18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г. Від книги до рукотворних шедеврів // Освітянське слово.-2011.-жовтень-листопад.-с. 11


Від книги до рукотворних шедеврів

Працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка щомісяця влаштовують зустрічі та майстер-класи з відомими майстринями Кіровоградщини в рамках клубу «Дивосвіт», популяризують книги шляхом оформлення книжкових виставок, оглядів. А ще -. пишаються творами, які виробляють і приносять до бібліотеки її користувачі.

Тож варто відкрити для себе світ книг, написаних майстрами, які прагнуть передати своє вміння. Радимо вам книги «Найкращі подарунки з солоного тіста», автор Олена Шереметта «Соленое тесто. Красивые вещи своими руками», книга Марини Антипової.

А от книга про досить нове, але вже популярне серед молоді мистецтво -«Квилинг: новые идеи для творчества» Анни Зайцевої. Вона допоможе у виготовленні листівок, панно, композицій, картин та прикрас до новорічних свят.

Освоювати древнє японське мистецтво оригамі добре з книгами, автором яких є Тетяна Сержантова: «Оригами. Лучшие модели», «Оригами. Базовые формы», «366 моделей оригами». Книги спрямовані на допомогу вчителям, школярам та всім бажаючим проявити себе в паперовій творчості. Адже з аркуша можна виготовити фігурки багатьох тварин чи квіти.

Техніку виготовлення паперових виробів можна опанувати з книгами «Забавні саморобки з паперу» та «Об'ємні фігурки тварин з паперу» (автори Аліна та Людмила Юртакови); «Бумага. Чудесные поделки» та «Упаковка. Чудесные поделки» (автор Анна Ллімос). Книгу «Художня аплікація і паперові візерунки» рекомендовано для творчої роботи школярам, їх батькам, вчителям, усім, хто захоплюється декоративно-ужитковим мистецтвом.

Навіть взимку про море нагадують камінці та мушлі. Як вони можуть прикрашати дім? Дізнаєтеся з книги Клавдії Моргунової «Фігурки тварин з мушель» та «Забавні саморобки з мушель для дітей та дорослих».

А восени можна назбирати багато листочків, квітів, шишок, жолудів, які знадобляться при створенні фігурок з природних матеріалів. Про те, як їх найкраще використати, розповідається в книгах Валентини Чепріані «Оригинальные поделки из природных материалов», Анни Максимук «Предметы интерьера, сувениры и украшения из природньїх материалов», Людмили Браїловської «Природные материалы в интерьере: дизайн из соломки, дерева, глины, камня», Клавдії Моргунової «Фигурки животных из природных материалов».

А в кого вдома не знайдеться сірників? «Кумедні штукенції із сірників» пропонує зробити за матеріалами своєї книги Сергій Кабаченко. Історію виникнення сірників можна прочитати у книзі «Чудесные поделки из спичек» Анатолія Георгієва. А які величні храми, чарівні будиночки ельфів, літачки можна створити власноруч, прочитавши ці книги!

У фондах відділу є дві книги, підписані і подаровані автором Тетяною Якименко - «Ляльку-мотанку мотаю» (Методичний посібник з виготовлення ляльки-мотанки) та «Пригоди писанки та її друзів».

Вироби з бісеру: прикраси, об'ємні фігурки-іграшки, фігурки-подарунки, фігурка-брелок, скульптури, вишивка бісером картин, одягу характерні не тільки для сивої давнини, а й для сьогодення. Наприклад, неповторним аксесуаром для мобільного телефону може стати брелок чи фігурка з бісеру. Жінкам та дівчатам подобаються вишиті бісером сумочки, вони із задоволенням прикрашають одяг бісером. А яке чудове намисто чи кулони виготовляють з цих намистинок. Хочете самі спробувати? Використовуйте схеми та описи з книг Олени Вірко «Фігурки тварин з бісеру» та «Біжутерія з бісеру», Наталії Бульби «Скульптура из бисера», Марини Ляукіної «Бисер», Дороті Вуд «Восхитительньїй бисер» та багатьох інших. Цьому ж, модному сьогодні виду рукоділля, приділяють увагу і журнали «Бісер», «Модный журнал», «Рукоделие», які багато років передплачує бібліотека.

Сьогодні в моду знову увійшов декупаж - креативна техніка для хобі та творчості, яка дозволяє глянути на старі речі по-новому. Саме про це книги двох Ольги Вешкіної та Воронової - під однією назвою «Декупаж».

Кожна господиня має вдома безліч клаптиків, а неповторні аплікації, панно, картини, ковдри, саше, вази, тарілки, сумочки, світильники можна декорувати саме такими залишками тканини. Книги, завдяки яким ви зможете створити це диво і у себе вдома: «Печворк. Лоскутные фантазии» Лізи Бержене, «Остатки ткани и пряжи» Халіди Махмутової, «Печворк» Валентини Привалової, «Саморобки з клаптиків» Майї Вєдіної та «Лоскутное шитье» Лариси Банакіної.

Завітайте до бібліотеки, відкрийте ці книги і пориньте у світ яскравих фантазій, навчиться втілювати свої мрії в оновлених або створених власноруч речах, що зроблять цей світ затишнішим і цікавішим.

Г.БОНДАР, завідувач відділу
сприяння технічній творчості
молоді
обласної бібліотеки для юнацтва
ім. Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх