22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Тапас і хамон та інші дива кулінарного реаліті-шоу // Наше місто. – 2017. – 27 квітня. – С. 4


Тапас і хамон
та інші дива кулінарного реаліті-шоу


Обласна бібліотека для юнацтва вкотре порадувала своїх відвідувачів. Цього разу в рамках бібліопроекту «З екрану – в реальність» відбувся кулінарний батл «Майстер-шеф у бібліотеці».

Захід було проведено за форматом популярного однойменного телевізійного шоу вперше в нашому місті. Свою кулінарну майстерність доводили команди майбутніх кухарів – учнів ліцею сфери послуг та ліцею № 2. Завданням учасників було приготування трьох страв з меню відомих закладів харчування нашого міста. В «екстремальних» умовах, на очах глядачів.

На приготування кожної страви команди мали 15 хвилин. Першим конкурсним завданням команд став «Теплий салат із телятини» від кав’ярні «Прага». Приготувати страву команди мали у форматі естафети. Кожен учасник виконував лише один процес. Останній учасник презентував страву.

Другою стравою кулінарного меню стала закуска від кав’ярні «SHObаг». Приготування проходило у форматі гри «Крокодил». Шеф-кухар кав’ярні Кирило Митрофанов пояснив капітанам технологію приготування страви «Тапасу з моцарелою та хамоном». Капітани повинні були мовою жестів пояснити своїм командам, як приготувати та оформити цю закуску.

Перед початком третього конкурсу відома шоколатьє Вікторія Морозова провела для учасників майстер-клас із роботи з шоколадом. Розповіла про особливості темперування шоколаду та технологію приготування шоколадних цукерок. Після цього команди створювали власні цукерки використовуючи білий, чорний та молочний види шоколаду, а також різні додаткові наповнювачі — горіхи, кунжут, мак, кокос та інші.

Команди створювали справжні кулінарні шедеври. Їхні страви були абсолютно різні як за смаком, так і за формою подачі. Оцінювали конкурсантів майстри професійної кухні. Вікторія Морозова – шоколатьє, власниця кондитерської «Какао Боб». Кирило Митрофанов – шеф-кухар «SHObаг». Олена Слива – адміністраторка кав’ярні «Прага». Кожна страва була оцінена за трьома критеріями – швидкість приготування, смак та оформлення.

З рахунком 22,6 бала перемогла команда професійного ліцею сфери послуг. Обидві команди отримали гарні призи від партнерів та незабутній досвід роботи в умовах екстремальної «бібліотечної» кухні.

Колектив бібліотеки щиро вдячний за підтримку депутату міської ради Михайлу Бежану, швейному виробництву «Мрія Є» та постійному другу і партнеру магазину «Kancler.com». Саме завдяки їм учасники змагань, окрім цікавого досвіду, отримали ще й гарні призи.

До речі, а що ж таке «тапас і хамон», про які сказано в заголовку?

Під словом «тапас» мається на увазі спосіб подачі невеликих шматочків багета, овочів, м’яса чи морепродуктів. Поєднання вказаної начинки з хлібом також називається тапасом.

Хамоном в Іспанії називають сиров’ялені свинячі окости або шинку.

Можливо, ви теж щодня таке споживаєте, а не знаєте, що їсте не аби-що, а тапас. Простий бутерброд, але ж як загадково звучить!.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх