20 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шматько Л. «Зубата щука» та Дірка в космоплані» та інші уже чекають на вас // Наше місто.- 2011.- 14 квітня.-с. 4


«Зубата щука» та Дірка в космоплані» та інші уже чекають на вас

Ще із дитинства ми пам'ятаємо, що книги - наші найкращі друзі і якщо замислитись, то воно й справді так, адже завдяки книзі ми перш за все отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини.

Книга є носієм інформації, основою освіти і творчості. Вона дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить із звичаями та традиціями різних народів. Книга - це вікно в світ культурного різноманіття. Тож недаремно 23 квітня в усьому світі відзначається День книги та авторського права. Це свято було засноване у 1996 році на 28-й сесії ЮНЕСКО і відтоді відзначається щорічно.

Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня дарували троянди за кожну куплену книжку. Для вибору саме цієї дати послужило також і те, що багато відомих письменників народилися або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, М. Дрюон, В. Набоков. До названих можна додати також Григорія Тютюнника, Василя Земляка, Олександра Гаврилюка, Андрія Куркова.

Кіровоградщина надзвичайно багата на талановитих людей, плідно збагачена духовними скарбами. Тому дуже важливо, щоб наші автори, письменники, поети, видавці, справи яких пов'язані із творчістю та авторством, відчували захищеність і власну затребуваність. Серед великої кількості книг, що є у фондах обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка, належне місце займають книги з автографами письменників. Серед перших дарувальників книг бібліотеці були Василь Козаченко, Леонід Тендюк, Леонід Горлач, Микола Смоленчук, Володимир Бровченко. В колекції також книга Олександра Бойченка «Молодість» - дарунок родини автора, «Кобзар» - дарунок нащадків Т. Г. Шевченка.

На полицях книг з автографами ми знайдемо твори Василя Бондаря, Віктора Погрібного, Григорія Клочека, Володимира Могилюка, Сергія Шевченка, Олександра Корепанова та багатьох інших.

Останнім часом колекція книг з автографами поповнилася новими цікавими виданнями. Відомий кіровоградський письменник-новеліст Іван Горовий виніс на суд користувача бібліотеки нову збірку «Зубата щука» - це біль, що запав у душу, про принижене нинішнє село, що переживає незаслужену образу.

Дві чарівні та дуже талановиті жінки, члени літературного об'єднання «Парус» Євгенія Меньшикова та Катерина Рибченко подарували бібліотеці свої збірки поезій з автографами -«Жизни своей оставляю страницу» та «Букет на двоих». В них авторки торкаються глибоких людських почуттів, роздумів, переживань. Ці ліричні рядки близькі і зрозумілі кожному.

Заслужений працівник культури України поет Олег Попов у своїй другій збірці віршів «Солодкий щем» зізнається в своїй любові до малої батьківщини -Кіровоградщини та до перлини Причорномор'я - Одеси, де автор живе і працює тепер.

Герої третьої книги гумору і сатири Олександра Кердіваренка «Дірка в космоплані» не без вад, і їм за це дістається. Вони смішні і симпатичні, здається, автор співчуває їм.

Ми з приємністю гортаємо сторінки подарованих видань і запрошуємо всіх до бібліотеки ознайомитися з цими книгами, а авторам - невичерпного натхнення та радості від власної праці.

Людмила ШМАТЬКО,
бібліотекарка ОЮБ ім.
О.М. Бойченка
на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх