18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Щупак І. Ваша дитина – першокласник // Наше місто. – 2015. – 20 серпня. – С. 4


ВАША ДИТИНА - ПЕРШОКЛАСНИК

Перший похід дитини до школи - значуща подія для кожної сім’ї. . Вона приносить багато радісних емоцій та ще більше турбот. Це і вибір майбутнього навчального закладу, і вчительки, яка буде опікуватися дитиною протягом перших років навчання, відвідування медичних установ та збір документів для вступу до школи тощо.

Але з початком навчального року ця лавина проблем не зменшується, тому що виникають нові запитання. Як дитину прийме новий колектив? Як у неї складуться стосунки з педагогом? Чи не буде першокласник часто хворіти, і як швидко зможе адаптуватися до нового середовища? Чи буде приносити гарні оцінки?..

Відмінні оцінки - найбільша надія та найбажаніша винагорода для усіх батьків. Проте більшість дорослих навіть не усвідомлюють, що успішність дитини залежить саме від них, від їхнього вміння налагодити контакт із дитиною, зрозуміти її. Шкода, але ми, батьки, часто нетерплячі та егоїстичні, хоча виправдовуємося «добрими намірами». Та якими б не були виправдання, наше роздратування, крики, з'ясування стосунків, покарання - все це додаткові стресові ситуації, постійний дитячий біль від непорозуміння та образи.

Найголовніше завдання кожної родини - готувати дитину до школи з любов'ю, без примусу. І цьому допоможе «хіт-парад бібліопорад» для батьків майбутніх першокласників.

1. Найперша важлива порада - якнайбільше читайте літератури з виховання дітей та підготовки їх до школи. Наприклад, такі. Адель Фабер, Елейн Мазліш «Мистецтво спілкування з дітьми». Наталія Зотова «Я йду до школи! Дитина від п'яти до семи років». Ю. Б. Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як?». Л. Б. Фесюкова «Як виховати генія». Маргарита Давидова, Ірина Агапова «Как правильно подготовить ребенка к школе». Кетрин Кроуфорд «Французькі діти не вередують». У цих книгах професійні психологи та педагоги дають унікальні поради та комунікативні стратегії, прості й зрозумілі діалоги та цікаві завдання, які допоможуть батькам налагодити співпрацю з школярами. Завдяки цьому дітям буде набагато легше вирішувати щоденні проблеми та отримувати задоволення від навчання.

2. Наступна порада - дотримуйтеся правильного режиму дня дитини. Має бути 12 годин сну з урахуванням обіднього (1-1,5 години) для відновлення сил.

Після школи не спішіть саджати дитину за виконання домашнього завдання. Їй необхідно дві-три години відпочити (в т. ч. обідній сон). Найпродуктивніший час для приготування уроків - з 15-ї до 16-ї години. Заняття ввечері безрезультатні, адже завтра доведеться все починати спочатку.

Не змушуйте дитину готувати домашні завдання «за один раз». Після 20 хвилин занять необхідна перерва на 10-15 хвилин.

3. Сприяйте дитячій самостійності. Самостійність - найважливіший елемент ефективного й тривалого процесу навчання. Хваліть свою дитину за самостійні дії.

4. Якщо ваша дитина потребує допомоги, спонукайте її до того, щоб вона сама знайшла шляхи розв'язання проблеми.

5. bДайте дитині можливість попрацювати над матеріалом удома.

6. Завжди підтримуйте досягнення дитини. Хваліть та заохочуйте, а не докоряйте.

7. Не варто ставити перед своєю дитиною завищені вимоги, вони не повинні бути суворішими за вимоги вчителя.

8. Будьте зразком у поведінці. Дитина, яка, наприклад, бачить своїх батьків за читанням, швидше сама почне читати, ніж дитина, батьки якої часто сидять перед телевізором, за комп'ютером.

9. Говоріть позитивно про школу, вчителів та предмети. Вашій дитині досить того, що вона долає свої особисті упередження щодо школи.

10. Та найголовніше - проявляйте любов до своїх дітей. Для дитини ласка, любов, ніжність є однією з насущних потреб. Дитина легше витримає недоїдання, аніж відсутність ласки.Якщо ви будете виконувати ці правила, враховувати поради психологів та педагогів, читати багато літератури з виховання дітей, то ваша дитина обов'язково виросте розумною та щасливою. А навчання в школі буде цікавим та приноситиме радість.

І. ЩУПАК,

головна бібліотекарка відділу

абонементу обласної бібліотеки

для юнацтва ім. О. Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх