Історія футболу: гра реальна і віртуальна

Мабуть, немає людини, яка б хоч раз у житті не грала у футбол. Можливо, це була гра, в якій команда складалася з однієї людини, а замість воріт були кинуті шкільні портфелі. А, може, це було серйозне змагання на велетенському стадіоні, за яким спостерігали тисячі вболівальників.

А як, коли і де з’явилася вперше ця чудова гра? Про це дізналися вихованці Кіровоградської ДОСШ «Зірочка», побувавши 13 жовтня на заході «Історія футболу: гра реальна і віртуальна».

Багато хто вважає, що батьківщина футболу – Англія. «Батьківські права» на футбол пред’являють багато держав. У Єгипті під час розкопок гробниць фараонів знаходили м’ячі та їхні зображення. У Китаї ще за 1000 років до н.е. захоплювались грою дзю-ню, що у перекладі означало «штовхати м’яч ногою». У Стародавній Греції гра з м’ячем нагадувала сучасний футбол. У всякому разі у той час вже вживались такі загальноприйняті сьогодні терміни, як «пас» і «відповідь пас». А Англія є родоначальницею сучасного футболу, офіційною датою народження якого вважається 1863 рік.

На теренах України перший футбольний матч відбувся у Львові 14 липня 1894 року між командами «Сокіл» (Львів) та «Сокіл» (Краків), тоді уся Галичина перебувала під владою Польщі. Матч тривав лише 6 хвилин, до першого забитого голу. Перемогли львів’яни з рахунком 1:0. М’яч забив львів’янин Володимир Хоміцький. Виконком Федерації Футболу України 3 липня 1899 року визнав цю дату початком літопису футболу у нашій державі.

Комп’ютерна гра FIFA SOCCER з’явилася на початку 90-х минулого століття. А сьогоднішня гра колосально відрізняється і графікою, і анімацією.

З 2016 року почали проводитись змагання з кіберфутболу. Попереду – міжнародні чемпіонати.

Більше розкажуть про захоплюючу гру – футбол – книги, що є у фондах бібліотеки. А пограти у кіберфутбол ви зможете, відвідавши наш Інтернет-центр.

[object Object]
195 Переглядів
Вибрати мову сайту »