22 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Дащенко Т. Нетрадиційні книжкові виставки в юнацькій бібліотеці //Бібліотечний форум України. – 2013. - № 2. – С. 17


Нетрадиційні книжкові виставки в юнацькій бібліотеці

Виставка – це завжди творчість, своєрідна ікебана – мистецтво складання букету, тільки книжкового.

Книжкові виставки, як напрям бібліотечно-інформаційної діяльності, з'явились ще в середині XIX століття. Сьогодні це настільки обов'язкова форма популяризації літератури до якоїсь певної дати чи , події в суспільстві, що книжкові виставки сприймаються здебільшого як частина бібліотечного інтер'єру. Та в наш час є ряд обставин, які примушують по-новому дивитись на організацію та використання книжкових експозицій. Це пов'язано з великою кількістю нової літератури, зайнятістю сьогоднішніх читачів, з пониженою увагою людей до читання, з більш вимогливим підходом деяких читачів до ви­бору книг. Саме сьогодні створюється нова модель публічної бібліотеки, де особлива роль надається організації бібліотечного простору. Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, треба брати до уваги, що 80% інформації людина сприймає за допомогою зору. Тому нетрадиційно розставлені стелажі, тематичні полиці, яскраві, цікаві, актуальні виставкові композиції відіграють важливу роль в популяризації книги і читання. Сучасна книжкова виставка повинна бути комфортною, доступною, актуальною, цікавою та естетично оформленою.

Кожна книжкова виставка - це відображення світогляду людини, що її підготувала, це передача життєвого досвіду, ставлення до людей і до себе.

За останні роки значно збагатилась палітра видів та форм книжкових виставок. Сьогодні, окрім традиційних, з відпрацьованою методикою, проводять­ся і такі: виставка-персоналія, діалог, панорама, вік­торина, кросворд, гра, мандрівка, роздум, дискусія, колекція, аукціон, презентація, вернісаж та багато інших. Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. О. М. Бойченка успішно впроваджуються виставки-інсталяції.

Розберемось, що ж таке виставка-інсталяція ? Книжкова виставка-інсталяція - це виставка, яка представляє собою просторову композицію, створену з різноманітних елементів: книг, журналів, побутових предметів, промислових виробів та матеріалів, природних об'єктів, фрагментів текстової та візуальної інформації.

Творчість і фантазія працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка створила багато таких книжкових виставок. Деякі з них пропонуємо вашій увазі: "Вік живи - вік учись" (до Дня студента), "Ода новорічній ялинці", "Книги-ювіляри 2013 року"'.

Ювілеї бувають різні... Виставка "Книги-ювіляри 201 3 року" знайомить читачів із книгами-іменинниками. На виставці були розміщені книги, які відзначали ювілеї виходу друком. Найстарішій пам'ятці історії "Повісті минулих літ" виповнюється 900 років від часу укладання, а наймолодшому виданню Павла Загребельного "Я, Богдан" - 30. Прикрасою виставки став святковий торт та букет квітів.

Виставка "Вік живи - вік учись" вкотре доводить: для того щоб отримати довгоочікуваний диплом, треба перечитати не одну сотню книг. Це демонструють нам умовні книжні сходинки, які показують основні етапи студентського життя. Доповнено виставку студентськими підказками, які допоможуть вдало скласти іспит.

Виставка до Нового року "Ода новорічній ялинці" приємно здивувала користувачів бібліотеки. Всі мали нагоду ознайомитись з колядками та щедрівками українською, англійською та німецькою мовами. Біля книжкової ялинки, Діда Мороза та Снігуроньки майже весь час фотографувалися навіть ті, хто зайшов до бібліотеки випадково.

На сьогодні працівники бібліотеки креативні, творчі, сповнені сил, прагнуть і надалі реалізовувати свої можливості, енергію та професіоналізм на користь своїх читачів!

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх