22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Левінська Т. Прикрашали колодія та смакували млинцями // Кіровоградська правда. – 2013 – 15 березня. – С. 12


Прикрашали колодія та смакували млинцями

Ох і набридла вже нам ця зима із холодом, дощами та сопливими носами. Не обнадіяв нас і бабак Тимко, який віщував пізню весну. З його прогнозами погоджувався і Микола Кульбіда - головний метеоролог країни. Закликати ж весну та задобрити її кіровоградці вирішили народним співом, козацькими розвагами, млинцями та театральним дійством. Саме так у Кіровограді зустрічали Масляну, а гуртувала людей обласна бібліотека для юнацтва їм. Бойченка.

На вулиці Дворцовій публіку веселили ансамбль «Любисток», хор «Діти війни» та «Червона калина». Послухати свої улюблені колективи прийшло чимало шанувальників, які підспівували та підтанцьовували під ритми музики. Молодь, звісно, більше віджартовувалася на такі запросини, але залюбки пригощалася млинцями з варенням та чаєм. Жінок-рукодільниць зацікавила виставка глиняного посуду для домашнього вжитку та роботи художниць і майстринь «Єлисаветградського узвозу». Та й чому б не помилуватися гарними виробами, адже оцінити їх припрошували не менш гарні жінки.

Дітвора на заході теж знайшла собі зайняття, охоче прикрашаючи Колодія. Що ж воно за штука така? Колодієм колись старші жінки жартома «карали» тих молодих парубків, які протягом року не знайшли собі пари і не одружилися. Отаким перебірливим чіпляли до ноги колодку, яку виготовляли спеціально для цього обряду, обплітали її стрічками, квітками. Цю відзнаку парубок повинен був волочити за собою, поки не дасть відкупного, тобто не пригостить жінок за таку честь, яку вони влаштували для нього. Такі обряди мали виховне значення, примушували замислитись про продовження роду, сприяли пошукам нареченої. Бо з парубка ж кепкувало все село!

Сучасні молодики теж, буває, довгенько парубкують, крутять дівкам голови, а заміж не кличуть... Підлітки мірялись силами у козацьких розвагах, за що отримали смачні гарячі приз Звісно ж, млинці! Ними пригощали і п час розважального дійства театральної студії «Світлоколо».

Завершив святкову програму виступ хору ветеранів війни та праці «Патріот» та учасники ансамблю «Журавушка» Приємно, що млинців і чаю вистачило всім Цими символами Масляної частували упродовж; усього заходу, тож, за моїми підрахунками млинцями підкріпилося не менш як півтори сотні гостей.

До Великого посту лишається кілька ДНІВ, тож вихідні - гарна нагода пробачити своїх кривдників, попросити вибачення у всіх, кого словом чи .ділом образили ви. Та запросити своїх родичів і друзів на млинці, вареники, сирники із сметаною Наші предки відзначали Масляну цілий тиждень веселощами та частуванням. Молоді люди знайомилися та придивлялися собі пару заміжні жінки ходили на гостини до своїх свекрух, а зяті провідували тещ. Словом, не забували нікого. Чом би і нам не прийняти гостей та не погостити на варениках?

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх