21 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Полякова О., Рєзнік Т. Мости порозуміння //Народне слово. – 2012. – 16 лютого. – С. 6.


Мости порозуміння

Сучасний рівень отримання інформації вносить певні корективи в діяльність бібліотек. Підвищуються вимоги, яким повинні відповідати сучасні бібліотеки і бібліотекарі. Тож і юнацькі бібліотеки постійно впроваджують у свою діяльність нові, креативні форми і методи роботи. Так у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Бойченка запровадили міжнародний молодіжний web-марафон, цикл онлайн-зустрічей молоді різних країн.

2011-й для молоді Кіровоградщини став роком спілкування з Росією. У квітні відбулась перша онлайн-зустріч, поспілкуватися мали змогу користувачі нашої бібліотеки для юнацтва та Томської обласної дитячо-юнацької бібліотеки. З'ясовували, що важливіше для молоді - бібліотека чи Інтернет, які книги сьогодні є найпопулярнішими серед молоді України і Росії, обирали книгу для спільного обговорення під час наступної онлайн-зустрічі. Знайомили своїх інтернет-друзів з клубами та об'єднаннями за інтересами, з новими послугами, проектами. На початку спілкування для ознайомлення з діяльністю обох бібліотек було влаштовано перегляд відеороликів.

Учасниками обговорення стали користувачі бібліотек, студентська молодь Кіровоградського педуніверситету ім. Винниченка, інституту «Україна», кооперативного коледжу економіки і права імені Сая (Кіровоград); Томського політехнічного університету, Інституту культури ТДУ, обласного коледжу культури та мистецтв імені Шишкова (Томськ). З'ясувалось, що, незважаючи на зайнятість, молодь все ж таки часто відвідує бібліотеки. Говорили про те, що на сьогодні бібліотека - це ще й центр молодіжного спілкування та дозвілля, що більшість молоді надає перевагу традиційній книзі, а комп'ютери та Інтернет використовують здебільшого для навчання і спілкування.

Молоді поети-початківці, члени клубу «Ліра», який вже багато років працює в Кіровоградській бібліотеці ім. Бойченка, презентували томчанам останню зі збірок клубу «Озвалась ліра водограєм». Не залишилась поза увагою і діяльність клубів «Молодь і право», «Дивосвіт», «Доблесть». Закінчився захід віртуальним рукостисканням.

У листопаді відбувся другий етап web -марафону. Цього разу онлайн-співрозмовниками студентів нашого педуніверситету, факультету менеджменту бізнесу Київського університету культури, коледжу економіки і права ім. Сая, учнів педліцею, Іванівської школи Новоукраїнського району стали користувачі Вологодської обласної юнацької бібліотеки ім.Тендрякова.

Під час заходу обговорювали питання освіти, здоров’я, самореалізації та відпочинку молоді. З'ясували, що і українці, і росіяни цікавляться спортом, небайдужі до інтелектуальних ігор, до комп'ютерної техніки, Інтернету, люблять читати. А ще дійшли висновку, що молодь в обох країнах бажає мати вищу освіту. Найпопулярнішими професіями є економіст, юрист, психолог, банківський працівник. У той же час молоді люди розуміють, що зараз не вистачає спеціалістів робітничих та технічних професій.

Інтерес аудиторії обох країн виявили до питання служби в армії. Для молодих кіровоградців військова служба на сьогодні є престижною. Як зазначив один з гостей марафону, заступник військового комісара Кіровоградського обласного військкомісаріату О. В. Молчанов, нині попит перевищує пропозицію. На Кіровоградщині бажаючих служити багато не лише серед юнаків, але й серед дівчат. Військовослужбовці Вологди поставились до такого стану справ майже із заздрістю і навіть жартома запропонували взяти на службу кіровоградську молодь, що залишилась поза призовом.

А ось відпочиває молодь обох країн однаково. Присутні на конференції розпитувати про заходи, що відбуваються, концерти, фестивалі, активні види відпочинку. Кіровоградці з гордістю зазначили, що завдяки участі у проекті «Майдан’s» Кіровоград проголошено танцювальною столицею України.

Юнацтво розповідало про свою участь у заходах, що проводять бібліотеки. Кіровоградці пригадали IV «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій». До речі, участь в якому взяли понад сім тисяч мешканців та гостей Кіровограда і області. Головною його темою стала українська книга для молоді.

Цікавим для нас був коментар вологодця Сергія Полонського, віце-президента Північно-Західної асоціації військових дій. Він зазначив, що вважає Кіровоград «вологодським» містом, адже п'ять вулиць Кіровограда названо на честь уродженців їхнього краю. Сергій Іванович пообіцяв, що у 2012 році відвідає нашу бібліотеку і презентує книгу, написану ним у співавторстві з Володимиром Романовим «Флот не дрогнет. Флот выстоит. Флот победит», один з розділів якої присвячено уродженцю Кіровограда, герою СРСР Г. Куроп'ятникову.

Цікавинкою цього web -діалогу став онлайновий шаховий турнір «Кіровоград - Вологда», що відбувався за підтримки Кіровоградського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».

Наприкінці онлайн-зустрічі, обмінюючись враженнями та побажаннями з вологодцями, кіровоградці заспівали приспів відомої української пісні «Червона рута». Яке ж було наше здивування, коли російська молодь почала підспівувати!

Олена ПОЛЯКОВА,

Тетяна РЄЗНІК.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх