18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шматько Л. Книги молодих авторів // Наше місто. – 2016. – 6 жовтня. С. 4


Шматько Л. Книги молодих авторів // Наше місто. – 2016. – 6 жовтня. С. 4

КНИГИ МОЛОДИХ АВТОРІВ

У незалежній Україні народилося нове покоління письменників, які творять сучасну українську літературу для сучасної молоді. Вони вчать читати, захоплюватися читанням, любити українську книжку. Сучасна література, як і класична, утверджує вічні цінності, сповідує правду, якою б гіркою вона не була.
Пропонуємо звернути увагу на художні твори, які правдиво відображають наш непростий, драматичний, а інколи й трагічний час. Зокрема, оповідання Ірини Цілик «Червоні на чорному сліди» розповідають про улюблених її героїв. Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра – ці люди несуть на собі тягар життя. У Ірини. Цілик дивовижне бачення світу, намагання на все дивитися дитячими очима. І в цьому її правда.
Реаліям сучасного життя присвячений роман «Понаїхали» письменника, журналіста, перекладача, мандрівника Артема Чапая. Головний герой роману Сергій Ткачук бореться з нелегалами вдома. А тим часом його батьки працюють на заробітках за кордоном. «Понаїхали» відстежує долі чотирьох Ткачуків: батьків та двох їхніх синів. Дія відбувається у вигаданому місті, а також у країнах, де працюють Ткачуки.
«Теплі історії мрійника» Святослава Чернія – це спроба знайти панацею від повсякдення, адже світ складається з усмішки, віри, надії, любові. З добрим гумором та іронією автор описує буденні предмети та явища і наголошує, що потрібно мріяти. Адже мрії роблять життя цікавим, гармонійним і щасливим.
Яскравим прикладом живої літератури є роман Ірини Бондар «Це коротке довге життя». Читаючи його, мандруєш у часі та просторі. Проживаєш нове життя разом із родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що випав на долю України. Таке довге і коротке життя наповнене радістю і сумом, злетами і падіннями.
Цікавими для молоді є також Наталія Щерба, Софія Андрухович, Дзвінка Матіяш, Надійка Гербіш…
Українська поезія молодих авторів не менш яскрава. Серед поетів, чиї твори здатні схвилювати душі молодих, справити незабутнє враження, і двоє наших земляків – Кирило Поліщук та Артем Луценко.
«Півкроки» – перша збірка Артема Луценка. Незважаючи на молодий вік автора, його внутрішню духовну зрілість видають метафори, образи, теми, почуття та серйозність, з якою Артем ставиться до своїх текстів і поезій загалом.
Риплять важкою словотоною
В чернетку складені слівця,
А я цілую, дурень, скронею
Ледь гострий кінчик олівця.
(Посланія)
Дебютна книжка поезії «Поза каменем» талановитого Кирила Поліщука показує глибину і повноту його поетичного світу.
Ці та багато інших книг, не менш цікавих, можна знайти в обласній бібліотеці для юнацтва.

Людмила ШМАТЬКО,
бібліотекарка обласної
бібліотеки для юнацтва

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх