Торгівля людьми – сучасний прояв рабства

18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

Так, 17 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва пройшов День інформації, який включав ряд заходів, об’єднаних однією темою: «Люди не на продаж: не стань товаром», головною метою якого було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» у відділах бібліотеки було організовано книжкові виставки: «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Не стань жертвою торгівлі людьми».

Користувачі бібліотеки мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

На виставках були представлені книги, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Доповнювали книжкові виставки фахові періодичні видання «Юридична Україна», «Право України», «Історія та правознавство» та ін.

Бібліотекарі відділу абонементу провели для студентів Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім. М. П. Сая інформаційну годину «Торгівля людьми: як уберегтися від насилля».

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про торгівлю людьми як особливо тяжкий злочин, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Охарактеризували види торгівлі людьми, такі як: примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо. Надали рекомендації щодо безпечного перетину кордону.

Крім цього, працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів підготували вебліографічний список на тему: «Люди не на продаж. Не стань товаром!».

Передувало цим заходам обласне соціологічне дослідження «Торгівля людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання очима молоді».


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
2 807 Переглядів
Вибрати мову сайту »