18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Кравченко В. Шукав пісні, як іскорки, у пам’яті народу //.- Кіровоградська правда.- 2012.-6 січня.-с. 10


Шукав пісні, як іскорки, у пам’яті народу

Завдяки енергії та наполегливості команди обласної громадської організації «Об'єднання болгар «Нашите Хора» на чолі з Сергієм Осадчім, за дієвої підтримки небайдужих посадовців обласного та місцевого рангу, керівництва закладів культури та освіти, надзвичайного та повноваженого посла Республіки Болгарії в Україні Димитара Владімірова наприкінці року на Кіровоградщині відбулися концерти - презентації народних пісень «Болгарська іскра» співака Петера Пєткова.

Старі, забуті з часом народні пісні, відшукані Петером, опрацьовані та осучаснені болгарським музикантом, другом співака Цвєтаном Цоневим, відгукнулися в серцях українських болгар, зігріли душі, зміцнили їх глибинні зв'язки із землею предків.

Спершу артиста, гостей та слухачів до своєї світлиці запросила обласна бібліотека ім. Бойченка - на першу презентацію диску болгарських народних пісень. Петер щиро і відверто спілкувався з публікою, розповідав про свою творчість; ділився планами та залишав автографи на подарункових дисках із піснями. Доречним був перегляд фільму про життя сучасних болгар Вільшанського району, предки котрих оселились тут ще далекого 1774 року, перебравшись на ці землі з Балкан. Цей фільм створила талановитий журналіст, активний член організації «Нашите Хора», етнічна болгарка Наталія Клименко.

А телеглядачі області, котрі дивляться кіровоградські передачі, мали змогу у «Ранковій каві» познайомитися із болгарськім гостем - у студії. Згодом виконавця болгарських пісень прийняли керівництво і студенти Олександрійського училища культури. Вщерть заповнена зала, захоплені очі глядачів стали кращою нагородою для артиста. Серед мистецького студентства є й молодь однієї зі співаком крові. Усміхнена юнка - болгарка сердечно вітала Петера Пєткова рідною мовою та квітами. А вже надвечір'я насиченого зустрічами дня принесло побачення з болгарськими піснями у Кіровоградське музичне училище.

Гостинно, з відкритими обіймами зустріла Петера Пєткова громада Вільшанського району. Благословенням на душу лягло вітання отця Іоана- настоятеля Вільшанського приходу церкви Іонна Милостивого.

Роки та доля розпорошують болгарську родину по світу. Тому зворуш­ливою для Петера була зустріч із вільшанцем Володимиром Пєтковим, котрому він подарував свій диск.

...Таким змістовним був останній третій день гостин болгарського виконавця на Кіровоградщині, де проживають представники 98 національностей, в тому числі і болгари, вносячи особливий колорит в мереживо України.

Петер Пєтков - високоосвічена людина, багатогранна особистість, вільно спілкується кількома мовами. Його безпомилкова українська з м'яким болгарським акцентом вразила слухачів концертів. Лише люди з великим серцем, не пощербленим пихою та егоїзмом, можуть без страху відкривати його в надії на розуміння, нових друзів.

Дякуємо тобі, любий «другаре», за чудовий передноворічний подарунок -нематеріальний, а той, що наповнює душу радістю. Нехай іскра, запалена твоїм полум'яним серцем, буде нам дороговказом у наступному році, надихаючи на нові звершення та творчі здобутки у розвитку болгарської діаспори у багатонаціональній родині рідної Кіровоградщини.

Віра КРАВЧЕНКО

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх