22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Ткаченко С. Вивчити англійську – як на крижану гору вибігти : до Року англійської мови в Україні // Наше місто. – 2016. – 11 лютого. – С. 4


ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ – ЯК НА КРИЖАНУ ГОРУ ВИБІГТИ

До Року англійської мови в Україні

Вивчення англійської мови набуває дедалі більшого значення. У кожній сфері життя доводиться мати справу з англійськими словами, термінами тощо. Крім цього, знання іноземної мови відкриває історію певної країни, її народу, географії, літератури, науки, мистецтва. Багатьох хвилює питання: як вивчити іноземну мову і чи зможу я це зробити самостійно?

Для тих, хто може самоорганізуватись, пропонуємо добірку порад і посібників для самостійного вивчення англійської мови.

Вивчати англійську можна у будь-якому віці. Головне – присвячувати цьому не менше 60-90 хвилин на день і постійно практикувати усне мовлення. Займайтеся вивченням англійської мови у певний час, бажано щодня, адже щоденні заняття, хоч і не дуже тривалі, приносять кращі результати, ніж багатогодинне заняття двічі на тиждень. Влаштуйте собі комфортні умови: зручне робоче місце з гарним освітленням. Пам'ятайте, мова краще засвоюється не тоді, коли її спеціально вчать, а тоді, коли нею природно користуються в живому спілкуванні. Або занурившись у цікаве читання.

Передусім потрібно гарно вивчити англійський алфавіт. Це зробити досить легко, оскільки він створений на основі латинського і складається лише з 26 літер. Далі – зрозуміти основи побудови англійських речень, особливо – порядок слів у реченні. Вивчити основні часи, числівники, попрацювати над вимовою, зрозуміти транскрипцію звуків, правила читання. І в цьому допоможуть посібники з бібліотечного фонду Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва. Князева І. О. «Англійська мова. Граматичний практикум», «Англійська мова для повсякденного спілкування», Кубарьков Г. Л. «Англійська мова без проблем» та інші. Також для вивчення нових слів та засвоєння правильної вимови скористайтеся аудіокнигами та відеоуроками.

Після того, як вивчили алфавіт, ознайомилися з принципами побудови речень та хоча б передивилися найуживаніші часи, можна приступати до читання художніх творів. Власне, для розуміння тексту потрібні невеликі підказки. А потім приходить звикання до певних форм, і граматика краще засвоюється. Адже відомо, що люди, які ніколи не вивчали граматику, потрапивши у відповідне мовне середовище, легко вивчають мову. Повертатися назад з метою повторення не потрібно, просто продовжуйте читати далі. Книги нашого фонду допоможуть вам подолати відповідний бар'єр. Ви засвоїте лексику і звикнете до мови. Починати варто з адаптованої літератури, де після невеликих фрагментів тексту подаються невідомі слова. В деяких книгах пропонуються додаткові завдання. Серед таких – книги із серії «Англійський клуб»: Ray Brad-bury, Short stories, Legends of Robin Hood, Pamela Lyndon Travers Mary Poppins тощо.

Наша пам'ять тісно пов'язана з тим, що ми почуваємо в який-небудь конкретний момент. Вона залежить від нашого внутрішнього стану. Для запам'ятовування потрібне не сонне механічне зубріння чи набуття якихось навичок, а новизна вражень. Аніж кілька разів повторювати слово, краще зустріти його в різних поєднаннях і в різних смислових контекстах. Тому, прочитавши текст, не потрібно завчати слова із нього. Чим інтенсивніше ви будете читати, тим краще засвоїте мову.

Головна проблема всіх, хто довгі роки вивчає одну мову, в тому, що вони займаються нею потроху, не занурюючись із головою. Запам'ятайте: мова – не математика, її не потрібно вчити, до неї треба звикнути. Тут справа не в логіці і пам'яті, а в навиках. Мова в цьому сенсі схожа на спорт, яким треба займатися в певному режимі, інакше не буде відповідного результату. А ще вивчення мови порівнюють із крижаним пагорбом – на нього треба швидко забігти. Поки цього не зробите – будете скочуватися.

Якщо ви досягли моменту, коли вільно читаєте, то вже не втратите цього вміння, навіть якщо відновите читання через кілька років.

Світлана ТКАЧЕНКО,
завідувачка відділу
абонементу обласної
бібліотеки для юнацтва

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх