24 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Харченко О. Дружимо з досвідченими. Підтримуємо юних митців // Освітянське слово. - грудень-січень. – С. 3


Дружимо з досвідченими. Підтримуємо юних митців

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка активно долучається до виховання підростаючого покоління небайдужим до краси, допомагає юнакам та дівчатам формувати естетичний смак, відчути і розвинути своє обдарування, розширити світ своїх захоплень. Відділ мистецтв бібліотеки співпрацює з худож- никами - земпяками, організовує спілкування молоді з творчими особистостями.

За час існування відділу (а це майже 30 років) нашими гостями були Леонід Бондар, Анатолій Сузюмов, Віктор Сорбат (м. Долинська), Олександр Лісовенко, Андрій Надєждін, Леонід Корнєєв, Вадим Медяник, Анатолій Кімнатний, Сергій Черкас (смт. Новгородка) та інші.

Зустріч підлітків та молоді з художником - доказ присутності мистецтва у повсякденному житті, його сучасності і затребуваності; це подолання стереотипу сприйняття художньої творчості як продукування «картин, що висять у музеї», засіб захопити юнаків та дівчат незбагненним світом творчої особистості, що по-своєму відповідає на життєві виклики. Це також своєрідний майстер-клас, коли митець ділиться своїм досвідом і дає поради, спонукає наділену здібностями людину багато вчитися і працювати над собою.

Головна мета співпраці бібліотеки з художниками-земляками - формування у молодої особистості позитивного ставлення до цінностей художньої культури, розвиток естетичних смаків, художньо-творчих здібностей. Це також засіб патріотичного виховання, пробудження інтересу до краси рідного краю,виховання гордості за прагнення наслідувати їх.

Крім того, працівники відділу мистецтв популяризують творчість митців-земляків шляхом підготовки та видання інформаційних буклетів, путівників та ін. Так, у 2008 році був виданий путівник «Історія, увічнена у камені та бронзі», у якому розкривається історія створення пам'ятників Кіровограда та біографії митців, що їх створили. Ця збірка надзвичайно популярна серед користувачів бібліотеки і вже потребує перевидання. А у 2011 році видано буклет «Аркадій Мацієвський» з нагоди 80-річчя від дня народження видатного скульптора.

Бібліотекарі збирають і постійно доповнюють краєзнавчі досьє, пов'язані з художниками-земляками. Молодь охоче знайомиться з матеріалами, використовує їх для поглиблення своїх знань, а також під час підготовки твору, реферату чи курсової роботи.

Наш дружний колектив співпрацює не тільки з досвідченими митцями, а й багато уваги приділяє пошуку та підтримці творчо обдарованої молоді. Зокрема, організовуємо виставки робіт. Наприклад, користувачам бібліотеки було презентовано виставки робіт учнів дитячої художньої школи ім. 0. Осмьоркіна «Світ очима дітей», «Кольори дитинства», «В аурі натхнення», «Новий рік очима художників», «Моя улюблена бібліотека та учнів обласного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) «Почуття у фарбах», «На порозі майстерності». Щорічно свої роботи експонують у в мистецтв і студенти Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки (факультет «Дизайн»): «Фантастичний звір» (декоративний розпис), «Душа у фарбах», «Студентські фантазії», «Мета- морфози особистості», «Миттєвості людської душі», «Світ речей», «Неочікуване рішення», «Проектне середовище». Згадаємо й виставку робіт студентів та викладачів, присвячену Дню художника «Елементи натхнення», «Муза серед нас», «Поринаючи у хвилини натхнення», «Творчі фантазії», «Краса своїми руками».

Можуть виставити свої роботи і окремі автори. Зокрема, нещодавно у відділі мистецтв розгорнуто виставку творчих робіт надзвичайно обдарованої студентки Уманського професійно-аграрного ліцею мешканки с. Скалєва Новоархангельського району Олени Кутецької. Вона з дитинства захоплюється малюванням та рукоділлям, використовує різні техніки.

Роботи юних художників можна переглянути і на сайті нашої бібліотеки (www.lib.kr.ua). Можливо, саме там, хтось відкриє для себе майбутнього генія мистецтва, що уславить нашу Кіровоградщину.


О.ХАРЧЕНЕО,

завідувач відділу мистецтв ім. О.М.Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх