Семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України»

Семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України»

21-22 червня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся семінар-практикум «Патріотичне виховання в бібліотеці: формуємо ціннісні орієнтири громадянина України». Під час заходу бібліотекарі обласної книгозбірні ділилися досвідом з даної теми з фахівцями Кіровоградщини, що відповідають за роботу з користувачами юнацького віку.

Учасники семінару отримали багато корисної інформації під час зустрічі з кандидатом психологічних наук Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка Кулішем Віктором Івановичем. Під час доповіді Віктор Іванович звернув увагу на психологічні особливості формування і розвитку ціннісних орієнтацій юної особистості.

Змістовну і вкрай необхідну для роботи з юнацтвом інформацію надала завідуюча краєзнавчим відділом Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Каргаполова Оксана Миколаївна. Вона розповіла про сучасні вектори розвитку патріотичного виховання, а саме – дитячо-юнацьку гру «Сокіл» (Джура).

Напередодні скорботної дати – 22 червня бібліотекарі поринули в сумні часи та страшні події ІІ Світової війни, які не оминули Кіровоградську землю. Про трагічні події війни на Кіровоградщині та про проблеми збереження історичної пам’яті неупереджено, ґрунтовно, виважено і доступно розповів краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України Даценко Василь Всеволодович.

Головну увагу під час семінару було приділено книгам і читанню як стратегічно важливому ресурсу інтелектуального розвитку нації.

Учасники навчання мали можливість працювати в навчальних секціях: «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей», «MediaLAB», «Бібліотечний Неформат».

Для учасників першої секції «Українська мова і література як джерело утвердження загальнолюдських цінностей» бібліотекарі підготували методичні поради «Українське слово у вимірах сьогодення», міні-тренінг «Спілкуймося рідною мовою правильно!», книжковий портфель сучасного бібліотекаря «Сучасна українська література: молодіжний вектор».

В секції «MediaLAB» бібліотекарі брали участь в інформаційному коучингу «Медіаосвіта юнацтва та молоді в умовах інформаційного протистояння» та годині коду в бібліотеці «Hour of Code».

Шквал емоцій та позитиву викликала несподівана і надзвичайно приємна зустріч з молодою і талановитою письменницею Ольгою Мігель в секції «Бібліотечний НЕформат». Учасники занурились в містичну атмосферу роману «Сновида», відміченого конкурсом «Коронація слова» та пройшли випробування у квест-кімнаті «Сновида: Бібліотека Чистилища».

Учасникам семінару-практикуму презентували графічну повість «Кіборги. Початок. Том 1» у форматі коміксів, що розповідає про початок історичних подій героїчної оборони Донецького аеропорту. З метою поширення серед молоді правдивої інформації про війну на сході нашої країни, найбільш популярними і легкими до сприйняття засобами, до бібліотек Кіровоградщини було передано 28 примірників цього видання.

Враховуючи багаторічний досвід роботи з патріотичного виховання фахівці обласної книгозбірні запропонували до уваги колег власні успішні бібліопректи: патріотичні діалоги «Україно! Ми – дочки твої і сини» та «Life safe» («Подбай про свою безпеку»), «Бібліотека українського патріота. Час читати!», «Колесо історії» (в рамках радіопрограми «Дива Кіровоградщини»), та інші.

Нові знання і навички отримали учасники під час вітрини ідей «Мистецтво + патріотизм: упроваджуючи інновації, не забуваймо про традиції» та консультації-практикуму «Сучасний формат діяльності бібліотек з краєзнавства». До уваги присутніх були представлені нові форми роботи: бібліотечний квілт та буктуб. Жваво та бадьоро створювали запрошені бібліотечний квілт на тему «Чому, на Вашу думку, молодь сьогодні одягає вишиванку?» та перевірили свої знання у пазл-вікторині «Історія рідного краю».

Актуальною, жвавою та досить позитивною виявилася зустріч бібліотекарів з інспекторами «Патрульної поліції». Нестримний потік питань неможливо було зупинити. Зустріч тривала довше, ніж планувалося, адже учасники не хотіли відпускати гостей і буквально вразили їх своїм інтересом до буднів патрульних та реформи в цілому. На згадку кожен отримав фото та подарунки. Бібліотекарі були приємно здивовані такій зустрічі та щиро дякували за знайомство.

Протягом двох днів семінару його учасники мали змогу ознайомитися з книжковими виставками, отримали методичні матеріали, презентації з даної теми, які допоможуть їм у подальшій роботі.

Колектив і дирекція Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва висловлює вдячність бібліотечним працівникам, нашим гостям, учасникам обласного семінару за невтомний пошук, активність, безмежну відданість улюбленій справі. Бажаємо усім успіхів у вашій творчій праці, нових здобутків у справі збереження і популяризації нашої національної та культурної спадщини, успішного залучення юнацтва та молоді до читання.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
415 Переглядів
Вибрати мову сайту »