20 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шматько Л. У бога за пазухою та інші страшні історії // Наше місто. – 2018. – 19 квітня. – С. 4


У БОГА ЗА ПАЗУХОЮ ТА ІНШІ СТРАШНІ ІСТОРІЇ

Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки. (Стефан Цвейг)


Книга, може, і не найбільше, але одне з найкращих див світу. Вона залишається для нас справжнім другом, порадником, джерелом знань, основою освіти і творчості.

Щорічно, починаючи з 1996 року, 23 квітня відзначається Всесвітній день книги та авторського права як данина поваги до книги та авторів. Своїм святом цей день вважають також видавці, бібліотекарі, вчителі й усі, хто причетний до книжкової справи.

Звичайно, діяльність, пов`язана з популяризацією книги та читання, не може обмежуватися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбуваються заходи, які привертають увагу до книжкової справи.

«Startup – розпочни успіх з книги». Таку вуличну акцію готують працівники обласної бібліотеки для юнацтва імені Маланюка. Користувачів книгозбірні чекають дегустація літературних новинок, презентації книг, зустрічі з письменниками, автограф-сесії, літературні майстерні, різноманітні майстер- класи. Буде весело і креативно.

Для змістовного читання у вільний час, розширення свого кругозору пропонуємо молоді цікаву сучасну літературу, якою постійно поповнюється книжковий фонд бібліотеки.

Книги сучасного українського письменника Юрія Андруховича мають великий успіх як у критиків, так і в читачів на теренах України та за її межами. Андрухович – знакова постать у сучасній українській літературі. Свій новий роман «Коханці Юстиції» (Чернівці, 2018), автор почав писати 27 років тому. До роману увійшли невигадані історії, родинно-побутові й полі¬ичні вбивства, грабежі, ідейні зради й не завжди справедливі покарання. Андрухович лише доповнив їх ймовірними деталями. Захоплюючий текст, де любов і смерть усюди, переносить читача в Галичину з-17-го сторіччя до 70-х років 20-го. Наскрізний мотив роману – несправедливість органів юстиції.

Пропонуємо книгу, яку потрібно читати, осмислювати, робити висновки. Всеволод Стеблюк, Синдром АТО. Нотатки «Айболіта» (Київ, 2017). Автор книги – воїн-лікар (позивний «Айболіт»). Він пройшов непростий шлях на війні під назвою АТО. Історія з травня по вересень 2014 року, період активних протистоянь лягли в основу книги. Автор оцінює реальні події та факти крізь призму власного світосприйняття. Розповіді про той період війни є пам`яттю в ім`я майбутнього.

Збірка класиків української літератури «Страшні історії від українських письменників» (Харків, 2017) – це світ української міфології і потойбіччя. Тут представлені Олекса Стороженко, Степан Васильченко, Марко Вовчок та інші письменники, які створили низку захоплюючих оповідань, мудрих, смішних і повчальних водночас. Неймовірні пригоди, страшні таємниці – усе це на сторінках цієї книжки.

Короткі новели, етюди, притчі Миколи Петренка «У бога за пазухою» (Львів, 2017) розповідають про останні воєнні і кілька повоєнних років західних областей України. Цей час повитий болями, тривогами, героїкою боротьби за українську державу. Бійці вершили подвиги і гинули, їхні родини репресували. А дітям потрібно було вчитися, рости, плекати в маленьких душах батьківські мрії...

«Аляска» –- гостросюжетний роман сучасного українського письменника, двічі дипломата престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Сергія Бута. Книга зацікавить любителів трилерів, тих хто любить відчувати справжні емоції при читанні.


Людмила ШМАТЬКО,
бібліотекарка обласної
бібліотеки для юнацтва
імені Маланюка

Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх