-класів. Тільки у 2014 році проведено більше 40 майстер-класів, які відвідало понад тисячу осіб.
Варто відзначити, що всі майстер-класи супроводжуються обов'язковою викладкою літератури з даної теми чи виду мистецтв. Запропонована література може пригодитися в подальшому розвитку творчих здібностей та креативних ідей користувачів бібліотеки.
Інформація щодо кожного заходу обов'язково анонсується у всіх доступних ЗМІ. Також на сайті бібліотеки діє спеціальний розділ «Творчість наших користувачів», де можна переглянути різноманітні роботи та додати власні. Нашу діяльність можна простежити і в соціальних мережах.
Книгозбірня для юнацтва і надалі продовжує творчу співпрацю зі своїми постійними відвідувачами та запрошує приєднатися до процесу творчості нових користувачів.
Галина БОНДАР,
завідувачка відділу сприяння
технічній творчості молоді
бібліотеки імені Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх