18 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Шматько Л. Першим приходить слово // Наше місто. – 2012. – 1 листопада. – С.4


Першим приходить слово
В день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця - 9 листопада, наша держава відзначає День української писемності та мови.

Свято встановлено у 1997 році указом Президента України з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації нашого суспільства. Ще в 1989 році Верховна Рада надала українській мові статус державної.

Українська писемність має давні історичні корені. Ознаки української мови фіксуються в пам'ятках, починаючи з найдавніших джерел. Найвизначнішою пам'яткою Київської Русі є праця Преподобного Нестора Літописця «Повість временних літ», складена в Києві на початку XII століття, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. «Повість временних літ» була і залишається найдавнішою пам'яткою слов'янської культури.
Сучасна українська літературна мова пов'язує свою історію з конкретною датою - виданням «Енеїди» І.П.Котляревського у 1798 ропі. Знаменита поема стала першим друкованим твором. Вона написана живою народною мовою. Основоположником сучасної української літературної мови вважається Т.Г.ПІевченко. Він був і залишається з народом., і вдячні нащадки за це увінчали його найвищим званням - вічного свого сучасника, яке б століття не стояло за вікном.

Українська книга є визначним явищем у світовій художній культурі. Адже книга - це вершина національної писемності, в усі часи вона була джерелом знань, мудрості і роздумом про вічне. Книга - друкований пам'ятник людської думки.

Обласна бібліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка шляхом проведення різноманітних масових заходів активно популяризує українську книгу серед користувачів бібліотеки. Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек - 30 вересня бібліотекою було оголошено акцію «Подаруй бібліотеці книгу!». Протягом вересня до фонду бібліотеки було подаровано 125 примірників книг. З них 93 примірники ми отримали під час проведення «Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій», який був приурочений до цього свята.

Дуже цікаві й великі колекції книг під час фестивалю бібліотеці подарували видавництва: Кіровоградське «ІМЕКС-ЛТД» та Київські «ПАТЕРИК» і «Кондор». Гарно ілюстровані журнали отримали від передплатної агенції ТОВ «Самміт-Кременчук».

Дарувальниками книг до бібліотеки стали також В.Карпов, професор кафедри економіки і управління персоналом .кіровоградського інституту МАУІІ; О.Шаталов, депутат Кіровоградської обласної ради; наші земляки - відомі поети петероуржець М.Бутенко та одесит О.Попов.

Літератори нашого краю радують нас своїми новими творами: О.Архангельський, Н.Бредихіна, Т.Буйлук-Саміло, Ю. Гладир, І. Горовий, С.Коляда, О.Корепанов та інші. Висловлюємо свою щиру вдячність за подаровані видання.

Вітаючи зі святом, Днем української писемності та мови, закликаємо всіх небайдужих залишити свої імена в історії розвитку бібліотеки, дати нове життя книгам зі своїх домашніх зібрань. Будемо всі разом оберігати, плекати та славити рідну мову!
Людмила Шматько, бібліотекар I категорії відділу
Комплектування та зберігання документів.

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх