20 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г.П.Про професію – від закоханих у справу//Освітянське слово.-2009.-травень.-с.7


Про професію – від закоханих у справу
Плануючи кар'єру обираючи професію, старшокласнику необхідно збирати інформацію з різноманітних джерел: засобів масової інформації, довідкової літератури, Інтернету, під час спілкування з людьми різних професій. і, звичайно ж, бібліотека для юнацтва в Кіровограді у цьому процесі - одна з перших помічників і порадників.
Вибір професії - це завдання з багатьма невідомими, і бібліотека -як центр інформації - допомагає юнацтву поглибити уявлення про себе, про світ професій і види професійної освіти.
Працівники бібліотеки для юнацтва спрямували свою роботу з учнівською молоддю на професійне самовизначення у клубі «Профі».Створенню клубу передував багаторічний досвід проведення циклу зустрічей на тему „Людина цікавої професії", під час яких старшокласники Кіровограда спілкувались з представниками таких спеціальностей, як: льотчик-полярник, а сьогодні - викладач льотної академії, актор театру, журналіст радіо, телебачення, преси, міліціонер, пожежник, військовий, інженер-програміст, педагог, медичний працівник, соціолог, юрист. художник-оформлювач.
Завдяки інформації, яку надає обласна бібліотека для юнацтва під час роботи клубу «Профі», школярі знайомляться з особливостями різних професій, їх значенням у суспільстві і народному господарстві, обговорюють вимоги, які стоять перед людиною, знайомляться з навчальними закладами, де готують відповідних фахівців. Представники окремих професій не тільки розповідають про переваги своєї справи, а й пропонують допомогу школярам при підготовці до вступу в навчальні заклади України.
Анкетування учасників кожного засідання допомагає бібліотекарям виявити зацікавленість молоді конкретною професією і врахувати це при підготовці чергового заняття. Згідно аналізу анкет, молодь цікавлять такі професії, як дизайнер, бібліотекар, лікар, міліціонер, вчитель, каскадер, психолог, банкір, програміст, механізатор, журналіст, художник, адвокат, письменник, ак­тор, пожежник, рятувальник, соціальний працівник.
Клуб „Профі" розпочав роботу у січні 2008 року, але вже набув авторитету. Ось деякі теми засідань клубу, що вже відбулися - „Театр - це не тільки актори" (зустріч з головним художником обласного театру ляльок В.М.Остапенком), „Про професію військового - з перших вуст" (розповів про неї офіцер з тридцятирічним стажем, комісар Кіровоградського військового комісаріату, полковник М.А.Тищенко). Про „Людей мужньої професії" молодь дізналася від старшого інспектора міського управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області Д.Д.Ба-нетішвілі. «Сфера послуг-туризм», на засіданні з такою назвою директор туристичної агенції «Супутник-Кіровоград» пані Пікуліна захоплююче розповіла про туристичні маршрути Кіровоградщини, України, світу. А кого в наш час не турбують юридичні питання! На них відповідав провідний спеціаліст головного управління юстиції в Кіровоградській області Євгеній Земляний. Марія Лебідь, шанована в нашому краї журналістка, охоче завітала на гостини до клубівців, і поділилася своїми секретами професії.
Квітневе засідання клубу «Профі» б'уло присвячене Дню Чорнобильської трагедії. Гостем клубу був полковник О.М.Лубенський. Олександр Михайлович підкреслив: де б ти не працював, потрібно бути професіоналом своєї справи, і тоді «чорнобилів» не буде. Перевага під час прийому на роботу завжди надається професійно підготовленим, зацікавленим у справі молодим людям, навіть за відсутності практичного досвіду.
У планах клубу - зустрічі з цікавими людьми. Це педагоги-викладачі загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, медичні працівники/інженери, представники робітничих професій заводу „Червона Зірка", працівники авіаційної компанії. Деякі професії настільки популярні, що з їх представниками бібліотекарі організовують зустрічі кожного року. Приклад- журналіст, туристичний агент, пожежник-рятувальник, юрист, медик.
Почути про професію від людини, яка десятиліттями працює в якійсь одній сфері, досягла конкретних результатів, знає всі нюанси, зміни та нововведення, цікаво як випускнику школи, так і вось­микласнику, який стане перед вибором професії через кілька років. Бібліотека для юнацтва сприяє соціалізації тих, хто.вже навчається: книгозбірня є базою проходження виробничої практики студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів. Це студенти психологічного факультету Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки (КІРУЕ) (проводять тестування користувачів бібліотеки) та майбутні бібліотекарі - студенти Олександрійського училища культури, студенти Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу.
Г.БОНДАР,завідувач відділом обласної
бібліотеки для юнацтва

ім.О.М.Бойченка.
на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх