22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Бондар Г. Н. Від книги до рукотворних шедеврів //Народне слово.-2012.-19 січня.-с. 14


Від книги до рукотворних шедеврів

Наш край з давніх-давен славиться митцями декоративно-ужиткового мистецтва. Вони передають своє вміння від майстрині до майстрині, від роду до роду, з покоління в покоління. Особливо важливим є залучення до цього процесу молоді як продовжувача народних традицій.

Працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки, для юнацтва ім. О.М.Бойченка щомісяця влаштовують зустрічі та май-стер-класи з відомими майстринями Кіровоградщини в рамках клубу «Дивосвіт», популяризують книги шляхом оформлення книжкових виставок, оглядів. А ще - пишаються творами, які виробляють і приносять до бібліотеки її користувачі.

Книги знаних митців декоративно-ужиткового мистецтва широко представлені у відділі сприяння технічній творчості молоді. Зокрема серед них є книги, що допоможуть зробити власноруч дивовижні фігурки з солоного тіста», автор Олена Шеремет та «Соленое тесто. Красивые вещи своими руками» Марини Антипової.

А от книга про досить нове, але вже таке популярне серед молоді мистецтво квілінг, яка так і називається «Квилинг: новые идеи для творчества», Анни Зайцевої допоможе у виготовленні листівок, панно, композицій, картин та прикрас до новорічних свят.

Освоїти давнє японське мистецтво оригамі допоможуть книги, автором яких є Тетяна Сержантова: «Оригами. Лучшие модели», «Оригами. Базовые формы», «366 моделей оригами».

Здається, зовсім недавно ви відпочивали на морському узбережжі, а вже і зима за вікном. Але про море нагадують камінці та мушлі, привезені влітку. Та вони не просто можуть прикрашати дім, а й допоможуть створити неповторні композиції та картини. Ось саме про це книги Клавдії Моргунової «Фігурки тварин з мушель» та «Забавні саморобки з мушель для дітей та дорослих».

А восени можна назбирати багато листочків, квітів, шишок, жолудів, які стануть у пригоді при створенні фігурок з природних матеріалів. Про те, як їх найкраще використати, розповідається в книгах Валентини Чепріані «Оригинальные поделки из природных материалов», Анни Максимук «Предметы и украшения из природных материалов», Людмили Браїловської «Природные материалы в интерьере: дизайна из соломки, дерева, -глины, камня», Клавдії Маренової «Фигурки животных 43 природных материалов». У фондах відділу є дві книги, підписані і подаровані автором Тетяною Якименко, «Ляльку-мотанку мотаю» 'Методичний посібник з ви-готовлення ляльки-мотанки) га «Пригоди писанки та її друзів», де розповідається про притаманні кожному  регіону орнаменти писанок.

Вироби з бісеру: прикраси, фігурки-подарунки, фігурка-брелок, скульптури, вишивка бісером картин, одягу характерні не тільки для сивої давнини, а й для сьогодення. І все це можна виготовити власноруч, використовуючи схеми та описи з книг Олени Вірко «Фігурки тварин з бісеру» та «Біжутерія з бісеру», Наталії Бульби «Скульптура из бисера», Марини Ляукіної «Бисер», Дороті Вуд «Восхитительный бисер» та багатьох інших. Цьому ж, модному сьогодні виду рукоділля, приділяють увагу і журнали «Бісер», «Модный журнал», «Рукоделие», що багато років передплачує бібліотека.

Нині в моду .знову увійшов декупаж — креативна техніка для хобі та творчості, яка дозволяє на старі речі глянути по-новому, надати їм неповторного стилю і характеру. Саме про це книги двох Ольг Вешкіної та Воронової під однією назвою «Декупаж».

Кожна господиня має вдома безліч клаптиків, а неповторні аплікації, панно, картини, покривала, саше, вази, тарілки, сумочки, світильники можна декорувати саме такими залишками ыз тканини. Книги, завдяки яким ви можете створити це диво і у себе вдома: «Печворк. Лоскутные фантазии» Лізи Бержене, «Остатки ткани и пряжи» Халіди Махмутової, «Печворк» Валентини Привалової, «Саморобки з клаптиків» Майї Вєдіної та «Лоскутное шитье» Лариси Банакіної.

Завітайте до бібліотеки, відкрийте ці книги і пориньте у світ яскравих фантазій, навчіться втілювати свої мрії в оновлених або створених власноруч речах, що зроблять цей світ затишним і цікавішим.

Галина Бондар,

завідувач відділу сприяння технічній творчості молоді

обласної бібліотеки для юнацтва ім.. О. Бойченка
на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх