ІІ он-лайн засідання обласної skype-школи «Молоді – про культурні права»

31 жовтня 2017 року, відбулося друге засідання обласної skype-школи «Молоді – про культурні права» (Адвокація культурних прав).

Під час засідання обласної skype-школи працювали 20 онлайн майданчиків на базі міських і районних бібліотек Кіровоградської області: міст Кропивницького, Благовіщенського, Бобринця, Гайворона, Долинська, Знам’янки, Новоукраїнки, Новомиргорода, Олександрії, Світловодська, селищ міського типу – Вільшанки, Голованівська, Добровеличківки, Новгородки, Олександрівки, Петрово та бібліотек Новоукраїнської і Бобринецької об’єднаних територіальних громад. Всього в другому он-лайн засіданні скайп-школи взяли участь 156 бібліотекарів області та читачів.

В другому засіданні обласної skype-школи для бібліотекарів «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав)» взяли участь представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області: Ольга Салоїд, начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області та Наталія Цуцман, головний спеціаліст відділу представництва Кропивницького місцевого центру з надання БВПД.

Олена Кісельова, завідувач науково-методичного відділу відкриваючи засідання заначила: – «Життя інколи подає нам такі уроки, що ми починаємо відстоювати свої права. Сьогодні, ми будемо говорити про права дітей, адже дуже часто підлітки не знають як захистити свої права, з ким порадитись та до кого звернутись по допомогу. Не маючи достатнього життєвого досвіду для самостійного вирішення проблем, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати їх від фатальної помилки можуть тільки фахівці, які знають як відстояти права дітей».

Ольга Салоїд зауважила, що під час проведення заходів для учнів, необхідно інформувати їх про права дітей, які закріплені в «Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Цивільному кодексі України, Сімейному кодексі України, Законах України «Про охорону дитинства», «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».

Так, як від читачів районних бібліотек надійшло багато запитань щодо насильства у сім’ї, Ольга Салоїд наголосила, що будь-які прояви насильства чи грубості не повинні бути приховані, незалежно від кого вони надходять – чи від батьків, чи від вихователів, чи навіть однокласників та інших дітей. Діти можуть попросити захисту у батьків, учителів, поліції, державних органів опіки та піклування, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги.

З-поміж іншого, Ольга Салоїд поінформувала бібліотекарів області та запрошених школярів про те, що недавно відбувся запуск офіційного веб-сайту загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». На цьому сайті громадяни можуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав.

Наталія Цуцман надала консультації та роз’яснення з питань цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх; чи можуть діти відвідувати кафе, бари у вечірній час; чи можуть виключити дитину зі школи за невідвідування без поважних причин уроків; яка тривалість робочого дня для дітей за Кодексом законів про працю України в період канікул; чи потрібен дозвіл батьків; що робити, коли вимагають хабара за іспит чи навчання тощо.

Окремо фахівці центрів безоплатної вторинної правової допомоги нагадали, що у збірці «ПРОти НАСильства», зібрані новели проти насильства, коментарі психологів, які допомагають розібратися в ситуації, а також поради адвокатів, як діяти, куди звертатися, які документи подавати, коли відбувається насилля.

Як показало засідання обласної skype-школи, яке пройшло у форматі «запитання-відповідь», у молоді постійно виникає чимало запитань щодо захисту своїх прав та законності дій тих або інших людей; молодь потребує правових знань, адже від них багато в чому залежить їх соціалізація в світі дорослих.

Наступне засідання обласної skype-школи відбудеться на початку грудня.


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...
[object Object]
227 Переглядів
Вибрати мову сайту »