16 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Богдашова К. Гармонія в сім’ї. Поради нареченим, і не тільки // Наше місто. – 2016. – 28 липня. – С. 4


Гармонія в сім’ї
Поради нареченим, і не тільки

Рано чи пізно кожна людина мріє про сім’ю. Дехто починає замислюватись над таємницями сімейного благополуччя з юних літ. Дорослішаючи, кожен знаходить свою відповідь залежно від уподобань, способу життя, вдачі. Але існують родинні цінності, які загальноприйняті в суспільстві і зрозумілі для всіх без винятку.
Українське слово «шлюб» бере свій початок від давньослов’янського слова «сьлюб», що означало урочисту обіцянку. «Слюбитись» у ряді слов’янських мов означало домовитися.
Бібліотекарі помітили, що молоді люди все частіше стали запитувати літературу, пов’язану з психологічними аспектами сімейних стосунків. Отже, ця тема є актуальною для молоді.
Якщо ви юні й закохані, перебуваєте під впливом «ефекту ореола», коли все ввижається дивним і надзвичайним, ці поради стануть вам у нагоді.
Пам’ятайте: для будь-якої людини важливе спілкування, їй необхідно ділитися інформацією, висловлювати власну думку, отримувати поради та рекомендації. Тому неодмінно обмінюйтеся почуттями, навіть негативними. Головне – робіть це у відповідний час. Якщо ви роздратовані, стомлені чи просто голодні, відкладіть розмову. У приємному настрої легше оцінити складну ситуацію, знайти вихід з неї, дійти згоди.
Пильнуйте, щоб розмова не переросла у сварку. Ваша половинка – не противник, а близька людина. І важливо не перемогти її, а зберегти.
Якщо ви після одруження залишите отчий дім, то відпаде першочерговість ваших взаємин з батьками. Але не забувайте приділяти їм належну увагу, піклуватися про них. Не зайвим буде прислухатися до їхньої думки, адже вони мають більший життєвий досвід і зичать вам добра. Однак остаточне рішення стосовно життя сім’ї все-таки має бути за вами двома. Не дозволяйте нікому втручатися у ваше сімейне життя.
Майже третина сімейних сварок відбувається через несприйняття особистих звичок половини. Подумайте про це до шлюбу і не прагніть змінити один одного. Сприймайте вашого партнера таким, яким він подобався до одруження. Єдина в світі людина, яку ви спроможні змінити, – це ви самі.
Мало чоловіків досягають чогось без підтримки дружин, їм потрібні не критика, а любов і захоплення. Це їх окрилює.
Усім жінкам, які хочуть краще зрозуміти свого чоловіка, стане в нагоді книга Стіва Харві «Діяти як жінка, думати як чоловік». Цей твір дасть прекрасну можливість проникнути в думки представників сильної статі, аби отримати відповіді на найпекучіші жіночі питання.
У будь-якому спілкуванні двох людей один «веде», а другий «іде за ним». Інакше їм не бути разом. Навряд чи тут доцільне чергування. Тому розумні жінки добровільно поступаються лідерством чоловікові. А це виходить легко лише за умови, що чоловік, відповідаючи взаємністю, повсякчас піклується про дружину.
Зневіра у шлюбі переслідує тих, хто живе ілюзіями. Важливо зберегти в собі здатність дивуватися, вміння бути вдячними.
Час від часу потрібно робити щось виключно для душі і задоволення, шукати людей, з якими цей досвід можна розділити.
Будьте відверті у стосунках. Не бійтеся говорити про те, що може протиречити інтересам вашої половинки.
Забудьте про свої комплекси. Якщо їх не будете бачити ви, то ваш супутник вважатиме їх милими дрібницями.
Плекайте гармонію в стосунках, і хай у цій гармонії народжуються і виростають ваші діти. Віднайти баланс між кар’єрою і родиною, стосунками з дитиною і чоловіком допоможе книга Дженніфер Пейт «Як навести лад у своєму житті після народження дитини».
Обійти підводне каміння, допомогти родинам, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, створити особливу атмосферу в сім’ї допоможе посібник «Психологія сім’ї».
Якщо ви зацікавилися літературою з даної теми, бібліотека чекає на вас!

 

Катерина БОГДАШОВА,
бібліотекарка обласної
бібліотеки для юнацтва

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх