Семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України»
21-22 червня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України». Під час заходу бібліотекарі обласної книгозбірні ділилися досвідом з даної теми з фахівцями Кіровоградщини, що відповідають за роботу з користувачами юнацького віку.
Учасники семінару отримали багато корисної інформації під час зустрічі з кандидатом психологічних наук Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка Кулішем Віктором Івановичем. Під час доповіді Віктор Іванович звернув увагу на психологічні особливості формування і розвитку ціннісних орієнтацій юної особистості.
Змістовну і вкрай необхідну для роботи з юнацтвом інформацію надала завідуюча краєзнавчим відділом Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Каргаполова Оксана Миколаївна. Вона розповіла про сучасні вектори розвитку патріотичного виховання, а саме – дитячо-юнацьку гру «Сокіл» (Джура).
Напередодні скорботної дати – 22 червня бібліотекарі поринули в сумні часи та страшні події ІІ Світової війни, які не оминули Кіровоградську землю. Про трагічні події війни на Кіровоградщині та про проблеми збереження історичної пам’яті неупереджено, ґрунтовно, виважено і доступно розповів краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Даценко Василь Всеволодович.
Головну увагу під час семінару було приділено книгам і читанню як стратегічно важливому ресурсу інтелектуального розвитку нації.
Учасники навчання мали можливість працювати в навчальних секціях: «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей», «MediaLAB», «Бібліотечний Неформат».
Для учасників першої секції «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей» бібліотекарі підготували методичні поради «Українське слово у вимірах сьогодення», міні-тренінг «Спілкуймося рідною мовою правильно!», книжковий портфель сучасного бібліотекаря «Сучасна українська література: молодіжний вектор».
В секції «MediaLAB» бібліотекарі брали участь в інформаційному коучингу «Медіаосвіта юнацтва та молоді в умовах інформаційного протистояння» та годині коду в бібліотеці «Hour of Code».
Шквал емоцій та позитиву викликала несподівана і надзвичайно приємна зустріч з молодою і талановитою письменницею Ольгою Мігель в секції «Бібліотечний НЕформат». Учасники занурились в містичну атмосферу роману «Сновида», відміченого конкурсом «Коронація слова» та пройшли випробування у квест-кімнаті «Сновида: Бібліотека Чистилища».
Учасникам семінару-практикуму презентували графічну повість «Кіборги. Початок. Том 1» у форматі коміксів, що розповідає про початок історичних подій героїчної оборони Донецького аеропорту. З метою поширення серед молоді правдивої інформації про війну на сході нашої країни, найбільш популярними і легкими до сприйняття засобами, до бібліотек Кіровоградщини було передано 28 примірників цього видання.
Враховуючи багаторічний досвід роботи з патріотичного виховання фахівці обласної книгозбірні запропонували до уваги колег власні успішні бібліопректи: патріотичні діалоги «Україно! Ми – дочки твої і сини» та «Life safe» («Подбай про свою безпеку»), «Бібліотека українського патріота. Час читати!», «Колесо історії» (в рамках радіопрограми «Дива Кіровоградщини»), та інші.
Нові знання і навички отримали учасники під час вітрини ідей «Мистецтво + патріотизм: упроваджуючи інновації, не забуваймо про традиції» та консультації-практикуму «Сучасний формат діяльності бібліотек з краєзнавства». До уваги присутніх були представлені нові форми роботи: бібліотечний квілт та буктуб. Жваво та бадьоро створювали запрошені бібліотечний квілт на тему «Чому, на Вашу думку, молодь сьогодні одягає вишиванку?» та перевірили свої знання у пазл-вікторині «Історія рідного краю».
Актуальною, жвавою та досить позитивною виявилася зустріч бібліотекарів з інспекторами «Патрульної поліції». Нестримний потік питань неможливо було зупинити. Зустріч тривала довше, ніж планувалося, адже учасники не хотіли відпускати гостей і буквально вразили їх своїм інтересом до буднів патрульних та реформи в цілому. На згадку кожен отримав фото та подарунки. Бібліотекарі були приємно здивовані такій зустрічі та щиро дякували за знайомство.
Протягом двох днів семінару його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, отримали методичні матеріали, презентації з даної теми, які допоможуть їм у подальшій роботі.
Колектив і дирекція Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва висловлює вдячність бібліотечним працівникам, нашим гостям, учасникам обласного семінару за невтомний пошук, активність, безмежну відданість улюбленій справі. Бажаємо усім успіхів у вашій творчій праці, нових здобутків у справі збереження і популяризації нашої національної та культурної спадщини, успішного залучення юнацтва та молоді до читання.