18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах




Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua




Про нас у ЗМІ

Настояща Л. І, Кукурудза Л. Бібліотека з КІТом, Лірою і навіть МММ // Освітянське слово . – 2011 .- 14 жовтня


Бібліотека з КІТом, Лірою і навіть МММ

Юнацтво є однією з найважливіших категорій користувачів бібліотек регіону. Найцікавіша, найзмістовніша робота проводиться саме з підлітками та молоддю. Новоукраїнська центральна районна бібліотека (директор Т.М.Козловська) намагається задовольняти інформаційні, освітні, розважальні потреби своїх користувачів. Бібліотека є достатньо прогресивним закладом, тож користується популярністю у молоді міста

По-перше, завдяки вільному безплатному доступу до Інтернету; по-друге, тому, що ми завжди враховуємо інтереси та побажання своїх молодих користувачів. Опитування, анкетування, виставки-роздуми, виставки-застереження, виставки-діалоги. Ми завжди знаходимо відгуки на поставлені запитання та поради своїм одноліткам. Хоча не лише молодь відгукується на наші звернення та проблемні питання. Користувачі з великим життєвим досвідом також звертають увагу на наші книжкові виставки і висловлюють свої побажання, які ми обговорюємо на засіданнях клубів «Підліток», «Ліра», «Співрозмовник».

Багаторічна творча співпраця поєднує ЦРБ та Новоукраїнський РЦДЮТ «ЗОРІТ». Працівники центру використовують бібліотечні фонди для розробки цікавих занять та допомагають бібліотеці в організації та проведені різноманітних заходів, в яких беруть участь самі та вихованці РЦДЮТ. В результаті такої дружби бібліотека стала центром цікавих та корисних зустрічей різних поколінь. Робота в проектах дозволила закладу одним із перших в області, на рівні центральної районної бібліотеки, забезпечити безплатний доступ до Інтернет - ресурсів, проводити навчання, тренінги, практикуми для здобуття навичок роботи з комп'ютером, пошуку інформації, роботі з базами даних. З 2001 року ми працюємо в проекті «Мережа громадянської освіти». Проект є досить успішним і актуальним, тому він триває вже дев'ять років. Найефективнішими заходами стали тренінги та інформаційні сесії з елементами інтерактивного спілкування. Саме ця форма роботи за результатами анкетування визнана нашими молодими учасниками найсучаснішою і найцікавішою.

Тематика тренінгів переважно була спрямована на правове просвітництво та розвиток демократичного суспільства: «Права людини», «Розвиток третього сектору», «Виборчий процес», «Сімейне право», «Запобігання насиллю в сім'ї», «Право на працю», «Тендерна рівність», «Шляхи протидії торгівлі людьми»

Всі учасники моделювали проблемні ситуації, працювали в групах, грали в рольові ігри. Відеофільм «Не стань живим товаром» відразу налаштовував на серйозне прийняття матеріалу. Але найбільше подобалося завдання - створити плакат або листівку на тему попередження торгівлі людьми.

Цей проект сприяв розробці цільової комплексної програми «Молодь і право», з якою ми працюємо вже протягом п'яти років.

У бібліотеці діє громадська приймальня. Традиційними стали зустрічі тут юристів районного управління юстиції з читачами. Тут оформлено стенд «Крок до права», де розміщуються відповіді фахівців на конкретні запитання відвідувачів приймальні. Працівники управління юстиції завжди працюють в журі під час правознавчих заходів.

На базі бібліотеки діє морально-правовий клуб «Підліток», де проводяться цікаві, змістовні засідання: перегляд і обговорення відеофільмів, правознавчі рандеву, детективні агентства, зустрічі з правоохоронцями, лікарями, представниками духовенства, уроки – застереження, дискусії та диспути. Друкуються та роздаються юному поколінню буклети, листівки, пам'ятки.

Для старшокласниць міста проведено годину спілкування «Святий обов'язок материнства». Захід був резонансним, слугував виникненню ідеї, яка втілилася в проект «МММ - Містечко молодих мам». Його мета - виховання в молоді відповідального ставлення до материнства та створення сім'ї, популяризація здорового способу життя, створення умов для спілкування майбутніх мам, набуття практичних навичок, обміну досвідом. Цей проект відібрано на всеукраїнський конкурс бібліотечних проектів «Молоді - для молодих». З березня цього року бібліотека в тісній співпраці з ЦРЛ та РЦСССМ почала над ним працювати. Спершу розповсюдили інформацію про проект серед жителів міста (оголошення), статті на сайтах бібліотеки та «Інформаційному порталі Новоукраїнщини», в районній газеті «Новоукраїнські новини»). Уже відбулася презентація проекту, зустріч з лікарем-гінекологом С.Г.Милосердовою. «Дихайте глибше, ви-вагітні!», година корисних порад «Маленькі хитрощі для майбутніх мам» за участю лікаря ЦРЛ та психолога РЦСССДМ. Н.Ю.Чорній на занятті «Обережно, вагітна жінка!» запропоновано творчу роботу на тему «Ми чекаємо на тебе, малюк!». Заняття пройшло на вищому рівні за участю молодої сім'ї (татуся, маленького сина та вагітної дружини). Не раз відбувалось заняття «Щасливе материнство - крок до гармонії».

Цікавим був проект «Творче досьє Костя Лавра», що його направлено на III тур всеукраїнського конкурсу на кращий проект з підтримки та розвитку читання «Читаю я! Читає вся моя сім'я!». Це популяризація творчості нашого земляка і виховання почуття патріотизму та любові до малої батьківщини, краєзнавча робота бібліотеки. Лауреат Шевченківської премії 2010 року Кость Лавро народився в Новоукраїнці і сьогодні є провідним художником видавництва «А-БАБА-ГАЛАМАГА», ілюстратором багатьох відомих творів: «Абетки», «Повістей» М.Гоголя, дитячих казок. На занятті клубу «Ліра» представили цей проект.

Протягом десяти років при бібліотеці діє читацький клуб «Ліра». Музика, живопис, архітектура, поезія - ось основні теми, які виносяться на обговорення. Найбільш цікавими для молоді стали: музично-літературна композиція «Не зорі падають з небес, зірки ідуть на небеса» (Володимир Івасюк). Пісні Володимира Івасюка

звучали у виконанні самодіяльних співаків Палацу культури «Ювілейний» М.Білухи, Н.Білокінь, О. Горбенко; літературно-музична композиція «Мені ж, мій Боже, на землі подай любов, сердечний рай! І більш нічого не давай». Вірші Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи...» читали Михайло Сидоренко та Олег Горбенко; поетична година пам'яті «Мелодія душі Поліни Коган» (до 90-річчя від дня народження). Музичне оформлення заходу - М.Сидоренко, викладач ДМШ;

- поетично-музична композиція «Поезія, що музикою стала», музична подорож «Ритми планети», година мистецтва «Її душа, як квітка» (До 110-ї річниці від дня народження К. Білокур).

Клуб «Ліра»- до дня міста  проводить зустрічі з місцевими поетами, письменниками. Як приклад , зустріч «Частинка моєї душі – рідний край» з О. В .Антоненком, начальником відділу економіки та розвитку інфраструктури Новоукраїнської РДА. Його авторські пісні є репертуар народного хору «Заспів» Палацу культури «Ювілейний». Цікаво спілкуватися і з Олександром Васильовичем Каєнком - знаним у нашому краї та за його межами педагогом, учителем зарубіжної літератури. Бібліотека підготувала два буклети віршів поетів-земляків О. Каєнка, М.Сульженка.

Представники влади, підприємці, працівники освіти, культури були запрошені на презентацію книг краєзнавця Анатолія Ковирьова «Дослідник степового краю».

У центральній районній бібліотеці виставляли картини молодих художників району Стаса Бобая та Олександра Артеменка. Цікавим був краєзнавчий ринг «Су-пер-краєзнавець», де учнівська молодь демонструвала знання з історії краю, міста, знання природи, ґрунтів, рельєфу, заповідних місць, родовищ району. Доповненням була віртуальна подорож «Місто, де я народився».

Більше 12 років при бібліотеці працює міський Клуб інтелектуальних ігор (КІТ) (президент Олександр Каєнко). Клуб влаштовує ігрове дозвілля для дітей і дорослих. Це регулярні чемпіонати міста (дитячі і дорослі) та чемпіонати шкіл, фестивалі-зустрічі в трудових колективах та установах, участь у святкових шоу-програмах.

Ну й ніяк без турнірів «Що? Де? Коли?», «Брейн-рингів», «Даугавпілсу». Ми із задоволенням спостерігаємо за розвитком здібностей учасників команд, підвищенням

Рівня їх знань, вмінням працювати в команді, здоровим честолюбством. Так, гравці нашого клубу О.О.Корінний та О.М.Руденко в результаті місцевих виборів 2010 року очолили міську раду.

Маємо велику базу питань, яку можна використовувати для проведення ігор. Клуб є одним із співзасновників обласної Ліги інтелектуального розвитку КОЛІР (2000), а Олександр Каєнко є одночасно і Президентом КОЛІРу. Досвід клубу узагальнений в буклеті «Організація інтелектуального та творчого розвитку молоді в бібліотеках району», що став надбанням бібліотек області.

Клуб дав поштовх для організації клубу «Ікар» (школярів-інтелектуалів) при школі №8, який вже кілька років проводить міський шкільний кубок інтелектуального багатоборства «Мудра сова», щороку команди міста збираються на фестиваль «Ново українська весна». У цьогорічному фестивалі взяли участь п’ять команд.

Переможцем стала нова, амбітна команда «3+2», яка складається переважно із гравців РДА та мерії міста. Тож за їхньою ініціативою літніх канікул в клубі немає. Ігри відбуваються щомісяця, сподіваємось, що будуть і спонсори.

Новоукраїнські команди (передусім - молодіжні) достойно виступають на обласному рівні і щороку стають призерами чи переможцями різноманітних турнірів. Із клубами України, Росії, Білорусі, країн Балтії відіграно чимало синхронних змагань.

Актуальною сьогодні є проблема працевлаштування молоді. Готуючи учнів старших класів до свідомого вибору майбутньої професії, бібліотека співпрацює з районним центром зайнятості, навчальними закладами міста. Тож ми мотивуємо молодь на вибір не «модних», а потрібних професій через уроки профорієнтації, години спілкування, зустріч з працівниками районного центру зайнятості та виставку презентацію творчих робіт «Свято українського ремесла». Створено буклет «Вибір професії - вибір майбутнього».

Не забуваємо і про патріотичне виховання. Найперші помічники бібліотеки у цій роботі - ветеранські організації: ради ветеранів Великої Вітчизняної війни, ГО «Захист дітей війни», Спілка воїнів-інтернаціоналістів. Традиційним стало проведення спільних заходів до Дня Перемоги, Дня виводу радянських військ з Афганістану, Дня захисника Вітчизни, Днів визволення Новоукраїнки, України.

Виставкова робота бібліотеки - це тематичні виставки, виставки до знаменних і пам'ятних дат. Нетрадиційні книжкові виставки привертають увагу до видань та спонукають до дискусій. Це виставки «Я в світі, світ в моєму я», «Славетний рід козацький України», «Молодіжна субкультура: за і проти», «Волонтерство: погляд в сьогодення», «Україна: інтеграція в Європейський дім», «Цілий світ за алфавітом», «Шляхами мужності і слави», прес-калейдоскоп. Завдяки комп'ютерним технологіям дуже змінився дизайн виставок, викладок, інформаційних матеріалів. Прагнемо широко використовувати краєзнавчий матеріал з обласних та районної бібліотек

Бібліотека все частіше стає ініціатором акцій, спільних проектів, програм. Наприклад, це акція «Перереєстрація читачів разом з почесними бібліотекарями». На запрошення взяти участь в акції та спробувати себе у якості бібліотекаря відгукнулись заступник голови РДА Н.А. Степаненко, Новоукраїнський міський голова О.О.Корінний, секретар міської ради Л.Д.Вишневецька, директор РЦДЮТ «ЗОРІТ» Н.І.Ратушна, Заслужений вчитель України 0.В.Каєнко.

Нині до бібліотеки йде новий читач із новими запитами, потребами, цілями. Змінюються шкільні програми, зростає інтелектуальний рівень користувачів. З появою в бібліотеці ІРЦ ми маємо можливість якісніше проводити бібліотечні уроки, давати вичерпну інформацію на той чи інший запит, проводити масові заходи з використанням інформаційних технологій, віртуальні уроки, подорожі, екскурсії. ІРЦ поєднав функції традиційної бібліотеки та сучасного інформаційного центру, який забезпечує доступ користувачів до навчальної, навчально-допоміжної та навчально-виховної інформації на електронних носіях і в мережі Інтернет.

Сьогодні бібліотека є вигідним партнером для різних організацій, громадським центром .інформації, культурного життя, спілкування і дозвілля, бібліотечної сервісної служби. Центральна бібліотека намагається відповідати образу закладу.

Л.НАСТОЯЩА,
завідувач науково-методичним відділом
обласної юнацької бібліотеки ім. Бойченка
Л.КУКУРУДЗА,
провідний бібліотекар Новоукраїнської
  центральної районної бібліотеки

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайті



Ольга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх