21 ЧЕРВНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Левінська Т. «Березнева котовасія» стартувала // Кіровоградська правда. – 2013. – С. 10


«Березнева котовасія» стартувала

Що то за весна без традиційного котячого концерту на всі голоси? Оті «м'яуу» і сердять, і веселять, і радують прикметою: морозів вже не буде! Не дивно, що в перший день березня весь світ відзначає День котів. З нагоди цього свята обласна бібліотека для юнацтва ім. Бойченка затіяла «Березневу котовасію».

До бібліотеки завітали ті люди, які люблять котів та собак найбільше, допомагаючи їм в біді. Це волонтери Кіровоградської громадської організації захисту тварин «БІМ». Саме вони, разом із працівниками бібліотеки, розгорнули у відділі мистецтв книжкову експозицію, виставку декоративних поробок та знімків, присвячених домашнім улюбленцям. Тут же діти спілкувалися з головою міської громадської організації захисту тварин «БІМ» Тетяною Кучерявою. Вона завітала на захід із котом Рижулею.

Рижуля став героєм дня не випадково. Минулого літа його, ледь живого, підібрали на вулиці волонтери. Симпатичний кіт одразу став улюбленцем багатьох, не зважаючи не те, що його слухаються лише передні лапи. Без допомоги людей кіт точно б не вижив...

Таких історій у волонтерів «БІМу» багато, але завдяки небайдужим вони частіше мають щасливий кінець.

Послухати про життя чотирилапих завітали на захід учні кількох молодших класів школи № 5 м. Кіровограда.

Вони розповіли, що теж мають домашніх тварин, але не завжди знають, як за ними доглядати. Для них Тетяна Кучерява влаштували своєрідний урок і розповіла про правильний догляд за котами, підказала, що роби ти, якщо домашній улюбленець захворів.

Після розповідей волонтера та відповідей на численні запитання школярів, діти вирішили теж поділитися історіями про своїх котиків, в тому числі й кумедними ситуаціями, що з ними траплялися. У одного із школярів кіт вирішив вирватися на свободу у незвичайний спосіб - виплигнувши з вікна висотного будинку, а потім таким самим способом повернувся, у іншого школяра котик випадково потрапив до холодильника, поласувавши там смачними домашніми припасами. Знайшли бешкетника практично одразу, тому домашнього улюбленця довелося не лаяти, а відігрівати. Крім того, багато школярів стверджували, що їхні коти бачили містичні речі: у порожній кімнаті вони раптом починали на когось мявчати та дивно себе поводити. Їхні здогади підтвердила Тетяна Кучерява, сказавши, що коти справді відчувають тонкі, невидимі для ока світи.

У такій дружній невимушеній атмосфері Тетяна Кучерява розповіла про історію громадської організації захисту тварин та запросила усіх присутніх брати участь у різноманітних цікавих конкурс; які проводять волонтери - люди, різних професій, віку, достатку. Усіх їх об'єднує любов і співчуття до тварин, бажання допомогти братам, нашим меншим. Вони на до добровільних засадах допомагають чотирилапим знайти нових господарів, лікують їх та стерилізують.

Подібний захід відбувся і в обласній науковій бібліотеці ім. Чижевського. Там працівники відділу документів із економічних технічних та виробничих наук, разом із майстринями «Єлисаветградського узвозу», відкрили виставку хенд-мейду «Березневий глаМуррр». Котів на експозиції тут будь-який смак - з бісеру, тканин, ниток та паперу. Наступним не менш приємним сюрпризом буде ще одне свято – передвісник весни - Масляна. Бібліотечні працівники кажуть, що його планують відзначити масовим гулянням із смачними млинцями та веснянками.


Тетяна ЛЕВІНСИ Фото Валерія ЛЕБЕДИКА

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх