22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шкабой В. Мене надихнула Кіровоградщина // Народне слово.-2012.-5 січня.-с.14


Мене надихнула Кіровоградщина

Мабуть, не так уже й багато знайдеться відомих українських музикантів, які зустрічаються із молоддю в стінах бібліотеки, вільно викладають нові відеокліпи в Інтернет і хочуть виступити на сцені сільського клубу. Проте серед представників «неформатної» музики зустріти таких цілком можливо. Півтори години живого спілкування, презентація кліпу та імпровізовані танці - все це відбулося під час зустрічі з лідером гурту «Мандри» Сергієм Фоменком (більш відомим під псевдонімом Фома; в обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка. Почав Фома із новини про тур Кіровоградщиною, запланований на початок 2012 року. Концерти складатимуться з двох частин: спочатку презентація альбому «Світ», яку супроводжуватимуть відеороботи, а далі — the best of «Мандри» — найкращі пісні гурту, написані за останні 15 років. Музиканти планують відвідати Кіровоград, Олександрію. Світловодськ. а також... село Косівку Олександрійського району. Як розповів Сергій Фоменко, звідти походить його рід. Там же минули найщасливіші дитячі роки: живучи у Києві, хлопець проводив канікули на землі своїх предків.

— Ми багато їздимо по світу із музикою, на яку мене надихнула Кіровоградщина. Тому хочеться показати, що саме тут є енергія, яка дозволяє писати таку музику.

Лідер «Мандрів» хоче залучити до майбутнього туру і місцеві гурти. Основна вимога — український репертуар та якісне виконання. Мета туру, який відбуватиметься за підтримки ГО «Златопілля», — показати, що в центрі України пам'ятають і шанують українські традиції.

Відповідаючи на запитання від молоді, Фома зазначив, що його філософія — робити те, що подобається. Свою роботу музикант любить.

Попсу Фома називає штучним одноразовим продуктом, а рок-музика, на переконання музиканта, справжня, це жива енергія. На формування музичних смаків вплинули Тhе Dооrs, Led Zeppelin? Боб Марлі, Андріано Челентано, а також музика народів світу, зокрема цигансько-балканська хвиля. А ось «Воплі Відоплясова» і «Брати Гадюкіни» надихнули писати українською. Взагалі музикант добре володіє російською, зараз активно займається англійською (в основному в машині, слухаючи аудіокурс, а також спілкуючись із носіями мови під час відвідин Канади та США), уже написав англійською кілька пісень, які мають бути цікаві англомовним слухачам. Фома навіть трохи знає китайську (вивчав її свого часу в ліцеї східних мов). Цікавлять його французька та японська мови, але немає часу серйозно зайнятися їх вивченням. А ще є задум записати у рамках проекту „Фома Шансон" улюблені циганські романси російською мовою.

Фома бере участь у благодійних акціях, тому що достеменно знає про потреби дітей-сиріт. Ще підлітком він починав працювати двірником — спочатку у Києво-Печерській лаврі, потім у Софійському соборі. А у 16 років, коли були потрібні гроші, співав на вулиці, заробляючи таким чином не лише наїжу, а й на прожиття.

Також під час зустрічі із Фомою кіровоградці побачили створений в естетиці рок-музики 70-х років кліп «Лелеки» та потанцювали під моторну пісню «Черевики» з нового альбому. До речі, усі відеороботи «Мандрів» можна побачити в мережі Інтернет. За словами Фоми, це найкращий спосіб показати їх усьому світу і не платити шалені гроші за ротацію на телебаченні.

Вікторія ШКАБОЙ.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх