18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Настояща Л. І. До бібліотеки приходять і юні «детективи», і майбутні мами // Кіровоградська правда. – 2012. – 20 липня. – С. 9.


Молодь найбільш сприятлива до соціокультурних інновацій, які мають різносторонній вплив на становлення особистості. Для того, щоб формування молоді відбувалося адекватно суспільним процесам, необхідно визначити її роль і місце в суспільстві, з'ясувати її проблеми. Новоукраїнська центральна районна бібліотека є досить прогресивним закладом, тож користується популярністю у молоді міста.

Робота в проектах дозволила бібліотекам Новоукраїнського району на рівні центральної районної та п'яти сільських бібліотек одними з перших в області забезпечити безкоштовний доступ до інтернет-ресурсів, проводити навчання, тренінги, практикуми з освоєння навичок роботи з комп'ютером, пошуку інформації, роботі з базами даних.

Понад десять років реалізується проект «Мережа громадянської освіти», він є досить успішним і актуальним. У рамках проекту проведено чимало різноманітних заходів, найефективнішими є тренінги та інформаційні сесії з елементами інтерактивного спілкування. Саме ця форма роботи визнана молодими користувачами «найцікавішою та найсучаснішою», що переважно спрямована на правове просвітництво та розвиток демократичного суспільства: «Права людини», «Виборчий процес», «Сімейне право», «Запобігання насиллю в сім'ї», «Право на працю», «Гендерна рівність». Найбільшим попитом користується тренінг «Шляхи протидії торгівлі людьми». Учасники заходу моделювали проблемні ситуації, працювали в групах, випробовували себе в рольових іграх. Надзвичайно дієвим був перегляд відеофільму «Не стань живим товаром» з наступним обговоренням. Учасники виготовляли плакат, листівку на тему попередження торгівлі людьми.

З реалізацією цього проекту значно активізувалася робота бібліотеки з правової освіти: розроблено цільову комплексну програму «Молодь і право», за якою книгозбірні району працюють протягом п'яти років. Чималий досвід роботи має правовий клуб «Підліток». Серед форм роботи клубу: правознавчі рандеву, детективні агентства, уроки-застереження, дискусії, диспути, зустрічі з правоохоронцями, лікарями, представниками духовенства.

З години спілкування зі старшокласниками «Святий обов'язок материнства виникла ідея, яка втілилася в проект «МММ – Містечко майбутніх мам». Мета його: виховання у молоді відповідального ставлення до материнства та до створення сім'ї, популяризація здорового способу життя, створення умов для спілкування майбутніх мам, набуття практичних навичок, обміну досвідом. Цей проект реалізувався у 2011 році в тісній співпраці з медичними працівниками центральної районної лікарні та спеціалістами районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді.

Він виявився настільки цікавим та потрібним, що триває й цього року. Матеріальну підтримку надають депутат обласної ради, директор СТОВ «Степ-Агро» В. Арсірій та директор ТОВ «Степ-фарм» Д. Бойко; міський голова О. Корінний та депутат міської ради О. Бакун подарували для бібліотеки кольоровий принтер.

Неординарним є проект «Творче досьє Костя Лавра», присвячений підтримці та розвитку читання «Читаю я! Читає вся моя сім'я!». Мета проекту: популяризація творчості нашого земляка, виховання почуття патріотизму та любові до малої батьківщини, активізація краєзнавчої діяльності бібліотеки. Лауреат Шевченківської премії 2010 року, видатний художник, цікава особистість Кость Лавро, родом з Новоукраїнки. Провідний художник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», ілюстратор багатьох відомих творів: «Абетки», «Повістей» М. Гоголя, дитячих казок. На одному із засідань клубу за інтересами «Ліра» презентувала цей проект. Буклети ж розповсюджувалися в шкільних бібліотеках міста для більш детального ознайомлення молоді з творчим доробком земляка.

Сподіваємося, що досвід проектної діяльності бібліотек Новоукраїнського району заслуговує на увагу і стане надбанням усіх бібліотек Кіровоградщини.

Любов НАСТОЯЩА, завідувач науково-методичним відділом обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх