18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Оніщенко Т. У день свого свята бібліотекарі подарували свято місту! // Форум. – 2012. - №14. – С. 37


У день свого свята бібліотекарі подарували свято місту!

Яскраве дійство подарувала рідному місту обласна бібліотека для юнацтва імені О. М. Бойченка, коли у травні, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, просто неба на вулиці Дворцовій організувала фестиваль «Місто бібліотечних цікавинок».
Це вже не перший вуличний фестиваль, який дарують кіровоградцям працівники книгозбірні, адже торік восени тут відбувся захід «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій». Дуже добре, що такий інноваційний досвід переймають і колеги з інших закладів, зокрема з обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського, де відбувся «Бібліофестиваль на Великій Перспективній».
Що ж стосується центру бібліотечного життя міста - території навколо книгозбірні імені Бойченка, – то тут уже із самого ранку розмістилося справжнє наметове бібліомістечко, кожен куточок якого був сповнений любов’ю до книги та читання.
Протягом дня працював «Бібліокінозал», у якому демонстрували фільми про бібліотеку. З «Музичного мікрофона» лунали пісні про книгу та читання, діяв «Виставковий бульвар», на полицях якого були книжкові новинки, виставки молодіжного літературного клубу «Ліра», фестивалю «Степограй», громадських організацій ТІМО «Відкриті двері» та «Пласт», виставки творчих робіт майстрів ГО «Єлисаветградський узвіз». Спеціально для любителів книги відкрив свої гостинні двері літній читальний зал «Інтелектуальне кафе», в якому протягом усього фестивального дня молодь охоче гортала сторінки улюблених видань, не пропускаючи при цьому жодної з подій, які відбувалися на імпровізованій сцені.
Біля книгозбірні діяло «Екомістечко», в якому розташувались представники родового поселення з хутора Буда Черкаської області. Ці творчі люди не лише демонстрували присутнім ековироби – прикраси, сумки, одяг, скриньки, а й проводили майстер-класи з екокулінарії, навчаючи всіх охочих готувати «живий» бездріжджовий хліб та «зелені» коктейлі. Поруч працювала «Майстерня креативу», в якій постійно проводили майстер-класи в техніці «hand maid» - «Паперове диво», «Листівка власноруч» та «Пластилінові іграшки».
Разом з працівниками відділу мистецтв гості фестивалю створювали картинки, фігурки, листівки та композиції з паперових баранців в техніці квілінг. Молодь охоче творила під керівництвом головного бібліотекаря пані Борзенко, і вже незабаром кожен виходив з майстерні з чудовими виробами! Не меншим популярним був й інший майстер-клас - «Листівка власноруч»: працівники бібліотеки Ю. Олексієнко та І. Гресь навчали створювати неповторні яскраві листівки. Із посмішками «розліталася» молодь з цього намету і майже одразу зупинялася біля майстер-класу «Пластилінові іграшки», який проводив надзвичайно обдарований учень Іванівської школи Новоукраїнського району Сергій Омельяненко. Його твори викликали захоплення та подив, тож кожен намагався спробувати створити щось подібне. Особливо ж зацікавилися хлопці - адже в наметі Сергія було багато пластилінових фігурок солдатиків і військової техніки.
Власне, творчістю, в усіх її виявах, була цілком пройнята програма фестивалю - тут працював «Танцмайданчик», на якому презентували пристрасні східні танці дівчата з театральної студії сучасної хореографії «Маріца», а молоді учасники студії «Арт» подарували присутнім запальний «Джайв». На «Спортивному майданчику» відбувалися виступи майстрів бойових мистецтв «Ушу» та «Рукопаш гопак», а також гирьового жонглювання. Федерація ушу влаштувала справжнє східне свято - у яскравих костюмах із віялами та бутафорською зброєю молодь «літала» імпровізованою сценою! Хлопці з Федерації бойового гопака продемонстрували основні прийоми цього рукопаша та провели майстер-клас із самозахисту. Та найбільш очікуваним, напевно, був виступ майстрів гирьового жонглювання міської дитячо-юнацької спортивної школи № 1. Хлопці, ніби пір’їнками, жонглювали 16-кілограмовими гирями! Особливо ж вразив виступ майстра спорту п’ятиразового рекордсмена України з гирьового жонглювання Романа Демидова: він зміг побити світовий рекорд з одночасного підйому двох 40-кілограмових гир! Протягом 30 секунд він здійснив 15 підйомів (попередній рекорд становив 12 підйомів). З чим і вітаємо Романа, кіровоградців та загалом усіх очевидців цього дійства.
Молодих інтелектуалів запрошували до участі в бібліоекскурсії «Література про рідний край», до літературної мандрівки «Цікаві таємниці із книжкової скарбниці» та гри «Літературний чемпіон».
Завершив фестиваль концерт учнів та вихованців Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г. Г. Нейгауза. Музиканти влаштували справжню феєрію естетичної насолоди. Гарні пісні, чудові соло на гітарі, бандурі та скрипці створили настільки піднесений настрій, що навіть коли пустився дощ, то ніхто з присутніх не покинув своїх місць - ні артисти, ні глядачі-слухачі.
Щасливими, усміхненими, емоційно збагаченими залишали «Місто бібліотечних цікавинок» відвідувачі та гості фестивалю. Це був не перший і не останній вдалий проект обласної бібліотеки для юнацтва імені О. М. Бойченка. Попереду осінній захід - «Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій». Тож до нових зустрічей!
Оніщенко Т.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх