22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Лісниченко Ю. Кіровоградці першими побачили новий кліп «Мандрів» // Вечірня газета.-2011.-30 грудня.-с. 12


Кіровоградці першими побачили новий кліп «Мандрів»

На початку наступного року, 25 лютого, в обласній філармонії відбудеться концерт знаного й обожнюваного багатьма українського рок-гурту "Мандри". Про це розповів його лідер Сергій Фоменко (Фома) під час зустрічі зі студентами в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олександра Бойченка.

До ениозбірні музикант завітав разом з керівником асоціації молоді Кіровоградщини "Златопілля" Миколою Середенком. Саме завдяки зустрічі й спілкуванню між собою цих двох зацікавлених у розвитку української культури чоловіків і виникла ідея в межах проекту "Кіровоградщина - живий контакт" організувати тур гурту "Мандри" населеними пунктами нашого краю (Кіровоград, Олександрія, Світловодськ та, можливо, село Косівка Олександ- рійського району). До цього туру його організатори мають намір залучити й місцеві гурти, які якісно виконують власні україномовні пісні, їх відбір відбудеться найближчим часом.

Мета туру - популяризація сучасного українського мистецтва, залучення молоді до активних форм організації дозвілля, а разом з тим - ознайомлення з новим альбомом "Мандрів" - "Світ". У Кіровограді лютневий концерт складатиметься з двох частин, кожна з яких матиме свою особливість (під час другої, танцювальної, слу­хачам навряд чи вдасться всидіти у кріслах).

Автора й виконавця відомих пісень "Романсеро про ніжну королеву", "Не спи, моя рідна земля", "Дорога" та багатьох інших знають і люблять як митця талановитого й українофільськи налаштованого. А тепер знатимемо, що він - наш земляк, бо малим усі літні канікули проводив у Косівці, де мешкали його близькі родичі.

- Косівка - це моє щасливе дитинство, -сказав музикант. - Значною мірою моя залюбленість в український мелос походить звідти, з косівського дитинства. Кіровоградщина й досі живить мене своїм неперебутнім колоритом...

Наші студенти - учасники зустрічі з Фомою - стали першими глядачами кліпу на пісню гурту "Лелеки", послухали, підтанцьовуючи, запис ще однієї нової пісні "Черевички", а також "живе" виконання під гітару Сергієм Фоменком улюблених ними хітів "мандрівників".

- Наша музика -дуже різна (хоча вся вона ґрунтується на народних мотивах, на експериментах з фольком. - Ю.Л.), - розповів Фома. - Заснована на тій філософії, яку ми сповідуємо. "Мандри" - вільні й нестандартні у своїй творчості, ми прагнемо уникати будь-яких кліше. Особисто я іще знімаю кіно, малюю, сам себе продюсую, маю сім'ю з двома дітьми...

Неординарність творчого доробку Сергія Фоменка підтверджує й те, що "Мандри" охоче слухають не лише в Україні, а й поза нею. Зокрема, у США й Канаді, де гурт - бажаний гість.

- Виступи за кордоном дають мені змогу заробити кошти, які я в Україні знову вкладаю у "Мандри" та в інший свій музичний прокт - український фольк-панк-шансон "Фома-шансон" (не плутати з блатняком! -Ю.Л.), в інші цікаві мені проекти. Українцям узагалі треба навчитися широко представляти себе. Нам є що показати і про що розповісти. Слід лише навчитися бути відкритими й позбутися страху перед світом, - наголосив наш відомий земляк.

Частину коштів, зароблених під час туру Кіровоградщиною, Фома планує спрямувати на благодійність. І це для нього не є чимось надзвичайним, адже він - активний учасник одного з благочинних фондів, часто на зароблені кошти купує необхідне вихованцям дитбудинків, дітям-інвалідам...

Тож чекаємо лютого, а разом з ним - насолоди від зустрічі на концертах з Фомою та його "мандрівною" командою!

Юрій ЛІСНЧЕНКО
на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх